Jump to content

Moto Zajednica

dakar i eko race afrika

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2782 postova

Danas je počela trka Monaco -Dakar, a 6 januara  Dakar reli u južnoj africi.Pošto je ovde hladno neškodi malo na eurosportu propratiti trke i zamišljati toplo i sunčano vreme.Kojim brzinama voze po onim kamenčinama ,svaka čast.

Ima li neko više informacija ili iskustva to tim reli rejd trkama.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 2 sati, sasa ns 1 je napisao:

Danas je počela trka Monaco -Dakar, a 6 januara  Dakar reli u južnoj africi.Pošto je ovde hladno neškodi malo na eurosportu propratiti trke i zamišljati toplo i sunčano vreme.Kojim brzinama voze po onim kamenčinama ,svaka čast.

Ima li neko više informacija ili iskustva to tim reli rejd trkama.

 

  Malo si se zajebunio po pitanju lokacije, Dakar reli se vozi u Južnoj Americi .  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

permutiro sam afriku i ameriku.To znači da sam naviko na ono što je voženo 30 godina.Što se tiče lokalnog stanovništva mnogo je bolje u Južnoj Americi.Oni su ipak evropska  kulturna grupa bez obzira na uticaj starosedeoca.

U africi nikom nije jasno ni posle 40 godina zašto se neko uopšte vozi peskom i još to plaća.Setih se jednog detalja.Kad idete u muslimanske zemlje van turističkih regiona možete videti da stanovništvo neželi da se slika iz verskih razloga pa im nije jasno kako i to neki drugi uopšte rade.

Mislim da im treba poslati ovu novu ,,modernu,, selfi generaciju .Bar će im utrapiti motike umesto štapova za selfi pa će biti i neke koristi od njih.

JER MOTIKA SAMA RADI,ili po zemlji ili po ledjima pa biraj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Ruski Krstur
  • Motocikl: U potrazi

Sto se tice snimaka, najbolje je (bilo do sad) da zapratis nekog na Youtube-u ko ce voziti kao recimo Lyndon Poskitt sto je prosle godine. Bude svega ali je dobar mali

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Do sad je bilo EuroSportu, naveče oko 23h, a poslednjih godina i na RTS2 zbog Gabora..Međutim, cijeli taj pregled dana isti bude na YT, samo posebno klipovi za hajlajts automobila, motocikala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Ruski Krstur
  • Motocikl: U potrazi

Sagmajster pre polaska: Motor je spreman za Dakar. Sta bi tek bilo da nije bio spreman...

Inace na RTS-u su rekli da ce moci nastaviti trku od druge etape.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

A...čisto da pitam...zašto je zaključana tema o Dakar reliju? Mislim, Dakar i Eko Race su ipak dve različite trke pa ne kontam zašto su u jednoj temi. Dve različite manifestacije na dva različita kontinenta. Ili se to uvodi praksa da čim naš vozač ispadne iz trke, odmah zaključavamo temu i dalje se trka ne prati? Ili će praksa biti da objedinjujemo trke samo zato što se voze u isto vreme...to mi ima više logike. Lakše će biti da pratimo GP, WSBK, BSBK, pa ajd ubacimo i formulu...ipak se sve vozi u isto vreme...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
On 8.1.2019. at 18:29, Zuba87 je napisao:

И са Храниславовим сређивањем би прешао преко 29 км :)

 Kolko sam ja pročitao, prvo je prešao peti sektor u dužini od 250 kilometara, a onda mu je motor zaribo na 29 kilometru specijala. ( a valjda su i prva četiri sektora imala neku dužinu ) . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5728 postova
Pre sat vremena, Djeneral je napisao:

A...čisto da pitam...zašto je zaključana tema o Dakar reliju? Mislim, Dakar i Eko Race su ipak dve različite trke pa ne kontam zašto su u jednoj temi. Dve različite manifestacije na dva različita kontinenta. Ili se to uvodi praksa da čim naš vozač ispadne iz trke, odmah zaključavamo temu i dalje se trka ne prati? Ili će praksa biti da objedinjujemo trke samo zato što se voze u isto vreme...to mi ima više logike. Lakše će biti da pratimo GP, WSBK, BSBK, pa ajd ubacimo i formulu...ipak se sve vozi u isto vreme...

 

Zato sto su teme poceli da otvaraju ljudi koji to ne treba da rade. U ovom podrofrumu se nekako znalo ko otvara teme i naravno da nikom nikada nije palo na pamet da je zakljuca jer eto on smatra da vise nista nije zanimljivo.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory

Zakljucavanje Dakar teme poprilicno "čudno" i bezveze... "Čudno" nadam se da nije zbog onoga što mislim da je, tj. odbijam da poverujem!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3222 postova
  • Lokacija: Debrc

Po meni greska je sto je i otvarana nova tema kad je ranije otvorena ova.

Vecina prati Dakar od kako ucestvuju nasi takmicari i zbog njih, ja pratim od sredine osamdesetih kad sam do rezultata dolazio sredinom februara ali postujem i ove druge, tema je bila krenula u losem smeru tako je mozda bolje sto je zakljucana. Ko ima sta da pise neka pise ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Kraći izveštaj za one koji nisu ispratili dešavanja.

 

Dakar-reli.jpg
BJBIKERS.COM

Reli Dakar, čuveno i najzahtevnije off road takmičenje vozi se ovih dana na tlu Južne Amerike. Odveženo je sedam etapa i donosimo Vam kraći pregled

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja