Jump to content

Moto Zajednica

Ultrazvucne kade - modeli - tečnosti - DIY

Recommended Posts

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ajd da vidim ima li iskusnih po ovom pitanju. Jer ja bas i nisam.

Zlatar sam pa cesto cistim katburatore i servisiram motocikle. :jee:

Dakle, imam malu kadicu. Nameravam da napravim uz pomoc par mojih kolega nesto vece. A imam inzenjera oko sebe koji subradi da pomognu.

Pa imam par pitanja:

-Da li ste ako posedujete kadu, koristili kupovne tecnosti, muckali sami nesto ozbiljnije ili samo varijanda voda + deterdzent?

- Da li je neko pravio kadu sam, a da je zadovoljan? 

Ima jos pitanja a i odgovora onoliko koliko ja sam znam, ali da vidim da li ce se jos neko ukljuciti pa da diskutujemo.

Princip rada kade je (za one koji nisu u tematici) je neka vrsta kavitacije. Dobija se tako sto se tecnost (molekuli) pomeraju velikom brzinom usled visoke frekvencije. Tada dolazi do mikro isparavanja vode i tu se oslabadja velika energija usled koje dolazi do ciscenja.

Kavitacija je stetna i zeznuta, primer su elise motora u vodi. Njih "ostecuje" kavitacija. Sve ovo napisah laicki iz glave. Ali da se pohvata neka srz.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Koristio neko vreme jednu malu kadicu, tečnost kupovao u jednoj radnji na telepu ( Ne mogu sad da se setim tačnog naziva tečnosti - tečnost tamno zelene boje ) i radilo je dobro . Posle sam dobio i tečnost koju mi je napravio prijatelj, al je nisam još isprobao . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pridružujem se temi. Gledao sam jednom prilikom kadice ali nisam uzeo jer mi se učinilo da mi neće tako često trebati ali zgodno je za sve. Jedino treba odabrati odgovarajucu po veličini i snazi. I dalje sam u nedoumici pa ajde možda ovde čujem neku pametnu.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Svake godine na Sajmu automobila odem do standa gde se prodaju ul.z.kade, mislim da je firma iz Nis koja ih pravi, bije ih dobar glas...... Vabsonic.

Mislim da za moje potrebe oko 250-300eur zavrsava posao po tom pitanju.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sad su rekao bih povoljnije. Mada ne razumem se bas u materiju pa možda je povoljnije samo ako je neki loš produkt.

Sad ću malo da proguglam.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Prva neka opcija:

Zapremina 6L
Snaga uz 180w
Snaga grejač 200w 0-80 celzijusa.
44khz frekvencija

WWW.BOL.COM

Nieuwe Ultrasoon reiniger 6L (Ultrasone Reinigingsmachine). 6 Liter Professionele ultrasoon reiniger met verwarming. Werkt zeer geschikt voor het reinigen en schoonmaken van motoronderdelen, sieraden en instrumenten. Ruimte voor middelgrote onderdelen of instrumenten en makkelijk te bedienen.Eigenschappen:- Tijdregelaar- Temperatuur regelaar (0 - 80 graden)- Uitneembare binnenmand- Binnenmaten...


Ili ova ima malo jaču snagu ali na veću zapreminu to dođje čak i manje?

Zapremina 10L
Snaga UZ 240w
Snaga grejača 300w takodje 0-80 celzijusa
40khz frekvencija


WWW.BOL.COM

SonicClean ultrasoon reiniger ultrasone reiniger 10L. Kort OverzichtSC-10A-U4H3 10L inox ultrasoon reiniger met analoge bediening en verwarming. Inclusief RVS deksel, mandje en afvoer.GegevensProfessionele ultrasone reiniger met een capaciteit van 10LCompleet in Inox240 Watt ultrasoon vermogen300 Watt verwarmingsvermogen4 krachtige transducers0 - 20 min. analoge timer of volcontinuInstelbare...



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 11 sati, štampar je napisao:

Моја је SONIC из Ниш а произвођач се зове Воја колико се сећам...има их тамо 2-3 произвођача...

Jest ima i Sonic, kolege neke su kupile od Vabsonic-a i zadovoljni su..... verujem da je to jedno te isto samo drugi naziv.

Nemojte me drzati za rec ali moze se desiti da covek takodje iz Nis pravi kade o privatnoj reziji za manje para nego sto su u pomenutim radnjama, ranije je bila ta prica al da l je istina ili laz to ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: HONDA CBR 500

Kod mene u firmi imamo tri kade razlicite litraze, ali u svima koristim istu tecnost za pranje alata koji brizgaju plastiku. Posle pranja u kadi samo izduvamo vazduhom ili obrisemo krpom, nikad nije zardjalo. A tecnost se zove FAMSKIN i proizvodi u Krusevcu, na 5l se doda 100l deemi vode i to nama traje dva meseca(kada 130l) i to se pere svakog dana po 1-3 alata.Alati su od 10kg, 400kg i 1100kg. Prezadovolan sam, a kad nesto bas mnogo zardjalo donesu poprskamo deo cistim Famskinom i nakon 15 min. sve se skine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

 

Posto nemam mesta, valjda moze ovako fotka. 

Voda i deterdzent za sudje.

Ja za sad zadovoljan... mislio sam da nece moci da uradi nista, ali eto.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ја користим малу ултра звучну каду за накит. Купио сам је на бувљаку за 5€. Као течност користим нешто што сам купио у у Conrad продавници и то претвара стари карбуратор у нов!!! 

Штампарова течност је јако добра али немам више... Снага мислим да није пресудна јер не верујем да је ова моја када нешто јака. Пошто не може да стане ја радим карбуратор 4 пута (на сваку страну) по 460 секунди. Стављам 4-5% те течности јер тако стоји на упутству.

 

IMG_3879.jpg

Promenio član Sr3ck0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ja moram isto na 4 strane. Ali radim po 3 min, pa voda bude katastrofa prljava, promenim, pa jos jednom sve 4 strane po 3 min.

Cekam da probam sa boljom tekucinom, ali.mislim da cu isto prvu ruku da radim sa vodom i deterdzentom, da ne prljam tecnost bezveze u prvoj turi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ја сам тако радио и утврдио да је то губљење времена. Зато сада јако добро оперем карб спрејем и четкицом за темпере. Све отворе прочистим за то одговарајућим иглама (мада је јако тешко оценити колико је која дебела). Ако немаш тај алат онда одсеци једну челичну нит из четке и забоди је у дрвце шибице и полако. После тога кадица са 4-5% течности и добијем нов карб.

 

После детаљно испирање водом.

Promenio član Sr3ck0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Само још једну ствар:

Раствор у кади треба да је 50-60°C топао. Ја сам то проверавао веома осетљивим инструментом:

 

IMG_4264.jpg

 

Кад више не можеш да држиш прст у посуди онда је раствор довољно топао. Мало стисни зубе...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Hahahah. Ekstra saveti! Hvala! Pri tom se slatko nasmejah instrumentima, metodom merenja temperature, kao i ostalim zapazanjima prilikom merenja (stisni zube). :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja