Jump to content

Moto Zajednica

Vrednost Honde Africa Twin???

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda XLV 750R

Pozdrav za sve enduro fanove!!! Gledam ovaj oglas, gde je kolega oglasio ovu Afriku na prodaju, sa oštećenim agregatom. Zanima me da li bi ovo bila dobra kupovina i koliko vredi ovakva Afrika u manje više fabričkom stanju?

Untitled.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Niti jedna Afrika Tvin ispod 3000e nije vredna pomena. Ne uzimaj to, smejace ti se ceo forum.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
Just now, SHOKLA said:

Niti jedna Afrika Tvin ispod 3000e nije vredna pomena. Ne uzimaj to, smejace ti se ceo forum.

Cak je i golfu 2 konacno opala cena i tu je gde treba da bude, ali sveta afrika se ne da!!!

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 3 minuta, hard_rock je napisao:

Ko zna sta jos treba da se radi osim radilice i klipa. Izaslo bi te na kraju 2000e, ja bih zaobisao.

Pa, verovatno treba i regler, i pumpa goriva, a veoma verovatno i akumulator zbog reglera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Meni sumnjivo ovo sto pise ostecen, ako je samo motor onda je neispravan a ostecen moze svasta da bude. Kilometraza klasika. Sredjivao bi taj njega da je isplativo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Untitled.png

(Visually not so nice anymore, Engine is running great, Tire 50%, Service book up to 40.000KM)

 

...dodaj jos 1000 evra na ovu cenu za sve prevozne, uvozne i ostale troskove i to je to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda VFR 1200F
2 hours ago, SHOKLA said:

Niti jedna Afrika Tvin ispod 3000e nije vredna pomena. Ne uzimaj to, smejace ti se ceo forum.

Ovo je generalno tacno, poslednjih par godina Afrike ne menjaju cenu. Prosecna cena za pristojan primerak RD04 je 2500-3000 a za RD07 3000-3500. Cak i da uzmes ovo za 1000, posle svih popravki i sredjivanja najverovatnije ce te izaci na 2500, sto nema smisla jer ces usput utrositi silan trud i vreme. Ovo je povoljna kupovina za nekog ko je serviser, ko moze u sopstvenoj reziji da opravi sve i zaradi par stotina u preprodaji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

@Bojssa

napisao sam za sve prevozne, uvozne i ostale troskove:

- Prevoz do Srbije

- Carina, porez, papiri itd

- Registracija, tehnicki

- Servis kod mehaničara, ulje, filteri itd (ako imas srece da je samo to i da prodavac ne zela)

- Nove gume, akumulator, lanac

- Kozmeticko sredjivanje (farbanje, krpljenje itd po zelji)

 

Ovo mi sigurno lici na hiljadarku (govorim o situaciji gde cu ja kao fizicko lice da sve ovo sam organizujem i obidjem da bi zavrsio posao. Ne pricam o firmama ili uigranim preprodavackim ekipama koje to profi odradjuju za mnogo manje para sto se tice troskova)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Kupis li ovu AT, smejace ti se svi STenerasi koliki si otpad navukao sebi na vrat. Znaci, pola foruma.

A cak i da sve popravis i sredis, preponosni ATwinasi te nece prihvatiti u svoje redove, jel'te, jer te rage od 1000e ne racunaju ravnopravnim svojim ragama od 2,5 - 3000e+.

I, onda ti ne preostaje nista drugo, nego da to sokocalo ponovo oglasis, i prodas debelo ispod cene (jer ce svi vec znati koliko si je TI platio), i da za te novce kupis neku krstenu ST, pa da se uclanis u drustvo STenerasa.

E, tada ce ti se smejati i svi ATwinasi, zbog kojih si i kupio, a i prodao motor, i presao u drugi tim, znaci i druga polovina foruma.

Ovako ti se smejemo samo mi, koji smo primetili ovu tvoju temu...:lol::lol::lol:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 5
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 47 minuta, SHOKLA je napisao:

Kupis li ovu AT, smejace ti se svi STenerasi koliki si otpad navukao sebi na vrat. Znaci, pola foruma.

A cak i da sve popravis i sredis, preponosni ATwinasi te nece prihvatiti u svoje redove, jel'te, jer te rage od 1000e ne racunaju ravnopravnim svojim ragama od 2,5 - 3000e+.

I, onda ti ne preostaje nista drugo, nego da to sokocalo ponovo oglasis, i prodas debelo ispod cene (jer ce svi vec znati koliko si je TI platio), i da za te novce kupis neku krstenu ST, pa da se uclanis u drustvo STenerasa.

E, tada ce ti se smejati i svi ATwinasi, zbog kojih si i kupio, a i prodao motor, i presao u drugi tim, znaci i druga polovina foruma.

Ovako ti se smejemo samo mi, koji smo primetili ovu tvoju temu...:lol::lol::lol:

Alo bre polako,nije ovo GS sa i bez manjirki:)

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

meni se cini da je vlasnik ove tenere sa foruma mislim da je trazio pomoc oko popravke ili zamene agregata.Ako se secam zurio je na neku sahranu i nije proveravao nivo ulja pa je zaribala

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 10 sati, gox je napisao:

Znači to je afrika sa tenerinim motorom koji je crko ili suprotno :stabre:

Neje primetia...  :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

ne razumem se u tematiku , pa se unapred izvijavam ... :takoje:

 

...ali mi nije jasno kako moze biti neisplatljivo kupiti motor za 1000 , koji inace vredi 3000 plus ???

 

mislim obzirom na bagatelne cene delova za Honde i tako to ... 

 

 

:stabre:

 

 

znaci delovi da se sredi zaribali motor od Honde kostaju koliko , 1500 Eura ???? ili vise ????

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
pre 40 minuta, Velimlje2 je napisao:

ne razumem se u tematiku , pa se unapred izvijavam ... :takoje:

 

...ali mi nije jasno kako moze biti neisplatljivo kupiti motor za 1000 , koji inace vredi 3000 plus ???

 

mislim obzirom na bagatelne cene delova za Honde i tako to ... 

 

 

:stabre:

 

 

znaci delovi da se sredi zaribali motor od Honde kostaju koliko , 1500 Eura ???? ili vise ????

 

Po tebi motor iz 1991 god, star znaci 27 godina vredi 4000 eura?

To bre zardjalo i izraubovano. U fabrickom stanju da je bez mane sa sve dodacima i normalno preradjenim sedistem sa natpisom honda jer je to u modi treba da kosta 1200-1500 eura. I ja se izvinjavam sto se slabo razumem u afrike.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja