Jump to content

Moto Zajednica

Kociona tecnost u boji

Recommended Posts

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Nikako nisam za varijantu da se neko uči na kočnicama, odlutasmo sa teme. I dalje stojim iza svog posta da je vidljiva razlika u boji, prozirnosti, staro - novo.

Poslato preko kolena

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2724 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ajd da ponovim osnovno kao sto i kolega @Krokodilo rece:

Za zamenu tecnosti vam ne treba nista posebno od alata, samo treba osnovnog znanja iz mehanike. Izvucete tecnost iz posude i prljavstinu obrisati cistom krpom ako je ima, (ne pipati polugu kocnice da ne udje vazduh) naspete novu tecnost u posudu i lagano ozracivanje. Na sisicu providno crevo da knap pase na sisicu i spric na drugi kraj. Spric malo povuci da se napravi podpritisak i lagano. Kad krene novo ulje, u crevu ce se videti razlika.

Paznja: kad se stisne poluga kocnice, ulje hoce da spricne kao fontana (zavisi od posude i konstrukcije), a to ulje je jako agresivno. Neutralise se samo vodom. Ako negde kane, spremite flasu vode da odmah isperete.

Jedno od pravila kaze da se ozracuje od najdaljeg ka najblizem potrosacu. Znaci prvo kljesta do kojih idu duza creva. Mada ovo nije jako bitno, jer je rezervoar ulja visoko. Ako kocnija nije dovoljno tvrda i odsecna, ili ima vazduha ili je potreban servis i zamena gumica.

Valjda sam bio jasan. :neznam:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
Pre 2 sati, Krokodilo je napisao:

Знам да си темељан у послу, и ја сам такав али стварно дискусије у овом правцу само још више збуњују неискусне и помало уплашене власнике мотора који покушавају да ураде нешто сами.

DJ - MP
 

 

@lalajko nije ni neiskusan niti uplašen. 

Koliko sam shvatio samo ima nameru da menja kočiono ulje na poprilično komplikovanom sistemu pa ne želi ništa da rizikuje.

Ne brini Lalajko neće se desiti ništa strašno sve i da ostane starog ulja u sistemu, ionako ćeš ga menjati i sledeće godine :) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
 
[mention=468]lalajko[/mention] nije ni neiskusan niti uplašen. 
Koliko sam shvatio samo ima nameru da menja kočiono ulje na poprilično komplikovanom sistemu pa ne želi ništa da rizikuje.
Ne brini Lalajko neće se desiti ništa strašno sve i da ostane starog ulja u sistemu, ionako ćeš ga menjati i sledeće godine  
Односило се на све дискусије које од мрава праве слона.

DJ - MP

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Radi se o  komplikovanom kočionom sistemu gde se ulje po instrukcijama mora menjati na 12 meseci vozo ne vozo. Ulje je zamenjeno u aprilu ove godine kod predhodnog vlasnika, ali bata Laka voli svojeručno a i da podvuče crtu i uspostavi svoj kontinuet. U kratkom intervalu zamene, gotovo da nije moguće razlikovati po boji staro i novo ulje bez obzira na različitog proizvođača i  nijansi koje postoje, sasvim je logičko pitanje postavio radi prostog olakšavanja postupka i ne trošenja ulja prekomerno. Trkaća ulja su nešto drugojačije boje, na tržištu postoji Motulovo ali je oko 20€ za 0,5L. Inače, postoji sredsvo koje potpuno ukloni staro ulje iz instalacije ali zbog rizika šta se kupuje po radnjama, ja ga neobnarodujem, ne koristim ga ni ja ustalom već  ispiram novim uljem uz dodatno vreme za rastvaranje. Naravno, hidraulični cilindri se najbolje urade rasklapanjem, zamena gumica po potrebi, ali to ne treba radi svaki čas.  Ovde je sam ABS modul na neki način kritičan i nikakvo rasklapanje radi prostog čišćenja nije uputno. 

 

Bez obzira na kompatibilnost DOT-ova, ne treba ih mešati, čak je preporučljivo izbegavati isti DOT a različite proizvođače jer postoji mala nekontabilnost skoro uvek, a vidi se kad se pomešaju, ne smeta al ako može bez toga, zašto da ne. O dodavanju bilo kakvog pigmenta neću da pričam. Na izmeni ulja ne treba škrtariti jer time ne samo da se tečnost drži u radnoj performansi, znači bez vlage i vazduha, već se zamenom izbacuju mikro sedimenti, znači, tester nije jedini merodavan, takvo je i uputstvo BMW-a što je primarno i iskustvo mora da se prenabregne.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pa nije baš tako, ali nije ni daleko istine, no da nepričamo uvek isto. Mada, nije loše godišnje zameniti kočionu tečnost na motoru, u svakom slučaju neće da škodi, osim ako nisu ruke bangave, ono što je nisko uz kočione cilinde uvek bude lošije nego u lončetu, pogotovu ako se prži motor što nije baš redak slučaj, recimo jedan ili par trak deja na Navaku u Beogradu je već dovoljno da se ulje zameni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ma nije bitno kako se navodi, ja čas ulje, jer ima i funkciju eliminisanja trenja, čas tečnost, bitno je da se redovno menja jer to čini kočioni sistem efikasnim i bezbednim. Kad god se pomenu kočnice, mnogi kažu da ne jurcaju, da vode računa, da ne koče oštro itd. sve je to lepo al drugi ne vode i tad sve to lično navedeno pada u vodu i mora da se maksimalno koči. S jedne strane, mnogi ne znaju pravilno da koriste kočnice, delom se i boje da ih stisnu, sa druge se nevežbanjem se gubi osećaj, pa pored naučenosti, valja da se povremeno iskočuje oštro, kad su uslovi bezbedni naravno,  tako se održava lična forma, kočioni sistem se figurativno ne uljenjuje a takođe se pri jakom kočenju lakše detektuje pad performanse i eventualna neispravnost.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja