Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc, obrada fotke - ocitavanje registracije

Recommended Posts

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Odmah da se izvinim ako sam promasio temu, molim admine da me isprave i da je prebace gde treba.

Treba mi pomoc. Naime, proslog vikenda 21 na 22 decembar, u sluzbeni automobil na sluzbenom parkingu gde radim, su dva klinca letve pijani lupili svojim autom i pobegli. Mi na poslu imamo kamere, ali su praistorija mizerne rezolucije pa ne mozemo da ocitamo tablice. Nakon udarca, ova dvojica su odgurala kola, bocnom ulicom do obliznjeg kozmetickog salona, cije su ih kamere snimile. Tablice se vide ali ne bas najbolje. Da li ima koga ovde na forumu da moze da ispegla screenshot sa samog snimka, kako bi tablice mogle da se procitaju? U pitanju je Peugeot 307, sivi, petora vrata, koji prolazi ulicom (vidi se na slici, sa polomljenom haubom).

Policija, iako je izasla na lice mesta i izvrsila uvidjaj, ne zeli da se bavi istraznim postupcima i da trazi snimke iz okolnih lokala, tako da je sve to palo na nas. Naravno mi smo nasli snimak, ali je slika relativno necitka, makar sto se tice registracije, pa bih zamolio nekog od kolega da pomogne. Hvala i pozdrav.

1234.jpg

123.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 494 postova
  • Lokacija: Zvezdara

Uf pravo mučenje, imao sam sličan slučaj pre 2 nedelje ... Mrka kapa ... 

 

Pokušaću ujutro opet, skinuću možda bolji screenshot sa snimka. 

 

Oči mi ispale ... Kao da vidim 374 RS ... ili 1374 RS 

 

Pokušaću ujutro opet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Registracione tablice u Nisu idu do trocifrenog broja, s tim sto brojevi trenutno idu maksimalno do 225-230, sto se tice snimaka, to je to sto imam, kako su meni dali i ja vama prosledjujem, nemam nista bolje od ovoga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
On 31.12.2018. at 14:07, JohnyBravo je napisao:

Zbog naplate stete, da dam panduru broj registracije pa da on trazi kola i da udjemo u celu proceduru naplate, osiguranje i ostalo.

Mislim da možeš naplatiti osiguranje i bez toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Zvali smo osiguravajucu kucu, gde nam je receno da nece da isplate stetu iz razloga sto ne znaju ko je nacionio stetu, pa samim tim nemaju i od koga da naplate kasnije. Zvali smo i Garntni fond ili kako se vec zove, koji garantuje i isplacuje osiguranje ako pocinilac nema osiguranje, ali opet i oni traze broj registracije da bi imali od koga kasnije da naplate. Pandur nam je rekao istu pricu, da bez registracije nema nista i da ce cak da nas saceka da eventualno nadjemo neki podatak, da ne pravi zapisnik, jer bi nas i to kostalo. Jos je bio u fazonu, ljudi jos malo ce kraj godine (gledajuci na sat), pa ja ako krenem sa ovim, moji nadlezni ce da me teraju da zavrsim sa tim do kraja godine, a od toga nema nista. Jedino ispada da postoji mogucnost da se tuzi NN lice za prcinjenu stetu, pa kad stigne do tuzioca, onda moraju da se bave time, al jbg. to je onda kinta za tuzbu, pa za rocista, pa za.... Sve u svemu, skines tablice sa kola, zaredis da lupas ulicom druge automobile i niko te ne dira, tako ispada u ovoj banana drzavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 494 postova
  • Lokacija: Zvezdara

Ok, ajde sistemom eliminacije ... 

 

Pežo 307, recimo da su Niš tablice i da imas kombinaciju brojeva 137 ili 374 ... Zamoliš u policiji da provere te dve kombinacije u bazi. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Ne bih da ti rušim sneška ali moje iskustvo kaže da od cele stvari nema ništa. 

Letos mi žena sa mnogo manje čestim autom (chverolet spark posle 2010 u ružnoj žuto zelenoj metalik boji ns tablica i broja i slova koja su se mnogo bolje videla) razvali kombi pod dve kamere, ostavi otisak od guma u blatu kroz koje je prošla i pobegne. Pri  tome sa snimka se vidi da su tablice novosadske. Dodje policija slika, kao će potražiti jer jelte nije novi sad njujork i ne tražimo čest auto. I posle tri meseca se jave da zatvaraju slučaj jer eto nemaju dosta ljudi a auta u tom godištu je preko 50 i nemaju mogućnosti da nadju počinioca.

Džaba veze, urgencije itd naravno da sam znajući sve odmash počeo da bunarim šta i kako, a spisak tih 50 auta nisu smeli da mi daju da ja sam tražim počinioca...... pri tome me nije udario a8 ili škoda superb da prikrivaju počinioca. 

Tako da iz mog iskustva , pokupi čaure, piši rashod i furaj dalje ...CSI SRBIJA NE POSTOJI U DATOM SLUČAJU.    

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Ja imao sličnu situaciju. Pre dve godine prelazim na pešačkom prelazu na ulazu u grad su suprugom koja gura kolica, u njima beba od 2 meseca, i njene dve sestre. Nama je zeleno i već smo nekih dva metra na pešačkom, ja se nalazim skroz levo, kad nailazi auto koji skreće desno i pravo na nas. Ja sam mu bio najlbiži i prošao je na par cm od mene, bukvalno sam izmakao nogu da mi je ne pregazi. Toliko me iznervirao kreten, udaram ga pesnicom u zadnji desni prozor, on stane posle 20-ak metara, krecem ka njemu on gas i ode. Uzimam telefon i zapisujem tablicu, i pošto mi je usput policijska stanica odlazim da prijavim. Kad ono maler, nisam memorisao tekst koji sam zapisao, u medjuvremenu me pozove neko i isprazni mi se baterija tako da niceg nije bilo kad sam ukljucio telefon. U stanici dam izjavu, kažem da je bio crni Audi A4 noviji model, sva stakla zatamnjena, tablice PO i setio sam se poslednja dva slova. Nista nisu mogli da provere jer nemaju opciju filtriranja, mogu samo da ukucaju konkretan broj tablica da bi dobili podatke o vozilu i vlasniku. Navodno se sve detaljnije pretrage obavljaju po nečijem nalogu i za "krupnije" stvari. 

 

 Inače sam ja pronašao oznaku vozila i podatke vlasnika i dostavio im sledećeg dana. Verovatno se sve na tome i završilo. Mnogo sreće u ovome, ali ne uzdaj se previše u one koji bi trebali da rade svoj posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1648 postova
  • Motocikl: /
On 31.12.2018. at 14:07, JohnyBravo je napisao:

Zbog naplate stete, da dam panduru broj registracije pa da on trazi kola i da udjemo u celu proceduru naplate, osiguranje i ostalo.

Udruzenje osiguravaca Srbije... Njima se obrati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Udruženje osiguravača neće nadoknaditi materijalnu štetu u slučaju nepoznatog vozila.

Evo pitanje i odgovor sa sajta UOS-a:

 

"Zatekao sam svoje vozilo oštećeno na propisnom mestu za parkiranje. Saobraćajna policija je izvršila uviđaj. Oštećeno vozilo ima polisu obaveznog osiguranja od autoodgovornosti. Kako da nadoknadim nastalu štetu?
Ukoliko je štetu na osiguranom vozilu izazvalo nepoznato vozilo i ako na osiguranom vozilu postoji samo obavezno osiguranje a ne i kasko osiguranje, oštećeno lice ne može da naplati nastalu štetu, osim u slučaju da se pronađe nepoznati izvršilac. Garantni fond pri Udruženju osiguravača Srbije ne isplaćuje materijalnu štetu na vozilu koju je prouzrokovalo NN vozilo."

 

U slučaju nepoznatog vozila Udruženje osiguravača isplaćuje štetu u slučaju smrti, povrede tela i narušavanja zdravlja. O tome govori član 93 Zakona o obaveznom osiguranju u saobraćaju.

 

Dakle, kako je već rečeno, jedina šansa je da se nađe vozilo koje je nanelo štetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Mali update. U medjuvremenu do sada nista nije uradjeno, pandurima smo dali i snimak i eventualne kombinacije registracionog broja, kazu ne mogu da nadju na osnovu toga. Bilo kako bilo, slaba vajda od cele price iz prostog razloga sto niko nista ne radi jer smo morali mi da se bavimo snimcima i jurili bilo kakav podatak ili informaciju umesto njih. Naravno posle svega ovoga sad i mi pokusavamo da nadjemo neki nacin da saznamo bilo sta iz pandurske baze vezano za tablice.

9 januara, na istom mestu, ista situacija lupili i meni kola samo sto sam ja prosao sa manjom stetom. Prosao pesak u trenutku lupanja, video registraciju i prijavio pandurima, ovi dosli da mi prijave kako su nam lupili jos jedna kola. Naravno led, klizanje okrenuo se auto i lupio moj zadnjom desnom stranicom otpozadi. Persona koja je vozila, lepo okrene kola i ode i to u sred bela dana. Sve u svemu, ja opet kroz celu pricu, davanje izjave, sacinjavanje zapisnika, a panduri kazu ako ga mi nadjemo da ti ga dovedemo pa se vi lepo dogovorite, jer naravno ne 'ebu zivu silu da rade. Pet dana su oni jurili tog nekog ko je vozio, iako su imali i registraciju i snimak, da bi mi tek danas, nakon sto sam zvao, javili kako su utvrdili i nasli neku zenu koja je vozila. NJima trebalo pet dana da dodju do vozaca-pocinioca. Receno mi je da cu da se nacekam za zapisnik, jer tek sada u januaru rade zapisnike za septembar ili oktobar prosle godine, da bih mogao da idem da naplacujem stetu i da mi sredjuju kola. Preko svega toga rekose mi jos panduri, da mogu mene da kazne jer sam nepropisno bio parkiran na sluzbenom parkingu, obelezen zutom linijom i tablom (vidljiva linija bila, ja licno cistim), jer zaboga dosao sam privatnim vozilom. E sad da ne bih popio cestitku kazu da treba da imamo (pravno lice) odluku ko i kako sme da se parkira tu, sto naravno i imamo. Uglavnom ja sam se za ovu novu pretplatio na pandure i ganjanje ovih sto lupe i pobegnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ниси једини, другар и ја размишљамо да отворимо детективску агенцију, нашли смо, удруженим снагама, једног крадљивца новчаника и једну госпођу у позним годинама која је "позајмила" таблет од тог мог другара.
Иако смо имали ГПС локацију таблета, полиција није могла да реагује док нисам нашао тачну адресу и име и презиме госпође.
Онда је приведена.

А овог за новчаник нисмо пријавили

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja