Jump to content

Moto Zajednica

Pozivno pismo za vizu (Azerbejdzan, Iran)

Recommended Posts

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 996 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 1 sat, cipotm je napisao:

U Sloveniji karnet kosta oko 170 eura , a vadis ga u moto savezu ...

Jel toliko kosta ili se toliko deponuje da bi se po povratku vratile pare

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: MURSKA SOBOTA --- SLOVENIJA
  • Motocikl: YAMAHA FJR 1300A
Pre 15 sati, Sveta 5. je napisao:

Jel toliko kosta ili se toliko deponuje da bi se po povratku vratile pare

Tolko kosta ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: celje - slo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA - BMW R1250 HP GSA
On 7.1.2019. at 17:49, mrxfon je napisao:

Gledam nesto za vize za Azerbejdzan, Iran i za te vize treba pozivno pismo iz te zemlje.

 

Kako se dolazi do tog pisma? Kako doci do agencija koje izdaju ta pisma i kako imati poverenja u njih?

 

Ima li neko iskustva oko putovanja u Gruziju, Rusiju, Azerbejdzan, Iran ?

Da li treba negde raditi privremeni uvoz motora u tu zemlju i kakav je postupak za to.

 

 

pozdrav

karnet za iran dobiješ na AMSS . vizu na ambasadi . za ulaz ti ne treba pisma i može sa motorom jačim od 250ccm

ja sam prolazijo pre tri meseca i bilo je b.p.

20180911_094851.jpg

20180911_124930.jpg

20180912_104850.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 996 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
On 7.1.2019. at 17:53, nevoljica je napisao:

Vrhunska ideja za turu ali mislim da je teško ostvariva bar kada je Iran u pitanju jer sam čuo da su od 1.1.2018. godine pored toga što su ranije imali zabranu vlasništva za lokalno stanovništvo, uveli i zabranu ulazaka u zemlju motorima visoke kubikaze...

Svakako dobro to proveri

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 996 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Evo nesto o kubikazama i USA motorima za Iran.Viza je ponovo uvedena prosle godine i za dobijanje je potreban "Authorisatian code" LOI (letter of invitation)

CARAVANISTAN.COM

Hi there, we are traveling with two motorbikes Suzuki DR650 amp; DR350 and planned to be in Iran for 3 months. We heard that since this August motorbikes bigger than 250ccm and...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 996 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
On 7.1.2019. at 17:53, nevoljica je napisao:

Vrhunska ideja za turu ali mislim da je teško ostvariva bar kada je Iran u pitanju jer sam čuo da su od 1.1.2018. godine pored toga što su ranije imali zabranu vlasništva za lokalno stanovništvo, uveli i zabranu ulazaka u zemlju motorima visoke kubikaze...

Svakako dobro to proveri

 

Pre 23 sati, Sveta 5. je napisao:

Evo nesto o kubikazama i USA motorima za Iran.Viza je ponovo uvedena prosle godine i za dobijanje je potreban "Authorisatian code" LOI (letter of invitation)

CARAVANISTAN.COM

Hi there, we are traveling with two motorbikes Suzuki DR650 amp; DR350 and planned to be in Iran for 3 months. We heard that since this August motorbikes bigger than 250ccm and...

 

Evo nesto konkretnije.Kao sto sam napomenuo za dobijanje vize potreban je taj LOI .On se obezbedjuje po ceni od 30-40$ ili evra preko Iranskih turistickih agencija.Sa njim se zatim aplicira za vizu u Iranskoj ambasadi.Izabrao sam Caravanistan,com agenciju popunio pristupni zahtev i dobio odgovor da ukoliko se putuje motociklom mora da se prilozi kompletan plan rute i da takav nacin putovanja podrazumeva i obaveznu pratnju tako da ja verovatno odustajem od Persije     

profile_mask2.png

Захра Весал

07:44 (пре 37 минута)
 
 
cleardot.gif
cleardot.gif
коме ја
cleardot.gif
 
 
 
 
 

Драги Светозар ,

 

 

Према правилу МФА, треба да имате водича и дефинитиван план за све током Вашег путовања у Иран ако желите да уђете у Иран са својим мотоциклом .

 

Позивно писмо које примењујемо важи само за улазак у Иран јавним превозом, тако да вам нажалост не можемо помоћи.

 
logo.jpg
CARAVANISTAN.COM

Get the authorisation code for your Iranian visa. Discount if you buy online, reliable operator.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 996 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 11 sati, el classico je napisao:

Jesenas pratnja nije bila obavezna......


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Nemam pojma takav sam odgovor dobio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 996 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Evo poslednje informacije za Iran

  Pozivno pismo se lako resava sa 40$ i ja sam ga dobio.Nastao je problem u tome sto su poceli striktno da sprovode zakon o zabrani ulaska motorima preko 250ccm.Tako da su dvojicu nemaca vratili sa granice. Oni su dolazili i nameravali da udju iz pravca Turske.Meni je covek koji mi je obezbedio pozivno pismo nudio mogucnost ulaska iz Jermenije sa njegovim karnetom po ceni od 450$.Inace karnet kod nas kosta negde oko 4000din plus realna procena vozila( radi uplate depozita) jos 5300din. Ja sam od Irana definitivno odustao tako da sada pravim rutu za voznju po Turskoj  i to istocni deo Turske .Mozda skoknemo i do Gruzije zbog drugara koji nisu bili. U Iran smo po planu trebali da udjemo pored jezera Van na prelazu Esendere Tr.- Serow Iran  i  do Urmije odakle je covek koji nam je obezbedio pozivna pisma i  gde smo nameravali prvu noc da prenocimo. Zao mi je sto je plan propao ali mi se nesto ne da vec trecu godinu za redom.Nisam nesto sujeveran ali ....

To je objava o zabrani ulaska od putnika koji je vracen sa granice na stranici за Horizons Unlimited Motorcycle Adventure Travellers

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja