Jump to content

Moto Zajednica

Pomoć na putu

Recommended Posts

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Nisam uspeo da nađem sličnu temu. Ako slučajno postoji, molim nekoga da me preusmeri.

 

Ideja je da se bilo ko kô se nađe u nekoj nesrećnoj situaciji na drumu (kvar motora, pad ili klizanje, saobraćajka, zdravstveni problem, itd) može u određenoj grupi ovde na forumu obratiti za pomoć kolegama, braći motociklistima i svim ljudima koji su voljni da pomognu, ili znaju nekoga koga bi mogli da preporuče da pomogne nekome ko se našao u nesrećnoj situaciji (prijatelja, majstora od poverenja) u blizini mesta ili u mestu gde se nesrećni slučaj dogodio.

Polazim od sebe, živim u južnom delu Beograda, i mogao bih biti od pomoći nekome ko se zatekao na deonici ka Smederevu ili ka Mladenovcu od Beograda, ili negde po Beogradu, a putuje recimo iz Zagreba, Sarajeva, Budve, Niša, Rumunije, Slovenije ili bilo kog drugog dela i našao se na nepoznatoj teritoriji gde bi mu dobro dosla pomoć nekoga ko je lokalac, bilo u vidu saveta preko telefona, tipa imaš tog i tog proverenog majstora tu i tu, ili imaš tu radnju tu i tu da kupis to i to, ili da dođe lično i pomogne čoveku.

 

Ima nas puno koji volimo solo vožnje daleko od kuće, pa bi nam ovakva vrsta pomoći od nekoga itekako dobro došla, dok sa druge strane trebamo biti spremni da i sami pomognemo u ovakvim situacijama. Samim tim bi na neki način napravili i mrežu prijateljstva koja bi svima bila od koristi.3ec6da867836dc3eb627d0ac8f572dd0.jpg

 

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

po meni suvise opsta i siroka tema. zasto ne poraditi na nekoj aplikaciji za telefon gde bi se oglasavali ljudi koji su u problemu a ko je najblizi od nas ce priteci u pomoc. ima nas dovoljno da svako od nas donira koliko treba, a medju nama sigurno ima nekog ko bi mogao to da uradi. Neka se zove BJB-SOS

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Kul ideja. Mislim da aplikacije na ovu temu vec postoje. Nesto mi je prijateljica spominjala. Imaju isto aplikacije za smestaj, gde bajkeri koji imaju viska sobu mogu da "oglase" drugim bajkerima u blizini. 

Mada, mislim da je i viber grupa na ovu temu odlicna stvar. 
 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 9 sati, NoX2SR je napisao:

Mada, mislim da je i viber grupa na ovu temu odlicna stvar. 

 

Pre 10 sati, tibor je napisao:

Neka se zove BJB-SOS

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nema potrebe ni za kakvom aplikacijom. Postavi se tema na forumu i uvek se nadje neko ko hoce/moze da pomogne ili zna nekog ko moze da pomogne. Ko prati forum zna da je to isprobano vise puta u praksi i funkcionise. Ranije je bio cak i neki imenik u vidu excell fajla gde su svi koji su voljni da pomognu upisivali svoj br telefona. Potrazis u imeniku ko je najblizi i pozoves. I to je isto funkcionisalo.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2050 postova
Pre 2 sati, aca-pn je napisao:

Nema potrebe ni za kakvom aplikacijom. Postavi se tema na forumu i uvek se nadje neko ko hoce/moze da pomogne ili zna nekog ko moze da pomogne. Ko prati forum zna da je to isprobano vise puta u praksi i funkcionise. Ranije je bio cak i neki imenik u vidu excell fajla gde su svi koji su voljni da pomognu upisivali svoj br telefona. Potrazis u imeniku ko je najblizi i pozoves. I to je isto funkcionisalo.

 

Funkcioniše... :takoje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Mene su dva puta zvali ljudi koji su imali problem u okolini Paracina, e sad odakle im broj nisam pitao,uglavnom pomoc su dobili. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Aplikacija je dobro rešenje, naravno sa dobrim i lošim stranama. Dobro je što bi mogli da se primenjuju mnogi filteri, npr. po potrebnim uslugama (vulkanizer, mehaničar, šlep-služba, smeštaj, informisanje...) zatim po geografskim lokacijama, itd.. Ali ima i dosta negativnih strana: možda neko nema pametni telefon, zatim i da ima mora imati u tom trenutku instaliranu aplikaciju, a inače postoji određena doza odbojnosti prema dodavanju novih aplikacija jer ih sada ima milijarde za sve i svašta i telefoni su uglavnom prenatrpani (+više se opterećuje memorija, potrošnja baterije), a povrh svega je bitan i finansijski faktor za ovo rešenje.

 

Evo predloga za jedno jednostavno i sasvim solidno rešenje:

 

Da se napravi tema u kojoj bi se prijavljivali svi koji imaju volje/mogućnosti da pruže pomoć, i da se u prijavi definišu kontretni parametri, npr: država, region, mesto, spisak obližnjih gradova i mesta, telefon, usluga koja se može pružiti (vulkanizer, mehaničar, šlep-služba, smeštaj, informisanje...), može i tačne koordinate tj. lokacija, kako bi se jednim klikom pokrenula navigacija na telefonu... Još bolja varijanta je da se napravi i jednostavna forma sa definisanim poljima koja bi se popunila i na taj način bi se podaci prikupljali jednostavnije.

 

"Baza" svih korisnika bi mogla da bude objavljena na npr. linku bjbikers.com/help , i to možda najbolje u vidu html tabele, tako da će svima moći vrlo jednostavno da se prikaže. Redosled sortiranja bi možda najviše odgovaralo da bude po geografskom kriterijumu, npr. tabela Srbija pa u njoj redom po regionima abecedno, a u svakom regionu po gradovima abecedno. Može se ugraditi i filter za sortiranje/pretragu po svim kriterijumima.

 

Znači sve što je potrebno nekom kome zatreba pomoć je da zna help adresu bjbikers.com/help (ili da se jednostavno unapred memoriše u bookmarks) i tu će moći da nađe sve što mu treba. Stranica bi uvek imala ažuran prikaz svih prijavljenih za pružanje pomoći, Verovatno bi trebalo podesiti da pristup stranici imaju samo registrovani članovi, zbog zloupotreba i ostalih nepoželjnih stvari, s obzirom da bi se tu ipak nalazili određeni poverljivi podaci.

 

BJB uprava bi mogla onda svim članovima da pošalje jedan mail sa obaveštenjima kako bi se zainteresovani upisali.

 

Ovo sve može da bude i na zasebnom sajtu ukoliko uprava smatra da nije pogodno. Evo ja se dobrovoljno javljam da doniram domen, hosting, i izradu sajta (a verovatno bi i ostale stručne kolege mogle da pomognu). U ovom slučaju bi se javio problem pristupa sajtu, tj. ko bi imao pravo da pristupi sajtu i bazi svih prijavljenih.

 

Ovo su neke ideje koje su mi u trenutku pale na pamet, ako ima inicijative i volje da se nešto od ovoga realizuje ja sam na raspolaganju za ono što mogu da učinim.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Ili jednostavno kao što su kolege već rekle ova tema u kojoj trenutno pišemo. Od trenutka kada se dogovorimo da je ova tema samo za pomoć, prestajemo sa opštim komentarima i pišu se samo poruke za pomoć. Ko je voljan na dnu stranice zaprati temu, u trenutku kada neko pošalje poruku za pomoć svi ostali dobijaju obaveštenje na telefonu i ko može i voljan je da pomogne , pomoći će i to je to.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
On 10.1.2019. at 13:54, AndjeoPakla je napisao:

Aplikacija je dobro rešenje, naravno sa dobrim i lošim stranama. Dobro je što bi mogli da se primenjuju mnogi filteri, npr. po potrebnim uslugama (vulkanizer, mehaničar, šlep-služba, smeštaj, informisanje...) zatim po geografskim lokacijama, itd.. Ali ima i dosta negativnih strana: možda neko nema pametni telefon, zatim i da ima mora imati u tom trenutku instaliranu aplikaciju, a inače postoji određena doza odbojnosti prema dodavanju novih aplikacija jer ih sada ima milijarde za sve i svašta i telefoni su uglavnom prenatrpani (+više se opterećuje memorija, potrošnja baterije), a povrh svega je bitan i finansijski faktor za ovo rešenje.

 

 

 

Samo konstatacija,ko nema pametan telefon,ne moze da pristupi ni forumu ako je stao negde na putu. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
1 hour ago, balle said:

Puče kaiš kod Sava centra. Ima li neki moto servis u blizini. Ili neka preporuka za šlep?

Imam tu prazno mesto u jednoj garazi ako ti se ne placa slep odmah. A imam broj I od jeftinog šlepa 0652378629 je moj broj

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Forza 350 '23

Pozdrav, 

Jel postoji kod nekog osiguravajuceg drustva, da se uzme neki paket pomoci na putu za motocikl, npr kao za auto? Jel neko koristi isto i kakva su iskustva? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Amss, a ima moguce da ih ima jos. Uglavnom slep, u inostranstvu i smestaj, a od klasicne pomoci na putu tesko da mogu nesto da ti pomognu sem dopune akumulatora I eventualno pozajmljivanja nekog alata. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Meni su jutros ispumpala zadnja guma kod skretanja za Zuce, privezao ga i krenuo busom na posao. Veceras cu da skidam gumu ili da je pumpam. Prva voznja u sezoni pa maler :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

Ovo je odlična tema i predlog koji izuzetno podržavam i nije mi jasno zašto nije zaživela. Ne znam da li nešto slično postoji ali mislim da  predlog kolege koji kaže da je dovoljno da veliki broj učesnika foruma prati ovu temu je sasvim jednostavan i odličan. 

Da je više nas ispratilo temu verovatno bi neko bio blizu ovog skretanja za Zuce sa sve kompresorom i pomogao kolegi.

I sam sam ranije razmišljao o nekoj BJB SOS temi koju bi svi učesnici pratili i tako bili od koristi kolegama koji su trenutno u problemu.

Jednostavan primer u prilog ideji: voziš sam i na nekom zabačenom nepoznatom putu imaš problem sa izduvanom gumom. Napraviš post sa opisom problema, pošalješ lokaciju i čekaš. Za par minuta dobijaš odgovor da kolege prave pauzu nedaleko odatle. Piju kafu, bistre forum i siže im SOS mail. Imaju kompresor na 12V, za minut su tu i problem je rešen.

Pratim i podržavam ovu temu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Haj da vidimo jel radi tema :)

Ostadoh na Smederevskom putu u Kaluđerici, puče sajla kvačila.
Šlep ili majstor, al subota popodne, lep dan, slaba vajda.

069/555-7650, ne znam da li ću videti ovo, dok jurim dalje pomoć.
Hvala

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Rešeno (tj u toku je rešavanje).
Hvala @m.milivojevic :)

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja