Jump to content

Moto Zajednica

Tomos DM GP

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Da se podsetimo jedne specijalke koja je osvoijla šampionat Evrope

 

Tomos-DM-GP.jpg
BJBIKERS.COM

Tomos je poznat kao proizvođač serijskih dvotaktnih mopeda . Ono što je manje poznato je to da je Tomos proizvodio vrhunske trkačke specijalke poput DM GP

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ja pricam da je trkacki motor od 49 kibika 80ih godina mogao da razvije 200 km/h i to bas Tomos, ljudi me gledaju kao da sam odlepio.

Sent from my TA-1000 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 8 minuta, x-man je napisao:

Ja pricam da je trkacki motor od 49 kibika 80ih godina mogao da razvije 200 km/h i to bas Tomos, ljudi me gledaju kao da sam odlepio.

Sent from my TA-1000 using Tapatalk
 

Nisi jedini :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Evo podataka za neke takmičarske modele:

1959. / D-3 (1.serija) / napravljeno 2 komada / Portorož "Prix Litoral" (1. mesto).

Max.  brzina 95 km/h.                        

1960. / D-5 (1. serija) / napravljeno 4 komada /Jesenji pehar Hockenheim ZRN (1. mesto).

Max.  brzina 120 km/h.
1961. / D-5 (2. serija) / napravljeno 4 komada Evropski pehar Hockenheim (1. mesto) ; Zandworth (2. mesto)  

Max.  brzina 130 km/h.
1962. /D-7 (1. serija) / napravljeno 5 komada Opatija 1963. (1. mesto)  

Max.  brzina 140 km/h.
1962. /D-5 (2. serija) / napravljeno 100 komada Drzavni prvak Holandije 1964. ; Švedske 1965.    

Max.  brzina   130 km/h.
1965. /D-9 (1. serija) / napravljeno 6 komada Drzavni prvak Jugoslavije 1965. ;1966. ;1967.  

Max.  brzina 150 km/h.
1967. / D-6 (1. serija) / napravljeno 12 komada Drzavni prvak Jugoslavije 1968. ; 1969. ; 1970. ; 1971. ; 1972.   

Max.  brzina  150 km/h.
1968. / D-6 (2. serija) / napravljeno 3 komada sa fabrickim vozacem Ninburgring (6.mesto)  

Max.  brzina 160 km/h.
1969. / D-6 (3. serija) / napravljeno 4 komada Drzavni prvak Italije 1969. ; 1970. ; medju prvih deset u plasmanu za GP.  

Max.  brzina  160 km/h.
1976. / DMS(GP 75) (1. serija) / napravljeno 20 komada 

Max.  brzina 160 km/h.
1977. /DM GP (1. serija) /napravljeno 6 komada 

Max.  brzina 160 km/h.
1978./ DMGP(GP-78) (2. serija) / napravljeno 6 komada 

Max.  brzina 175 km/h.
1979. /DMGP(GP-79) (3. serija) / napravljeno 4 komada  

Max.  brzina 175 km/h.
1980. / DM GP (4. serija) / kompletirani prethodni Drzavno prvenstvo (1. mesto), Evropsko prvenstvo (1. mesto) 

Za njega fabrika kaže:

-snaga veća od 13,2 kW (18 KS) pri 16000 o/min. ,

-brzina veća od 158 km/h (204 km/h). ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ja i dalje koristim neke od modela

 

DSC04323.thumb.JPG.75940865f44b9d8d4862b61f5b8ad8f0.JPG

A moj očuh i dalje "razvija" neke od specijalki:

 

D.thumb.jpg.a313b0ae23d30ded88458f1072f91e53.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 2 minuta, štampar je napisao:

 

:D

Ха...

Матуља возио 1983-е трку у Слав.Пожеги (државно првенство)са својим Томосом и у првом кругу пуче му предња гума,није се згембао него се некако зауставио ...

А човек близу мене у публици сасвим озбиљно неком говори ''ма јес' му та гума и била ћелава,није чудо што се издувала''..:D

Orden za čoveka u publici :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 6 minuta, štampar je napisao:

Ти ћеш се младићу можда смејати али...''слик'' гуму смо ''правили '' сами од обичне гуме...турпија за дрво и рендаш док не нестану шаре:D...

 

Ипак,83-е је било много људи који никад нису видели ''слик'' нити знали да тако нешто постоји.Као и што нико није веровао да моторчић од 50 ццм може да се потера 204 км/х...(Кредлер и више,чини ми се око 220?)

Moj očuh je dok je bio mlad vozio trke, prvo na D6, kasnije je prešao u klasu od 250 cm na Yamahi. Tako da sam čuo dosta priča iz tog doba.

 

Sledeći članak bi mogao da napišem o kreidler Van Veen 50 Gp :) 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Dejanov.thumb.jpg.e436ddc24cf5d31bdf9b58157ae66215.jpg

 

Ovo je od mog očuha, vozio je ove i prošle godine u Zrenjaninu na trkama. Odvezao je čisto rekreativno krugove pošto je bolestan pa ne može da forsira.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 292 postova
  • Lokacija: Nju nau
  • Motocikl: XF 650 freewind

I posle 30+ godina mi se lice razvuce u sirok osmeh kad se setim osecaja koji sam doziveo kad sam provozao drugarovog trkackog  Minarelija:).Ako me secanje ne vara bio je kombinacija Tomosovog rama i masine sa D6sa Minarelijevim cilindrom.U to vreme sam imao APN 4 za kog sam mislio da bas dobro ide (75-80kmh),tada sam shvatio zasto se zove bicikl sa pomocnim motorom:lol3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Matulja zagreva Kenjeresov motor i njegov motor, sa brojem 1 sa kojim je osvojio prvenstvo evrope, grobnik 2016 septembar, oldtimer trke u nemackoj organizaciji,nezvanicno evropsko prvenstvo oldtimera

 

E67CCAF7-802C-6549-8DFF-E7A5EFD88A3E_thu

2AEB5AFB-ED26-6449-B870-859E6A29B8A8_thu

(Powered by frubar.net)
 

Promenio član Dexterr
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Tomos BT 50
Pre 17 sati, štampar je napisao:

Иначе,ми смо из Томоса успевали да исцедимо 12-13.000 обртаја а можда и више (само нисмо имали са чиме да измеримо) и брзину од око 140 км/х...

('Гусана'' хилзна у алуминијумском цилиндру,клип са Л кариком...)

Ja trenutno vozim bt-a, vrti 14000 po njegovom satu, bruka kako ide, 100 km/h sam uspeo u četvrtoj da razvijem, nisam imao gde u petu da ubacim u selu:jee:. Inače klip 42L, cilindar sam podigao aluminijumskim dihtungom za 3mm pa ga obrusio gore za toliko, glavu spustio max, klip malo skratio, rezonantni auspuh  (laser) i dobra svećica, ujeda. Aprila rs50 nije mogla da mu prismrdi na pravcu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 3 sati, SlobaBt je napisao:

Ja trenutno vozim bt-a, vrti 14000 po njegovom satu, bruka kako ide, 100 km/h sam uspeo u četvrtoj da razvijem, nisam imao gde u petu da ubacim u selu:jee:. Inače klip 42L, cilindar sam podigao aluminijumskim dihtungom za 3mm pa ga obrusio gore za toliko, glavu spustio max, klip malo skratio, rezonantni auspuh  (laser) i dobra svećica, ujeda. Aprila rs50 nije mogla da mu prismrdi na pravcu 

Cenim da ti je sat malo optimističan. U mestu vrti toliko ili u vožnji? Koji karburator imas i da li si mu radio kanale?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Tomos BT 50

U mestu, prva i druga vrti toliko, kad je raspoložen trećom može 12000.. fabrički Bing 18, samo ga uštelovao fino. Nisam, jer kao prvo nisam hteo to da radim, računao sam da bih tako oslabio cilindar i smanjio vek trajanja, a drugo nemam ni alat za to niti znam da radim haha. Imam dosta snimaka u mestu, još nijedan iz vožnje, čekam proleće

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 32 minuta, SlobaBt je napisao:

U mestu, prva i druga vrti toliko, kad je raspoložen trećom može 12000.. fabrički Bing 18, samo ga uštelovao fino. Nisam, jer kao prvo nisam hteo to da radim, računao sam da bih tako oslabio cilindar i smanjio vek trajanja, a drugo nemam ni alat za to niti znam da radim haha. Imam dosta snimaka u mestu, još nijedan iz vožnje, čekam proleće

Nemoj da se ljutiš, ali biće da ti sat malo preteruje :D 

 

Moj vrti oko 10.000 O/min sa blago rađenim kanalima, klipom 38,5L, diznom 85 i dobro uštelovanim paljenjem i karubratorom pa ne mogu da ga napojim sa dosta goriva na visokim obrtajima. Poslednju 1/4 gasa u 5. brzini ne može da razvuče kako treba zbog manjka goriva. Mogao bih to da rešim sa dellortom od 19 mm, ali sam i ovako zadovoljan snagom , maksimalnom brzinom i potrošnjom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Imaš možda kakav snimak da ga čujem kako radi. Rijetkost je za vidjeti original auspuh i taj kosi filter zraka. 

Znam da je tema DM GP, ali to je već vrh i velikoj većini Tomos fanova totalno nedostupno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Meni je NAJzanimljiviji ovaj deo...

 

Najzanimljivija stvar na ovom motociklu svakako je sam agregat. Karter je liven specijalnom tehnologijom pri čemu je korištena legura izuzetno male mase koja je pružila izuzetnu izdržljivost. DM GP posedova je i vodeno hlađenje, a cilindar je iznutra bio presvučen nikasilom. Prečnik i hod klipa iznosili su 40×39,7 mm. Korišten je klip bez karika radi smanjenja otpora, a za podmazivanje je korištena mešavina od 1% Castrolovog specijalnog dvotaktola.

DM GP je posedovao šestostepeni menjač, a za promenu stepena prenosa korišteno je suvo kvačilo sa pet lamela.

Napajanje goriva nije vršeno preko klasičnog usisa na cilindru, već je napajanje gorivom urađeno preko roto – diska i karburatora Bing 30. Agregat je isporučivao 19,5 KS pri 16.000 O/min i maksimalna deklarisana brzina iznosila je 180 Km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Klip bez karika sam imao priliku da vidim u jednom motoriću koji se montira na avio model...to se vrtelo sačuvaj bože.

Mislim čak da je bio ruske proizvodnje i da je po koncepciji bio dvotaktni dizel. Na njemu nije bilo nikakve struje...smeša se "samozapaljivala".

Što se takmičarskih cvaja tiče...kao vrh rešenje vidjao sam klip sa jednom "L" karikom iznad (delovi milimetra su u pitanju) čela klipa...i ja bih zaista voleo da vidim kako to izgleda, obzirom da je dokazano uspešno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Da...tako nekako.

Sećam se čak da je tu na vrhu cilindra ( nije bilo glave zbog dihtovanja, sve je jedan komad) bio nekakav, recimo šraf....i da se njegovim zavijanjem praktično pojačavala kompresija, a sa time i obrtaji.

Nikakvih drugih komandi nije bilo, karburatora, zajebancija...

Kako ga pokreneš tako tera, na istom broju obrtaja....dok ne nestane čorbe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 2 sati, štampar je napisao:

Вртели се такви моторчићи по 20.000 обртаја.

Двотактни дизел,и ја сам се чудио кад сам то видео први пут.Имао је свећицу која се прикључивала на 2 волта да се угреје а кад упали онда се искључи струја.Свећица је у ствари била минијатурни грејач.

Запремина је била 2,5 ццм...било их је и већих(до 10 ццм)...

 

Za te motorcice avio modela se koristila mješavina Metil alkohola, Ricinusovog ulja, Sintetičkog ulja i Nitro methana, a bili su motori bez i sa svjecicom. ;)

 

Bez svjecice sa sarafom:

dizel-motor-1-5-cm-3-modelarstvo-avione-

Sa svjecicom:

images.jpg

Svjecica:

image.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 6 sati, sale600 je napisao:

Imaš možda kakav snimak da ga čujem kako radi. Rijetkost je za vidjeti original auspuh i taj kosi filter zraka. 

Znam da je tema DM GP, ali to je već vrh i velikoj većini Tomos fanova totalno nedostupno.

Videću ovih dana da postavim, pošto sam ušuškao motor. Snimiću jedan video, mada se mnogo lepše čuje uživo :) 

 

Auspuh nije original, kupljen je u moto-bikeu i jako llepo radi sa njim. Lepše nego sa auspuhom od E90

 

Pre sat vremena, pronto je napisao:

E baš takav...

Nego Jovane...deder ti rasturi tog Tomosa za čas, da vidimo jesu li svi delovi tu :D

Misliš na moj APN/T-15? Njega ću da rasturim čim bude malo lepše vreme. Posle blizu 10.000 km i dve godine svakodnevne vožnje došlo je na red da uradim generalnu, najviše zbog toga što mi je u levoj strani bloka loše kućište za ležaj pa je sve dobilo malo lufta. 

 

Svi delovi su mi spremni, samo da se nađe vremena i da uhvatim očuha da mi lepo centrira radilicu.

 

Ali otvoriću posebnu temu o tome pošto ću raditi par stvari pa možda nekom bude od koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 12 minuta, pronto je napisao:

Ja sam mislio na onog žuto-zelenog

:jee:

To je od mog očuha, ne znam kakav klip je unutra, mislim da je klasični sa karikama. Usis je preko roto-diska i ima vodeno hlađenje :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja