Jump to content

Moto Zajednica

Pistolj M-57

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550
Pre 1 sat, Darko Mihajlovic je napisao:

 

  nisi bas skroz u pravu .. pistolj na ovoj slici nema dodatak za 5 prst , koji bas za ove korice stoji do jaja ... ja sam skroz normalnih dimenzija i taj peti prst mi bas lezi, dok bez tog dodatka ovaj m88 mi je mali , tj strci  mi malic ispod okvira ..

 

 

...kompenzatora plamena je u slledecem - sa njim mozes da repetriras pistolj ako si ranjen u drugu saku , ruku ili gde god... dakle , repetiras pistolj o sebe , o zemlju , o cega god hoces ... ili sto neko rece , vozis levom rukom motor , a desnom repetriras pistolj o sediste ...   jeste malo ruznjikav sa tim , ali to ne stavljas kad ides u akacije ;)

ako malo bolje pogledas prvu sliku koju je postavio kolega drumska lisica, videces da se ispod gumenih sveobuhvatnih drski pojavljuje nastavak za peti prst, jos je i hromiran pa se lakse uocava. m88 je dosta manji pistolj od m57 (iako su konstrukcijski identicni) pa kod njega i ima smisla staviti dodatak za peti prst.

 

u pitanju je, ipak, kompenzator trzaja jer ima otvore za gornje strane i sluzi da se redukuje odskocni ugao koji nastaje kao posledica izlaska zrna iz cevi. mada, kako si ti opisao trebalo bi da se zove olaksavac repetiranja ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Slike koje sam postavio sam skinuo sa net-a  - čisto kao ilustraciju. Da budem iskren, ni meni se baš ne dopadaju jer znam da to može mnogo bolje da se uradi. Ovde kad je sajam lova i ribolova, bude izloženo baš puno oružja i može svašta da se vidi. Tu sam i viđao primerke M 57 - da ti pamet stane kako su lepo sređeni, mada opet, sve je to stvar želja i ukusa samih vlasnika . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550
Pre 3 sati, Darko Mihajlovic je napisao:

 

  nisi bas skroz u pravu .. pistolj na ovoj slici nema dodatak za 5 prst , koji bas za ove korice stoji do jaja ... ja sam skroz normalnih dimenzija i taj peti prst mi bas lezi, dok bez tog dodatka ovaj m88 mi je mali , tj strci  mi malic ispod okvira .

tek sad videh da je na prvoj slici m88. izvinjavam se kolegi @Darko Mihajlovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

  Koliko vidim , situacije je takva da je najjednostavnije da ga pištolj odneseš u MUP ( Oružani list , LK i predaš ga ) 

 Ja čekam da burazer(99 - jednom izvađen iz kutije , kada je vršena neka provera  ) nađe svoju dozvolu pa idemo zajedno.  Ukupno 53 god. plaćanja poreza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

To je to, izvinjavam se sto me nema jurim neke davaoce krvi za ocevu operaciju a to su zakomplikovali kao da treba da plate tu krv a ne kao da je traze. Cale prekosutra ide u BG na Banjicu na operaciju noge. Sto se tice ove skalamerije uslov bi bio da onaj ko zeli dodje u Paracin sa papirima za nabavku kada se dogovorimo i to je to. Inace nadam se da ce to moci vec polovinom januara da se zavrsi jer ce valjda cale moci tada da dodje da potpise sta treba. Mislim da imam i neke kozne fotrole, potrazicu.

20181222_144428.jpg

20181222_144436.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Pa za koje pare da ga prodam? Jeste da bi ocu sada svaki dinar odgovarao ali lepo je i pokloniti i nekome ko ce to da cuva i da pamti, vracanje drzavi je najgora moguca varijanta po meni.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Шта ти треба за ћалета, крв или тромбоцити?
Када треба да се да? И да ли мора на Бањици или може у Заводу за трансфузију?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
Pre 5 sati, Biker Q je napisao:

Pa za koje pare da ga prodam? Jeste da bi ocu sada svaki dinar odgovarao ali lepo je i pokloniti i nekome ko ce to da cuva i da pamti, vracanje drzavi je najgora moguca varijanta po meni.

Danas vratio,  završio za 10 min 2 kom. Dobio i papir za razduženje poreza.  I nije mi žao , bili su samo za ukras  

 

CZ M70.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Za krv sam nasao dva drugara i ja dajemo, hvala u svakom slucaju. To su nesto zakomplikovali, u transfuziji kod nas ne moze da se da vec u C. Krstu i to samo kada su akcije a mi pripadamo Niskom okrugu a treba za beogradski, nista mi nije jasno ali mi sutra dajemo u C. Krstu i recicemo zbog cega a dalje videcemo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

- Sutra je akcija davanja krvi  u Šapcu.   Ako treba , ( takođe O+ )   napiši kako se otac zove, gde leži , odakle je ...    da kažem prilikom davanja i to je to  .    Sada su to centralizovali . 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ок, јави слободно шта треба и када треба, ако треба. У БГ-у сам, али рачунај да мораш да ми јавиш данас за сутра, да ме не одбију због умора.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1161 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

jaooo , pa cekaj !!!

 

Prvo , sto ne rece da imas i 7,65 ?!?!?!? njega bih uzeo !!! aaaaa ! roknucu se !!!

 

Drugo , kad god je problem krv , trombociti i sve vezano za bolnicu - okrenes me i resavamo ! 

 

ono , ne ocekujem u temi o pistolju da naidjem da nekome treba krv , aman !

 

svakako , ako zapne oko krvi , vikaj , resicemo , ne brini za tatka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Ako treba kojim slucajem da se da krv u Nisu posto pripadate niskom okrugu tu sam. Ja sam 0+ a cale 0- tako da nije problem uvek kada nekom treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Pecinci
Pre 12 sati, Darko Mihajlovic je napisao:

jaooo , pa cekaj !!!

 

Prvo , sto ne rece da imas i 7,65 ?!?!?!? njega bih uzeo !!! aaaaa ! roknucu se !!!

 

Mislim da pištolj stoji u policiji godinu dana od dana kada je vraćen, vlasnik za to vreme ima mogućnost da ga proda, pokloni ili šta već. Meni su bar tako rekli kada sam odneo. Raspitaj se ako imaš nekog u policiji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Reseno je za krv, nas trojica smo jutros dali i odmah su obavestili za koga i da je dato, tako nesto to funkcionise sada. Hvala vam puno, znaci mi kada procitam ovako nesto. Sto se tice pistolja resice se, nego je otac insistirao da to bude do kraja godine ali sam se raspitao nije nista hitno posto je preregistracija do marta. Najbolje porukom na viber da me kontaktirate posto ne znam kada cu biti na forumu. 0658928652

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova

Zavrseno ovih dana! Overa izjave kod notara besplatna. Taksa 370din. I bogami 45 minuta cekanja! Guzva! Da ne poverujete koliko ljudi je resilo da se otarasi nameta! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin
Pre 2 sati, Zika2009 je napisao:

Zavrseno ovih dana! Overa izjave kod notara besplatna. Taksa 370din. I bogami 45 minuta cekanja! Guzva! Da ne poverujete koliko ljudi je resilo da se otarasi nameta! 

Vracanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja