Jump to content

Moto Zajednica

BERKHOF

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Pozdrav svima...Evo kako dodje ovo hladno,kisovito vreme ,rekoh da i ja napisem jedan putopiscic sa malim zakasnjenjem od letos,ili da mozda nekom dam ideju da poseti ovo cudesno mesto..Citao sam dosta putopisa,ima lepih tura,destinacija,mnogo lepih ideja za neka buduca putovanja.Nekako uvek posle nove godine pocne da mi se vrzma po glavi gde bih mogao tog leta da otputujem sa zenom..Bilo je raznih opcija u vezi destinacije..1.Sicilija, 2.Rim, 3.Azurna obala-Francuska,pa cak i Nordkapp je bio u opticaju..Nordkapp mi je u stvari bio prvi na listi prioriteta od gore ostalih navedenih...sve su karte bile otvorene i na stolu i sto bi reko Kawazoki,ne volim mnogo da planiram,volim da putujem sam,EVENTUALNO sa jos jednim..sve preko toga je mnogo,bar je to moje misljenje.. kad se sklope sve kockice,ja krecem..Inace imam 38 god,iz Vranja sam,vozim Hondu Africu rd07, '93 god,presla do sada 94.000 km,nikad me nije ostavila na putu,nikad cak nije ni stucnula u toku voznje,tako da je ne bih dao ni za kakve pare.

 

• 10.06.2018-Lokacija Vranje,basta jednog kafica..

 

Posto volim da ustajem bas rano ujutru,i volim da rano ujutru pijem kafu u kaficu,a kako je sunce bilo zubato,malo hladnjikavo,bio sam jedini gost u basti pa sam na miru preko stola razvuko kartu u potrazi za potencijalnim odredistem mog buduceg putovanja..Onako udubljen tumarajuci po karti,paznju mi privlaci zvuk nekog motora koji se priblizava..Dizem glavu i vidim mog kolegu na svom BMW R 1100 GS-u..dizem ruku.Ostro oko starog brkatog bajkera me odmah primecuje,okrece motor,parkira ispred kafica i seda sa mnom na kafu..

Razgovor tece uobicajeno,pricam mu da planiram negde da otputujem sa zenom na 7-8 dana ali da nemam ideju gde bi to moglo da bude..Brka mi kaze da je procitao negde da se 06,07,08-jula 2018 organizuje veliki tradicionalni moto skup BMW motora u Garmish Partenkirhenu u Nemackoj i da on ima u planu da ide,ali nema sa kim.Dve sekunde su bile mnogo da padne dogovor..Idemo na moto skup u Garmis.Imamo manje od mesec dana da se organizujemo.E sad posto je on 2011 god vec bio jednom,i kako mi je ispricao da ima mnogo lepih,samih i pijanih nemica na skupu u Garmisu,nase zene bi nam samo predstavljale smetnju u realizaciji nekih planova....U sledecih sat vremena onako sturo planiramo kad da krenemo,kojim putem,sta,kako..ali smo u narednih par dana iskristalisali detalje putovanja.U stvari,moto skup u Garmish Partenkirhenu nam je samo usputna stanica,nas pravi cilj je poseta Hitlerove rezidencije BERKHOF na Alpima, kao i Orlovog gnezda,Hitlerovog bunkera i njegovog mesta za sastanke na sami vrh Alpa.

 

•Dolazim kuci sav zadovoljan,pevusim nesto u sebi,zvonim na vrata,otvara mi zena.Ja istog momenta kazem "zeno kazi dragicka" ,i pućim usta da me poljubi.

Vidim kako su joj zacaklile oci i razvuko osmeh na lice..

Zena: (posle poljupca naravno) Dragicka

Ja: Ne ides sa mnom na putovanje.. idem sam .....e68bbfc1bd78321342c5be72b01990f1.jpg79d43d93fd93ee87fb8fc20e57262bfc.jpg

 

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

 

 

  • Sviđa mi se 6
  • Haha 7
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Nakon prvobitnog šoka,zena krece da mi redja celu familiju po spisku,bilo je tu i pretnji da ce da mi isece gume na motoru,pa da cu da spavam ispred vrata kad se vratim,ali junacki sam podneo taj teror i mobing od strane zene i cerke,sto kaze stara poslovica 'tiha voda breg roni'...Da skratim pricu,ne sumnjajuci u svoje ubedjivacke sposobnosti,ne da sam zenu ubedio da ne ide sa mnom,nego me i castila 300e preko da mi se nadje.Na put sam krenuo sa 1.200e...Kako ja kazem ".para nema a putovati se mora." Namerno sam naveo cifru koju sam poneo,na kraju cu da kazem i koliko para sam potrosio,hocu da kazem da i sa malo para moze lepo da se proputuje...

•Polako se blizio dan polaska.Nismo se mnogo opterecivali oko sitnica,znaci gazimo i usput se dogovaramo oko detalja sta i kako,sto bi rekli stari ljudi krenuli smo na put sa "Muda pod mišku i ku.ac na rame"
Dakle plan je bio sledeci: Krecemo rano ujutru oko 04,30h.Do Bg jedna pauza na nekoj pumpi da sipamo gorivo,naplatne rampe podrazumeva se da nikako ne placamo,ali da ne bi ispali bezobrazni i samo proletimo izmedju rampi,mislim sta ce da pomisle ljudi,ja obavezno zastanem,mahnem radniku na rampi,uljudno mu se javim,klimnem glavom i produzim izmedju rampe,e sad to je njegova sramota sto mi poredja sve po spisku...u Beogradu pauza za rucak kod brkinog sina,nastavljamo kroz madjarsku..Kroz madjarsku srecemo velike grupe motorista na Harlijima,na pumpi saznajemo da se u Bratislavi odrzava veliki moto skup Harley Davidsona..Razmisljamo.dal da skoknemo do Bratislave na skup,ipak odustajemo uz komentar da necemo da gubimo vreme na skup trotineta..Nastavljamo dalje,ulazimo u Budimpestu.Malo smo obilazili motorima grad,parkiramo motore u samoj pesackoj zoni u centru grada,parking naravno ne planiramo da platimo,valjda nece da nam napisu kazne..skidamo opremu i krecemo malo u obilazak grada,bilo je negde oko 16h popodne..U kafic i uz kaficu dogovaramo sta i kako dalje..Na tripmasteru mi pokazuje da smo presli 711km,ne osecamo veliki umor..razmisljamo da li da prespavamo u budimpesti,naravno hotel,hostel ne dolazi u obzir,imamo satore,ili da nastavimo dalje..uporedo stupam u kontakt sa sankericom u kaficu,prelepa devojka iz juzne afrike,ubedjujem je na losem engleskom da podje sa mnom da mi pravi drustvo na par dana pa cu da je vratim u komadu i tako pola je razumem ali ne znam da joj odgovorim,pola je nista ne razumem nego se samo kezim i klimam glavom ko ćuran na motku,sve u svemu super smo se proveli u kaficu,bilo je dosta smeha i na kraju je insistirala da ona casti pice..sto ja kazem kad te oce i bik se teli...Dolazimo do motora,kazne nisu zalepljene pada dogovor da nastavimo da dalje pa dokle stignemo...Kad pocne da nas hvata prvi mrak,trazimo pogodno mesto i razvlacimo satore..Tako i bi..Taj dan smo presli 873 km..Uhvatio nas je mrak ispred granice sa Austrijom..zauzeli smo pogodnu poziciju,sisli smo sa auto puta u nekom sumarku raspremili satore,izvadili visokokaloricnu hranu i vatrenu vodu da se okrepimo pa na spavanje..Na satu je pokazivalo 23h,navili smo telefone u 06,00h...Ujutru napadamo Bec.....30e7ee6c0830c967d40e45fcfc0bf858.jpg7e6b48bebc9e7859589d4a67cd065aac.jpga01b081d15fdb3c1bf9655381a3c787a.jpgGOPR1398_1533652110243_high.jpegIMG_20180704_161500.jpegIMG_20180703_193545.jpegIMG_20180703_192737.jpegIMG_20181210_175542.jpeg

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja