Jump to content

Moto Zajednica

Kurbla u prazno!

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Sherco HRD 50

Pozdrav svima,

 

Pre 2-3 godine, pazario sam Sherco HRD 50cc 2001 godiste. Vozio sam ga tako 3-4 meseca na off-u i u jednoj od tura koje sam napravio sam ga malo i iz neznanja preforsirao do te mere da je posle malo vece uzbrdice masina pocela da se pusi. Ugasio sam motor, sacekao da se ohladi i probao da upalim. Nije hteo da upali, KURBLA IDE U PRAZNO. Pokusao sam na gurku, NISTA, ni da cuje. I tako motor mi stoji ispred stana od tada. Da li neko moze da mi kaze koji je moguc spektar problema. Nisam stigao do sada da se bavim ovim problemom, ali zelim da ga sredim, draga mi je masina! Hvala u napred svima! SKinuo sam fotku motora ako nekom moze to da pomogne.

bikepics-2224645-full.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Verovatno je prokuvao i spalio dihtung glave motora...verovatno tu sad duva sve u 16 i nemaš kompresije...čim nema kompresije nema ni paljenja.

 

Skini glavu motora, zameni ahtung dihtung i ako imaš sreće da nije još nešto, kresnuće :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Ako kurbla baš ide u prazno i ne daje nikakav otpor, moguće je i da ti je klip progoreo sa gornje strane.  Na tvoju sreću, delova bi trebalo da ima, jer je na tvom motoru agregat poznat po oznaci " Minareli am 6 " koji se ugrađuje ( il pravi po licenci ) u gomilu motora . 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Na ovakvim mašinama auspuh bi trebalo da je povezan sa mašinom, tj. sa izduvom na cilindru, uz pomoć opruga.

Otkačiš ga tako da možeš da pogledaš kroz otvor izduva. Lagano kurblom pomeraš klip dok ga ne ugledaš....ako na njemu ima linija ili kakvog drugog oštećenja....skidanje cilindra.

Skini svećicu da bude manji otpor na kurbli.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Sherco HRD 50

Hvala svima na odazivu i pomoci... Krenucu redom pa cu shvatiti sta je problem... Pomogli ste mi vise nego sto mozete da zamislite! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Sherco HRD 50
36 minutes ago, Ausländer said:

Слика је са интернета, мислим да неко баца коске.

Трећа иста тема.

Fotka jeste sa interneta, na poslu sam, nemam fotku svog motora, to sam postavio kako bi bilo jasnije o kojoj masini se radi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja