Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc za apsolutnog pocetnika

Recommended Posts

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: 2003 Honda Hornet 600

Pozdrav svima, nisam siguran da sam na adekvatnom delu foruma.

Upisao sam se juce u auto skolu za ful A kategoriju, imam B ali po novom zakonu nemam AM pa moram voziti 40 casova i slusati 7 casova teorije. Gospodja iz auto skole je spomenula da ima onih hrabrih koji voze casove po ovom vremenu.  Moje pitanje je koliko je hladno voziti npr u februaru kad temperature budu u plusu, jer pretpostavljam da tada nece biti navala i mociu sto pre da zavrsim sa casovima. Kapiram da postoji specijalna oprema za hladno vreme ali koliko je izvodljivo sa obicnom opremom + termo ves? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Dok ne polozis pismeni deo ne mozes izlaziti na voznju ,,ja sam bez problema odvozio casove na +3  i to bez opreme sem dugih gaca ,i kozne jakne i skijaskih rukavica :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Pozdrav svima, nisam siguran da sam na adekvatnom delu foruma.

Upisao sam se juce u auto skolu za ful A kategoriju, imam B ali po novom zakonu nemam AM pa moram voziti 40 casova i slusati 7 casova teorije. Gospodja iz auto skole je spomenula da ima onih hrabrih koji voze casove po ovom vremenu.  Moje pitanje je koliko je hladno voziti npr u februaru kad temperature budu u plusu, jer pretpostavljam da tada nece biti navala i mociu sto pre da zavrsim sa casovima. Kapiram da postoji specijalna oprema za hladno vreme ali koliko je izvodljivo sa obicnom opremom + termo ves? 
Specijalna oprema za motor je specijalna po tome sto te osim od spoljnih atmosferskih uticaja, stiti i prilikom pada (ima stitnike na odredjenim mestima koji prilikom pada obicno stradaju, materijal trpi klizanje po asfaltu itd.).

Znaci ako je za polaganje pitanje zbog hladnoce, slobodno se natrontaj i pici, ne moras da imas moto opremu, samo pazi jer te nista ne stiti prilikom pada.
Najbolje ako imas skijasku opremu, ako ne onda bilo sta toplo sto ti je pri ruci i cepaj, tople rukavice, sal, dugacke gace, cizme ili duboke cipele, perjana jakna ili slicna, neke termo lone ili bar vetroodbojne...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: 2003 Honda Hornet 600

@vidakn Sto se tice zastitne opreme to stoji, nisam ni mislio da vozim bez jakne sa stitnicima nego sam samo pitao zbog hladnoce. Hvala na odgovoru

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Ja vozim na temperaturama ispod 10 stepeni i kao što ti i ostali rekoše bitno je dobro se obući.

Balaklava (fantomka) ili šal da ti ne duva ispod kacige, debele rukavice, duple čarape, topla obuća, puno slojeva odjeće.

Jedino ti ne preporučujem da voziš po snijegu ili na minusu jer postoji mogućnost poledice, a jako je lako pasti kad naletiš na tanki sloj leda.

Naravno da nije uživanje voziti po hladnoći, ali zato ćeš na vrijeme imati A kategoriju tj. spreman si za sezonu. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

^^Тачно тако, Баофенг веза, инструктор у колима иза (у пар наврата на скутеру, када га боле леђа од седишта у колима).
Пошто је слушалица била гломазна, нисам могао своју кацигу да навучем без да слушка спадне, па сам добио из аутошколе неку џет или шта већ, ону што не покрива браду.
И жути прслук је обавезан.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Ja nisam ni imao vezu sa instruktorom, uglavnom je on vozio ispred mene i objasnjavao sitnice kad stanemo na semaforu. Posto imas B kategoriju nema on o saobracaju mnogo da te uci. Tebi je najbitnije da savladas tehniku voznje motora. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

Ni ja nisam imao vezu, vozio sam paralelno sa nekim ko radi obuku za kola, posto već imam B kategoriju 7 godina samo mi je skrenuo paznju na neke sitnice koje se gledaju najvise na polaganju. Prvo vozio par puta iza njegovog auta da vidim sta i kako, posle ja napred oni me prate. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 5 sati, ffaktorr je napisao:

@Stile hvala upravo me je to zanimalo :D

Saznao si odgovor u drugom postu, zakljucaj temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja