Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Eagle

Recommended Posts

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Bas sada jurimo sa drugarom neki Eagle za njega, drze cenu, godinama vec se krece oko 500e.

Par reci o medelu. U sustini nista specijalno, standarni 2t kineski agregat, zivahan, umeren potrosac. U odnosu na ostale kineze vrlo dobra abs plastika. Diskovi napred nazad, digitalna tabla, gasni amortizer nazad. Moze da razvije oko 60km/h, ako se doradi prenos moze i vise bez problema.. Ja sam ga imao davno bas i bio sam ekstra zadovoljan.

Evo jedan klip mog skutera iz davne 2011 god, dok u to vreme jos uvek nisam imao polozeno za A

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Po mom mišljenju ovo se ne isplati uopšte! Taj Eagle je moj otac kupio 2010. godine novog, u prodavnici. Sačuvaj bože koja je on sve sranja i kvarove imao sa tim đubretom! Više puta mu je stao u gradu, bez mogućnosti da nastavi dalje.... Elektronika je stalno brljavila, potrošnja kao da je od 900 kubika, čak mu se i centralni štender odvalio od rama... Sačuvaj me bože takvog prevoznog sredstva. Prodao ga posle 2 godine u pola cene, samo da ga ne gleda više :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Takodje imam vrlo lose iskustvo sa kineskim mopedima, mozda se nadje neki koji ce da sluzi (corava koka ubode koje zrno) generalno su teska sranja. 

 

Prosle godine kad nisam poludeo od jednog 2T. Drugar me zamolio da samo vidim sta ne valja, izmedju ostalog procurela je pumpa ulja.

Zamenim pumpu drugom novom, bas za njega, kad ono motor nece da ide, gura mnogo ulja. Vadi napolje, daj drugu, stavim drugu, sve ok lepo radi-pali-ide.....kad ono medjutim, stativa ili ti curi nova pumpa. Skini, otvori, pregledaj, izvadi opiljak, predihtuj, zatvori..... mrsupickumaterinu.

Inace svako skidanje-vracanje pumpe nije lako....desna bocna plastika, poklopac propelera, propeler, magnet, namotaj ne bi li mogao prici jednom od dva srafa. Za drugi sraf mora plasticni userivac hladjenja da se pomeri......kad se setim samo.

 

A tek oni GY6 4T.... navoj/srafovi slabi ili ti oblajzne/cvika se lako, oce pali nece pali, oce primi gas nece primi gas il se gasi. 

3, 4 nova karburatora..... samo 1 radi kako treba, lezaj radilice ode na 3, 6, 12K.... nema pravila, ko je dogurao do 15K je pred samim raspadom.

Elementi od gume kao sto je recimo flansa karba..... nema ih posle 2godine, sve pocne da puca koliko je kvalitetno da ne kazem plasticno.

Rezervoar metalni pa hoce da zardja posle nekoliko....... ma ne znam stvarno sta bi ti jos rekao pametno, ako hoces da se zajebes kupi kineza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Druze, vozio sam 4 godine pomenuti skuter.
Mislim da on jedini od kineskih ima nazad disk. Koci jako dobro. Digitalna tabla, sa izborom osvetljenja, led pozicije. Mat crna. Najlepsi kinez definitivno. Skuter sam kupio sa 2500km, a prodao sa oko 20000km. Ulje na 2-3000 km 600ml, zamena i filter za gorivo 150din. Najstartniji od svih kineza, max brzina po njegovom satu je 68km/h.
Zbog nasih puteva sto se i meni desilo i na 2 sto sam video, plastika ispred kolena hoce da mrda, verovatno da popucaju zabice. Kopija je novije aprilie sr.
Opet bih ga kupio. Pouzdan, prelazio sam dnevno preko 150km sa njim. Dobar prenos, vuce uzbrdo jednog jako dobro(u odnosu na druge kineze).
Kod ova dva druga koji ih i dalje poseduju, znam da su menjali neki deo reglera(alternatora), uglavnom oko punjenja.
Po mom misljenju, najbolji kineski skuter (kada se uzmu i gabariti u pitanju), je SPRINT FALCON (moze i phantom) 2t.
Drug moj najbolji presao sa njim 40k+, nista od ulaganja, samo par puta menjao neku gumu na karburatoru od 100din.
Tako da bi ti moj savet bio samo 2t, prvo falcon pa onda eagle (jer na falconu ima mesta za 2 osobe).
Delova ima gde hoces, sve su te masine iste. Samo gledaj da spoljni izgled bude ok, da plastike leze na mestu i da ne lupa. A ostalo se sredi za male pare.


Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

 Ja imam lepa iskustva. Mozda su mi se zapali dobri primerci ne znam. Eagle je mene sluzio bez greske, prodao sam ga drugu koji ga je kasnije prodao dalje. Svaki 2t skuter bilo markiran ili kinez ima problema. U vreme kad sam ja vozio Eagle drug je imao Jet-Force 50, e to su silne muke bile, sta je para u njega otislo, a kostao je 3 puta vise.

 

Sada trenutno imam Sprint Sport 4t 50cc. Proizveden 2008 god.

Kupio sam ga pre 3 god, u vreme kada smo bili u finansiskoj krizi jbg, trebalo nam je hitno vozilo za caleta za 20km dnevno svakog dana. Platio sam ga 200e, skuter je bio sa obe krive felne, pocepane gume, polomljene plastike, 8000km na satu ali puknuta sajla. Ko zna koliko je presao.

Prikrpili smo sve i sada ima 15000km na satu. Od kvarova za ove 3 god,regler, varijator, rolnice, slajderi, 2 kaisa i novo kvacilo. Cene delova su smesne.

Skuter trosi do 3l na 100km ako ne i manje. Masina nikad problem, uvek pali na dugme, cale stavio akumulator od yuga u gepek, pali i na minusu. Sto se masine tice, ulje menjam na godinu dana i sipam samo kvalitetno ulje. Skuter stoji napolju preko zime, ali uvek pali na prvu sto kazu, moze da razvije do 70km na sat, stim da 50km/h ide dosta lagano. Ima nakecen termo prekrivac i koristi se kad god snega nema. Dokle ce jos da traje ne znam, svoju misiju je ispunio, cale je u penziji sada, od ove sezone skuter je visak, ali ne planiram da ga prodam, verovatno i ne vredi vise nista, ali sada ostaje u dvoristu do daljnjeg :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Samo jos nesto da napisem sto sam se setio, sto Satelis spomenu uljnu pumpu kod Eagla.

Kad sam ga kupio 2011 jos, kupio sam ga od clana sa foruma, u prici mi je rekao da je otklonio neke probleme standarne za kineze, izmedju ostalog je rekao i da je podmazao zupcanike uljne pumpe nekom mascu, ostalo mi je u secanju to, rekao je da kinezi imaju plasticne zupcanike i sve je super samo sto u startu nisu podmazani i da mogu da budu problem. Koliko je to tacno ne znam..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja