Jump to content

Moto Zajednica

Epic ride: Great Southern Land

Recommended Posts

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Ydan7oYelpX-qKHQt_sxAavW6No7HdYGeD9wAAub

 


Dva i pol sata kasnije vratili smo se natrag na šetnju oko staze ... namjera je pogledati kvalifikacijske vožnje sa različitih lokacija, tek da bolje upoznamo stazu i da utvrdimo odakle je najbolji pregled situacije. Iz istog razloga nismo niti uzimali ulaznice za tribine ... želimo prošetati cijeli krug.

 

MrSRqXiyDH1EBCdnGFtCqZPkkepJAci_DAEdHQye

 

BrSZm9q0lc8l7ApshNxRZ5lycgnFnqFkWie8Wks8

 


Počeli smo od ciljne ravnice i kretali se u CW smjeru. Zavoj broj 10 je odlična pozicija za gledanje utrke ... fino izgleda kad se u koloni sjure s brda (Lukey Heights), zarone u desnu krivinu, dvije promjene brzine i uletavanje u zavoj broj 11 i dalje full gas u dvanaesticu.

Isto tako odlična pozicija je i Siberia, zavoj broj 6, a još bolja mi se čini pozicija na izlazu iz zavoja broj 4 ... izlazak iz oštrog desnog i full gas uzbrdo prema Siberiji. Ovdje se odlično čuje razlika u zvuku kod izmjene brzina. Southern loop - zavoj broj 2 - također odlično izgleda, naročito ako se gleda iz smjera prvog zavoja ... dvojka je zavoj preko hrpta brda pa izgleda i pomalo zastrašujuće.

 

5YDhm5KpXJhz9RyNDPotIe4LGaoPDsyJPDr6TeR_

 


...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Zavoj broj 10 ... tu negdje oko desetke na momente je tako puhalo da su se najbolje zabavljali galebovi. Sve što su trebali napraviti jest da rašire krila ... vjetar ih podigne, malo lepršaju, rade kojekakve akrobacije i vrate se natrag. Ostatak publike borio se s vjetrom koji je raznosio i kape i marame.

 

J1a1nhdol9p6Lx04z14i0XKRCthQJhw_E-bgsfH5

 

UzUQZ-slffD-M6swVMBDzP1EOtXl-mmGh4V6nc_c

 

R0XdoMRU7HIzqg341tvdAewXApuQNtWDeNPjYWbM

 

b9hSidjM8f8_5mP3iV-nqTo3E3QrjxQ-S11ZqzVx

 


...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

5Z28PNHyj7bJ3yvmpaEUXbQCFc7zpOk9INL-TybR

 

uPezPlLZADeTY4dH3N3t7BAy_If_omQbUb2lHr34

 


Izlazak iz četvorke i gas uzbrdo ... također odlična pozicija s tribina. Puca pogled na veliki dio staze skroz od ciljne ravnice. Iza četvorke staza za pješake prolazi uz more. Čekajući MotoGP kvalifikacije stisnula nas je glad pa smo morali rješavati i taj problem.

 

CHpMFaZM4Oqutj4xgKvq78l6rSSNxYibkVdF3yaw

 

m9VORrf99CO9nWf_RYGvSDtQHK-lIz38TeSkALGx

 


...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Povratak u bazu bio je brži i jednostavniji nego se itko nadao ... niti je bilo neugodne gužve na izlazu sa staze, niti smo dugo čekali prijevoz. A i prometni krkljanac bio je prilično dobro izreguliran. Prilično neobično za tako mali otok s tako puno posjetitelja.
Večerica je bila dogovorena u naselju Cowes, što bi bilo otprilike kao neki "glavni grad" ovog otoka. Restoran je tajlandski, pa ne čudi što se zove Thai on the Island ... a tajlandska je i hrana.

 

RbUdIf26sk3xvJlvIQm6xryhv692Z7_JiGmH8LlB

 

UpbI-aHcBEnGedDLifkUEgHomIYVnbHTRILYGGTm

 

P0T6bUvNYovlXPpwZ9i4KqA-eXsntEy4wbh2Dpcf

 

vQ-0Mn-OFPPFNRdtmMJGnKlOLiF4pAY0_zNbZVSN

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Ne znam tko nas je od ekipe uvalio u ovaj restoran, no očito je da većina nije imala iskustva s tajlandskom hranom. Nemajući pojma šta da naručimo, nekako je na stol stiglo šest posuda sa šest različitih sadržaja ... i plodova mora, i plodova svinjca, povrća, govedine, nečega nedefiniranog i neprepoznatljivog ... i još nekoliko posuda kuhane riže.

 

Sve smo mi to pomalo istestirali i pojeli, no slutim da je većina na kraju ostala gladna ... barem ja jesam. Neke su od tih tajlandskih đakonija bile više ljute od ostalih i normalno je da su se pojavila pitanja o mogućim posljedicama te ljutine ... a bilo ih je. Srećom svi smo preživjeli pa se ne moramo zabavljati forenzičkim analizama. Kamo sreće da smo otišli u Macca's ili Hungry Jack's (Australska franšiza Burger Kinga).

 

JFmj06zUelYZbEGXLoqWBIwueOIHmQhsOkzVlhex

 

G32cce5XLgzSmR6bY1cm3tYcSx7EUwph_3q0p3Ph

 


Na zidu iza našeg stola postoji i nekoliko fotografija koje sugeriraju da je ovaj restoran poznato mjesto u svijetu moto utrkivanja, a Hafizh Syahrin i njegovo društvance za stolom do našega uvjerili su me da to i jest tako. Nakon večere nije bilo neke velike želje za produžetkom boravka u Cowesu - iako je sve okolo bilo u punom pogonu - nego smo se prebacili natrag u bazni kamp. A u sobi hladno kao u štenari ... sva sreća pa sam na vrijeme pronašao još jednu deku.

 

d_K53r8g8gakl0mXLkE6y05wfXtOtkTHQrqdl5Mg

 

-zQpObM7Cbdus8wHYh4c3sjGQwHU8ubYfx-S_bWj

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

YHOsrY46grU4Z9m2VVZNGlWqx6ZAO9VNVLZn1cAj

 


Prva aktivnost u nedjelju ujutro bila mi je pogledati kroz prozor ... OK, motorić je još na svom mjestu, nije ga odnio vjetar i nije propao u zemlju. Druga aktivnost bila je ulet pod vrući tuš ... uranio sam prije ostalih i taj me tuš fino vratio u život. Sad na red mogu doći i sve ostale dnevne aktivnosti. Spremanje na Shuttle Bus, recimo, bila je jedna od tih neizbježnih aktivnosti. Vremenska prognoza za nedjelju bila je vidljivo bolja od jučerašnje, no to me nije spriječilo da vunenu kapu utrpam u ruksačić ... onaj vjetar od jučer nije bio ugodan.

 

oy5YiIkhNMYRR0RRnxoJI0grlB7L4x2ELouA8lF4

 

19F9wXehWnTPlCrOHyjmmwvJmjdron-I6xq4qCSF

 

YqXKbnRisyQQc6e_cOjuzR5OIzzcTh2SSOHfWyzM

 


...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Aktivnosti na trkalištu također se nisu bitno razlikovale od onih jučerašnjih ... čaj, doručak, prolazak kroz GP Expo, prošetavanje uz zapadni dio staze u ravnini s boksovima, prelazak pješačkog mosta i ulazak u GP Paddock ... alzo, opet smo iza boksova, isto kao i jučer. Zapravo baš i nije kao jučer, danas imamo Aprilia VIP Guest propusnice.

 

JYikzX3Y9LRTndNPjonSi02h_abnWTRoVOOmAMtP

 


Ovaj dodatak VIP Guest znači da budemo prisutni u boksu Aprilia Gresini MotoGP tima za vrijeme Warm Up-a. Rečeno nam je kada da se nacrtamo kod stražnjeg ulaza u boks a do tada kuda koji mili moji. Meni je bilo sasvim zadovoljavajuće šetati okolo i pratiti kako teku pripreme svih sudionika ovog velikog cirkusa ... s druge strane ogledala.

 

EHDojGtTddX-803xyEuQj4xnKLlguSO_XJGuszsF

 

Al3jEkmf14cAkR2PydPkPpkQIb7riOnlc3JwMT4p

 

CQ2iEQc2PAA4vcB1Ezqg61Sn3bBL1_3DL8C9ryAN

 


...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja