Jump to content

Moto Zajednica

Početnički motor

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Novi Sad/Apatin
  • Motocikl: Peugeot Elystar 50cc

Pozdrav svima, novi sam na forumu i nakon detaljnog isčitavanja i saveta drugara i dalje sam u trilemi :) . Imam 19 godina, položio sam za AM sa 16 i od tada vozim i održavam (sitnice do sada) Peugeot Elystar 50cc (skinuo sam mu 2 od 3 blokade, pre svega zbog težine). Želeo bih da uzmem nešto zabavnije, kao logičan izbor nameću se Aprilia RS50 ili Yamaha tdr50. Isti je agregat, Aprilia lakša i skuplja za održavanje. Drugari mi kažu da je održavanje tih ‘motora’ zaista jeftino i da jednostavno uzmem lepši, ILI da položim za A1 pa onda kad dođe vreme za A. Budžet mi je 1200-1300e u slučaju da se odlučim za A1 polaganje (20 000din) i motor, a dao bih do 750max za ova dva gore pomenuta modela. Zanimljivi su mi ti sportbike-ovi , visok sam 188cm i imam 85kg, probao sam drugarevu tzr50 i realno obavlja posao za po gradu (ide bolje od mog skutera čak kad se izvlači). Potrošnja me zanima jer su ipak 2t motori a podaci kao i za autosu dosta relativni, neko kaže do 5.5l , neko do 4l, pa bih zamolio nekoga da mi predloži šta raditi(polagati za A1 i uzeti 125cc ili uzeti 50cc), vozio bih se po gradu i max 80km/h na otvorenom putu. Hvala svima unapred i nadam se da ćemo se viđati na skupovima! :) 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Dobro nam došao i ovde!

Pravu dozvolu možeš tek za 5 godina uzeti, s već sada imaš godina za A2. Polaži za maksimalnu kategoriju koju možeš, nikada ne znaš kada apetiti mogu porasti.

Ps. Dobar ti je auto. :D



Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Novi Sad/Apatin
  • Motocikl: Peugeot Elystar 50cc

Hvala na predlozima, ali mislim da sam malo kratak sa budžetom za kupovinu i održavanje motocikla (ako planiram iz kategorije A2), plus moje iskustvo na skuteru je mislim previše tanko za takav motor, hvala na sugestijama u svakom slučaju i pozdrav kolegama sa ARCS :) 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Isprsi se za A2 kategoriju ako možeš, pa motorin posle koji možeš priuštiti. :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Akvarista u pokusaju, 138 postova
  • Lokacija: Rumenka
  • Motocikl: Suzi nudista SV650 '09

Polozi prvo za A2 i u medjuvremenu vozas svoj skuter i skuplas pare za ozbiljniji motor. 

Ako sad kupis neki 50cc za godinu dana ces ga prodati i izgubiti par stotina $jer ces hteti neki brzi, jaci, bolji;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Novi Sad/Apatin
  • Motocikl: Peugeot Elystar 50cc

'Ajde da kažemo da ste uspeli da me nagovorite:jee: , šta bi mi onda preporučili jer ima računice iskreno, ovaj motorić bih teško prodao ako bih uzimao 50cc taj, bolje mi je onda da uzmem nešto na duže staze a da u isto vreme mogu da se 'učim' na te R-ove, mislim na poziciju sedenja i naginjanje u krivinama najviše, gledao sam Kawasaki Ninja 250r , taj motor hvale da je zahvalan, ali sam video da taj motor ide od 0-100 brže od 90% automobila koje srećemo na ulici i krajnja brzina mu je 180km/h, što mislim da ćete se složiti sa mnom da nije za početnika nikako(naravno ne bih ni bio Fenati pa pokušavao to odmah). :P

Možda ipak uzeti 125cc a polagati za A2?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Ne bih znao da te posavetujem u toj kategoriji, ali znam da ono što odvojiš za dozvolu ulažeš u sebe, a za motor ulažeš u prolazan komad metala, plastike i gume.

Srećno i pamet u glavu!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Atv Adly 500 S ; Aprilia sr50

Predlazem ti da polozis odmah za a2, jer ako te motori zanimaju svakako ces morati da polazes za a2 jer sta ces za par godina sa a1, pa da ne bi isti posao radio 2 puta, upisi a2 i posto si vozio vec skutere predlazem za taj budzet Liberty 125 u dobrom stanju, odlican motor, vozio sam ga, vrlo lagan za odrzavanje, potrosnja je 3, 3,5 litre i delovi su svi lako dostupni i ima ih... 

Za pocetak to, pa kad povecas budzet neki beverly jurii, ako te zanimaju samo skuteri od motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja