Jump to content

Moto Zajednica

Pozivno pismo za vizu (Azerbejdzan, Iran)

Recommended Posts

  • Drug član, 1423 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Gledam nesto za vize za Azerbejdzan, Iran i za te vize treba pozivno pismo iz te zemlje.

 

Kako se dolazi do tog pisma? Kako doci do agencija koje izdaju ta pisma i kako imati poverenja u njih?

 

Ima li neko iskustva oko putovanja u Gruziju, Rusiju, Azerbejdzan, Iran ?

Da li treba negde raditi privremeni uvoz motora u tu zemlju i kakav je postupak za to.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW r1250gsa

Vrhunska ideja za turu ali mislim da je teško ostvariva bar kada je Iran u pitanju jer sam čuo da su od 1.1.2018. godine pored toga što su ranije imali zabranu vlasništva za lokalno stanovništvo, uveli i zabranu ulazaka u zemlju motorima visoke kubikaze...

Svakako dobro to proveri

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1423 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Zvanicno nije dozvoljeno motorima velikih kubikaza i americke proizvodnje ne mogu da udju u Iran, ali niko nije imao problem da udje u zemlju sa vecim motorima koliko sam video na drugim forumima.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

ima u motopulsu putopisa ,nepal,indija doduše oko 2010,i kažu da je vožnja iznad 125 ili tako neka kubikaža zabranjena.Nepostoje uopšte veći motocikli od te kubikaže  zbog štednje goriva.Domaći imaju bonove za gorivo.

To deluje loše ali iz nekog nepozntog razloga puštaju u državu i daju da se vozi.Ako se ide skroz na istok irana-Balučistan  dobija se naoružana pratnja u pik apu sa teškim mitraljezom.Baluči su narod kojih je pola u iranu a pola u pakistanu i imaju ,,oslobodilački,, pokret.

Ono što je dobro a to je da je lik koji je proputovao sve živo,a kratke deonice su mu po soma km,kaže da su putevi u Iranu najbolji -al najbolji na svetu..

Nikako da se setim kako se zove čovek ,ima 30 staru fjr 1300 ,još pre 10 g. je prešao preko milion kilometara .Majstor za motore.El klasiko ga sigurno zna kao i šapčani ,bio im je gost na skupu pre desetak godina.Nadjite njegove putopse iz celog sveta,stvarno za respekt.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija
ima u motopulsu putopisa ,nepal,indija doduše oko 2010,i kažu da je vožnja iznad 125 ili tako neka kubikaža zabranjena.Nepostoje uopšte veći motocikli od te kubikaže  zbog štednje goriva.Domaći imaju bonove za gorivo.
To deluje loše ali iz nekog nepozntog razloga puštaju u državu i daju da se vozi.Ako se ide skroz na istok irana-Balučistan  dobija se naoružana pratnja u pik apu sa teškim mitraljezom.Baluči su narod kojih je pola u iranu a pola u pakistanu i imaju ,,oslobodilački,, pokret.
Ono što je dobro a to je da je lik koji je proputovao sve živo,a kratke deonice su mu po soma km,kaže da su putevi u Iranu najbolji -al najbolji na svetu..
Nikako da se setim kako se zove čovek ,ima 30 staru fjr 1300 ,još pre 10 g. je prešao preko milion kilometara .Majstor za motore.El klasiko ga sigurno zna kao i šapčani ,bio im je gost na skupu pre desetak godina.Nadjite njegove putopse iz celog sveta,stvarno za respekt.
 
Zvuči mi kao priča Željana Rakele.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA FJ1200
2 hours ago, sasa ns 1 said:

ima u motopulsu putopisa ,nepal,indija doduše oko 2010,i kažu da je vožnja iznad 125 ili tako neka kubikaža zabranjena.Nepostoje uopšte veći motocikli od te kubikaže  zbog štednje goriva.Domaći imaju bonove za gorivo.

To deluje loše ali iz nekog nepozntog razloga puštaju u državu i daju da se vozi.Ako se ide skroz na istok irana-Balučistan  dobija se naoružana pratnja u pik apu sa teškim mitraljezom.Baluči su narod kojih je pola u iranu a pola u pakistanu i imaju ,,oslobodilački,, pokret.

Ono što je dobro a to je da je lik koji je proputovao sve živo,a kratke deonice su mu po soma km,kaže da su putevi u Iranu najbolji -al najbolji na svetu..

Nikako da se setim kako se zove čovek ,ima 30 staru fjr 1300 ,još pre 10 g. je prešao preko milion kilometara .Majstor za motore.El klasiko ga sigurno zna kao i šapčani ,bio im je gost na skupu pre desetak godina.Nadjite njegove putopse iz celog sveta,stvarno za respekt.

 

Darko Labaš iz Varaždina Yamaha FJ1100 mislim 1986 godište,ove godine 1400 000 kilometara

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

jeste Labaš je.Sećam se da  u prvih milion kilometara ,,,NIJEDNOM ,,,  nije probušio gumu.Prosto neverovatno jer je više od pola prešao van asfalta sa tom velikom yamahom.Ja sam samo na autoputu u srbiji 3 puta bušio gumu na ekser i to u jednoj godini.Mislim da je vozio neki stari model turing metzelerke.

Ima putopis po kavkazu pa do Teherana u Motopulsu ,bračni par iz Osijeka.Mislim kaponord.Sećam se ,čučavac nasred mosta a odole direkt šumi voda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
12 hours ago, sasa ns 1 said:

jeste Labaš je.Sećam se da  u prvih milion kilometara ,,,NIJEDNOM ,,,  nije probušio gumu.Prosto neverovatno jer je više od pola prešao van asfalta sa tom velikom yamahom.Ja sam samo na autoputu u srbiji 3 puta bušio gumu na ekser i to u jednoj godini.Mislim da je vozio neki stari model turing metzelerke.

Ima putopis po kavkazu pa do Teherana u Motopulsu ,bračni par iz Osijeka.Mislim kaponord.Sećam se ,čučavac nasred mosta a odole direkt šumi voda.

Imam par njegovih putopisa u Motopulsu jos uvek :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000
Pre 17 sati, sasa ns 1 je napisao:

...El klasiko ga sigurno zna kao i šapčani ,bio im je gost na skupu pre desetak godina.Nadjite njegove putopse iz celog sveta,stvarno za respekt.

 

U tom periodi Labaš je objavljivao u Motopolsu članke sa moto skupova u regionu. Ja sam ga sretao i u Šidu, Brčkom, Sremskoj Mitrovici čini mi se...

Išao je više puta u Nepal i na tu stranu,  sa nekim Austrijancem a jednom prilikom i sa Rakelom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: suzuki v strom dl 1000

Postoji putopis na You Tube gde su Labas i Rakela isli u Nepal.ima dosta korisnih informacija ali je to bilo 2007.god.....predpostavljam da se mnogo toga promenilo od onda....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1423 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300
18 hours ago, vava said:

Vidi na FB stranici Moto Laboratorija cini mi se da Pedja nesto slicno smera.

Videcu sa njim sta smera. 

 

17 hours ago, Mindžake Merava said:

Ovde imaš sve potrebne informacije: 

GOO.GL

Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Serbia

 

 

 

Naravno, to su osnovne informacije, dosta detaljnijih informacija covek moze saznati iz prve ruke ili sa foruma/putopisa.

 

21 hours ago, bocca_bastard said:

Zar nije da je nedozvoljeno tamo da se prodaje iznad 125-250. Nisam cuo da je zabranjeno upravljati stranim vozilom

Naravno, ljudi koji tamo zive ne mogu da voze vece kubikaze, niti je moguce kupiti ili iznajmiti motor vece kubikaze, takodje je zabranjeno da zene voze motore. Za strance je druga prica, njima je dozvoljeno.

 

Jedna stvar koja mi je stalno na pameti je da li se isplati ici u Gruziju, Azerbejdzan i Iran motorom FJR1300? Koji god putopis da otvorim onaj divlji deo tih zemalja je uglavnom dostupan nekim laksim enduro motorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Njemački bračni par, na motorima njemačke Pločice, motori veći od 125ccm vozali se tjednima po kavkazu i iranu.





Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Dva mlada para iz Zagreba na transalpima bili do azerbeijana i natrag...

 

link

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

Devojka iz Australije sa BMW F800 GS-om na putu oko sveta.Između ostalog i Iran i Azerbejdžan:

 

 

...i 

 

 

 

Ovaj link koji sam postavio pre par postova bi trebalo da je siguran 100%,jer se radi o informacijama koje ažurira Ministarstvo Spoljnih Poslova i trebalo bi da ih ažuriraju u skladu sa svim promenama i da je pouzdan.

 

Znam da su nedavno Srbija ukinula vize za Iran i obratno,ali ovi iz EU si vršili pritisak na nas,navodno zbog Edi Granta i navodno da smo ponovo uveli vize Iranu.

 

Tamo je zakon da lokalci ne mogu da voze motore preko 250cc,ali se to ne odnosi na strance.

Što se tiče karneta-to opet proveri na sajtu koji sam postovao,jer bih od njih trebao da dobiješ tačnu i "svežu" informaciju.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1423 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Znam za OnHerBike :) svaka joj cast.

 

Ipak su 125cc mali motori za neke zahtevnije terene i duge pravce.

 

1 hour ago, el classico said:

Dva mlada para iz Zagreba na transalpima bili do azerbeijana i natrag...

 

link

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Ovaj link mi ne radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Za Iran ti treba  karnet, vadi se u AMSS i iznosi oko 70% kataloske vrednosti motora. Ja sam vadio vizu preko neke francuske agencije koja nam je kao bukirala hotele i na osnovu toga smo dobili pismo i vizu. Pitacu ortaka ako ima neki kontakt. Putevi u Iranu su odlicni neka te to ne brine.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 3 sati, Mindžake Merava je napisao:

Devojka iz Australije sa BMW F800 GS-om na putu oko sveta.Između ostalog i Iran i Azerbejdžan:

 

 

...i 

 

 

 

Ovaj link koji sam postavio pre par postova bi trebalo da je siguran 100%,jer se radi o informacijama koje ažurira Ministarstvo Spoljnih Poslova i trebalo bi da ih ažuriraju u skladu sa svim promenama i da je pouzdan.

 

Znam da su nedavno Srbija ukinula vize za Iran i obratno,ali ovi iz EU si vršili pritisak na nas,navodno zbog Edi Granta i navodno da smo ponovo uveli vize Iranu.

 

Tamo je zakon da lokalci ne mogu da voze motore preko 250cc,ali se to ne odnosi na strance.

Što se tiče karneta-to opet proveri na sajtu koji sam postovao,jer bih od njih trebao da dobiješ tačnu i "svežu" informaciju.

 

 

Kinga Tanajewska je poljakinja a ne australka.....australka je Sherri Jo Wilkins.....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
5 hours ago, bmw said:

Kinga Tanajewska je poljakinja a ne australka.....australka je Sherri Jo Wilkins.....

 

Poljakinja sa australijskim pasošem i mestom prebivališta.Mada,kao da je to uobšte bitno u celoj priči

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: MURSKA SOBOTA --- SLOVENIJA
  • Motocikl: YAMAHA FJR 1300A
Pre 15 sati, Mikulanac je napisao:

Za Iran ti treba  karnet, vadi se u AMSS i iznosi oko 70% kataloske vrednosti motora. Ja sam vadio vizu preko neke francuske agencije koja nam je kao bukirala hotele i na osnovu toga smo dobili pismo i vizu. Pitacu ortaka ako ima neki kontakt. Putevi u Iranu su odlicni neka te to ne brine.

U Sloveniji karnet kosta oko 170 eura , a vadis ga u moto savezu ...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Za Iran je ponovo uvedena viza pre nekoliko meseci mi njima pa onda i oni nama, navodno smo morali da uvedemo na insistiranje EU zbog azilanata (citaj Amerike) Inace TIR karnet je obavezan i vadi se ..Mikulinac napisao.Gruzija, ne trebaju ni vize ni karnet.Obavezan enduro motor, to ako hoces da se krljas po vukojebinama ali razmisli treba na motoru i da se vratis.Moj je rezon  na dalekim turama vozi se ziherica.E sad svako ima svoje zahteve ideje i zelje za dozivljajima.Kubikaza,na primer po meni najcudniji "Mongol reli" vozi se od npr,Londona do Ulan Batora Mongolija motorima ne preko 125 ccm neretko idu i skuteri destinacija preko 10000milja.Prosle godine isli su momci iz Svilajnca po tom delu sveta, jedan je koliko pamtim bio sa sportskim motorom.Postoji njihov putopis na BJB tako da limitirajuci faktor nije cime nego ko.Meni se taj Iran vec nekoliko godina mota po glavi ali uvek se nesto ispreci.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja