Jump to content

Moto Zajednica

Nece da upali

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Milicinica
  • Motocikl: Aprilia RX motospania

Menjao sam vakum pumpu nije zaustavljala gorivo pa je karburator prelivao stalno pa sam mislio da je do toga namestio sam pumpu probao da upalim i nije htelo upalio sam ga na gurku ali nisam smeo da smanjim gas nize od 5000 obrtaja i sam je motor zaletao od 5000 do 7000 nekako krenem sa njim ali nema snagu i kad ubacim u 3 on se ugasi... Do cega je to??? U pitanju je Aprilia RX motospania

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Milicinica
  • Motocikl: Aprilia RX motospania

Возио сам га и стао са стране на равници да прође камион. кренуо сам поново и после 15 метара је изгубио снагу и угасио се. од тад не ради како треба нит има снаге

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Milicinica
  • Motocikl: Aprilia RX motospania

Није га уплашио камион него је сеоски пут узан и нећу сигурно да возим мотор по обали а када сам дошао кући и довезао мотор видео сам да прелива карбуратор скинуо црево од довода горива и видео да пумпа не зауставља гориво па сам мислио да је у томе проблем 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Milicinica
  • Motocikl: Aprilia RX motospania

Ево слике карбуратора мало лошијег квалитета су зато што није скинут 

IMG_20190105_123830.jpg

IMG_20190105_123750.jpg

IMG_20190105_123805.jpg

IMG_20190105_123815.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ko što ti jer kolega već rekao - ne diraj ništa da ne napraviš još gore jer si mlad i ne razumeš se u motore ( bar ne u taj koji voziš ) .  Za početak da te obavestim da tvoj motor nema nikakvu " vakum pumpu " koju već dva puta pominješ, već eventualno može da ima " vakum slavinu " . Eventualno može da ima pumpu za ulje, a sigurno ima i pumpu za vodu.

  U potpisu si naveo da voziš motor " Aprilia RX motospania " što je takođe diskutabilno jer postoji firma " Aprilia ", a postoji i firma " Motorhispania " . Obe ne mogu da budu odjednom na istom motoru. Takođe obe firme izrađuju RX modele i od 50 ccm i od 125 ccm ( mada su to u principu agregati Minareli AM 6 ) moguće su razne izmene na njima. Da bi ti neko pomogao moraš biti precizan ( da znamo tačanu marku, model i kubikažu tvog motora ) . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Tako je Lisice,to je AM6 agregat.Simptomi koje je decko izneo mogu ukazivati na vise razlicitih stvari,od problema sa karburatorom(mada ovaj Dell retko kad pravi probleme),semerinzi na radilici,a vrlo lako je moguce da su popucale karike ili nesto u vezi cilindar klip.Sve u svemu svasta moze biti bez ozbiljnog pregleda motorceta tesko je reci ovako online sta mu je.

P.S. Karburatori se ne kuvaju,pasulj se kuva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

A da premeris kompresiju? isto mi se desilo na hondi. ugasila se i toliko o tome. Ako lagano vergla kao da nema opterecenje i lagano se gura kada je u brzini onda ti je mozda neka karika stradala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250
pre 25 minuta, Simkelica je napisao:

Има добру компресију 

Da li si premerio?Desava se da kada pukne karika osteti cilindar i klip a onda sprecava normalno kretanje klipa kroz cilindar i stvara otpor.Pa se na kurbli ili alnaseru cini da je kompresija dobra.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

I dalje je nepoznato koji je motor u pitanju i koja je kubikaža ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 3 minuta, Ausländer je napisao:

Није Јоване, није зајебанција,  

само је из Ваљева. 

:D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Pustite dečka neka čačka, kako će drugačije naučiti.

Ne zajebavam se, ja sam ih ko zna koliko pokvario i popravio, a verujem i većina vas ovde.

Karburator nije sveto slovo, pa da ne sme da se pipne.

 

@Simkelica ne bi smeo da presisa i sa neispravnim vakum ventilom. Otvori to i proveri iglicu na plovku, da li radi kako treba.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ali može lako da se desi da bude i do loše postavljenog klipa. Možda sam se pogrešno izrazi kad sam napisao "naopako" kod dvotaktnih motora sam često viđao slučajeve da neko dođe i kaže: "stavio sam nov klip i opet ne radi motor dobro". 

 

Kad otvorimo motor u većini slučajeva je klip pogrešno montiran i zarotiran za 90 stepeni. Simptomi su slični kao kada je otišla karika ali kada motor ne radi ima dobru kompresiju. Ako se dečko ne razume najbolje mogao je lako da pogreši pošto na nekim klipovima ne postoji strelica za smer postavljanja klipa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Milicinica
  • Motocikl: Aprilia RX motospania
pre 17 minuta, mradomir je napisao:

Pustite dečka neka čačka, kako će drugačije naučiti.

Ne zajebavam se, ja sam ih ko zna koliko pokvario i popravio, a verujem i većina vas ovde.

Karburator nije sveto slovo, pa da ne sme da se pipne.

 

@Simkelica ne bi smeo da presisa i sa neispravnim vakum ventilom. Otvori to i proveri iglicu na plovku, da li radi kako treba.

Отварао сам и продувао све дизне и скидао иглицу и пловак све нормално ради

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
pre 12 minuta, Ausländer je napisao:

прелива повремено и има те симптоме да нема снаге и сл

Ako preliva teško da će nagurati 7000 obrtaja, trebao bi da se ugasi. Visoki obrtaji i nedostatak snage meni mirišu na višak vazduha. @konstruktor je pomenuo semering radilice.

 

Jel beše taj motor ima power valve?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Milicinica
  • Motocikl: Aprilia RX motospania

Наместио сам мотор запао каменчић под ламелни вентил и није затварао не знам како али ето

Screenshot_20190105-213228.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja