Jump to content

Moto Zajednica

Punjenje Akumulatora.. MTX7A-BS

Recommended Posts

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Toga se i pribojavam Dare, samo da mi ne crkne stari aku negde kad sam na putu i daleko od kuće.

Kineski zamenio Vartom pre dve godine a sad čekam kad će Yuasa u Suzani da se pozdravi.

A onda kreće dilema šta kupiti ??????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

AGM Banner ili Exide a moz i Fulbat, ako nosis polozen ili ti sa Z oznakom, ondak cekaj Mart mesec da bi mozda ubo "svez" aku.

Mene isto ceka zamena, Yuasa je davno odsvirala svoje, stara svega 2.5god. 

Promenio član Satelis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 19 sati, Vjeko je napisao:

Hvala puno!

Imas li predlog za neki model konkretno?

  Pošteno rečeno - nemam, ko što rekoh, koristim zadnjih dvadesetak godina jedan sa trafoom u sebi, pa nemam potrebe da gledam druge punjače. Ovaj moj sam kupio na pijaci od rusa, toliko mi se svideo da sam kupio još jedan i odneo u vikendicu ( za slučaj da mi tamo potreba ). Evo kako ovaj moj izgleda

 

  

IMG_1903.JPG

IMG_1904.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Ljudi, je moze neko na osnovu dole navedene specifikacije da mi kaze vredi li kupiti ovaj punjac? Pise da je "pametan", automatski punjac, predvidjen za punjenje akumulatora kapaciteta 4Ah-100Ah a takodje nacrtana je pored auta i slika motorica. Meni bi bas trebao neki univerzalni i za auto i za motor.. Skoro 1000pozitivnih ocena ima a vidim da i nasi pocinju da ih prodaju na KP za nekih 20-25e.

Evo specifikacija:

Screenshot_19.png.e633fdd5ebeb85c309a95ec3e008b65d.png

 

https://www.aliexpress.com/item/Full-Automatic-Car-Battery-Charger-110V-to-220V-To-12V-6A-Intelligent-Fast-Power-Charging-Wet/32784841960.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.816c2e0eFaQhkx

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

Da ne veruješ, ali sam ja ovaj isti pre par sati naručio na Aliju. Dok ne stigne ništa ne mogu da ti kažem. I meni treba i za auto i za motor. Valjda će poslužiti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR
4 hours ago, bocca_bastard said:

Obratiti pažnju da mu je radna temperatura u opsegu 0-40 oC, tako da nije baš pogodan ako bi npr. trebalo dopuniti akumulator na vozilu u slučaju da je temperatura u minusu.

 

Takođe ima i verzija bez bluetooth-a, neznatno jeftinija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja bi se uvek odlucio za proverenog proizvodjaca, u ovom slucaju ctek. 20€ nije velika razlika, a punjac traje decenijama ako je kvalitetan, a ja za ctek nigde nisam nasao ni rec zamerke. Ja koristim procharger iz louisa i radi posao za motor, kupio sam ga za 20tak €, medjutim treba mi i punjac za auto tako da cu najverovatnije pazariti ctek od 5A, a procharger na oglase.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Ja sam razmišljao da uzmem ovu varijantu bez bt za ćaleta, njemu to svakako ne treba jer ne koristi smart telefone. Međutim odustajem baš iz tog razloga što nije predviđen za rad u minusu jer će zatrebati često u takvim situacijama za veće akumulatore. Ipak ću uzeti proverenu varijantu ctek mxs 5.0, vidim na amazonu ga ima za 69e sa besplatnom dostavom (za DE i A),  plus je prednost što je i garancija 5 godina. Ja taj model koristim već 7 godina redovno za punjenje-održavanje 3 moto akumulatora i 10-ak većih, za sad bez greške.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 9 sati, aca-pn je napisao:

Ja bi se uvek odlucio za proverenog proizvodjaca, u ovom slucaju ctek. 20€ nije velika razlika, a punjac traje decenijama ako je kvalitetan, a ja za ctek nigde nisam nasao ni rec zamerke. Ja koristim procharger iz louisa i radi posao za motor, kupio sam ga za 20tak €, medjutim treba mi i punjac za auto tako da cu najverovatnije pazariti ctek od 5A, a procharger na oglase.

kada bih se sada odlučivao za kupovinu "pametnog" punjača isto bih odabrao što i ti (CTEK od 5A). 

Pouzdan i dovoljno jak za višestruku namenu (takoreći univerzalan).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 335 postova

Kako sa CTEK-om (MXS 5.0) puniti moto akumulator (od 9Ah) preko zime,da li staviti na mod za moto akumulatore ili na mod pahuljice to jest za punjenje na nizim temperaturama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Ja nemam na mom pahuljicu, kod mene na tom mestu (treća lampica) stoji AGM mod. Izgleda da nisu iste verzije. Svakako pogledaj uputstvo, imaš sve tamo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 335 postova

Isto je to,i kod mene se na tom modu (pahuljica)puni i AGM akumulator.

Evo i slike ali mi opet nije jasno u kom modu da punim moto akumulator zimi.

Izgleda da moze i na modu za motor i na modu pahuljice?

20190124_104607.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Evo definitivno stanje o EBC 4000 punjaču

I pored naznaka u prethodnim postovima, kupih ga pre par nedelja, jer sam prodao kola, a akumulator na njima je bio skroz prazan usled dugog stajanja. Ovaj punjač mi je bio najevtiniji, a treba ispoštovati kupca koji se najavio da sutradan dolazi po auto. Aku Varta, godinu dana star, 54 Ah napunio je ko od šale i bez problema. Juče skinuh aku sa motora, AGM LP 10Ah, pokazao je da je pun nakon 15 ak minuta, (Nije bio potpuno prazan ali nije mogao da zavergla). Kao i što je napisano u prethodnim postovima, držao je napon od 12.8V na displeju, ali stvarnim merenjem je bio 12,65V a struja 0A. Posle nekoliko sati "punjenja" motor nije hteo da zavergla, tj, isto kao i pre punjenja.

Definitivno nije za AGM akumulatore malog kapaciteta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Sym symphony 50

Nisam našao prikladnu temu pa ću ovde da dodam...

Od ponedeljka 11. Marta 2019. u Lidlu, punjač baterije na ponudi. 

I nije samo punjač. Donji veš. Kacige. Potkape. Cirade. 

I ne radim za srance. 

IMG_20190305_123541.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
On 3.3.2019. at 12:18, drtommy je napisao:

Evo definitivno stanje o EBC 4000 punjaču

I pored naznaka u prethodnim postovima, kupih ga pre par nedelja, jer sam prodao kola, a akumulator na njima je bio skroz prazan usled dugog stajanja. Ovaj punjač mi je bio najevtiniji, a treba ispoštovati kupca koji se najavio da sutradan dolazi po auto. Aku Varta, godinu dana star, 54 Ah napunio je ko od šale i bez problema. Juče skinuh aku sa motora, AGM LP 10Ah, pokazao je da je pun nakon 15 ak minuta, (Nije bio potpuno prazan ali nije mogao da zavergla). Kao i što je napisano u prethodnim postovima, držao je napon od 12.8V na displeju, ali stvarnim merenjem je bio 12,65V a struja 0A. Posle nekoliko sati "punjenja" motor nije hteo da zavergla, tj, isto kao i pre punjenja.

Definitivno nije za AGM akumulatore malog kapaciteta

nešto mi je tu sumnnjivo da li ti je akumulator ispravam,Probaj drugim punjačem pa ćeš znati tačno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
pre 8 minuta, sasa ns 1 je napisao:

nešto mi je tu sumnnjivo da li ti je akumulator ispravam,Probaj drugim punjačem pa ćeš znati tačno.

Možda ima i u tome istine, cele prošle sezone nisam imao problema sa istim. Stajao je cele zime u garaži na motoru, koja nije baš topla. Ima on struje ali ne dovoljno da zavergla. Probao sam i sa klasičnim punjačem, zaverglao je jednom i nije imao snage za drugi put. Usput, napomena da je 10Ah; a fabrički za kawu je 12Ah. Verovatno je i on izgubio kapacitet. Opet, isti punjač mi je na autu super napunio aku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 43 minuta, drtommy je napisao:

Možda ima i u tome istine, cele prošle sezone nisam imao problema sa istim. Stajao je cele zime u garaži na motoru, koja nije baš topla. Ima on struje ali ne dovoljno da zavergla. Probao sam i sa klasičnim punjačem, zaverglao je jednom i nije imao snage za drugi put. Usput, napomena da je 10Ah; a fabrički za kawu je 12Ah. Verovatno je i on izgubio kapacitet. Opet, isti punjač mi je na autu super napunio aku

Najverovatnije da ti je akumulator "sulfatizirao" (zbog dugog stajanja u ispražnjenom stanju). Probaj nekoliko puta da ga napuniš, a zatim da ga isprazniš (do 10,8V pod opterećenjem od 5A). I tako nekoliko ciklusa punjenja i pražnjenja i možda nešto uspeš da opraviš.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja