Jump to content

Moto Zajednica

Epic ride: Great Southern Land

Recommended Posts

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

bq1iFLhhdR3h_sVcMWca6b995p4TpEVFH9u3pAjQ

 


Iduća stanica našeg današnjeg dnevnog rasporeda nalazi se relativno nedaleko opere ... tek nešto više od tri kilometra. Da smo odlučii otpješačiti do tamo potrošili bismo dosta vremena (uglavnom na orijentaciju), plus što jedan od nas dvojice stalno kuknjavi kako ga bole noge još od landaranja po Phillip Islandu. OK, ima i za to rješenje ... idemo vlakom do stanice Central - to nam je treća stanica - i budemo se iskrcali nedaleko našeg cilja.

 

PJwWe3yHVpFfWKVYndM_xKTMUtKoaYw6sgenXrUc

 

Dm-FAm2Vdlf09a3vVhQK1zud3pPtagTr6HQ8YHr1

 

Yt_5n9OsOO44nfYmoYXdRdYX6Wna8OsiL8Dy80QH

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

lRp2zeNl_18PZcqSpxxqdBIGwBywnSlQIAvab6XS

 

rEeXHgyOd_NgHcicovid9bjTwGn8QIBh8DqaN8bz

 

yl-v77xxoIGBieJPAepxn_KZ5DZ-C3MDpObtUrlr

 


Bez šetnje naravno da nije išlo. Malo po George Street, malo po Harris Street, komadićak po Ultimo Road ... i eto nas. Istina je da smo mogli i direktno kroz pothodnik sa Central Station ali to sada stvarno nije bitno ... našli smo ono što tražimo. Bolje rečeno, našli smo ono što sam si još prije pola godine zabilježio da obavezno moram obići i pogledati.

 

Zgrada, službenog imena Dr Chau Chak Wing Building, jedna je od zgrada u sastavu Sydneyskog tehnološkog fakulteta (University of Technology Sydney), završena je 2014. a njezin autor je poznati arhitekt Frank Gehry. Zgrada je za svoje izgradnje - pa i ranije, još od prezentacije projekta - dizala puno prašine i bila je kontroverzna po svim parametrima. Australija je inače prilično konzervativna sredina, Sydney naročito, tako da je izgradnja ove zgrade mnogima bila potpuno nezamisliva ... prst u oko, šaka u glavu. Srećom, ništa to nije smetalo niti vodstvu fakulteta niti sponzoru koji je kapnuo 20M dolara i sve je leglo na svoje mjesto. Najčešći opis zgrade je da izgleda kao "zgužvana smeđa papirnata vrećica", no to je samo jedna njezina strana.

 

JACVGX5iGD_7-FLBM06hLjM7dG3vrQp1jGedzuJw

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

-wAu2Uiw6jKEuslDPJPq1GMfdxQM15efn4k6VRCA

 


Glavni ulaz u ovu zanimljivu zgradu nalazi se na urbanoj šetnici koja se zove The Goods Line. Otprilike pola kilometra nekadašnje pruge za prijevoz tereta do luke Darling pretvoreno je u kombinaciju parka i pješačke staze, što je i nama omogućilo da se elegantno prošetamo u tom smjeru.

 

wCnxKjolgqjNdnobWdTVTpWtRkqhpjSyIzktXwgk

 

P7msqa4ErOh7i8Up2aeT9MRZ7yFLaEpfMGfNcCza

 

P69OL09Hv4v4t9QMCJ44qSHvo71LtlEbEBXhjasu

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

IkgBHd4Gx-Gwzso5gY2ZS1ANRZ5rELYaeCHsWT_g

 


Ništa već dugo nismo bacili u kljun i oko toga treba nešto učiniti. Usput smo prošli uz Powerhouse Museum, međutim nismo išli u obilazak jer bi nam to - prema riječima ljubazne gospodične na ulazu - uzelo najmanje dva i pol sata.

 

9i5WmrrRqDVtssLfhudTLUHhiMyEEVpSbnRAkgfE

 

1dbymwgasjJO5stb_6OBP-B8jwQZupFsMxIYxY-a

 

UtqOdIHZf7bk4SSxexm75b4rJDXF2YRiYWOyKb_4

 


...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

CEhXfQM_AQ9LerQQGR3ZmAMs3BxLKdW7WRTqh2br

 

AXPfVvNWteoynbwFJug2YJnDp_riWhzEbFuI-owl

 


Od Powerhouse muzeja napuštamo The Goods Line i prebacujemo se na Darling Drive. Najprije prolazimo kroz Steam Mill Lane, kratku i usku uličicu između dvije zgrade (ili dva bloka?) prepunu kafića, zalogajnica i modernih malih dućana. Nakon malo slaloma oko gradilišta - ovdje se stalno nešto gradi i dograđuje - prolazimo uz kineski vrt prijateljstva i eto nas ispred ICC Sydney Exhibition centra. Sastavni dio svakog centra ovakvog tipa su i restorani i kafići ... eto prilike da malo sjednemo i u kljuniće ubacimo nekoliko kalorija.

 

oJw2D_AbQcGlc7ocomfGI8Yohktn5Oik_P-WOMiq

 

_i_WbcdQYWVaTxmE6gDH5ARtxoLN_jdEmNhykRCm

 


...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Hoćemo li u Betty's Burgers ... nećemo. Hoćemo li u Guzman y Gomez ... ne, hajdemo dalje. Ha, vidi ... Harry's Cafe de Wheels ... ovdje idemo. Samo da gazda posloži terasu i napadamo! Pedesete godine dvadesetog stoljeća gledaju nas i sa stolova i sa zidova. Kromirani stolovi, candy red presvlake na stolicama, neonska reklama na ulazu, crno bijele pločice na podu i uokvirene fotografije celebrityja koji su u razna vremena pohodili neki od Harry's cafea. Budemo igrali na sigurno pa naručujemo Eggs & Bacon Roll i sjedamo na visoke stolice na rubu terase.

 

8nkS-f_rVVGspbpyYtUWgRk9hUeWFA4cB-wP2DCg

 

1T87eGE8PYJQrea3sWyn6r4X8MFT2sPhtod6Lsbo

 

y2bbyk11xdCQXZ42XsjLX5uXpupp1NlPwUncxxSL

 

qqH85-svWlknTrFAo-X3M0tLFtG2BrdfpkKlbm2Q

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...
 
Evo kosooke servirke za minutu ... usplahirenim glasićem jako se ispričava ali trenutno nemaju ono što smo naručili i bismo li bili ljubazni naručiti nešto drugo. Ne sjećam se više jeli na njezinu preporuku ili na čistu intuiciju ili sretnu zvijezdu ... naručujemo Pulled Pork with BBQ Sauce. Bingo!

Mekana svinjetina u svježem mekanom pecivu sa roštiljskim umakom ... pecivo je super mekano ali se ne raspada tako da se sve može fino stisnuti i zagristi bez da umak curi okolo. Genijalno, morat ću ovo potražiti i isprobati i na nekim mjestima na starom kontinentu.

 

Qdwhc5_LzdmE-Jc1BC4FQsx7SJsIFloSDVv36rip

 

mcxfaMD6mzTr-hA8R6bZQiqWGrDpaS85L1MttuQi

 


Nije bilo lako ustati se i otići iz Harry's Cafe de Wheels ... poklopilo se nekoliko stvari i nikako da krenemo dalje. Pola sata nam je trebalo da se nagovorimo na pokret ... ali znamo kuda idemo i to je svakako dodatna motivacija.
Naš prvi dolazak u Darling Harbour bio je sa zapada ... prešli smo pješački most Pyrmont i od velikog kotača (Star of the Show Ferris Wheel) prošetali se zapadnom stranom luke. Sada smo nakanili prošetati istočnom stranom luke, uz barove i restorane, i proći ispod Pyrmont mosta. Kaže moj kompić Vader da tamo iza mosta ima jedno mjesto koje obavezno moramo obići. Zapravo ima ih dva a mogli bismo ih obići i tri.

 

fbtaaogU7Ddf1jugtk-EnnymoJSwzqhMUBDYcDDn

 

Cu13t2sGLeQBHH1KWy2V-4YOk98StXNMVYYnyEj0

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

aVNLLZGvQaymfmD_fBJJ2A7zaohI0m5U2pHqOyhU

 

ws-BNgRLDT-WoBzyDNUhsDeXB2GpmlwA86yYJXoM

 

DmRPyAdSuoJB72r5YTwWH_ktPBi3bmS6X_bLZmRv

 


Sea Life Sydneyski akvarij i muzej voštanih figura Madame Tussauds, to su dva mjesta koja smo nakanili obići. Treće je Wild Life zoološki vrt, no kako sam uživo već vidio svu "bitnu" australsku živinu, a njušnuo sam i koalu, odlučio sam ovo treće mjesto preskočiti.

 

1yqUhgM3Cqwpv7NXa9XbQcaVY74MSciSgfOHuDoz

 


...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

dVHUSiygkR-np6CG8QqsmQdrA7m1x5Zos1PF8loe

 

SDJDtB0wKPyjPQag1DH5XWvZXdomSmCkfItL9twi

 

iG5YtUWhrcdyRatEVI2XNOawJLPUMAELOPDK5bVv

 


Barangaroo je dio grada koji se nalazi taman između muzeja iz kojih smo izašli i južnog kraja Sydneyskog Harbour mosta. Još do kraja prošlog stoljeća ovdje su bila brodogradilišta i dokovi, a onda se netko pametno dosjetio da bi se ovo cijelo područje dalo bolje iskoristiti. Sve je totalno renovirano i promijenjeno ... nove zgrade, novi parkovi, nova pristaništa ... i sve to genijalno izgleda. Dvadeset i prvo stoljeće do maksimuma.

 

HZ29QkOgzZhUdTaVuhzO495DEe9k1VFSlYPrtHwG

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Mislim, da u Australiju neću otići, čitajući tvoje postove, kao da sam tamo...

Odlično nas vodiš kroz Sydney. Prema fotografijama to uopšte nije neki crowded grad, sve deluje opušteno, nema gužve, pretpostavljam da nema ni buke, sve čisto...

 

Od arhitekture izdvojio bi UTC zgradu: da li si ulazio u neku od onih "zgužvanih" soba? Kako izgleda unutrašnjost?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja