Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa strujom na Transalpu

Recommended Posts

  • Drug član, 1308 postova

Ljudi ako neko ima ideju neka napise, potrebna pomoc oko sredjivanje stare Hondice vec par meseci me muci, vrtim se u krug a resenja jos nema. Model XL 600 V sa 2 CDI uredjaja. 

 

Popravljeni CDI-jevi al od dana od kako su popravljeni opet zezali. Tj nekad upali na 2 a cesce na 1 cilindar.  Resim da kupim novi CDI misleci da je taj desni stari dotrajao pa da on zeza jer ne pali taj cilindar I mene I sve ljude koji su mi pomagali oko ovog slucaja kad on prestaje da baca varnicu I na levi posle 2 dana, opet zeza. 

Nakon toga sam uzeo I levi novi (dakle sad vec oba nova a ni malo nisu jeftina) posle 100 km normalne voznje I nekoliko dana normalnog rada I paljenja desava se isti problem. Sad opet ne baca varnicu na desni. Navodno opet ne radi desni novi kad im se zamene mesta. Svaki put menjana mesta, proveravano vise puta. Mislim kad bi uzeo jos 2 CDI-ja da bi problem ostao isti i opet bi bacio pare. 

 

Svecice I bobine proverene, namotaji navodno provereni,Regler nije najbolji al ne prelazi granice optimalnog punjenja, prskano kontakt sprejevima cisceni kontakti, sta sve ne itd itd. Sediste ih ne gnjeci, nemaju fizicka ostecenja. Merena struja vise puta kod vise ljudi. Akumulator dopunjavan na smart punjacu svako malo. 

 

Polako problem postaje neresiv, bar za mene... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Tvoj TA ima 2 pick-up-a, probaj njih da zameniš. I proveri kablove od oba pick-up-a do CDI-a

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Sa kontakta negde.

Skini onu plastiku oko cajgera pa sa desne strane ces videti konektore. Onaj sa najdebljom zicom je sa brave i tu vidi koji je sa brave - kontakt i tu zalemi plus.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin
On 11.12.2018. at 14:18, Arakis je napisao:

Tvoj TA ima 2 pick-up-a, probaj njih da zameniš. I proveri kablove od oba pick-up-a do CDI-a

99% do pick-up-a. Imao sam problem na suzukiju posle poplave, zaboravim da ocistim tu i pokusam da palim. Setim se, ocistim, bilo je puno mulja i vode i on upali ali su znali posle da zezaju, narocito kada se zagreje motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Glupo pitanje?

Kupio sam voltmetar i spojio ga na kabl od prednje pozicije. Na kablu od prednje pozicije pokazuje uvek 0,3 do 0,5v manje nego na akumulatoru. Zbog čega je to tako?

Gesendet von meinem LG-H870 mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pad napona kroz instalaciju, kontakte. Patina unese otpor koji je eto merljiv.
Kod tebe je situacija jos i dobra!
Ocitavanje je uvek naj bolje direktno za baterije a struja sa pozicije moze biti pobuda mini rele_u...

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Znao sam da jednosmerna struja ima indukcije, ali mi je to nekako veliki gubitak na 70 cmm instalacije.


Gesendet von meinem LG-H870 mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pomesao si pojmove prijatelju, posto znas razliku (baterija/merno mesto) naj lakse ti je da dodas pad na prikazano i znaces struju punjenja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja