Jump to content

Moto Zajednica

Z750S distanceri retrovizora

Recommended Posts

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Uz inferiorne kocnice jos jedna "bolna tacka" na ovom divnom motociklu su retrovizori! "Gledaju" ramena i da bih video sta se iza mene desava prinudjen sam da levu ruku sklonim sa guvernala...

SW MOTECH (koje sam imao na cbf hondi) ispadaju iz price posto je 70eura cena za dva parceta aluminijuma, kineski retrovizori sa duzom "rukom" vibriraju i nisu dobra zamena...

Sedim, razmisljam...:ups:

Resenje je doslo i upravo realizovano! Cena kostanja je 200 din za materijal i sat vremena rada...

Iz fabrickih nosaca izlaze brezoni na koje sam naredjao podloske i uz plavi loctite navio produzenu maticu u kojoj sada imam 10mm navoja M6! Ofarbano estetike radi, na matice dodata plasticna caura iz istog razloga :D

Slike ce objasniti sta uradih... Resenje je jednostavno i jeftino, ne vibrira a vidim bolje (ne idealno ali pola ogledala "gleda" van ramena), verujem da je bez jakne situacija jos bolja...

Resenje je upotrebno dobro ali cu u skorijem vremenu odraditi aluminijumski ulozak za izmedju retrovizora i maske... 

Ovim dodatkom retrovizori su poviseni za po 35mm (motech je30mm).

Eto, mozda nekome pomogne, prilicno je jednostavno i jeftino!

Uzdravlje drustvo :zdravo:

2.jpg

1.jpg

4.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Lepa ideja!, Imam i ja raznih cevcica od aluminijuma da sve komplet provucem... Ovako cu napraviti, samo da komad materijala nadjem...

KGrHqZg4E45V2wBEBOWLuNMSjw60_12__48895.1393350325.1280.1280 (1).jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ja sam spremio za svog Z-a distancere retrovizora od masinske plastike, ali, na zalost nisu docekali da ih ugradim. Cetiri cilindra sa rupom u sredini, visine 30 ili 35mm (ne mogu tacno da se setim). Princip je isti kao sto si i ti odradio podloskama i produzenim navrtkama, samo sto se dobija duzina koju god pozelis, i posto su u crnoj boji, nema farbanja, niti korozije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Na poslu sam, a oni su mi negde kuci, medju uspomenama na izvornog Z-a.

Nista posebno, cetiri cilindra, valjka od masinske plastike - crne. Ono kao Juvidur, ili kako je vec zovu. Kroz sredinu, uzduzno je probusena rupa, i urezan navoj M6 celim duzinom. Jedna strana se navrce na vijak retrovizora, a u drugu stranu vijak koji polazi sa unutrasnje strane maske.

Jos bolje resenje je da se pokriju, prelepe rupe na masci gde se kace fabricki retrovizori, i da se kupe retrovizori za guvernalu M10 po zelji, i montiraju na postojeca mesta kod rucica kvacila i kocnice. Sire su pozicionirane tacke kacenja, i bolja je preglednost. Meni neki dan stigose sa Alija bas takvi, retrovizori za guvernalu M10.

https://www.aliexpress.com/item/2pcs-10mm-Modified-Plated-Universal-Stylish-Design-Motorcycle-Rearview-Mirror-Side-Mirrors-for-Kawasaki/32886654009.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.48ce4c4dAlJkvN

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
Pre 5 sati, N.F.S. je napisao:

Lepa ideja!, Imam i ja raznih cevcica od aluminijuma da sve komplet provucem... Ovako cu napraviti, samo da komad materijala nadjem...

KGrHqZg4E45V2wBEBOWLuNMSjw60_12__48895.1393350325.1280.1280 (1).jpg

J sam za mog napravio nesto slicno ... od one tvrdo presovane plastike od koju mogu da se naprave i oni crach bar za R-ove. Naravno ubio sam se od smirglanja jer je jedan "majstor" rekao da ce da ih napravi kako treba, ovalne, ..... a ne 18 ugaone.

Ali sada kada sam naso ovaj novi posao .... eh .... zivote, napravicu ih od aluminijuma/inox .... a slike od ovih plasticnih okacicu kada ih nadjem i magacinu

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ne mogu kod mene zbog maske i vizira... Morao bih da usecam oba a to ne zelim, inace vise volim na guvernalu retrovizore..

 

P.S. Moj se odgovor odnosio na Shoklin post... Od aluminijuma cu izraditi kao sto rekoh podloske, samo da nadjem odgovarajuce parce :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
pre 1 minut, N.F.S. je napisao:

Ne mogu kod mene zbog maske i vizira... Morao bih da usecam oba a to ne zelim, inace vise volim na guvernalu retrovizore..

sta da useces?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 3 minuta, N.F.S. je napisao:

Ne mogu kod mene zbog maske i vizira... Morao bih da usecam oba a to ne zelim, inace vise volim na guvernalu retrovizore..

Da, da, u pravu si. Ja sam zaboravio da sam odradio preradu, i da mi je sada vizir montiran na viljusku, i da se okrece sve komplet. Jbg...

Onda ostaje da se rade distanceri za vec postojece retrovizore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
pre 1 minut, N.F.S. je napisao:

Vizir i masku ako hocu na guvernalu retrovizore...

ja mislio da budu tamo gde su i sada fabricki, samo da taj distancer bude od plastike

uf ... mislim da sam u nekim od temama staio te distancere .... samo da nadjem i prosledicu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Upravo sada, vortex4borg je napisao:

ja mislio da budu tamo gde su i sada fabricki, samo da taj distancer bude od plastike

uf ... mislim da sam u nekim od temama staio te distancere .... samo da nadjem i prosledicu

Pa o tome i trosimo tastature sve vreme.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 20 sati, N.F.S. je napisao:

Ako ih jos uvek imas okaci sliku, razmenjujemo resenja, pravimo najbolje :D

Bio sam malopre do kuce, da startujem ljubimce, i setio sam se da ufotkam ovo, o cemu smo juce kuckali. Evo tog mog idejnog resenja:

2109830045_IMG_2451modified.thumb.jpg.96cc2043f446e4b3bfe95e6d5e9e8e1b.jpg229090446_IMG_2450modified.thumb.jpg.7e72582d7f9886ff205a68050a7baf54.jpg988110811_IMG_2449modified.thumb.jpg.0efa099334db3c9ff91a5c65734938a3.jpg

Uz napomenu da mogu biti i valjci nesto veceg precnika, koliko im dozvoljava razmak izmedju vijaka, a sto ce dati stabilnost retrovizorima. Duzinu odaberite sami, u zavisnosti koliko zelite da izbacite retrovizore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kulturno odeadjeno, ne znam koliko je jak taj navoj u plastici... Da ga vibracije vremenom ne "razlabave"...
Tako nesto od aluminijuma npr bih mogao da odradim.. Hvala za fotke.

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 5 minuta, N.F.S. je napisao:

Kulturno odeadjeno, ne znam koliko je jak taj navoj u plastici... Da ga vibracije vremenom ne "razlabave"...
Tako nesto od aluminijuma npr bih mogao da odradim.. Hvala za fotke.

Sent from my SM-A500H using Tapatalk
 

Izuzetno je zilava plastika, i koristi se u masinstvu za izradu raznih caura, distancera... Kada je dotegnes, ta plastika se malo sabije, i posle sama sluzi kao osiguranje od odvrtanja, kao na samokocecim navrtkama. Dovoljno je jaka da se ne pocupa navoj iz nje, a dovoljno elasticna da upije vibracije. Naravno, dotezanje "iz ruke", normalno, a ne polugom od metar za navoj M6.

P.S. Od te iste plastike se prave i kres pedovi, koji se montiraju na ramove motocikala.

Promenio član SHOKLA
Dopuna teksta.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Nenade, mozda da potrazis gumene drzace za auspuh. Tvrda je guma, amortizovace sve vibracije, a ima dosta debljine da pomeri ogledala prema van. Ima ih u raznim ovalnim oblicima, mozda se pogode i rupe, mislim raspon.

 

 zakacka-auspuha-opel-vectra.jpg.9278d0bcfc8c37a9fd0c85fde5b9eb4a.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 2 minuta, drtommy je napisao:

Nenade, mozda da potrazis gumene drzace za auspuh. Tvrda je guma, amortizovace sve vibracije, a ima dosta debljine da pomeri ogledala prema van. Ima ih u raznim ovalnim oblicima, mozda se pogode i rupe, mislim raspon.

 

 zakacka-auspuha-opel-vectra.jpg.9278d0bcfc8c37a9fd0c85fde5b9eb4a.jpg

Kolega, o kojim to vibracijama sada pisemo? Pa ne montiramo retrovizore na Aran za vrsenje zita...? I, opet ce retrovizori biti spojeni metalnim vijcima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

O vibracijama koje se prenose na oklop, a preko njega na ogledala. Mogu biti od neravnina na putu, udara vetra, losih stapova...

Uostalom na svakom motoru imamo male vibracije

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 4 minuta, drtommy je napisao:

O vibracijama koje se prenose na oklop, a preko njega na ogledala. Mogu biti od neravnina na putu, udara vetra, losih stapova...

Uostalom na svakom motoru imamo male vibracije

 

Slazem se da postoje, i da su prisutne, ali, ni retrovizori ne moraju biti pricvrsceni preko pola metra gela, da bi se te vibracije anulirale. Da je tako, verovatno bi inzenjeri u Japanu to odradili. Mislim da malo preterujemo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Inzinjeri u Japanu su napravili kako treba, a ako se "dodatno" doradjuje to ispada iz domena fabrike. Uostalom, predlog sam dao Nenadu, a ako imas potrebe da se nadmudrujes, nasao si pogresnu osobu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja