Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem Citroen C1, Peugeot 107 ili Toyota aygo

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5728 postova

Kao sto naslov kaze zanima me nesto od ova tri (jedan) modela, klima je obavezna, 5 vrata pozeljno, sto bolje stanje, ne toliko bitno dizel ili benzin

 

Moze i zamena za FZ1 2009 sa ABS ili za GSXR 600 K6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Ja sam hteo da ti predložim yarisa ranije al vidim da nije bio u izboru na početku, pa sam odustao od preporuke.  I sam sam tražio slično pre par meseci, tražio yarisa, a razgledavao sam i manju braću ( aygo, c1 i 107 ). Na kraju sam završio potragu sa kupljenim yarisom, 1.4d, mk1.

Benzinci su bili prvi izbor ali kad sam probao dizela, to je bilo to, prava mera za njega. Reče kolega iznad da benzinac 1.0 troši ulje, i ja sam dobio takvu informaciju. Ovo važi za yaris mk2, aygo,c1 i 107. Kod njih je ugradjivan troklipaš, a u yaris  prve generacije motor sa 4 cilindra i koliko znam on nije imao tih problema, sem boljke sa alternatorom.

Po meni je yaris mnogo ozbiljniji autić od mladje braće, iako svi pripadaju klasi najmanjih automobila i rekao bi čovek da su isti. Još jedna stvar, mislim da je u c1. aygo i 107 ugradjivan peugeotov motor 1.4 hdi, a u yarisa ide japanac. Dobar je i francuz ali kod japanca nemas trosak velikog servisa jer ga pogoni lanac. Naravno i on se menja ali daleko redje nego kaiš. Osvrnuo bih se i u vezi potrošnje iako tebi možda to nije prioritet. Meni je potrošnja uvek izmedju 4.3 i 4.8 litara, uglavnom bliže gornjoj cifri. To je testirano svaki put i uvek sipam do čepa gorivo, znači dok ne počne da preliva iz rezervoara. U ovim ledenim danima se kreće oko 5.5 litara, sa dosta manjih relacija u gradu.

Ja moj auto ne prodajem ali nisam imao auto da me toliko oduševljava i da sam zadovoljan kao sa ovim malim jaretom :)) 

Kad budem kupovao veći auto, jare neće ići u prodaju i biće i dalje kod mene u vlasništvu ili će ga zameniti mladji primerak.

Raspisao sam se sačuvaj Bože :))

Elem , ja bih za ćeru odabrao yarisa mk2, sa dizel motorom. Nije ružan kao prethodnik, a ima ugradjenu proverenu mehaniku i unapredjen je dodatno.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5728 postova

@duledjo video sam i meni je ok ali se njoj ne svidja pojma nemam kako i zasto.

 

@Milanezi hvala na pisanju, juce sam citao tvoju temu oko kupovine cisto daznas ;) Yaris mk2 se i trazi e sad ponuda je malo tesna. Taman nadjem primerak da na slikama izgleda ok i skapiram da je presvlacio volan, menjao rucicu menjaca, menjao papucice...

 

Iskreno prvo mi je bilo jako glupo da dajem 3500-4000 EUR za Yarisa starog 12-13 godina. Glupo mi je i sada ali nemam bas izbora. Jeftinija varijanta je C2 ali oni su samo trovratni i sa 4 sedista sto je ok. Izmedju je 207 koji je gabaritima veci od svih ovih. 

 

Iskreno oci su mi ispale od gledanja oglasa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Kod nas stoji parkiran 207 1.4 tng iz uvoza (drugar uvozi i prodaje), mozda ga ima i na PA, ako te bude zanimao imas detaljno slikanje svih zeljenih detalja. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900


Sve tačno.
Od devojke otac vozi yaris verso 1.3 benzin, od 2007., evo već 12 godina, zamenio mu je DVA kompleta pločice i ulje redovno na 8000km. Svi ga teraju da menja auto, da uzme nesto novo, ni da čuje, kaže kad crkne ide u staro gvožđe, do tad mu u dvorište ne ulazi drugi auto.
1.4 HDi koji je u 107 , c1 i aygo-u je odlican motor, jeste da ima kaiš, ali on se menja na 100000, taman kad i ostale stvari na prenosu, ne verujem da ni lanac ili makar ostali delovi na njegovom prenosu mogu znatno duže.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5728 postova
pre 20 minuta, bdada je napisao:

Kod nas stoji parkiran 207 1.4 tng iz uvoza (drugar uvozi i prodaje), mozda ga ima i na PA, ako te bude zanimao imas detaljno slikanje svih zeljenih detalja. :)

U sustini zanima me. Trazim da tako kazem auto u izvornom stanju a ne sa ulaganjem od 50 eur da mi neko prodaje m za bubrege. 

 

Meni je jasno da ne kupujem nov auto, jasno mi je i da ljudi trguju i realno pojma nemaju kakav je auto ono sto je obavezno je da je enterijer ocuvan bez toga ne kupujem jer nema nista gore nego kada ti se gadi da sednes u auto, eksterijer da bude solidan u smislu ogrebotine i sitne stvari mogu da progutam, sto se motora tice znam da nema grancije ali da makar ne dimi odmah i da je ok kvacilo za start. Auto ce prelaziti max 5-6000 km gorisnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Sutra cu ga u toku dana islikati (kao da kupujem a ne prodajem) pa ti posaljem na viber, ako te zainteresuje lako cemo za dalje tj kontakt sa vlasnikom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Diversion
pre 32 minuta, ProMaster je napisao:

Još jedan dodatak, 207 uzimaj samo onaj od 75hp, 88 I 95 ni pod razno...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Iz kog razloga? Bas me zanima... uvek mi je to bilo cudno kod njih ista kibilaza, a razlicita konjaza...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Iz kog razloga? Bas me zanima... uvek mi je to bilo cudno kod njih ista kibilaza, a razlicita konjaza...
1.4 75hp - Peugeot motor sa 8 ventila, razvijan dugi niz godina, izuzetno jeftin za održavanje, mada malo slabasan za 207,ali pouzdan.


1.4 88hp - Peugeotov motor, 16ventila, pokazao se ok, ali problem mu je glava motora koja ne trpi obrade, a usled neadekvatnog održavanja bregaste pojedu glavu i dolazi do lošeg podmazivanja, u najboljem slučaju svetleće na bordu upozorenje o pritisku ulja dok auto radi na leru, u najgorem, havarija....

1.4 95hp - Motor iz saradnje PSA i BMW-a, ukratko katastrofa. Kao i 1.6 benzin 120hp.
PSA grupa je prošla katastrofalno u ovoj saradnji, dali su BMW-u 1.6HDi za potrebe Mini-a i mislim Serie1, a dobili su totalno smeće od benzinca. Jednostavno motor koji i kad je nov ne radi kako treba, zakomplikovan, sa lošim rešenjem zakretanja bregastih. Usled gradskih vožnji dolazi do oštećenja ventila usled taloženja garaži, stradaju sicevi ventila. Motor sa preko 100 000km u dobrom stanju je statistika greška, kad su motori iz ove grupe u pitanju..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5728 postova
pre 40 minuta, bdada je napisao:

Nasao sam ga na PA, sutra detaljniji pregled sa slikama.

02de887258b2-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Peugeot 207 1.4 Švajcarac, 2009. godište, Limuzina, Benzin + Gas (TNG) 1400 cm3, vozilo prešlo...

 

Izgleda korektno na slikama mada je nesto jaca cena s obzirom na paket opreme i celicne felne. Verovatno zbog TNG koji mi nije nesto preterano potreban. U svakom slucaju pogledaj samo mi se cini da leva strana volana ima tragove "mangupske" gradske voznje i da li je u prednjem levom cosku osteceno vozacko sediste.

 

Jos jednom hvala za trud unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Kontaktiraj i @Zeljkamp, meni je pomogao sa par saveta kad sam tražio auto za sebe. Možda mu naleti neki auto koji bi tebi bio interesantan.

Ja sam vozio pug 206 dosta dugo i razmisljao sam da ga zamenim 207-om. Moj majstor je bio isključiv u pogledu 1.4 hdi vs 1.6 hdi, rekao mi je samo 1.4 da tražim. Ne sećam se detalja ali mi je rekao da je daleko bolji izbor, u smislu kvarova i održavanja.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5728 postova

Znam da ljudi izbegavaju 1.6hdi sa 109-110 ks zbog druge najstrasnije stvari na P koja moze da snadje Srbina (prva je promaja) ali kao ovaj sa 90ks sam cuo da je stara proverena raga mada nije da sam se nesto bas raspitivao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja