Jump to content

Moto Zajednica

Ducati Multistrada 1260 Enduro

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ducati izbacio novu Multistradu 1260 Enduro za 2019. godinu

 

Ducati-Multistrada-1260-Enduro.jpg
BJBIKERS.COM

Ducati je za 2019. godinu doneo pobljšanja na Multistrada 1260 Enduro modelu. Mulitistrada 1260 Enduro deli većinu tenhičkih rešenja sa Multistradom 1260

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Da li verovati Dukatiju sa njihovim informacijama o konjazi, 1200S reklamiraju kao 160 konja a isporucuje 130, na 1:18 klip

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Konjažu lažu svi. Na primer TDM900 je dosta startniji motor na 300-400 metara nego R1200gs. 2013, i ako ima mnogo ks manje., mada je tu dosta i do vozača:vlajko:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Pade mi na pamet kad videh u tekstu za ovaj 1260 da kao 1200 ima   160 konja. Gde god merili i kako god merili odstupanje od 30 konja je bas previse.

Ne znam ne mogu da nadjem nigde na netu merenje 1260 nekoga pa da vidimo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Za Multistradu 1260 je specifirana snaga 158KS, taj agregat je sa X-Diavel-a - zapremine 1262ccm sa već drugom generacijom DVT (Ducati Variable Valve Timing) i davao je na Dynojetu 140KS. Dobra stvar je što su popravili "rupu" u obrtnom momentu, koju je stari 1200 DVT agregat imao na srednjim obrtajima. Crveno na grafu dole je kriva M1260, belo je kriva M1200.

 

2018-ducati-multistrada-1260-versus-1200

 

OVDE su uradili zanimljiv uporedni test Multistrade 1260S Touring i KTM 1290 SuperAdventure S, oba motocikla imaju V2 agregate, Multi 1262ccm /158KS a SA 1301ccm /160KS. Meni oba izgledaju fantastično, mada nisam poklonik ovih velikih mašina. Ima jedna rečenica kojom možda može da se rezimira tekst - “the Ducati is a sport-touring bike and the KTM is a sportbike” ali ga u svakom slučaju pročitajte.

 

parkedKWP_0006.jpg

 

Rezultat merenja sa Dynojeta se može videti ispod. Merenja su izvršena u najjačem SPORT modu za oba motocikla, a manja odstupanja od fabričke specifikacije su za novu Multistradu, efektivna snaga je 140KS a razlika je nekih 18KS u odnosu na specificiranu. Kod KTM je Dynojet pokazao razliku od skoro 28KS od fabričke specifikacije! Inače je postalo pravilo da se specificira snaga merena na kvačilu a ne na točku, a neki nemački časopisi (po mojoj opservaciji, i naročito u testiranju BMW motocikala, nešto ređe kod drugih proizvođača) na Dynojetu čak mere veću snagu na točku nego što je specificirana ?!? :stabre: :zbunjen: Da li je moguće da fabrika sama sebe uštine na specifikaciji - deluje nelogično?

 

2018-Ducati-Multistrada-1260-S-vs-KTM-12

Ovde je jedan solidan prikaz, mislim da su Englezi u pitanju

 

I jedan lep fabrički video

 

U Multistradi bije srce junačko :ljubav: - Testasretta  :takoje: ovo je već 9-ta godina kako je motocikl na tržištu, doživeo je svoje 4 generacije i u međuvremenu je, po meni, veoma uspešno rafiniran zahtevima tržišta i modelovan od strane iskusnih inženjera Ducatija  (neki kažu čak i previše ispeglan, totalno pripitomljena zverka sa 160KS!). Bilo bi veoma zanimljivo da može da se testira u Srbiji. Slika bi bila realnija, jer su mišljenja po raznim testovima veoma podložna naginjanju ka izvoru finansiranja ;).

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ducati organizuje povremeno test voznje.

Na jednoj od tih test voznji sam vozio Multistradu Enduro 1200. Motor mi se bas svideo, ergonomija mozda i najbolja koju sam osetio, geometrija fantasticna, bas kao sto se i ocekuje...Ali ta rupa u obrtnom momentu koju je imala 1200 se bas oseti i tacno od 6000 pocinje da vuce kako treba. Na tim obrtajima deluje da je motor dosta slabiji nego sto jeste, i odlicno je sto su tu rupu ispeglali.

Inace, ni traga od starih Dukatija, sve je savrseno ugladjeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja