Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa Tomos BT50

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Srbija (Selo Repince) / Beograd
  • Motocikl: Keeway Hurricane 50

Pozdrav,nov sam pa ne znam kako ide sa ovim temama pa ako treba prebacite je negde.Dakle kupio sam skoro tomosa bt50,pali radi ide,kad sam ga doterao kuci imao je malo benzina pa sam napravio mesavinu i sipao.Pre sipanja benzina motor je radio ali kao da ga nesto gusilo.Evo sad kad se motor upali,kao da sam da gas (mislim da mu je sajla prezategnuta)i posle toga se ugasi.Malo sam se raspitao i rekli su mi da plovak kod karburatora slabo vuce ili pumpa benzin pa mi se zato cinilo kao da ga gusi,sad motoru mora non stop da se daje gas da se ne bi ugasio,pa ko zna neka napise kako da popravim. (Sipano ulje u masinu,ociscen plovak i dizna ostalo nije dirano).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Pozdrav,nov sam pa ne znam kako ide sa ovim temama pa ako treba prebacite je negde.Dakle kupio sam skoro tomosa bt50,pali radi ide,kad sam ga doterao kuci imao je malo benzina pa sam napravio mesavinu i sipao.Pre sipanja benzina motor je radio ali kao da ga nesto gusilo.Evo sad kad se motor upali,kao da sam da gas (mislim da mu je sajla prezategnuta)i posle toga se ugasi.Malo sam se raspitao i rekli su mi da plovak kod karburatora slabo vuce ili pumpa benzin pa mi se zato cinilo kao da ga gusi,sad motoru mora non stop da se daje gas da se ne bi ugasio,pa ko zna neka napise kako da popravim. (Sipano ulje u masinu,ociscen plovak i dizna ostalo nije dirano).
100% је оригинални карбуратор BING тотално у ауту, ја бих њега заменио са DELORTом под хитно.

DJ - MP

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
ili neki semering na radilici

Sent from my TA-1000 using Tapatalk


Није на одмету заменити семеринге, код магнета 17-35 а иза корпе са ламелама 20-35.

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Nikoliću, nisi se predstavio, a red bi bio. Napiši nešto o sebi - ko si, odakle si, koliko godina imaš, koliko iskustva imaš sa motorima - motociklima, gde se nalazi to tvoje " Repince " . 

  Tako ćeš pomoći i sebi i nama - mi ćemo znati sa kim komuniciramo i kakve savete da ti damo, a možda se u nekom većem mestu blizu tvog sela nalazi neki naš član koji ti može pomoći i uživo . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Srbija (Selo Repince) / Beograd
  • Motocikl: Keeway Hurricane 50

Selo Repince ti je blizu Vladicinog Hana a to ti je nekih 25km od Vranja.Iskustvo sa motociklima-pa ovo mi je prvi motor tako da nemam iskustva ali se razumem tako po nesto,npr znam da napravim mesavinu za gorivo,da zamenim filter vazduha,filter goriva,svecicu znam da zamenim i tako neke sitne stvari.Zovem se Uros Nikolic i imam 14 godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ja sam i pomislio da je tako nešto ( mlad i neiskusan ), pa sam zato i pitao. Ali neka te to ne brine, uglavnom smo svi počeli da vozimo motore u tim godinama i takođe nismo nešto mnogo znali o motorima. 

  Za motore važi jedno pravilo, - Ako nisi čuo neke zvuke lomljave il nekog krljanja iz same mašine, a motor neće da radi - onda problem može biti ili u dovodu goriva ili sa strujom ( paljenje ). 

  Po ovome što si ti napisao, ja bih rekao da je kod tebe problem vezan za gorivo ( karburator, dizne, filter vazduha ), moguće je da i paljenje nije najbolje naštelovano, a može biti i da ti je auspuh malo zagušen. 

  Šta savetovati u tvom slučaju ?  Teško pitanje jer si slab sa mehanikom. Najbolje bi bilo da vidiš dal neko ima kod tebe u okolini da vozi nekog Tomosa i da zna oko njega, pa da ga zamoliš da ti pomogne oko motora, a usput si tu pored njega , pa učiš po malo ( kradeš zanat ) .  Za početak skini crevo sa karburatora i otvori slavinu da vidiš kako gorivo teče ( crevo stavi u neku čistu flašu da možeš posle da ga vratiš u rezervoar ) .  Ako teče lepo i ravnomerno onda je to dobro. Ako krene pa smanjuje i na kraju stane il kaplje po malo, a kad otvoriš čep na rezervoaru krene opet lepo - onda ti se začepila oduška na rezervoaru pa se stvara vakum u njemu. U tom slučaju bi trebalo da se to odčepi ako može ili da se probuši nova rupica na čepu ( malom burgijom od 1 mm ) . 

  Ako gorivo loše teče ili samo kaplje - onda prvo proveriš filter za gorivo da li si ga dobro postavio ( na filteru postoji strelica kako treba da se stavi - strelica treba da je usmerena ka karburatoru ). Ako je i to kako treba - skineš taj filter, ako i dalje loše teče - treba ispustiti gorivo iz rezervoara, skinuti slavinu i očistiti je, a skinuti i rezervoar i oprati ga od đubreta koje se tu godinama skupljalo . 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Код BT 50 паљење је електронско ако је оригинал и није неки проблем, АЛИ ако је ко што ви кажете буџано онда ЈЕ проблем. Ја препоручујем да направиш видео које би поставио овде а ми би могли да доџемо до неког закључка на основу којег би добио наша упутства.

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Srbija (Selo Repince) / Beograd
  • Motocikl: Keeway Hurricane 50

Pozdrav,evo napravljen je motor,bio je problem u karburatoru ceo je propao bio pa je stavljen drugi,sada sve radi inace hvala svima na pomoci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Pozdrav,evo napravljen je motor,bio je problem u karburatoru ceo je propao bio pa je stavljen drugi,sada sve radi inace hvala svima na pomoci :)
Ја и даље сматрам да замена за Del'orto је права ствар.

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
On 1.2.2019. at 16:12, Krokodilo je napisao:

Ја и даље сматрам да замена за Del'orto је права ствар.

DJ - MP
 

Jeste, Del'orto je odličan, ali iz mog iskustva i Bing je dobar ako se lepo ušteluje i vodi računa o njemu. Kod Binga je najveći problem što su uglavnom svi već dobro potrošeni, a kod nas ljudi nisu navikli da sa vremena na vreme repariraju karburator i da zamene sve što je dotrajalo na njemu. Pre nekog vremena sam pazario odličan Bing 18. Prethodni vlasnik ga je prodao kao neispravan jer nije mogao da nađe uzrok prelivanju. 

 

Promenio sam dihtung na čašici i sve dizne i eno ga radi kao nov :) 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Jeste, Del'orto je odličan, ali iz mog iskustva i Bing je dobar ako se lepo ušteluje i vodi računa o njemu. Kod Binga je najveći problem što su uglavnom svi već dobro potrošeni, a kod nas ljudi nisu navikli da sa vremena na vreme repariraju karburator i da zamene sve što je dotrajalo na njemu. Pre nekog vremena sam pazario odličan Bing 18. Prethodni vlasnik ga je prodao kao neispravan jer nije mogao da nađe uzrok prelivanju. 
 
Promenio sam dihtung na čašici i sve dizne i eno ga radi kao nov  
 
Тако је, прво се потроши клипчич, па због млатарања напред назад почиње да страда и иглица и распрашивач у коме улази иглица. На крају нема рада у месту, гуши због превише горива при окретању ручице за гас, потрошња и горива и делова иде у плафон. Ако се благовремено ухвати и репарира онда ок, а ако добије превише толеранције у каналу где се клипчич крече, онда смече:)

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja