Jump to content

Moto Zajednica

Prenos "preko" prenosa motora?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Pozdrav kolege. Situacija je sledeca:

Gledam motor koji se nalazi u drugom gradu, a stoji kod bivseg vlasnika. Novi vlasnik je iz drugog grada, a izvrsili su prenos motora preko ugovora o poklonu. Na saobracajnoj stoji ime bivseg vlasnika, jer je u medjuvremenu istekla registracija. Posto je vrednost motora ispod 100 000 dinara, porez na poklon se ne placa. Pa me interesuje sledece:

Da se ne bih maltretirao da idem 250km daleko, da li bih mogao da izvrsim prenos sa starim vlasnikom (cije je ime na saobracajnoj) uz naravno odobrenje novog, ili treba nesto da "ponisti" novi vlasnik sto se tice ugovora o poklonu? Hvala unapred.

 

Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Ugovor se pravi sa vlasnikom motora, tj onim na koga se vodi. Placa se porez i na ugovor o poklonu, osim ako nije ugovor uzmedju clanova bliske familije, tipa otac poklanja sinu kada se ne placa porez. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Nema veze sta pise na saobracajnoj, posto je vlasnistvo regulisano ugovorom koji je overen kod notara i na koji je placen porez (ako je placen).

 

Ja sam kupio motor skoro ali necu da ga registrujem jer pravim neki budz ali imam redovno overen ugovor i resen porez. Saobracajna je na starog vlasnika, odjavljena. Ako bi ga prodavao ja sam vlasnik i dokaz je ugovor.

 

A sto se tiče poreza na poklon to se placa osim ako je neka mala vrednost. Ne znam koliko je to ali recimo ja nisam platio (slatko se iznenadio) jer je motor procenjen na 26.000 RSD.

 

Ukoliko i napravio novi ugovor sa starim vlasnikom taj tip izmedju mogao bi da se posle pravi lud i trazi motor nazad pa da jos i nadrlja taj stari vlasnik. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja