Jump to content

Moto Zajednica

z1000sx 2018

Recommended Posts

Pre sat vremena, GuMi5 je napisao:

Od ponedeljka je sve otvoreno... 

Taman kad otvore ja idem "gore" a ti možeš "dole"...

Meni je Schwarzwald pred kućom...

Tebi su isto pred kucom Vosges i tamo su ti lepe krivine, a nisu Svajcarske kazne zatvora ako prodjes 10km/h brze kroz krivinu. ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Ja prosli vikend malo isprangijao po Svarcvaldu.. Nisam hteo da prelazim u Vosgese, cuo sam da su Francuzi rigorozni u kontrolisanju granica zbog kurone. Posto je bio produzeni vikend, dosta je bilo saobracaja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Znaci polako se sve otvara. Kakva je situacija sa Svajcarskom? Mozda pocetkom Jula prodjem preko njene teritorije da bih izbegao smaranje pored Bodemskog jezera Nemackom stranom na putu prema Italiji..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Würzburg / Virzburg, Bavarska, neMaćka
  • Motocikl: Honda CBR 600 FA 2013

Zdravo svima, probao sam za vikend jedan zeleni SX 2019 i solidno se naložio na njega. Performans paket, cena čini mi se fina i možda podložna maloj korekciji. E sad ima li se na šta obratiti pažnja, neka mana isl. Sadašnji vlasnik je stavio nove gume, zaboravio sam koje, tako da je ovo što ste navodili kao manu čini mi se otklonjeno.

 

I kakvi su mu servisi, kolko koštaju, može li se šta samoststalno servisirati i održavati? Video sam negde da je Rus stavio LCC sedište, jel to bilo neophodno za udobnost ili samo da se oku i srcu udovolji?

 

Prošle godine sam probao jedan SX 2021 i nekako me je manje oduševio, plus sve te fensi fore koje jesu zgodne dok se ne pokvare (drive by wire, tempomat, LCD displej koji mi ne spada baš u umiljene spravice). Ima li ko iskustva sa oba, pa da može da ih uporedi. YT naravno silno hvali novijeg, ali mislim da kada nešto crkne, onda je klepanje po ušima na zavidnom nivou.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Pre sat vremena, dr32 je napisao:

Zdravo svima, probao sam za vikend jedan zeleni SX 2019 i solidno se naložio na njega. Performans paket, cena čini mi se fina i možda podložna maloj korekciji. E sad ima li se na šta obratiti pažnja, neka mana isl. Sadašnji vlasnik je stavio nove gume, zaboravio sam koje, tako da je ovo što ste navodili kao manu čini mi se otklonjeno.

 

I kakvi su mu servisi, kolko koštaju, može li se šta samoststalno servisirati i održavati? Video sam negde da je Rus stavio LCC sedište, jel to bilo neophodno za udobnost ili samo da se oku i srcu udovolji?

 

Prošle godine sam probao jedan SX 2021 i nekako me je manje oduševio, plus sve te fensi fore koje jesu zgodne dok se ne pokvare (drive by wire, tempomat, LCD displej koji mi ne spada baš u umiljene spravice). Ima li ko iskustva sa oba, pa da može da ih uporedi. YT naravno silno hvali novijeg, ali mislim da kada nešto crkne, onda je klepanje po ušima na zavidnom nivou.

A sta je to kome crklo od svega navedenog? 

 

Batali taj mentalitet Golfa 2 i kupi sta ti se svidja.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Würzburg / Virzburg, Bavarska, neMaćka
  • Motocikl: Honda CBR 600 FA 2013

Do sada skoro samo pa imam iskustva sa Hondama Hornet, CBR F, FA, RR i sve ostalo mi je baš to... Golf 2 :D

Voleo bi da vidim ima li ko uporednih iskustava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Probao sam novi model, čini mi se da je malo tiši, sporiji i glomazniji.. Mada nisam merodavan više da procenim jer trenutno vozim suzuki gsxs koji je sređen za stazu, tvrd i oštar motor pa mi se sad sve čini kao da je sporo i kultivisano.. Sto se tice novotarija, nemoj da brineš, kupi šta ti se svidja..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Rottenbur am Neckar, DE / Sremska Mitrovica
  • Motocikl: z1000sx zeleni najlepsi
Pre 19 sati, dr32 je napisao:

I kakvi su mu servisi, kolko koštaju, može li se šta samoststalno servisirati i održavati? Video sam negde da je Rus stavio LCC sedište, jel to bilo neophodno za udobnost ili samo da se oku i srcu udovolji?

Svaki ovlasceni servis je udaranje po usima, kod njih radjeno samo dok je bio pod garancijom(zamena ulja i filtera oko 220 e).

Fabricko sediste nije katastrofalno neudobno ali je prerada mnogo povecala udobnost (a plus je sto je mnogo lepse). 

Do sada sam presao nesto preko 40k km, nikakvih problema nisam imao, na 37k zamenjene fabricke plocice, fabricki lanac je jos na njemu(mislim da je scotoiler monogo tome doprineo).Potrosio  sam tri seta AngelGT2 guma, sada su na njemu Road6 gt i mnogo se bolje ponasaju u krivinama od GT2 ali mislim i da ce mnogo krace da traju. Zamenu fabrickog vizira preporucujem jer je prilicno kratak cak i u najvisem polozaju. 

Da napomenem da nisam agresivan vozac, da je 90% kilometraze napravljeno sa dvoje na motoru i da nikad nisam probao koliko moze da razvije:staa2:(moj max je 240, posle toga mi je vec ....)

Svarcvald sam presao uzduz  i popreko (prosek oko 250-300km u danu),  dva puta sam isao za Srbiju... udobnost nije vrhunska ali oko 600km moze da se predje bez velikih problema.Inace na autoputu trosi oko 5L i sa rezervoarom(19l) mozes da dobacis skoro 400km.Inace je prosek oko 7l. Moze da se vozi kao automatik, ubacis u trecu i vozis od 30 do180 bez saltanja a kada zatreba moze i lepo da povuce.

Koferi su ok i moze dosta da se popakuje u njih.

Ako te jos nesto zanima, slobodno pitaj, rado cu pomoci ako mogu:jee1:

Promenio član rus022

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Würzburg / Virzburg, Bavarska, neMaćka
  • Motocikl: Honda CBR 600 FA 2013
Pre 3 sati, rus022 je napisao:

Svaki ovlasceni servis je udaranje po usima, kod njih radjeno samo dok je bio pod garancijom(zamena ulja i filtera oko 220 e).

...

Ako te jos nesto zanima, slobodno pitaj, rado cu pomoci ako mogu:jee1:

Hvala, rekao si sve što sam i očekivao, nećkam se za ovog koga sam video, a rekao sam sebi, mogu da ga kupim tek kao nagradu za neki ispit. E sad da li će da se proda, zeznuto. A da ga kupim, pa da tiho patim što ga ne vozim, nije ni to opcija. Lomim se, a znam da sam ga u glavi već kupio. Kao i uvek sa kupovinom motora :D Pa možda da i zajedno opeglamo taj Švarcvald, imam druga koji je tamo, ali nikako da ga posetim.

Šta si ti pre vozio, pitam zbog upoređivanja? Prošle godine sam na kratko video i probao jedan SX 2021 i prodavac je ostavio sebi Z800 i Z1000, a SX-a prodao uz obrazloženje da mu je mnogo povozniji, kraći i okretniji Z1000. Inače lik živi u Odenwald-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Rottenbur am Neckar, DE / Sremska Mitrovica
  • Motocikl: z1000sx zeleni najlepsi
Pre sat vremena, dr32 je napisao:

Pa možda da i zajedno opeglamo taj Švarcvald

Uvek ZA:jee1:

Pre sat vremena, dr32 je napisao:

Šta si ti pre vozio, pitam zbog upoređivanja

Od 2012 -  2016 sam vozio FZS Fazer 600 2000g

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Würzburg / Virzburg, Bavarska, neMaćka
  • Motocikl: Honda CBR 600 FA 2013
On 21. 6. 2023. at 22:22, rus022 je napisao:

Uvek ZA:jee1:

Od 2012 -  2016 sam vozio FZS Fazer 600 2000g

Javljam se kada krenem na tu stranu, sad sa novim ili trenutnim motorom, videćemo. Pozdrav.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja