Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia RSV1000

Recommended Posts

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Nasao sam zanimljiv motor i ozbiljno sam zagrejan - Aprilia RSV1000 Mille, planiram da idem da pogledam za neki dan pa mozda neko zna nesto o njoj?

Po slikama mi deluje da je u dobrom stanju, cuo sam se sa prodavcem potvrdio je moje misljenje
3.thumb.PNG.13c8a5cf1e7cd27e51ea62004bce905b.PNG
2.thumb.PNG.3a7934e6d23459935108ba190d215a82.PNG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Farbana je 150%. Nedostaju joj nogostupi za suvozača...

Razumem padanje,  ali dobro je pregledaj...

Ozbiljan trkač...pa je možda takva i došla od preko,  kao nečiji track bike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Uopste nisam ni primetio da joj fale :stabre:
Vlasnik kaze da ima jos 2 ozbiljna R-a, da ne navodim modele, i kaze da je kupio ovu da proba i zato je prodaje ispod cene
Sad mi jos sumnjivije zvuci to sto se nudi da mi doveze jer se malo mucim oko organizovanja prevoza...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Nema šta da si sumnjičav, kupuješ motor koji nije turistički.

Očekivano je da je vožen kako dolikuje, Ukoliko je rsv-R (a crna viljuška i ovi točkovi to sugerišu), onda i nema sedište i nogostupe za balansera. Ukoliko je 'obična', to je skinuto.

 

Pregledaš motor, papire, proveriš sve što možeš i doneseš odluku. Nadam se da će ti se javiti neko ko stvarno poznaje motor i vlasnika, bez da mi sada iz udobnosti svoje fotelje gledamo u pasulj i nagađamo kakav je...

 

A da je lep, prelep je  :ljubav:

 

edit:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS "13 LC

Ниси једини које је видео ову Априлију,такође сам је гледао. Волео бих да је пробам и осетим како испоручује снагу...Мислим да је најбоље да питаш Марка механичара за неки савет,он са таквом вози Навак.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Planirao sam da idem sa majstorom koji meni odrzava motore da pogledam i nadam se kupim, al sam se sad uplasio malo, pa ne znam sta da radim, ali kao sto kazete najbolje da sacekam nekog ko ima neku proverenu informaciju pa da vidimo kako stoje stvari :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Sad vidim da je Nova Pazova

 

Taj motorje vozio neki obucar iz Loznice koji je dugo u moto prici.

 

Znam da je uvek kupovao vrhunske motore, da je lepo odrzavao, ali da je sa istih znao i da padne...

 

Sta se posle izdesavalo sa tom Aprilijom, to ne znam...

 

Nadam se da sam koliko toliko pomogao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
Pre 4 sati, JankelA je napisao:

Planirao sam da idem sa majstorom koji meni odrzava motore da pogledam i nadam se kupim, al sam se sad uplasio malo, pa ne znam sta da radim, ali kao sto kazete najbolje da sacekam nekog ko ima neku proverenu informaciju pa da vidimo kako stoje stvari :)

Kupice ti je neko isppred nosa, cena je veoma korektna a motor na slikama izgleda extra...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Hvala na informacijama
Vodi se na coveka iz Loznice tako da je verovatno to to


Toga se i plasim zato nisam hteo da postavljam link oglasa :lol:


Od kad sam prodao moj SV nedostaje mi taj zvuk, prvo sam hteo da uzmem RSV, pa sam se onda zainteresovao za Hondu VTR, ali sad kad sam video ovu, odusevio sam se, tako da cu da pozurim da nadjem prevoz i mozda vec ove nedelje odem da pogledam 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Lep motor mada na slikama mi ne uliva poverenje. Može biti do nespretnosti prodavca a možda i totalno suprotno, namerno izostavljenih kvalitetnih fotografija gde se vidi lepo motor pa i mane jer njih tražiš zapravo da primetiš.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15
Pre 3 sati, JankelA je napisao:

Toga se i plasim zato nisam hteo da postavljam link oglasa :lol:

Sva sreca da postoji mnogo RSV-a u tom godistu kod nas, pa ga je tesko naci na oglasima :D

Ako ti se svidja, sa ovom cenom ja ne bih mnogo cekao sa odlaskom jer je ovo (ako je dobar) realno vec par stotina ispod. Jos ako imas pouzdanog majstora ko ce to da cuje, pogleda i proba.. Cega se "plasis"?

Sto rece kolega i ja bih na prvu loptu rekao da je 99% farbana, ali kakve veze ima? R jos 1000cc nije pravljen za od kafica do kafica (upotreba je nesto drugo) i jebes ga neko je za 15+ godina morao da klizne sa njim.

I ako nisam ljubitelj V2 masine ta Mille je za mene ikona. Jako mi se svidja.. Sto, ne znam. Pre jedno dve-tri godine sam bio u dugoj potrazi za K1 750. Potpuno neplanski je izasla jedna Mille koju cu jos dugo pamtiti. Novac je bio spreman ali saglasnost mojih nisam dobio, na cemu sam im sada zahvalan. 2200-2300 je bila i prodala se relativno brzo. Slike jos cuvam :) Ako odes da je pogledas, srecno i javi sta si uradio.

 

48358494_351892492057155_898516160574652416_n.thumb.png.aed06c42b5290b58a0aaf196a6a34f8a.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Mislim da nije potrebno biti stručni stručnjak da se vidi oooogromna razlika između ovog i onog. Zar ne?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Zaklopača
  • Motocikl: Aprilia RSV 1000 SP ´01

Iz ličnog iskustva

-RSV je veoma loš za gradsku vožnju, ni  otvoren put u  turing varijanti  nije sjajan, a najgori je za suvozača

-Kada odeš na stazu, skroz druga priča( to mu je i namana, zar ne),ali mu nedostaje snage u odnosu na japanske četvorocilindraše, čak i do novijih 600tki (92kV).

-Da ne budem shvaćen pogrešno, ja je vozim i zaljubljen sam.

Ova koju gledaš je prvobitno imala OHLINS vile napred sa radijalnom Brembom i istiu firmu amortizera nazad, ali je to skinuto i vraćeno na osnovnu verziju, tako da to treba da pogledaš prvo. Magnezijumske su felne, one ne trpe mnogo pentranja na ivičnjake. Dalje, što ja znam, je da i struja hoće da zeza(ne kod ovog, nego uopšteno), a osetljive su jako na promene napona, makar i sitne. A ako ostaneš bez struje, nema paljenja na gurku :) . Delova ima, nije da nema. Ostalo je, valjda, kao i kod ostalih, redovni servisi i teraj.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
Pre 3 sati, Zer0 je napisao:

...Ova koju gledaš je prvobitno imala OHLINS vile napred sa radijalnom Brembom i istiu firmu amortizera nazad, ali je to skinuto i vraćeno na osnovnu verziju, tako da to treba da pogledaš prvo...

Juuuu, vidi se čak i na slikama u oglasu, isti motor a različita viljuška i kočnice! Zato je i cena takva, skinuo vrhunske komponente i daje motor povoljno. I dalje korektna ponuda, samo da je sve OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Posle svih vasih komentara sam se malo 'oladio', i sad sam u ozbiljnoj dilemi, posto pocetkom januara idem preko da radim, planirao sam da je kupim pa da mi stoji ovde par meseci dok ne krene sezona i onda da je vozim tamo, ali s obzirom da ste uvideli da dosta toga nije na mestu ne znam sta da radim, gledao sam i preko (u Slovackoj) i naso par komada pa razmisljam dal da uzmem ovde ili tamo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Slovačka je u EU i možeš uzeti bilo gde i tamo je registrovati. Hoću reci, puno veći izbor.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Aprilia RS 250 mk1, Aprilia rs 250 mk2, Honda cbr600rr(2005)

@JankelA Prekocio bi ovu rsv, sklapana od vise komada, ne znaci da je losa ali o5 mnogo promenljivih tu ima, npr na prvoj slici se vidi ohlins koji ide na r modele posle 2002, na sledecim slikama se vide fabricke vile i kljesta ali sa modela koji je 99-2002, ova koju pominje @SkoMy iako izgleda lepo ima vile i kljesta od nekog japanca, cini mi se sa suzukija k4. Eto toliko od mene, nadam se da sam bio od pomoci.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Saznao sam jos neke informacije, prednje vile su joj od Ducatija 996, nije lomljena nego prepakovano sa jednog na drugi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nisam stručnjak ne razumem se bas, ali na oko mi izgleda lepo. Bar na telefonu :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Obzirom da nosi slovo R...trebalo bi da ima malo drugačiju opremu. Auspusi možda i jesu od titanijuma...ali fali Ohlins.

Deluje mi čak i da je izvadjena sonda iz izduva, a prednji diskovi bi mogli da budu i bolji...pride oklop mat a ona sjajna. 

Možda to sve tako treba, nisam ni ja neki stručnjak...

Uglavnom, da biram sebi Mille R...ovu bih preskočio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Piše u tekstu da je nešto prepravljao auspuha radi zvuka.

Ja ne znam ni na svojim motorima šta imam od opreme. Ladno bi mi neko mogao noću da izmenja delove :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja