Jump to content

Moto Zajednica

Portugal i Kabo de Roca

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

Sa napunjenih 55 godina zivota i mnooooogo godina staža na motorima ispunio sam dosta svojih želja ali medju retkima koje nisam su Portugal i Cabo de Roca. Planirao sam ove godine da se provozam donde ali zbog broja potrebnih dana supruga verovatno nebi mogla da krene .I zbog drustva i zbog smanjenja troskova oko spavanja bi bilo lepo da nadjem jos nekog ko ima slicne ideje i da sa dva mopeda prodjemo taj put zajedno. Ako ne nadjem moozda zapalim i sam ali ajde da probamo i ovako. Po meni trebalo bi do 10 dana grubo,znam da nemogu sve videti ali da udarim recku da smo bili na zapadnom kraju Evrope. Zainteresovani javite se

 

brmmm,brmmm

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Po meni treba ti 3 nedelje za ovu turu ako ces da je odvezes kako treba... Imas 7000km ako ides auto putem, sto je po meni glupo. Ako lepim stazama ides onda oko 10 000km ukupno. Znaci 3 nedelje minimum..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800
Po meni treba ti 3 nedelje za ovu turu ako ces da je odvezes kako treba... Imas 7000km ako ides auto putem, sto je po meni glupo. Ako lepim stazama ides onda oko 10 000km ukupno. Znaci 3 nedelje minimum..
Tri nedelje vremena se nema ali zelja postoji i nemoze se nikada sve videti, neka ostane nesto i za neki drugi put.

brmmm,brmmm

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Obišao sam portugal ali avionom do tamo pa zatim turističkim autobusom. Neverovatno mnogo šuma ima, mislim da može i za motor da se nađu pogodni putevi.

Možda videti da letiš do negde pa rentiraš bike.

Ovako, treba 4 dana do Azurne obale negde i nazad, to da se ide autoputem do tamo i nazad. Eventualno 6 dana do Barselone i nazad pa posle tamo lagano, znači 2 nedelje minimalno... Mislim da je pored fizičkog vremena problem pronaći i 2 nedelje pogodnog meteorološkog vremena da svaki dan može da se realizuje kao što je planirano, da se ne uleti u neko nevreme, poplavu ili požar.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Za Cabo da Roca 10 dana je minimum, da vožnja ne bude jurnjava i da ti putovanje "ostane".

 

Ja sam (sam) krenuo preko Švajcarske i severnom Španijom stigao do zapada Pirenejskog polu ostrva i dalje okrenuo na jug. Moglo bi brže dijagonalno preko Španjije, ali je taj deo pust, ravan, nezanimljiv. 

 

Meni je također bio cilj, da stignem do najzapadnijeg dela kontinentalne Evrope i očekivao sam da to bude uzbudljivo, recimo kao Nordkapp. Ali nije bilo, Cabo da Roca je prilično "laka" destinacija i zbog toga treba običi i druga mesta u Portugalu, da bi "ostao utisak".

Piši šta te inače interesuje pa ću ti predložiti šta videti i kojim putem ići. Portugal je lep...

 

CrvaZS.jpg

 

3tT643.jpg

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Odličan krug!
Bez Madrid i Barselone ne bi uopšte išao. Pogledaću sutra šta kaže Google koliko je km po obimu Pirinejskog poluostrva tj. uz more da se vozi što više. To mi deluje najzanimljivije...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure
[mention=939]peratrap[/mention] jel znaš orijentaciono koliko bi put koštao?
Ovako ugrubo ja bih rekao od 1500 do 2000e.
Računaj sa 100€/dan.
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
pre 17 minuta, peratrap je napisao:

Za neke stvari u zivotu ne treba previse racunati jer zivot je samo jedan i nema reprizu.

Kreneš onda sa 300 evra, pa dokle stigneš ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

pero, u nekom danu Maja mjeseca jutarnja kava u 6.00 u 6.55 pišanje i 7,00 start. svakog dana u 19,00 traži smještaj i tako 5, 6 dana samo napred a onda okreni za nazad istom dnevnom shemom i drugom rutom pa kad dođeš dođeš.

ako nađeš jednog slicnog sebi super a ako ne još bolje. 

možeš ti to a cujem i utreniran si dobrano. pozdrav.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800
pero, u nekom danu Maja mjeseca jutarnja kava u 6.00 u 6.55 pišanje i 7,00 start. svakog dana u 19,00 traži smještaj i tako 5, 6 dana samo napred a onda okreni za nazad istom dnevnom shemom i drugom rutom pa kad dođeš dođeš.
ako nađeš jednog slicnog sebi super a ako ne još bolje. 
možeš ti to a cujem i utreniran si dobrano. pozdrav.
Mile, tako ce i da bude sigurno. Veliki pozdrav iz snežnog Beograda !

brmmm,brmmm

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Slo

Mi krečemo u Portugal na HOG raly Cascai pored Lizbone idemo 5.6.2019 iz Ljubljane do Genove tamo na trajekt do Barcelone i preko Spanije do Portugala.Gore ostajemo 7 dana posle povratak u Sloveniju 21 6 2018.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Portugal je u svakom smislu zanimljiva i truda vrijedna destinacija pa tako i motoristima.

Bija san na cabo de roca i na cabo da sao Vincent’e nažalost na četiri kola.

Ja bih gleda da njbrže stignem tamo i odvojiti vrimena koliko je moguće za vidit šta više...
Pozzz


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Mi krečemo u Portugal na HOG raly Cascai pored Lizbone idemo 5.6.2019 iz Ljubljane do Genove tamo na trajekt do Barcelone i preko Spanije do Portugala.Gore ostajemo 7 dana posle povratak u Sloveniju 21 6 2018.
Vidiš, to je zanimljiva varijanta koja mi nije pala na pamet- trajekt Genova - Barcelona! Koliko izađe karta?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure
Vidiš, to je zanimljiva varijanta koja mi nije pala na pamet- trajekt Genova - Barcelona! Koliko izađe karta?

 

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

 

Što prije rezerviraš cijena je povoljnija. Pogledaj na

 

www.aferry.com

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12
On 23.12.2018. at 12:54, jama1100 je napisao:

Mi krečemo u Portugal na HOG raly Cascai pored Lizbone idemo 5.6.2019 iz Ljubljane do Genove tamo na trajekt do Barcelone i preko Spanije do Portugala.Gore ostajemo 7 dana posle povratak u Sloveniju 21 6 2018.

Borise, sa kojom ekipom ideš,jel ih poznajem?

Što se tiče cene karte za trajekt zavisi i od toga koliko imaš godina,što si stariji karta je jeftinija.

Ja ću najverovatnije za Portugal u maju a ako ne tada onda u julu na skup u Faro.Capo Da Roco me ne interesuje.Tako da moj Petre nikako se ne uklapamo.Ostajem najmanje mesec dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja