Jump to content

Moto Zajednica

Epic ride: Great Southern Land

Recommended Posts

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...


Vozeći se uz rijeku Hawkesbury - nakon povratka s PI - s desne strane nismo mogli ne vidjeti ogromnu tablu koja upućuje na obližnje vikend naselje. Skrenuli smo pogledati o čemu se tu radi.

 

Na prvi pogled zanimljivo ... velika travnata čistina uz uređenu riječnu obalu s drvoredom palmi, mala pristaništa za čamce, drvene kućice s trijemom koji gleda na rijeku a sa zadnje strane s garažom, roštilji i veliki suncobrani ... ma idilično.

 


9YzfXyU45KKUFKKIRTOolXlFoNsINGs_uQtskYrd

 

cG6GpfqD8Ujm6YDryGPRZIeGMxTV1Y_4t2khdtYV

 

pM1snHjgmMNPEWQPDqpiLcmKlwEp-r6Hr70mM_TW

 

eSnIN9SPyJy93ETyIke3DxweX7gb5OBfEuJkZT90

 


...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

KwWolsNrHz-P7KGKPnNGjf_yzCtjnTQYqLXYYL2N

 

s6JaVeN4orDXExRzKxXKMnvHqHz6o-sXfgo8tXL5

 


Na drugi pogled, a i na svaki sljedeći iza njega, sve postaje sve manje idilično i zanimljivo. Razmak između kućica je jedva dva metra, kućica je puno i previše, suncobran je ovje jedina hladovina koja postoji (palme imaju dekorativnu ulogu, uglavnom), kanalizacija izlazi u rijeku odmah tu negdje ... kad se tu popale roštilji i kad krene zveckanje pivskim bocama, teško da se može pričati o nekom odmoru.


Osim toga, čitava me organizacija ovog vikend naselja nekako previše podsjeća na kamp odmetnute vjerske sekte ili na vojni zarobljenički logor. Zapravo, od kako smo ušli u ovo vikend naselje i malo se prošetali i popričali s jednim od "korisnika", meni je stalno bila na pameti samo jedna misao - kako zbrisati odavde.


...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

6L80wWtYkF-dtbNeHiOMUbj34i_fE0XjdR_Smvpk

 


Alzo, Horse Poo - konjski drek, jeli - za samo dva dolara. Ne piše jeli to cijena po kilogramu ili za vreću, te ne piše jeli friški ili odležani, no bitno je da se može kupiti.

 

Iako na prvi pogled izgleda kao nečija šala, uopće nije tako ... konjski gnoj je prilično tražena roba. Jako je dobar za gojenje nečega ... zaboravio sam čega. Ovo nije jedino mjesto gdje smo vidjeli oglašavanje prodaje ove specifične robe.


...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Na ovo treba jako paziti u prometu ... na dijelovima ceste oko škola u određene sate vrijede posebna ograničenja. A pukim slučajem uvijek se tu negdje nađe i budni organ.


hEK6W3yTwcsmTb_ENAEUihufnXWdhpYpADW29d8t

 


...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

GfRVgjMUPEWFrDeze9VhPAehnyWtph5wkcudWEKM

 

 

Dio popodneva jednog od dana proveli smo u parku Parramatta. Ogroman je to park, zapravo dio šume kroz kojega teče i rijeka Parramatta u svom početnom dijelu gdje još nije plovna. Dok se vozimo cestom oko parka uopće nema naznaka da tu postoji ikakav park ... a kada se uđe u park nema nikakvih naznaka da se izvan parka nalazi vrlo užurbani dio grada. Sve je sređeno, skockano i prilagođeno obiteljskom odmoru ... parkirališta, roštilji, uređeno kupalište, klupice s nadstrešnicama i velike livade za izležavanje. Ali nigdje golubova i vrabaca.

 

Zato ima kakadua za izvoz ... dernjaju se iz sveg glasa i stalno se oko nečega natežu. Ispočetka ih je zanimljivo gledati, no kako su svi isti brzo dosade. Dalo se po parku vidjeti još raznih ptičurina, no nekako su najviše uočljive neke velike kokoši spaljenih glava. Ili su spaljene ili su mumificirane ... ili su samo bućnule glavu u kantu crne boje. Nema biti šta drugo.

 


vo4IR4DND9uNoXrkR7YCH-Qm7RpzaBdlOScMR88r

 

CeFH7AvcjHYstGB4_TOx6Hl-aZcX1KpsGE3sZUqC

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Već sam na više mjesta i čuo i čitao da su Indijci nenadmašni kada se radi o selfijima ... šta god da slikavaju, njihova faca mora krasiti fotografiju. A može i onako neobavezno, selfi sam za sebe.

 

Da nisam vidio uživo, možda i ne bih povjerovao ... no kako sam ipak vidio u živo, dileme više nema. Alzo, putovanje katamaranom od Sydney CBD nazad do Parramatte traje oko sat i deset minuta. Mlađahna Indijka, u pratnji svoje (valda) bake, u tih je sat i deset minuta opalila barem 200 selfija. Malo nagne glavu na jednu stranu, malo na drugu stranu, malo popravi frizuru, marama preko glave, marama oko vrata, s naočalama, bez naočala, malo raširi dekolteić, malo ga zatvori ... i tako bez kraja i konca.

 

IkHuaBQIXExFV3eNGgCJhPRSa9aiieIe5MI-fErH

 

RYLMxBVj4RB8xxvCcaC88Rmha_VDrIApIbZesUyd

 


...

 

 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Čekaj bre, za ovi tvojih 2200 postova i preko 10.000 fenomenalnih fotki, ne videh ni jedan selfi. Red bi bio i ti da opališ jedan...:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Dan prije nego sam zgibao doma obišli smo još jednu zanimljivu lokaciju ... plac, pijac, tržnicu, kakogod. Kao i većina drugih čudesa u Australiji, i pijac se najprije ističe svojom veličinom. Parklea Market - kako je ime ovom pijacu - ogroman je hangar veličine solidnog velesajamskog paviljona s nekoliko ulaza i s također ogromnim parkingom svuda oko njega.

 

Pijac ordinira petkom, subotom i nedjeljom, ponuda je kao i na svakom pijacu u civiliziranom svijetu ali s izrazito jakim multikulturalnim štihom ... nepoznate boje, nepoznati mirisi, nikada uživo viđene ljudske fizionomije. Mi smo na pijacu bili u petak nedugo nakon otvaranja, u rijetko vrijeme bez ikakve gužve i jurnjave. Kako to sve izgleda u punoj brzini - subotom i nedjeljom - mogu tek zamišljati.

 

 

nfDMU6B5uZdzSQxZg6OoRwZKpEXAOQtGwhfPHHrT

 

pU-IV7u1_NA2hQ2G93S8Xpsa_8of7nf2_-4NXU7h

 

48cFXszco6PGcSUu6uk326OUBVYmpVCBLUOaEBR7

 


...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Od cijelog tog šarenog urnebesa i bombardiranja svih osjetila, najduže sam se zadržao na štandu koj jednog Indijca. Imao je desetine dobrih razloga za duže zadržavanje.

 


HMPkZEq97gEKh9I9eBfFCLX3y5MnH_qJwSHlMtqK

 

5hmalRllJzx877_gBsN7oX8eStDLuZHPmoZduH6B

 

R70Xt7yNSOcs5SsuInff2PgxPvyuLpDgy7S8F7Wv

 

CtbJyR7yibPTVWZjyKz0klxdc3zue239P4CLwQ03

 


...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Druženje sa selebritijima bilo je na rasporedu također jedan od onih nekoliko "slobodnih" dana prije povratka doma ... u muzeju Madame Tussauds.

 

A selebritija tamo ne fali ... od kriminalaca (ili junaka, zavisi koga se pita), poput ovog momka ...


6qpHdDE_bwo-QpWxjOP6waEIhQLatHdz6vNgfMKQ

 


... po kome je dobila ime i ova kreacija koju smo vidjeli još prije cca dva tjedna u Walchi na Oxley Hwy ...


yPbuaJzjsfeSBRytAT75fd1aDLx6LkqiLRT-VfEo

 

w-6FQElOqvgJk3fAwQ_x9-hGlUQPoZvh-dCBs_Nl

 


... pa do članova Royal Family koji ne silaze sa žutih naslovnica.


sehaPer67GM2FPHqRuiLwQV0IzpIngSAGTpCRMVD

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Među morem kojekakvih panoa i tabli na kojima se velikim slovima - i brojkama - ističe kolika je globa za određenu aktivnost, jedna se tabla na Gap Bluff vidikovcu nekako slabije ističe i skoro da prolazi potpuno ispod radara. Što je još veći misterij, ne spominju globe i kazne nego nude pomoć.

 

Ovo je lokacija ...  

 

ljIKRjV_cIm0t4LJ_1IUxnLaSrTJXgLKGKTJQ0Wo

 

0uvvx594DtsjiIiYYmiKM1ccZ-BnWf9uynpgNDzb

 


... a ovo je spomenuta tabla:

 

Eydpyk8_vHtVXsxGA_QdCmXXJhKGC0vBtCDjvv3p

 


Ovo sitnijim slovima, što se možda i ne vidi detaljno na fotografiji ... upućuju na dvije lokacije s emergency telefonima čija je linija otvorena 24 sata na dan.  

 

Zašto baš tu na tom prekrasnom vidikovcu i zašto baš Lifeline i kakav emergency uopće?

 

Alzo ... Gap Bluff, ogromna barem 20 metara visoka litica ispod koje se more razbija na oštrim stijenama, osim što je popularna turistička destinacija, jako je popularna još kod jedne specifične skupine ... kod onih kojima je dojadio vlastiti život. Samo trebaju preći preko ograde i zakoračiti u dubinu. Navodno nikad ne omane. Pa eto, dok još gledaju u more i kontaju hoće ili neće, država nudi pomoć ... Call Lifeline on 13 11 15, in an emergency call 000.


...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja