Jump to content

Moto Zajednica

z1000sx 2018

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Rottenbur am Neckar, DE / Sremska Mitrovica
  • Motocikl: z1000sx zeleni najlepsi

Posle krace pauze bez motora (od "izvini nisam te video" 2016), konacno su se neke stvari namestile onako kako treba i resio sam da se ponovim. Posle mnogo vremena provedenog na forumima, YT, doneta  je odluka: Z1000SX model 2017... Obzirom da je razlika u ceni relativno mala u odonosu na nov,odluka je pala : bice nov:jee1:! I to u tourer paketu :) . Za sada nemam puno slika , obavljena je samo kraca probna voznja, ipak je malo hladno.Vec su nabavljeni neki zamenski delovi, neki su tek poruceni. Uglavnom da se ima sta raditi preko zime:jee:.Za sada je parkiran kod drugara u sobi zajedno sa njegovim mezimcem, pa kada otopli da pustimo ergelu zajedno da se istrci:). Zamenjene su poluge kocnice i kvacila i namesten je na centralni stender. Ceka se jos uticnica 12v, i MRA vizir.Slajderi su vec stigli samo treba da se montiraju.Zbog guzve u sobi koferi nisu jos montirani. Prvi utisci su  odlicni, uzivo izgleda mnogo bolje nego na slikama, ja sam prezadovoljan. Nadam se da ce biti puno lepih kilometara po Svarcvaldu i nemackim auto putevima a mozda i negde dalje.

20181226_213435.jpg

20181215_110556.jpg

20181215_124727.jpg

20181226_213448.jpg

20181226_213423.jpg

  • Sviđa mi se 13
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Свака част на куповини! Нека те са срећом носи и добро служи...

Promenio član Sr3ck0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Sym symphony 50

Da pocepaš puno guma.

Nego... na drugoj slici: asfalt čist, ograda doterana, kante podkapu, crep jednak, koš na 3.05m. UFFFF

Sa srećom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Prelep motor, neka ti je sa srećom! Btw ovo će mi biti prvi pick kada budem menjao motor koji vozim. Sve mi se sviđa kod njega... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Rottenbur am Neckar, DE / Sremska Mitrovica
  • Motocikl: z1000sx zeleni najlepsi

Hvala svima na lepim zeljama. Nisam stigao cestito ni da ga provozam, ipak je na probnoj voznji bilo -2 :ups:. Za neke ozbiljnije utiske cemo ipak da sacekamo lepse vreme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Uh... to je ta priča... 

Ja ne bih odabrao ovu boju ali to je sve individualno... 

Sa srećom da ga voziš po krivinama Schwarzwalda i da se sretnemo tamo nekada... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Čestitam na kupovini, pravi izbor :aha:. Pripazi se samo sa tim bridgeston gumama, veoma su loše na mokrom i na temperaturama ispod 20c. Moj savet ti je da ih odmah skines i prodaš ako planiraš da voziš po losijem vremenu. Po toplom vremenu drže odlično. Takodje ukoliko voziš oštrije savetovao bih te da malo pritegnes ogibljenje u odnosu na fabricko podešavanje, posebno prednje viljuške su mekano podešene ( bar na moju  težinu 100kg). 

Zamenio bih i ja ručice kvacila i kočnice, pošto sam originalne polomio ( bridgston gume :grr: ) i slepci mi stavili neke divlje sa kojih se već ogulina boja. 

Gde si kupio te ručice i jel komplikovano zameniti? Puno lepih kilometara želim.

p.s evo i slike mog ljubimca 9/2017, 20000km

7BCB0A52-72AA-475F-8752-AF173D19E874.thumb.jpeg.c3d5cac8ad569240991b9618c6500244.jpeg50F5FD3D-EF5C-4C49-847B-149D6A700944.thumb.jpeg.4980ada718422b7e365dc5567509ae9c.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Rottenbur am Neckar, DE / Sremska Mitrovica
  • Motocikl: z1000sx zeleni najlepsi

Zamena guma je definitivno u planu jer svi kazu da su izuzetno lose. Nisam se jos cestito provozao tako da ne znam kakvo je sada ogibljenje, ali obzirom da imamo slicnu kilazu (ja malo vise :ups:) a 90 % voznje ce biti sa dvoje na motoru, moracu i na to malo vise obratiti paznju. Sto se rucica tice :

OGG_bild_20181210_PD.jpg
WWW.MOTEA.COM

Brake lever and clutch lever suitable for your motorcycle adjustable ✔ short, long or variable length ✔ different colours ✔ up to 531.000 variants possible ➔ buy now!

Deluju kvalitetno,imaju ABE koji je ovde bitan zbog TÜV-a , a videcemo kako ce se pokazati.Sto se zamene tice , trebalo mi je 10 minuta da skinem stare i montiram ove.

Inace ta tvoja boja mi se cak vise svidja od ove zelene ali je to boja samo za 2017 a nisam mogao da nadjem da je negde zaostala na lageru. 

I svaka cast za kilometrazu :takoje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Meni je i zelena lepa, kada sam kupovao moj, zeleni je takodje bio u opticaju ali sam ipak uzeo ovaj. 

Ja sam par puta godišnje na Švarcvaldu, možemo organizovati neku mini turu možda čak i malo Vosgese zakaciti.. Mislim da će i GuMi5 do proleća postati vlasnik sx-a :aha:, samo da preguramo ovu zimu :maloljut:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja