Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem Sport-Turing motor

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

@NFS  ,imao sam priliku da sednem na XX-a i opsti utisak je bio kao da su ga po specijalnoj narudzbi za mene pravili, znaci ono kao da sam seo na stolicu i skupili se inzinjeri i dizajneri i napravili motor oko mene, savrsenstvo :)

Tako da stara 1000 efica, nikako ne moze biti losa, s obzirom koliko je njen naslednik XX fantastican, jer morao je da bude, efica mu je ostavila tezak domaci zadatak :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2809 postova

podsetili ste me na interesantan dogadjaj.Pre jeedno 10 godina idemo kolima šogor i ja obojica bajkeri kroz bosnu.Kad na krivini obidje nas XX pančevo tablice i produži pravo nizbrdo u šumu.Uleti u šumu i mi mislili gotov je.Izidjemo iz kola nadjemo ga u šumi a ono čovek nije ni ogrebo motor.Sad kakoizvući tako težak motor jedno 200 metara.Ni makac da ga pomerimo.Ja imam u kolima platnene gurtne koje smo provukli ispod motora našli još jednog jakog i pametnog malo ga izdigli i izneli na put.Sve je tzrajalo manje od 10 minuta.

Čovek je bio u šoku brzom ,kvalitetnom a besplatnom uslugom.Posle sam na nekom skupu sam čuo da se ipak negde ulupao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda VFR 1200F
8 hours ago, Biker-Boy said:

@NFS  ,imao sam priliku da sednem na XX-a i opsti utisak je bio kao da su ga po specijalnoj narudzbi za mene pravili, znaci ono kao da sam seo na stolicu i skupili se inzinjeri i dizajneri i napravili motor oko mene, savrsenstvo :)

Tako da stara 1000 efica, nikako ne moze biti losa, s obzirom koliko je njen naslednik XX fantastican, jer morao je da bude, efica mu je ostavila tezak domaci zadatak :)

Ne znam koliko si ti visok/tezak pa ti je XX tako lego, njega inace biije los glas da je neudoban za duze voznje. Ja ti iz prve ruke mogu reci posle 15000 predjenih kilometara na XX-u da je 1000F neuporedivo udobniji. Posle 2-3 sata voznje oseti se znacajna razlika. Naravno da se udobnost moze popraviti (VFR heblovi, spusteni fuzasteri, modifikacija sedista), nisu to velike investicije a cine znacajnu razliku. Ja kad sam montirao VFR rucke progledao sam, 3cm razlike u visini itekako se oseti.

Ja volim XX-a zbog njegove snage i upravljivosti, ali za turing klasu nije bas udoban, tu je 1000F znacajno bolji. Poredjenja radi sedi na FJR1300 pa ces videti astronomsku razliku u polozaju sedenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja sam 188cm , 93kg i bas sam se ugodno osecao na njemu, naravno druga prica je posle 400-500 km voznje, ali iskreno verujem da bi mi odgovarao, 

a sto se tice FJR-a to mi je previse uspravan polozaj, ali sediste mu je sigurno extra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 15 sati, hard_rock je napisao:

Moze neko ukratko da napise te olaksice u odnosu na godine itd? 

Kakve olaksice? Mislis na registraciju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Do 2015 placah za cbr1000f produzenje registracije (znaci ne saobracajnu i tablicu) oko 26000din... Onda (2015god) produzenje je bilo 17000din, samo te godine! Osiguranje nesto ispod 10000din, porez na upotrebu oko 1000...

Vec od sledece godine sam placao ponovo oko 23000din registraciju... Ne znam zasto je to tako, neka nepogoda bese pa da drzava "pomogne" osiguravajuce kuce...:grr:

Sada, jedina olaksica je porez na upotrebu u odnosu na novije, osiguranje je oko 16000 din za 1000ccm...

50501278_10211750623475351_538670550541664256_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
1 hour ago, Biker-Boy said:

Kakve olaksice? Mislis na registraciju?

Da za registraciju. Sad vidim ovu sliku, jel to sve ili ima i kod onih ostalih uplatnica nesto? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nemam  pojma, ja sam gledao na online kalkulatoru registracija, ubacio podatke za litru od 20+ godina i 750ccm mladju od 20 godina, i dobio razliku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Dobru f-ku 1000 za 1500e mislim da je bas tesko pronaci. Meni se javlja ideja da bi dobar izbor bio GSX 750f. Jeste malo neobican dizajnersku, ali posle nekog vremena navikne oko na njega. I, nema ABS i CBS, tako da ne moras menjati navike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa zavisi o kojem modelu govorimo, 1, 2, ili 3,   dvojka 1990<  moze da se nadje i za manje para u sasvim dobrom stanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 24.1.2019. at 21:48, Biker-Boy je napisao:

Pa zavisi o kojem modelu govorimo, 1, 2, ili 3,   dvojka 1990<  moze da se nadje i za manje para u sasvim dobrom stanju

Ako je tako, onda je to neka sasvim druga prica. Imao sam neko uverenje da Honde, a ujedno i f-ke 100 drze vece cene. Valjda su mi Afrike ulile neki stra' da i oko ostalih Hondinih modela vlada ludilo precenjenosti.

A, iskreno, 25+ godina star motor, sa 100k+++ kilometara na satu i ne bi trebalo da imaju neku ludacku cenu. Pa, majku mu, nisu to Golfovi Dvojke... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa pazi, ima pacijenata koji traze skoro pa duplo vise nego ostali, ali ne formiraju se cene naspram takvih slucajeva.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja svoju 1000f prodadoh za 1400e, registrovana, obe gume nove... Svake sam godine u nju ulagao, presla 140 i nesto hiljada kilometara...

U totalno ispravnom stanju, reparirano sta je trebalo... Na 100000km osvezena masina, dihtunzi, fazni lanac, gumice ventila, spaner, karike, i obe bregaste sa ostrijim bregovima... Sve navedeno me je kostalo 1100eura...

U stapovima hagon opruge, dva puta menjane :D, stick bobine od 1000rr honde, godinu dana pre prodaje ofarbah (treci put) i zastitih keramik lakom, 500eura... Sve po forumu ima. Kostala me je kroz godine sigurno preko 5/6000 eura ali trziste je ne umoljivo...

Realno, prodao sam je za 900eura, 500e je kostala registracija i par guma novih...

Stare jesu, ali se lepo i duuuugo voze, ne traze neko odrzavanje, ulje moze bilo koje (bez modifikatora frikcije) ili kako se vec zove, onda kliza lamela.... Da, i njih sam tri seta zamenio..:D

Vidi kako je izgledala sa 30 godina, ima da biras za 1500 evrica...:takoje:

IMG_20130320_170820.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

@Biker-Boy po pricanju, a i vidi se da je motor od @orlovi tip-top.

Kako je Nenad rekao, ovo se vozi godinama i ne dosadi ti. Ja imam ovo i vozim vec 25+god i ....... i ne pada mi na pamet da je menjam. Jedino sto moze je da se kupi jos jedan adventure stil (da se ima), ali ovo je motor koji imam od svega tamam.

Registracija jbga, skuplja od nekih drugih, to je mozda bolna tacka, ali vredi svaku paru.

Ako Orlovi resi da proda, UF, ubo si .... sa srecom!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Motor izgleda stvarno tip top, sve zavisi kakva cena ce da bude, ipak je to motor od 20+ godina, nije neka narocita egzotika, neki prodavci su manje realni od drugih itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stara Garda, 269 postova
  • Motocikl: VARADERO 1000 PGM-FI

Ako bude na prodaju nece biti ispod 2000e..Samo Bobanovo sediste,a dobija se i originalno,placeno 160e..Motor ima smesno predjenih.Sve je original.Cak i lanac i lancanici originalni...Videcemo..

A sto se tice godina.Pa nije auto da mu istruli patos...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stara Garda, 269 postova
  • Motocikl: VARADERO 1000 PGM-FI

Pa¨?Kupis 2015..Lomljen,farban...Misljenja su razna...Mozda ima godine.Ali ne ume da stane....Ovo je sesti po redu CBR u mojoj garazi.Ovi novi modeli,reciklaze,me ne zanimaju...

Pozdrav i srecna kupovina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja