Jump to content

Moto Zajednica

Punjenje Akumulatora.. MTX7A-BS

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Meni je prvi signal za uzbunu bila vrednost na displeju uredjaja posle celonocnog punjenja... Dugo vec kupujem i menjam akumulatore na svim svojim motorima, znam sta bi me trebalo sacekati (voltaza) na kom tipu akumulatora...

Koristih kiselince, gel, li-po koji za TDM kupih ali naj vise AGM gde je float oko 13.2v... Ovaj punjac u startu napuni ali te uvek saceka polu prazan (ispod 12.8v) a ti ga na "odrzavanje" ostavio...

Vestacili su mi i akumulatore i ustanovljeno je da su Ok, i punjac je ISPRAVAN ali nije dobro kalibrisan.

Ne mogu bolje objasniti... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a
Meni je prvi signal za uzbunu bila vrednost na displeju uredjaja posle celonocnog punjenja... Dugo vec kupujem i menjam akumulatore na svim svojim motorima, znam sta bi me trebalo sacekati (voltaza) na kom tipu akumulatora...
Koristih kiselince, gel, li-po koji za TDM kupih ali naj vise AGM gde je float oko 13.2v... Ovaj punjac u startu napuni ali te uvek saceka polu prazan (ispod 12.8v) a ti ga na "odrzavanje" ostavio...
Vestacili su mi i akumulatore i ustanovljeno je da su Ok, i punjac je ISPRAVAN ali nije dobro kalibrisan.
Ne mogu bolje objasniti... 
 
Dovoljno si objasnio da mogu da ga vratim :)

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV
Pre sat vremena, N.F.S. je napisao:

Izvinjavam se ako sam bio konfuzan :D 

ctek je super, svi negativni komentari (sa moje strane) upuceni su ebc 4000 punjacu koga vidim masovno ljudi kupuju, ja sam jedan od njih...

U uputima uredjaja pise da je sposoban napuniti baterije sa tecnim elektrolitom, agm i gel...

(Pisem o ebc 4000 :D)

 

Hvala imenjace,jasnije sada,idem na C-tek onda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, N.F.S. je napisao:

Pisem kao laik, uzmite sa rezervom! @zika56 G. Ziko, mozemo li cuti Vas komentar?

Da bi se bilo koji eksperiment ili ispitivanje smatrali validnim moraju da se ispoštuju sve predviđene procedure (od provere mernih instrumenata do temperatura pri kojima je vršeno punjenje odnosno merenje, šta je raženo sa tim akumulatorom ranije, ....).

Ovo što mi amaterski radimo nikako ne može da se smatra relevantnim nego može da posluži samo kao indikacija stanja (kako samog akumulatora tako i punjača) i tako treba i da prihvatimo rezultate takvih "testiranja" a nikako da na osnovu toga damo definitivnu dijagnozu.

Dok sam se aktivno bavio akumulatorima svakodnevno sam imao prilike da vidim kako se po svim kriterijumima isti akumulatori (i u sličnom stanju po pitanju vremena eksploatacije i gustine elektrolita), tokom faza punjenja, pražnjenja i kapacititvne probe ponašaju potpuno različito međusobno i često veoma različito u odnosu na ono što bi po teoriji trebalo da se događa.

E sada to nikako ne znači da je teorija pogrešna nego da mi nismo uzeli u obzir sve parametre ili nismo imali sva znanja oko prethodnih radova na akumulatoru ili nismo ispoštovali proceduru ispitivanja.

U svakom slučaju smatram da je punjač koji je već potvrđen u praksi sigurnija solucija, ali je čest slučaj i da su jeftiniji i nepoznatiji modeli isto tako dobri i pouzdani.

U konkretnom slučaju taj napon na AGM akumulatoru koji siđe na ispod 12,8 V ne mora mnogo da znači (jer, pored ostalog to zavisi i od temperature pri kojoj smo punili i od temperature pri kojoj smo kasnije merili vrednost).

Ako akumulator punimo na niskoj temperaturi brzo će da dostigne napon, ali kapacitet neće da dostigne i kada ga zagrejemo napon će da padne i moćićemo još dosta da ga punimo da bi ponovo dostigao ispravan napon.

A mguće je i da je sam punjač pogrešno izbaždaren, ali i da unimer greši.

U svemu me najviše čudi tvoja konstatacija da je nakon skidanja sa ovog punjača akumulator manje napunjen nego što je bio pre punjenja?

Ne znam ima li ovaj punjač sistem za ciklusiranje (pri kome se akumulator povremeno prazni pa se ponovo puni), ali ukoliko nema to onda je ovo nemoguće (osim ako je punjač potpuno neispravan pa se kroz njega vrši pražnjenje).

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 1 minut, zika56 je napisao:

U svemu me najviše čudi tvoja konstatacija da je nakon skidanja sa ovog punjača akumulator manje napunjen nego što je bio pre punjenja?

Da, akumulator je stavljen na doticni punjac sa 13.1v za sat vremena na istom ocitano je 12.76v a ctek ga je potom video kao polu praznog...

Istu situaciju je imao (javio se porukom) i nas kolega sa foruma Kanda, punjac mu je praznio akumulator... I punjac je danas vracen prodavcu.

Mozda on dopuni istrosene ali ne odrzava vec napunjene...

Ko hoce neka pazari, ja rekoh sta se kod mene izdesavalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a
Da bi se bilo koji eksperiment ili ispitivanje smatrali validnim moraju da se ispoštuju sve predviđene procedure (od provere mernih instrumenata do temperatura pri kojima je vršeno punjenje odnosno merenje, šta je raženo sa tim akumulatorom ranije, ....).
Ovo što mi amaterski radimo nikako ne može da se smatra relevantnim nego može da posluži samo kao indikacija stanja (kako samog akumulatora tako i punjača) i tako treba i da prihvatimo rezultate takvih "testiranja" a nikako da na osnovu toga damo definitivnu dijagnozu.
Dok sam se aktivno bavio akumulatorima svakodnevno sam imao prilike da vidim kako se po svim kriterijumima isti akumulatori (i u sličnom stanju po pitanju vremena eksploatacije i gustine elektrolita), tokom faza punjenja, pražnjenja i kapacititvne probe ponašaju potpuno različito međusobno i često veoma različito u odnosu na ono što bi po teoriji trebalo da se događa.
E sada to nikako ne znači da je teorija pogrešna nego da mi nismo uzeli u obzir sve parametre ili nismo imali sva znanja oko prethodnih radova na akumulatoru ili nismo ispoštovali proceduru ispitivanja.
U svakom slučaju smatram da je punjač koji je već potvrđen u praksi sigurnija solucija, ali je čest slučaj i da su jeftiniji i nepoznatiji modeli isto tako dobri i pouzdani.
U konkretnom slučaju taj napon na AGM akumulatoru koji siđe na ispod 12,8 V ne mora mnogo da znači (jer, pored ostalog to zavisi i od temperature pri kojoj smo punili i od temperature pri kojoj smo kasnije merili vrednost).
Ako akumulator punimo na niskoj temperaturi brzo će da dostigne napon, ali kapacitet neće da dostigne i kada ga zagrejemo napon će da padne i moćićemo još dosta da ga punimo da bi ponovo dostigao ispravan napon.
A mguće je i da je sam punjač pogrešno izbaždaren, ali i da unimer greši.
U svemu me najviše čudi tvoja konstatacija da je nakon skidanja sa ovog punjača akumulator manje napunjen nego što je bio pre punjenja?
Ne znam ima li ovaj punjač sistem za ciklusiranje (pri kome se akumulator povremeno prazni pa se ponovo puni), ali ukoliko nema to onda je ovo nemoguće (osim ako je punjač potpuno neispravan pa se kroz njega vrši pražnjenje).
 
 
Žiko, hvala na objašnjenjima.. Samo me zanima da li si probao ti ovaj EBC4000? Da li imaš nešto o njemu da kažeš? Da ne idem i vraćam nov punjač ako je sve to ok...

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 5 minuta, N.F.S. je napisao:

Da, akumulator je stavljen na doticni punjac sa 13.1v za sat vremena na istom ocitano je 12.76v a ctek ga je potom video kao polu praznog...

Istu situaciju je imao (javio se porukom) i nas kolega sa foruma Kanda, punjac mu je praznio akumulator... I punjac je danas vracen prodavcu.

Mozda on dopuni istrosene ali ne odrzava vec napunjene...

Ko hoce neka pazari, ja rekoh sta se kod mene izdesavalo.

Koliko je vremena prošlo od kada si akumulator skinuo sa punjača pre nego što si izmerio napon od 13,1V ?

U svakom slučaju ukoliko je akumulator SIGURNO bio potpuno napunjen pre stavljanja na ovaj punjač i onda ostao poluprazan za sat vremena, onda je tu u pitanju pražnjenje a ne održavanje.

Sve mi tu nešto sumnjivo?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a
gde si kupio ovaj kineski akumulator i kolko para
To sam uz motor dobio... Kupio ga u junu 2018... Ali imaš normalne akumulatore za do 3000 din..

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 5 minuta, BlueMan_86 je napisao:

Žiko, hvala na objašnjenjima.. Samo me zanima da li si probao ti ovaj EBC4000? Da li imaš nešto o njemu da kažeš? Da ne idem i vraćam nov punjač ako je sve to ok...

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk
 

Nisam isprobao ovaj punjač i ne koristim ove "pametne" punjače jer imam punjač na kome mogu sam da regulišem i napon i struju i vreme pa to i radim (po nekom svom rezonu i iskustvu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Moje je akumulatore praznio definitivno, sta god da je vracen je... Posle tretmana od par sati na ovom ebc4000 drugi punjac dopunjuje bateriju jos dva sata... Evo prepiske, nisam usamlen znaci :D

E sada, onome ko ni za verglanje struje imao nije ovo zavrsi posao...

kanda.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 10 minuta, N.F.S. je napisao:

Moje je akumulatore praznio definitivno, sta god da je vracen je... Posle tretmana od par sati na ovom ebc4000 drugi punjac dopunjuje bateriju jos dva sata... Evo prepiske, nisam usamlen znaci :D

E sada, onome ko ni za verglanje struje imao nije ovo zavrsi posao...

kanda.jpg

Pa kako stvari stoje, izgleda da je ta skalamerija potpuno neispravna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Mozda su primerci kod nas zavrsili takvi, felericni... Motor lenjo vergla posle cele noci na punjacu, da eto time zanemarimo ocitavanja i resto tehnikalije...

Ista baterija, ista temperatura posle punjenja ctek-om vergla brzo i zdravo, startovanje motora trenutno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a

Ja sam sada stavio da se puni napomenuti akumulator za motor koji je na slikama.. AGM.. Na EBC4000 pa ćemo da vidimo u praksi kako i šta... Moguće da si kupio neki stariji firmware ili nešto... Al ja ću sve izveštavati ovde... Kako i šta...acbd482c0f5baffb3418afc6b1d33f8d.jpg

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a

Izveštaj... Ostaviću preko noći.. I javljam voltažu na održavanju.. I sutra kako pali.. Da rešimo misteriju... default_0a-smiley.gifff2359d939a18afbcb9f1fe3ff6e7ef4.jpg&key=6cdd73822b270aaa046e08fbbebdc4e8d0855a9e9bc145c528bf8205dc469bf961dfc2cf5df8a7fca16f1e271bccc776.jpg&key=7ac88ee6f7730b2d2db9ab789603701da2f2c03f1b4f1e3d0f3a3b990fa8bfc8

 

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk

 

 

 

f52eab197cffdd74153d3c7e7d51a6a5.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a
Mozda su primerci kod nas zavrsili takvi, felericni... Motor lenjo vergla posle cele noci na punjacu, da eto time zanemarimo ocitavanja i resto tehnikalije...
Ista baterija, ista temperatura posle punjenja ctek-om vergla brzo i zdravo, startovanje motora trenutno...
Evo pogledaj post iznad.. Slike... Kod mene radi savršeno... Možda je to neki raniji firmware ili nešto... Jer pazi.. Ne verujem da bi tako ozbiljna firma prodavala takav uređaj a i bilo ko preprodavao a da se zna za taj AGM problem.. Ipak je mnogo AGM akumulatora... I svaki preprodavac bi znao za tu falinku.. Nebi ni prodavao... Moguće da je bilo tih problema, ali sada je sve full... TAKO DA JA OSTAJEM PRI PREPORUCI ZA OVAJ PUNJAČ EBC4000 I ZA MOTOR I ZA KOLA...

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ne zuri, i kod mene je tako pokazivao, dodje on do 14.4v kao sto rekoh i iskljuci... Imao sam i ja ocitavanje 13.1 dok pada na dole... Sta si jutros zatekao? Koju voltazu? Ako na displeju stoji 12.8v merenjem ces ustanoviti 12.6v.

Moje su zalbe konstatovane kao osnovane u radnji gde kupih a posle testiranja punjaca i mojih akumulatora kod istih... Konstatovano je da nisu napunjeni, novac mi je vracen...

P.S. Kolegi sa foruma je refundirano takodje, sinoc sam informaciju dobio...

 

Moguce da je serija takva dosla, moguce da mrtve baterije ovaj punjac "upolovaci" i da privid napunjenosti...

Moje je iskustvo izneto, kupovati ga ponovo i davati mu sansu necu, nedelju dana sam ga testirao sa poznatim mi baterijama i punjacima nije ispunio ono za sta je namenjen.

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Imam i ja sliku na 13.1v ali se nije tu zadrzao vec je preko noci otisao za pola volte dole a po skidanju sa punjaca posle 2 sata akumulator se "oporavio" i podigao na 13v.... Bez punjaca!

 

2222.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Teško da je normalan napon napunjenog AGM akumulatora 13V? Veći je nego kod olovnog akumulatora koji bi trebao biti na oko 12.6 - 12.7V ali do 13V ne dolazi.

 

A to da neće "veselo" da vrti znači da si u pravu i da nije dobro napunjen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Izneo sam iskustvo, ko hoce da prihvati neka uradi tako ko ne opet dobro... Ne iskljucujem svoju gresku ili felericnu seriju...

Akumulatore menjam godisnje i kod zdravog AGM tipa ne videh ispod 13v ... 

Battery SOC Chart.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a
Izneo sam iskustvo, ko hoce da prihvati neka uradi tako ko ne opet dobro... Ne iskljucujem svoju gresku ili felericnu seriju...
Akumulatore menjam godisnje i kod zdravog AGM tipa ne videh ispod 13v ... 
1617540774_BatterySOCChart.jpg.5d0fc718911fba788cc7ca056c250579.jpg
Dobro je da si izneo i hvala ti.. Možda neko ima tu lošu seriju ili probleme sa tim ili nekim punjačem a ovde će znati sve da nađe...

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 16 minuta, Arakis je napisao:

Teško da je normalan napon napunjenog AGM akumulatora 13V? Veći je nego kod olovnog akumulatora koji bi trebao biti na oko 12.6 - 12.7V ali do 13V ne dolazi.

 

A to da neće "veselo" da vrti znači da si u pravu i da nije dobro napunjen.

Hhhh, ne trazim ja potvrdu napisanog, ne ispravnost su ustanovili serviseri "mototehna" Kg radnje u svojim prostorijama i svojim mernim instrumentima, posle punjenja ebc4000 punjacem akumulator je pokazao oko 70procenata kapaciteta, punjac je punjenje rano prekinuo, jel"te :D 

Dva komada, zamenski sam dobio odmah u radnji a posle druge zalbe (i na drugi uredjaj) radili su i testiranje mojih baterija...

 

Da nije displeja na uredjaju verovatno bih na verglanju primetio smanjen kapacitet...

"Baterija je baterija" komentarise vecina mojih prijatelja a kada kazem da Li Ion (U TDM-u 900 je inace, svraca Marko kod Vas Arakise) u "leru" drzi 13.5v gledaju me belo... 

Punjac (ebc4000) je TUV sertifikovan, ulivao mi je poverenje....

Pre nego ga kupih! :D

 

 

 

 

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Baner AGM YTX12-BS na ovom punjaču ebc4000 već nekih 20tak dana. Jutros raskačim, izmerim i napon manji nego sto je bio. Pokazuje 12.70 a prikačen sa 12.89. Garaža, prijatnih 19 stepeni, prikačen direktno, bez skidanja klema.

 

Idem da ga upalim da vidim kako će da zavergla

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja