Jump to content

Moto Zajednica

Zupcanik menjaca

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Atv Adly 500 S ; Aprilia sr50

Pozdrav narode, crkao mi je zupcanik menjaca, posto trenutno ne mogu da nabavim orginal, moram odneti da mi naprave novi u Adu, zanimaju me vasa iskustva sa tim pravljenim zupcanicima, koliko je to dobro, odnlsno lose, svakako moram to zavrsiti, motor mi stoji, ali eto da znam o cemu se radi, jer nemam nikakva iskustva sto se tice tih pravljenih delova. Evo i slika zupcanika, samo ta dva drzaca kao su polomljena, zubi su svi citavi. Hvala unapred i pozdrav

 

IMG-53790e71591c6be4a459aacb0c6ba844-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Od čega je zupčanik, meni ovo deluje da je od Jawe ? Ako je od Jawinog menjača - ne moraš praviti, ima da se kupi .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Atv Adly 500 S ; Aprilia sr50
Pre 7 sati, Stefan 1 je napisao:

U pitanju je Adly, bas nisam mogao nikako da ga nadjem, a probao sam da nadjem cijeg je motora to kopija i opet nista

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Imaš puno kvalitetnih radionica koje prave delove i za vojnu industriju. Nemoj da gledaš da ti je u blizini, sve može da se završi brzom poštom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Odlomila su se dva ključa, kandže, skoro sigurno da je i kontra profil na uklopnom zupčaniku oštećen. Po pravilu, ovo se radi od jako tvrdog materijala, kovanje livenjem, sigurno može da se napravi ali je pitanje tvrdoće a samim tim i trajnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Tdm 900

I taj fabricki ja neko napravio. Nije to svemirska tehnologija. 

Ja sam sebi napravio drzac motora. Ne bi verovao koliko je fabricki bio porozan. 

C816FE32-CF19-4816-AC0C-C3FAD254C2FC.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW R1100R BMW R1200GS

Naravno da može da se napravi,konkretno tvoj zupčanik je otkovak zbog serijske proizvodnje.Radio sam zupčanike za BMW menjač radi bez problema,ali pazi što kaže Đunta oštećen je i drugi gde ključ zabravljuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Atv Adly 500 S ; Aprilia sr50
On 14.12.2018. at 23:56, Stefan 1 je napisao:

 

Drugi je u redu, proverio sam, a nije mi pukao ovaj zupcanik jer je dotrajao vec mi je pukao lanac na motoru u trecoj brzini, i u tom momentu nije lepo uhvatio menjac i polomio je 2 kandze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Dobar zupčanik menjača ima tvrdoću oko 63 HRC, to se ne izrađuje svemirskom tehnologijom ali je izrada vrlo zahtevna, možda je u ovom slučaju pojačan čelik ili naknadno ojačan, što bi olakšalo izradu, ali porediti vučni prenosnik sa nekakvim nosačem je neuputno.

 

Glavni problem kod ovakvih prenosnika je to što je puklo, konkretno, napadna ivica, jednako i kod kontra uskočnika, ili ti ženke, može da bude bez loma ili nekih primetnijih  oštećenja a da ne valja pa će možda odmah ili tokom kasnije eksploatacije da dođe do preskakanja i ispadanja prenosa. Ako komad nije liveni otkivak već pojačan, velika je verovatnoća da je usled udarca došlo do deformacije po dubini što ne mora da se vidi golim okom. Izradom prenosa se ne bave ni veliki proizvođači kao što je BMW, već za njih rade specijalizovane firme, ali u Srbiji sve može na svakom ćošku. Obrati se n5rovic-u, pominjanje BMW-a nije u  mnom kontekstu, ali vrlo verovatno može da ti pomogne.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Meni je covek iz Putinaca kod Rume pre dvadesetak godina uradio konusne zupcanike za rasturivac vestackog djubriva. Platio sam papreno ,ali rade i dan danas.

Sta sam hteo reci?

Moze sve da se napravi,ali je pitanje da li moze u kvalitetu, da podnese opterecenje u eksploataciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Atv Adly 500 S ; Aprilia sr50

Nista odnecu onda i unutrasnji zupcanik na proveru, ovaj sto mi je pukao bukvalno nema ogrebotinu po zubima, kao nov je, svaki sam pojedinacno gledao, nigde ni najmanja ogrebotina, udarac ili slicno, ali sto kazete mozda postoji i nesto sto se ne vidi golim okom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
41 minutes ago, đunta said:

Tako je, praviti ne znači i rezultovati.

 

Može li prevod ?

 

P.S.  Liveni otkivak ; kovanje livenjem  :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Atv Adly 500 S ; Aprilia sr50

Znaci da to novonapravljeno mozda ne da odgovarajuci rezultat i da ce riknuti ubrzo ako nije odgovaracujeg kvaliteta za taj posao koji treba da obavlja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja