Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem Citroen C1, Peugeot 107 ili Toyota aygo

Recommended Posts

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
[mention=17332]ProMaster[/mention] hvala za ove podatke. Kazi mi u slucaju dizela 1.4hdi ili 1.6hdi sa 90ks?
Kako 1.6hdi od 90hp nema plivajuci zamajac niti FAP , nema neke velike razlike u održavanju u odnosu na 1.4hdi. Razlika se može osetiti u potrošnji, ali kako pričamo ~1L na 100km, nije ni ona strašna, jer 1.6 To opravdava zbog primetno više snage, 20hp više. Ne bi ja previše obraćao pažnju na zapreminu motora, koliko na njegovo stanje, kao i stanje samog auta..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
pre 6 minuta, Alekre je napisao:

Da predložim, možda zaintrigira:

1. Daihatsu Sirion

2. KIA Picanto

3. Grande Punto

 

Hvala, prva dva otpadaju zbog relativno malo karoserijskih delova koje verujem da cemo trositi a grande punto bih ja uzeo ali ne svidja se cerki. Nije mi bas cilj da dam pare a ona nesrecna izborom.

 

Ovo oko delova me najvise gura na 207 plus sto joj se i svidja a jos ako ima i kuku pa da tata vuce motor na stazu (ako ostane motor i ostane zelja za stazom).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
pre 5 minuta, ProMaster je napisao:

Kako 1.6hdi od 90hp nema plivajuci zamajac niti FAP , nema neke velike razlike u održavanju u odnosu na 1.4hdi. Razlika se može osetiti u potrošnji, ali kako pričamo ~1L na 100km, nije ni ona strašna, jer 1.6 To opravdava zbog primetno više snage, 20hp više. Ne bi ja previše obraćao pažnju na zapreminu motora, koliko na njegovo stanje, kao i stanje samog auta..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Hvala zaista znaci mi ovo sto si pisao. Iskreno neki plan je da taj auto bude kod nas 3-4 godine i s obzirom na potrebe nece za svo to vreme preci vise od 20.000 km tako da je to razlika u potrosnji od oko 200 max 300 litara za 3-4 godine sto je smesno. Spreman sam da recimo ulozim set kvacila, akumulator i gume pored servisa i nadam se da nije prezahtevno da nadjem takav primerak.

 

Voleo bih da ima digitalnu klimu, alu felne i 5 vrata ali nije uslov ako nadjem bolji bez svega toga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Obzirom da sam vozio Yarisa 6 godina, 1.0 benzinac,mogu dati preporuku za taj auto. Bolji je izbor kao sto je kolega izabrao 1.4 d4d ili 1.3 benzin, 1.0 ja za grad top ali na otvorenom zna da gubi dah.
Ono sto ja znam a i video je kolega kad je trazio Yarisa je da je dobar Yaris igla u plastu sena. Ali vredi ga traziti.

Sto se mene licno tice,mozda sam pristrasan ali Pezo i Yaris se ne porede,posebno prvi model Yarisa sto se proizvodio u Japanu. Meni na 230 000 nije ulje trosio,auspuh suv totalno bukvalno korodirao ni trunke crnog a neretko je bio zakucavan u blokadu.

Raspisao sam se a mogao sam reci u par reci, Yaris moja preporuka.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Yaris preporuka. OK, ali kao polovan ima visoku cenu za svoje godište u odnosu na slične automobile. 

Ja sam hteo yarisa al naleteo na micru k12( 2003-2010 model). Moja je 2005 godiste, vozim je 3 godine bez ikakvog kvara. Samo sam diskove i akumulator promenio.

Kvalitetan auto, jeftini delovi, pregledan, stabilan u voznji. Kad uporedis micru i yarisa istog godista- kolko ces jeftinije proci pri kupovini polovne micre? Po meni je yaris precenjen.

Imas nekoliko modela:

1250 ccm-65 ks

1250 ccm-80 ks ( taj ja imam)

1400 ccm-88 ks

1600 ccm sportak

dizel koji nisam razmatrao pri kupovini

Na Kefaloniji za rentacar sam primetio samo dva auta: novu pandu i micru k12

Razmisli o micri k12. Uporedi cene yarisa i micre na polovnim automobilima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Samo da pohvalim onaj najslabiji motor u Pežou: 1.4 benzin. Vozio sam njegovog prethodnika u 306-ici iz 1993. Nije trkač, naravno, ali je išao sasvim pristojno uz malu potrošnju. Vozio sam se s njim lokalu, svaki dan ali i do Srbije sa bebom na zadnjem sedištu i ne beše problema s njim.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Iskesiraj i vozi ceri, od mnogo razmisljanja ima glava da te boli. cf15b510fd0131f0f858a0bfe7428d17.jpg

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Sve zavisi koliko para imaš u džepu.

Kad je pun džep onda kupuješ stvarno nov, a kad je poluprazan onda kupuješ NOV, NOV, NOV .

Niko nije toliko ni glup ni slep nego nam je kriterijum u direktnoj srazmeri sa dubinom džepića.

Čast izuzetcima ! :) 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Diversion
Pre 18 sati, ProMaster je napisao:

1.4 75hp - Peugeot motor sa 8 ventila, razvijan dugi niz godina, izuzetno jeftin za održavanje, mada malo slabasan za 207,ali pouzdan.


1.4 88hp - Peugeotov motor, 16ventila, pokazao se ok, ali problem mu je glava motora koja ne trpi obrade, a usled neadekvatnog održavanja bregaste pojedu glavu i dolazi do lošeg podmazivanja, u najboljem slučaju svetleće na bordu upozorenje o pritisku ulja dok auto radi na leru, u najgorem, havarija....

1.4 95hp - Motor iz saradnje PSA i BMW-a, ukratko katastrofa. Kao i 1.6 benzin 120hp.
PSA grupa je prošla katastrofalno u ovoj saradnji, dali su BMW-u 1.6HDi za potrebe Mini-a i mislim Serie1, a dobili su totalno smeće od benzinca. Jednostavno motor koji i kad je nov ne radi kako treba, zakomplikovan, sa lošim rešenjem zakretanja bregastih. Usled gradskih vožnji dolazi do oštećenja ventila usled taloženja garaži, stradaju sicevi ventila. Motor sa preko 100 000km u dobrom stanju je statistika greška, kad su motori iz ove grupe u pitanju..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Eto sa kakvim se predznanjem ide u kupovinu, svaka cast, hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
[mention=17332]ProMaster[/mention] a 1.6 16v,TU5 L4, 81kw?  Lpg?
TU5 je odličan motor, stari provereni, dugo godina usavršavan, njega su zamenili ovim BMW-ovim djubretom i upucali sebe u nogu. Podnosi plin lepo. Svima pričam, sa tim motorom kao što je u tvojoj 307-ici, smeo bi da krenem na put oko sveta, poneo bi samo bobinu sa sobom i bez razmišljanja. Taj motor osim što zna da troši u gradu malo vise, nema apsolutno nijednu ozbiljnu manu. Čak i bobina koju sam naveo, odlazi zbog nemenjanja svecica ili zbog vode koja se sa pocepanih creva od prskalica sliva po njoj.

Nego, šta bi sa servo pumpom? :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
8 minutes ago, ProMaster said:


Nego, šta bi sa servo pumpom? :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Zahvaljujem na odgovoru, slicno sam i po netu nalazio pre kupovine ali rekoh da pitam i nekoga ko je strucan. 

 

Servo pumpa je definitivno stradala kao posledica letve koja je gubila ulje. Zamenjena je drugom,polovnom (70€),letva remontovana.  Sad fino radi. Nemam zamerki. 

Nameravam lpg/tng, trosi oko 10L u proseku,nije bas ekonomican, nisam ni ocekivao. Jedino sto mi za sada smeta je nedostatak 6. stepena prenosa, obrtaji su previsoki na autoputu u 5,mogao je neki overdrive,ne bi ih ubilo.. 

Na nekim Mazdama i Tojotama znam da se moze ubaciti, ovde verovatno ne moze. A dobro, sirotinjski auto. Sta je tu je. Nije los.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Ja te mogu posavetovati oko 1,4 HDI...ja ga imam u C2 i sada je na satu 230.000 a kod mene je od 150,000 od kad smo ga doterali iz Antverpena...Nepoderivo a ide kao popizdio sa ovom sasijom.Nosio se mislju da prodam na oko 200.000 i stavio u oglas i odustanem kada je komsija dosao da kupi.Motor je vise nego zahvalan a ni sada ne trosi jos ni kapi ulja.Samo redovan servis i glava ne boli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

@miljan_tracer secam se da si prodavao ako ne gresim VTR i bas takvi su mi zapali za oko. Ovo mi trenutno izgleda kao najjeftiniji solidan auto koji ima neki smek.

 

Konkretno ovaj razmisljam da pogledam

 

425c529c498d-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Citroen C2 1.4HDI VTR, 2006. godište, Hečbek, Dizel 1391 cm3...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

To ili Twingo 1.2TCE :)

 

Ima dosta dobrih automobila u toj klasi, Fiesta, Corsa D, Hyundai Getz, i10, Swift, Ignis je interesantan...

 

Moj lični favorit je Panda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 23 sati, ProMaster je napisao:

1.4 75hp - Peugeot motor sa 8 ventila,

Skoro sest godina vozim taj motor,8L potrosnja u gradu,ispod 6L van grada,kvarova skoro da uopste nema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
pre 47 minuta, dvlns je napisao:

Panda Cross 4x4 meni bila prvi pik i mozda i uzmemo ko zna

Odlican auto, ima moj brat. Zbog pogona troši bar za litar vise od obicne pande. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

@dvlns moj je posao procena kvaliteta i vrednosti vozila u verovatno najvećoj firmi te vrste u Evropi i mogao bih i ja da te bombardujem ovim suvim podacima tipa 1.4 hdi, 1.3 bla bla ...   

Ali imam i ćerku i samo jedan savet za tebe : uzmi onaj koji se njoj sviđa, tako ćeš i ti biti najsrećniji :) 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

@Darko Floyd naravno to je finalni sud. Ja sad pokusavam u par dana da napravim 4-5 opcija i onda sa njom finalna odluka. Glupo je da je vodam po placevima dok ja ne utvrdim da je koliko toliko korektan auto. Vec sam pogledao 6-7 vozila i realno ni jedan nije u minimum zahtevanom stanju. 

 

Njoj se ne svidja grande punto, C3 Corsa, Polo i njih ne gledam.

 

Naravno postoji i finansijski faktor kao i cinjenica da nam je to treci auto u kuci pa nisam bas spreman da guram 5-6-7 hiljada. Na zalost nesretnim slucajem je ostala bez kola koja je nasledila od zene a koja smo kupili nova 2007.

 

Od cenovno prihvatljivih vozila njoj su ok ova tri iz naslova, C2, Yaris mk2 i Peugeot 207. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
11 hours ago, Astral said:

Jel ta nova Panda ima Fire motor kao Seicento? 

 

Da, 1.2 i 1.1. Kao u "Puntu".

 

Troši još manje od "Punta", ceo trap 200 evra, motor ceo 150 eur, kratka, mesta ima dovoljno, nema bolji auto za trenutne uslove. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Mesta ima dovoljno samo ako je voze neuhranjeni azijati :D

I ona mi je bila u izboru za kupovinu ali jednostavno pretesna je unutra. Desnu nogu i koleno nikako nisam mogao da namestim u neki normalan odgovarajući položaj. Ručica menjača je na centralnoj konzoli koja zauzima dosta mesta i po meni ergonomija vozača je dosta loša. Prosto ne znam kako bi izgledala malo duža vožnja u njoj. Zato sam je i precrtao odmah. Znam da je to mali automobil koji nije ni zamišljen za neke duže relacije ali ...

Inače je simpa autić.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja