Jump to content

Moto Zajednica

Epic ride: Great Southern Land

Recommended Posts

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Rylstone ... najkaubojskiji od svih gradića kroz koje smo prošli. Nije tako mali kao što se čini na prvi pogled i volio bih da smo kroz njega napravili i jedan malo širi krug. U ovoj "glavnoj" ulici nedostaju mi Saloon i Undertaker ... ovo zadnje uz obavezan sanduk naslonjen na zid i gazdu u crnom fraku s cilindrom. Možda to i ne bi izgledalo baš tako, no takve sam slike pokupio odavno iz kaubojskih filmova.


ACGmr7JEa0RF6-S9P11uUgtsisP07SsQMSkqJyHp

 

ylorCvrmhc8yKXvS-x9eBDiUth7ZnWUak3tiaub1

 

NnjdIMdliStVp_eiZLd1FOVqAThoBxtkD37qHwkF

 


Za divno čudo, na Shell pumpi u Rylstoneu nije bilo alkoholiziranog goriva ... samo provjereni oktanski brojevi:  

 

M5AGeHv5JN9gIeL7yBRTGenPkFOczZlFNXX6_R4u

 


...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

qoA5c03jXCfAhYKEbNs0ZVZ3nDIjUb85oUHTEU2k

 


Denman Road, cesta između Denmana i Muswelbrooka ... pogled nalijevo ...

 

aU27273Fcy-bVy6ruVDZ7jCSZVMkZEpisSY8pAkN

 


... pogled ravno naprijed. Ugrubo rečeno, ništa specijalno, isto kao na ulasku u Liku sa zapada ... osim što je ovdje sve trunčicu veće. Krbavsko polje x 20.

 

kPB62DqSeG7nF92BWYRuNdZezBZYFM80Pgh0a6Im

 

XcTdohJZuRubNG7wa6JaSvyB2vyAKZlkJ965Ip7k

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Oxley Highway, cesta koju treba obići opet ...

 

xOGShoebScPLYA1D6zvLFwKFawpa-gkzUretYGq3

 


... a usput treba skrenuti i u Walchu. Od vizite Walcha Royal Cafeu ne treba bolji razlog.

 

l_PUzwilXDY6HXACM2oBLwSzjf8Z3xQE6tSfQjsD

 

k6uqmq50BhpGg69wSGsBeBbIgU7SE1XB0udPqOUz

 

Vataq4hX822fH2MH4UIw1j63yk2iocH6gOBUcLjQ

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Kad sam već kod Walche ... na prilazu Walchi opet sam - po tko zna koji put u ova tri dana - primjetio poveću plavu tablu na kojoj velikim slovima u tri reda piše "STOP REVIVE SURVIVE". Pod ovim imenom u australskoj državi NSW djeluju odmorišta za vozače u kojima se osim mjesta za protegnuti noge besplatno nude čaj, kava i biskviti ... sve kako bi se vozače motiviralo da stanu i da se odmore.


Australija je doista ogromna, udaljenosti između naselja mogu biti neugodno velike, i nije nikakvo čudo da je umor vozača ovdje prepoznat kao glavni uzrok prometnih nesreća. Sva odmorišta nisu aktivna cijelu godinu - najaktivnija su vikendima - a kada jesu aktivna vode ih volonteri.

 

T_-Au_CG5Rpj0DfPkuABbchegBj41Ox825iaVFSa

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

i7HWr29QeugxRur5WMzt3JNcrH-GNFqM78R5h_fW

 


Krave uz cestu česta su pojava gdje god sam se vozio. Nockalmstrasse u Austriji, SH20 u Albaniji, D31 preko Korduna ... ima ih na sve strane. Negdje po dvije ili tri, negdje i veće krdo od dvadesetak komada ili ogromno krdo od njih pedesetak. U Australiji ništa ispod barem 500 komada. Treba malo usporiti i potruditi se ne dizati jaču buku i tjeraj dalje. Nisam primjetio nikakve naznake agresivnosti.  

 

uThO6Yj51d_0IFisBTzxUrN09TebBgD9HKtBWQoX

 


Ovo na fotkama je omanje krdo negdje sa Oxley Highway. Nekoliko dana kasnije - kad smo grupno prašinjali na Phillip Island - negdje u nizinama iza Snowy Mountains prošli smo kroz krdo od barem kilometra u dužinu i nepoznate širine. Gdje god pogledam, krave na horizontu. Lagana vožnjica na špicu gasa i slalom.

Količina dreka koju takvo krdo iza sebe ostavlja po cesti je nevjerojatna. Osim na krave svuda oko sebe treba jako paziti i na stanje na asfaltu. Ovdje nikakvo zastajkivanje i fotografiranje nije dolazilo u obzir ... dok bih se ja dokopao fotića pregazilo bi me barem pedesetak dobro ugojenih dlakavih hrpetina mesa.


...

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Apsley Falls:

 

BHfLi4ZqKcuSM5lDi5x4WVQdO9IkIkhA2URj__nv

 


Još dok smo izlazili iz šumetine koja okružuje Apsley Falls osjetio sam da nešto nije sasvim u redu ... ne sa SMT-om - on radi ko vurica - nego sam ja jače u banani. Počeo sam se znojiti i osjetio sam da mi se energy level malčice srozao. Ništa specijalno dramatično no traži pojačani oprez.

 

Prvi dio Oxleya s bržim i otvorenijim krivinama odvozio sam veselo i živahno, no kasnija nizbrdica sa zatvorenim kratkim krivinama gdje mi je motor stalno "na rukama" fest me izmorila. U Long Flat došao sam mokar kao štakor. Ne mogu dovoljno naglasiti korisnost nošenja rezervne majice i base layera. A zgodno je pri sebi imati i priručnu apoteku.

 


scMYqu7MRh9xaT3bB7TDqcAUwbYiN9jJ20UcwiD6

 

RyCfoTls2ANkQQ-ZT0MkSnQRxkqfz1_32ERyqf3w

 

QbWV9QjVisdnE_URmVyzq8ajmk_z8G1Xzoo02ivD

 


Ovog žutog s gornje fotke mogao sam odnesti skupa s foteljom ... toliko ga se jako dojmilo moje garderobno prepakiravanje. Niti uhom da makne.


...

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Preko puta kafića/restorana gdje smo se zaustavili postoji benzinjara - to je ona sklepuša iza bandere na fotki ispod. Sve i da nismo trebali gorivo, mi bi skoknuli do nje samo da je izbliza pogledamo.

Prastare klepetave pumpe, željezna mreža na vratima i prozorima, tabla s isprintanim i prikucanim oglasima, reklame, zastavice, rukom i kredom ispisana ponuda napitaka i drveni stolić s klupama. Ovdje se moramo vratiti i za tim stolom popiti kavu/čaj.

 

QLeGWEt1HKD5vst15HYOlPpkKV02u_zopWOIXK19

 

1QgYWlBIc-15tXnTVdBw-wXLWMPerV0blCZxjU3Y

 

rM_ok4FyQz1aqriiGbuLDcxmZhnxsCM15jXG9aRo

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

nqKtoOO2NNWUG2PM44fWWYuJOpUhu7UWca9Stzma

 

L9U2OK_jq6QLCyr68BM--4LGv-qAVw9v0UB0yDS3

 


Nakon Đurđinih pokušaja da nas odgura na makadam i nakon vrtoglavih 110-120 po australskom autobanu konačno smo se dokopali Pacifika. Mada moram spomenuti da je prvi kontakt bio prelazak mostom preko rijeke i privremeno parkiranje u mirnoj uvali koja je najviše nalikovala jezeru.

Kasniji pogled na kartu potvrdio je moj prvi dojam ... mostom smo prešli rijeku Coolongolook koja se baš na tom mjestu ulijeva u Pacifik a njezino proširenje prije ušća čini jezero Wallis. Još uvijek nisam vidio i doživio Pravi Pacifik.

 

BUep_MIb4Ul321QFznvcn7C1uYGY_-b6IJF3R3Gk

 

ReEMFrg80v5O8MXgg1THZruDbejJYqEuxNRP7h3N

 


...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Golden Sands Motor Inn, motel u kojeg smo se smjestili za boravka ovdje u Forsteru, prilično je prosječan motel ako ga usporedim s ostalim motelima koje smo pohodili za švrljanja Australijom. Jedino što bi ga moglo izdvojiti od ostalih je bazen u dvorištu. Kako je vrijeme bilo izrazito oblačno i malčice hladnjikavo, prošli smo uz bazen kao pored turskog groblja.

 

8WjympqGkT66j714p7d8k-iWmV1M9PODtYDub1EN

 

ZXuczClnPmEOid1e-0Ut_PuWMBDWtD_ml0aC3BOC

 

TKxlvXJTNHzKYTMLk9s0JQOmcz-oEj_k2-Jtsyif

 

BayzKBrjNg2LNsd5e1MciwS9fuDAquf8S4bS1qAE

 


...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Da li je onaj crni Suzuki sa OOOGROMNIM hladnjakom model sa Wankel motorom? Kako mu bese oznaka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6
12 minutes ago, SHOKLA said:

Da li je onaj crni Suzuki sa OOOGROMNIM hladnjakom model sa Wankel motorom? Kako mu bese oznaka?

 

Suzuki RE5

 

I crni i crveni ...

 

ubS_TXJc7PW9xJMAdNsRCPa4GjJt3J8YBI1GmsMO

 

yHmSZst-JkH0kMe7SpRYFPyxKI64T-Szazd513Fb

 

 

Poznati i prepoznatljivi i po cilindričnoj kutiji za instrumente.

 

bDZdKtdBC0GUwlfBx6GM2FEBlFI_Gr6MOIovxppe

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja