Jump to content

Moto Zajednica

Pistolj M-57

Recommended Posts

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Zato što je to vojna dozvola i njena važnost prestaje van kruga vojnog objekta.

Ako to kolege plavci tolerišu to je za razmišljanje. Kao i svuda uostalom, i u vojsci se nađe po koji manijak.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550
pre 8 minuta, Singularitet je napisao:

Zato što je to vojna dozvola i njena važnost prestaje van kruga vojnog objekta.

Ako to kolege plavci tolerišu to je za razmišljanje. Kao i svuda uostalom, i u vojsci se nađe po koji manijak.

nisi u pravu. da bi nosio oruzje u vojnom objektu ne treba ti dozvola ;) naravno, pod uslovom da tamo radis i da ti za tvoje radno mesto sleduje oruzje, npr svi dezurni nose pistolje ali ih neces videti kod administrativnih radnika ili kafe kuvarica. takodje, prilikom vezbi i koje kakvih cuda, oruzje se iz kasarne iznosi bez dozvole, opet pod uslovom da se na vezbe i kojekakva cuda ide u uniformi.

slazem se da odredjeni procenat zaposlenih u svakoj firmi ima neke poremecaje pa tako i u vojsci, ali da bi neko iz vojske dobio dozvolu da kupi pistolj, treba da prodje par nivoa odlucivanja, sto mu opet dodje skoro kao dobijanje dozvole u civilstvu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Nađi mi slovo zakona koje definiše vojnu dozvolu kao dozvolu za nošenje oružija u civilstvu.

A da se i tu provuče svašta, provuče se, kao i svuda, a to kažem kao neko ko jako ceni i poštuje tu ustanovu. Težak je to hleb...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Па добро, ово је све логично, нису војска само онај мукица који чисти круг касарне и потпоручник, има ту и безбедњака и којечега још, нормално је да ће им војска издати дозволе за ношење, не мора МУП да има баш све информације о другим институцијама...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 36 minuta, Zuba87 je napisao:

не мора МУП да има баш све информације о другим институцијама..

I onda se sretnu u centru pa ispadne OK koral 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2009 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

pfff, kome jos treba dozvola za nosenje i oruzje sa serijskim brojem...

pogotovo ne nama iz veselih 90-tih...;)

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Само ако се процедуре не испоштују...

Десило ми се да нас зауставе, нисам имао свој код себе, али другар јесте:

-Добро вече.
-Добро вече.
-Лк, молим.
-Наравно, изволите. (Уз њу даје и оружни лист) Знате, тренутно имам код себе, враћамо се из стрељане те и те, у складу са (сада већ старим) законом расклопљен и одвојен од муниције.
-Могу ли да погледам?
-Наравно.

(Прича преко Мотороле, провера)

-Хвала Вам, пријатно, довиђења.
-Довиђења.

Ако цивили могу нормално да прођу, што не би и војна лица махнула службеном: "Добро вече, колега, је л' све у реду?"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 13.12.2018. at 19:54, Darko Mihajlovic je napisao:

jok , druge korice , dodatak za 5-i prst , mozda neki delovi u hromu , kompenzator plamena ... tek onda zalici na kasvetan pistolj 

Radis te stvari? Komercijalno, ili iz hobija, za sebe?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
On 13.12.2018. at 19:54, Darko Mihajlovic je napisao:

jok , druge korice , dodatak za 5-i prst , mozda neki delovi u hromu , kompenzator plamena ... tek onda zalici na kasvetan pistolj 

  Ličiće otprilike na ovo :

 

  

 

kompenzatori-trzaja-slika-69476959.jpg

pistolj-crvena-zastava-m-57-cal-7.62-tt-slika-72686216.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ovaj nastavak za cev je kompenzator trzaja...

Skrivac plamena (za snajper npr) ima dve funkcije, skrije bljesak posto su "rezovi" ka ramenima okrenuti a zbog polozaja takodje ublaze i trzaj...

Crna ga strela ima (kompenzator/skrivac) ali meta nije svesta pucnja (ako je pogodjena).. Tane leti nadzvucno i stize pre zvuka :D

Otuda i "dva pucnja", prvi kada projektil izadje iz cevi i drugi po probijanju zvucnog zida... Okines jednom a cujes "Bam...Bamm"...

Nema veze sa temom al" zanimljivo... :takoje:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 41 minuta, N.F.S. je napisao:

Ovaj nastavak za cev je kompenzator trzaja...

Skrivac plamena (za snajper npr) ima dve funkcije, skrije bljesak posto su "rezovi" ka ramenima okrenuti a zbog polozaja takodje ublaze i trzaj...

Crna ga strela ima (kompenzator/skrivac) ali meta nije svesta pucnja (ako je pogodjena).. Tane leti nadzvucno i stize pre zvuka :D

Otuda i "dva pucnja", prvi kada projektil izadje iz cevi i drugi po probijanju zvucnog zida... Okines jednom a cujes "Bam...Bamm"...

Nema veze sa temom al" zanimljivo... :takoje:

Kad već offujemo, čitao sam da snajperisti nisu najzadovoljniji crnom strelom, mada meni izgleda brutalno. nažalost nisam imao prilike da je probam, ali je zato M76 odličan :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Razlicitih su namena... M93 nije "mobilna" ali 12.7 kalibar ili .50 sto bi ameri rekli... Mmmmmm

 

P.S. Imam prijatelja koji je deceniju u Legiji stranaca, predstavio sam njegovu vmax1700 ovde, koristi pgm 338 ali preferira "crnu strelu" za "ceku" :D

Skoro smo vodili razgovor na temu naoruzanja i koliko je nase kvalitetno...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 2 minuta, N.F.S. je napisao:

Razlicitih su namena... M93 nije "mobilna" ali 12.7 kalibar ili .50 sto bi ameri rekli... Mmmmmm

Koga zakači, ne bude svestan šta ga snašlo :D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
5 minutes ago, štampar said:

А шта ће му сви ови додатци  да простиш?:D

 

Pa kompenzuje trzaj dok pucas kroz odskrinut prozor BMW-a. Da se ne baci cev okrzne okvir od prozora, posle moras kod limara. 

"Mada nema veze. Nas je covek, mislim limar. Uradice ti dzaba.

To ti je zavrseno. "

Eto, tako Vam to ide u ludom gradu.

  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550
Pre 21 sati, drumskalisica je napisao:

  Ličiće otprilike na ovo :

 

  

 

kompenzatori-trzaja-slika-69476959.jpg

pistolj-crvena-zastava-m-57-cal-7.62-tt-slika-72686216.jpg

znam da o ukusima ne vredi raspravljati, ali ovo je uzas. pistolj od 20cm produziti za jos 5-6-7 cm i sa tim ne dobiti nista, nije mi bas najjasnije. takodje, da bi na poprilicno velikom rukohvatu dodatak za peti prst imao neku ulogu, vlasnik bi trebalo da ima gabarite vlade divca :)

ali, kao sto vec rekoh, o ukusima ne vredi raspravljati...

 

 

sto se tice crne strele, to nije bas klasicna snajperska puska koja sluzi za gadjanje, aj tako da kazem, vaznih pojedinacnih ciljeva. neki poznavaoci sve te cevuljage u tim kalibrima svrstavaju u AMR (anti material rifle), sto ce reci u oruzja za unistavanje bitnijih (i gabaritnijih) meta tipa vozila, radara, sredstava veze, vazduhoplova na stajankama, itd... mitske price o pogocima kurira i konja crnom strelom na 1,5km i vise su (ako su istinite) vise plod slucajnosti nego planske i smisljene akcije. ali , da vise ne offujem...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 1 sat, raps je napisao:

itd... mitske price o pogocima kurira i konja crnom strelom na 1,5km i vise su (ako su istinite) vise plod slucajnosti nego planske i smisljene akcije. ali , da vise ne offujem...

Lepo rečeno :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Meni je najzabavnije kad se raspravljam sa drugarom, dok smo na selu gadjali vazdusnom puskom pacova na ambaru. Sad se vec ne secam sa koliko metara sam ga pogodio, uglavnom jesam. Komentar drugara je bio "eh slucajno si ga pogodio". Druze kako slucajno pogodis nesto sto inace pokusavas da pogodis? To vise nije slucajnost... Slucajno bi bilo da sam gadjao krov a pogodio pacova....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

i jesi u pravu i nisi u pravu... ukratko, svima je jasno da prilikom gadjanja retko kad se dobiju dva identicna pogotka. to se desava zbog previse varijabli na koje ne moze da su utice, pocev od stanja cevi, njene tempreture, nacina sagorevanja baruta, nesavrsenosti samog projektila, i tome slicno. posto sve to utice na preciznost, uveden je pojam verovatno skretanje po pravcu i verovatno skretanje po visini. smatra se da je normalno rasturanje pogodaka od 4 verovatna skretanja po pravcu i visini. za izracunavanje verovatnog skretanja postoji formula, i ono zavisi kako od kalibra oruzja tako i od daljine na kojoj se gadja. neko uopsteno pravilo je da manji kalibar ima manje verovatno skretanje, kao i da je (ako se dobro secam) skretanje po visini vece od skretanja po pravcu. kada se to prenese na papir, dobija se jedna elipsa cija povrsina oznacava moguce mesto pogotka. verovatna skretanja po pravcu i visini se na velikim daljinama mere u metrima, pa je lako pretpostaviti koliko je moguce pogoditi metu (recimo konja na 1500m). i da, u ove proracune nisu uracunate vremenske prilike, odnosno meteo uslovi. izvinjavam se kolegi za off...

 

javlja li se neko za pistolj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 2 sati, Momentum je napisao:

Meni je najzabavnije kad se raspravljam sa drugarom, dok smo na selu gadjali vazdusnom puskom pacova na ambaru. Sad se vec ne secam sa koliko metara sam ga pogodio, uglavnom jesam. Komentar drugara je bio "eh slucajno si ga pogodio". Druze kako slucajno pogodis nesto sto inace pokusavas da pogodis? To vise nije slucajnost... Slucajno bi bilo da sam gadjao krov a pogodio pacova....

Kada su mi na rekreativno gađanje dolazili ljudi koji nikada nisu gađali, dešavalo se ponekad da iz prvog pokušaja ostvare odličan pogodak (devetku ili centar). Sami su se čudili i govorili da je slučajno. Jeste i nije slučajno. Nije slučajno, jer je želeo da pogodi centar, ali ako gledamo sa druge strane, dobar strelac je onaj koji može više puta da ostavri odličan pogodak. Onda se slučajnost isključuje jer je takav strelac sposoban da skoro svaki put gađa dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god
On 20.12.2018. at 21:18, SHOKLA je napisao:

Radis te stvari? Komercijalno, ili iz hobija, za sebe?

ne radim , sredjujem svoje pistolje ..

 

On 20.12.2018. at 23:31, drumskalisica je napisao:

  Ličiće otprilike na ovo :

 

  

 

kompenzatori-trzaja-slika-69476959.jpg

pistolj-crvena-zastava-m-57-cal-7.62-tt-slika-72686216.jpg

  pa ne bas .. m88 mora malo drugacije da se odradi, bar za moj ukus...

 

 

 

Pre 17 sati, raps je napisao:

znam da o ukusima ne vredi raspravljati, ali ovo je uzas. pistolj od 20cm produziti za jos 5-6-7 cm i sa tim ne dobiti nista, nije mi bas najjasnije. takodje, da bi na poprilicno velikom rukohvatu dodatak za peti prst imao neku ulogu, vlasnik bi trebalo da ima gabarite vlade divca :)

ali, kao sto vec rekoh, o ukusima ne vredi raspravljati...

 

 

 

 

 

 

  nisi bas skroz u pravu .. pistolj na ovoj slici nema dodatak za 5 prst , koji bas za ove korice stoji do jaja ... ja sam skroz normalnih dimenzija i taj peti prst mi bas lezi, dok bez tog dodatka ovaj m88 mi je mali , tj strci  mi malic ispod okvira ..

 

 

e sad , da kazem ppod navodnicima , najglavnija fora ovog dela , kompenzatora plamena je u slledecem - sa njim mozes da repetriras pistolj ako si ranjen u drugu saku , ruku ili gde god... dakle , repetiras pistolj o sebe , o zemlju , o cega god hoces ... ili sto neko rece , vozis levom rukom motor , a desnom repetriras pistolj o sediste ...   jeste malo ruznjikav sa tim , ali to ne stavljas kad ides u akacije ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 21.12.2018. at 12:34, N.F.S. je napisao:

Ovaj nastavak za cev je kompenzator trzaja...

Skrivac plamena (za snajper npr) ima dve funkcije, skrije bljesak posto su "rezovi" ka ramenima okrenuti a zbog polozaja takodje ublaze i trzaj...

Crna ga strela ima (kompenzator/skrivac) ali meta nije svesta pucnja (ako je pogodjena).. Tane leti nadzvucno i stize pre zvuka :D

Otuda i "dva pucnja", prvi kada projektil izadje iz cevi i drugi po probijanju zvucnog zida... Okines jednom a cujes "Bam...Bamm"...

Nema veze sa temom al" zanimljivo... :takoje:

Zar projektil ne izlece iz cevi vec nadzvucnom brzinom? Malo mi je nelogicno (najblaze receno) da se jedan pucanj cuje prilikom napustanja cevi, a da naknadno projektil ubrzava, probija zvucni zid, i stvara drugi prasak... :stabre:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Zvucni se zid ne probija cim telo predje 343m/s,  projektil ispred sebe "gura" i kompresuje vazduh koji na kraju "puca", duzina guranja zavisi od mase i oblika... Ne umem objasniti tehnicki.

Tane m93 leti 880m/s.

Ovde se vidi supersonicni let, gomilanje sile i oslobadjanje.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Neki ce balisticar to bolje objasniti, verujem da bi probijanje zvucnog zida unutar cevi bilo katastrofalno zbog oslobodjene energije, ukoliko je uopste moguce u zatvorenom.

 

Iskreno se izvinjavam pokretacu teme zbog off-a!

 

P.S. To je moje razmisljanje, logikom vodjen, mozda je tacno a mozda i lupetam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja