Jump to content

Moto Zajednica

Istorija Honde

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Dragi ljubitelji Honde (i oni koji to niste) počeo sam da obrađujem istoriju Honde. Neću ulaziti duboko u detalje svakog modela i spomenuću najbitnije stvati iz istorije Honda kompanije. 

Ovo je prvi deo, ukoliko imate primedbi i sugestija slobodno komentarišite :) 

 

 

Soiciro-Honda.jpg
BJBIKERS.COM

Honda je brend koji je naširoko poznatom u svetu poznata po proizvodnji automobila i motocikala mada kompanija Honda danas proizvodi i mnoge druge

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

@N.F.S.1000% nije preveden, možda si čitao negde biografiju Honde, taj deo je možda sličan pošto se ipak radi o biografiji pa su se sva dešavanja ista u i isto vreme. 

 

Ali ti garantujem da tekst nisam prevodio, koristio sam 4-5 izvora dok sam pisao tekst :) 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 12 minuta, N.F.S. je napisao:

Hejjj! Super je, da ne pomislis drugacije! Nastavi sa dobrim radom...:takoje:

Hvala :) 

 

@hard_rock , promakla mi je ta tema :(  Poslužiće mi sigurno u budućnosti kad budem pisao istorijate drugih proizvođača.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Moj text sa foruma od pre 8 god :D

 

"Soiciro, ime koje vam verovatno nista ne znaci...
Rodjen vec daleke 1906 godine u perfekturi Sizuoka,Japan. Od oca kovaca i majke tkalje... Ne razvijeno selo bez mogucnosti za napredak malog decaka.
U desetoj godini prvi put je video automobil koji se na drvenim tockovima tesko i sporo provlacio kroz selo... Miris ne sagorelog benzina, prvi put udahnut u mala pluca odredice njegov kasniji put...
Vredan i uporan decak, zeljan znanja pomaze ocu pumpajuci kovacke mehove. Gleda uzareno parce metala kako dobija oblik... To ce mu verovatno u kasnijim godinama dati ideju i mesto do tada standardno drvenih izraditi felnu od metala koja ce mu doneti veliku zaradu i lokalnu slavu...
1939 godine Soiciro otvara kompaniju Tokai Seiki Ðukogjo u gradu Hamamacu, blizu sela u kom je roden. U ratnom periodu koji je nastupio za potrebe vojske preorjentisao je delatnost i proizvodio delove za avion "zero".
Sedam godina kasnije, ili ti 1946 kako bi svojoj zeni olaksao put do grada, na stari bicikl ugradjuje mali benzinski motor, ubrzo je zatrpan porudzbinama za isti.. U proizvodnji ga je nazvao „batabata“, što je onomatopeja zvuka njegovog motora.
Proizvodnjom vecih kubikaza i totalnoj dominaciji u trci TT na ostrvu Man (zauzeo prvih pet mesta) stice svetski poznato ime...
Preminuo u 1991 godine kada mu je bilo 84 leta, pred trku Formule 1 u Madjarskoj gde je legendarni Airton Sena nosio crni flor u znak zalosti za njim...
Inace prezime je Honda, Soiciro Honda..."

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

@N.F.S. sviđa mi se kako si sročio tekst, čak sam i malo ljubomoran na neke rečenice. Svaka čast! 

 

P.S. ako imaš još neki ovakav tekst reci mi da se ne sramotim drugi put već da te uključim u pisanje teksta :) 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Stigao drugi deo :) 

 

Istorija-Honde-drugi-deo.jpg
BJBIKERS.COM

U prvom delu istorije Honde pisali smo o samim počecima i biografiji Saičira Honde. Drugi deo istorije Honde posvećen je razvoju fabrike, proizvodnji novih

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 59 minuta, bocca_bastard je napisao:

Gledao sam jednu emisiju, britansku ja mislim, iz 1997 ili 1998. Pricaju sa radnicima, sefovima i generalno osobljem fabrike.

Svi pricaju da jos uvek gledaju preko ramena da ne naidje Soichiro, jer je imao obicaj da se sunja oko ljudi i kritikuje kad nesto ne rade dobro. A niko ne primeti kad se stvorio iza njih.

Matori je bio potpuni car.

Dok sam čitao razne tekstove i gledao snimke skontao sam da je Soičiro bio ekstremno posvećen poslu. Druga svtar koja mi je zapala za oko je njegova saradnja između Fudžisave i njega. Soičiro je stvorio fabriku, ali je na Fudžisavu gledao kao na ravnopravnog partnere, imao je neopisivo poverenje u njega iz razloga što je zahvaljujući Fudžisavinim spospobnosima uspeo da postigne finansijsku stabilnost.

 

Na kraju krajeva, obojica su se povukli u istom trenutku sa čela kompanije. O tome više u trećem delu koji će izaći u petak. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Danas je petak, što znači da stiže još jedan nastavak istorije Honde. Znam da je bilo još popularnih modela, ali sam odlučio da spomenem ova dva. Ostatak jednog zanimljivog dela priče možete pročitati

 

Honda-CB-750-FOUR-1.jpg
BJBIKERS.COM

U prvom delu teksta o istoriji Honde opisali smo početak životnog puta osnivača Soičira Honde, a u drugom delu smo opisali razvoj fabrike, prve modele i pr

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
On 28.12.2018. at 15:41, Jovan Ristic je napisao:

Danas je petak, što znači da stiže još jedan nastavak istorije Honde. Znam da je bilo još popularnih modela, ali sam odlučio da spomenem ova dva. Ostatak jednog zanimljivog dela priče možete pročitati

Kolega + hvala za odličan tekst, hteo bih samo da dam mali doprinos ovoj temi i ispravim sitnu greškicu vezanu za koncept M1 -  rađen je po trkačkom modelu ali to nije trkački koncept već je svrsishodno pravljen radi plasmana na tržište prvog Hondinog turing motocikla za duže pruge. GL1000 je bila "skraćena" verzija M1 koncepta, dok je nešto kasnije, posle pojavljivanja šestocilindričnog agregata od 1520ccm u GW motociklima, 1997g. je svetu predstavljen Valkyrie F6C cruiser koji je bio najsličniji M1 konceptu.

U ovoj temi na forumu sam pisao malo više o M1 i GL1000.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Hvala kolega na primedbi! Ako dozovljavaš ubacio bih ovu tvoju rečenicu u tekst: " rađen je po trkačkom modelu ali to nije trkački koncept već je svrsishodno pravljen radi plasmana na tržište prvog Hondinog turing motocikla za duže pruge. "

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 10 minuta, streetbiker je napisao:

Naravno nikakav problem :takoje:, sve najbolje u Novoj godini i mnogo novih i dobrih tekstova ti želim.

Hvala! Želim i ja tebi sve najbolje :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Stigao četvrti deo. Izvinjavam se što ste čekali dugo (praznici, razne komplikacije), ali nastavljamo dalje i sledeće nedelje stiže i peti deo :) .  Ovaj je posvećen prvim kros modelima 

 

 

Istorija-Honde-cetvrti-deo.jpg
BJBIKERS.COM

Prva tri dela o istoriji Honde su već napisana, a možda smo tek na pola puta sa zanimljivostima. Ovaj, četvrti deo opisuje Hondin prvi kros motocikl.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Iz serijala "Istorija Honde" koja izgleda nema kraja :D 

 

 

CBR900RR-istorija-Honde.jpg
BJBIKERS.COM

Istroija Honde nastavlja priču o modelima koji su proizvedeni od osamdesetih godina prošlog veka do danas poput VFR750 i CBR900RR

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Cenim trud kolege Jovana Ristica  :takoje::care: 

ali,
ovo je suvise kratak i povrsan tekst o legendi kao sto je VFR, nigde se ne pominje razvod ventila, koji je preko famoznih zubcanika... i potkrala se jedna greskica, VFR 750 RC24 se pojavio 1986 a ne 1996 god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 17 minuta, Biker-Boy je napisao:

Cenim trud kolege Jovana Ristica  :takoje::care: 

ali,
ovo je suvise kratak i povrsan tekst o legendi kao sto je VFR, nigde se ne pominje razvod ventila, koji je preko famoznih zubcanika... i potkrala se jedna greskica, VFR 750 RC24 se pojavio 1986 a ne 1996 god.

Greška u kucanju, hvala na tome. 

 

Svestan sam površnosti u ovim tekstovima, ali budući da hoćemo da prođemo istoriju Honde i spomenemo samo neke od najvažnijih modela onda mora tako. Veruj mi da je pisanje istorije Honde težak zadatak zbgo velikog broja modela koji su itekako bitni. Nije bilo planirano ni ovoliko delova da ne bi smorili masu sa velikim brojem delova, ali eto šta je tu je :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja