Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem Sport-Turing motor

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

'bem li ga, 3 godine je mozda malo previse za mene, do sada sam uglavnom nalazio motor u roku nekoliko meseci, nadam se da ce i sada biti kao i do sad :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Ma ja sam već specifičan sada, Tražio sam manju kubikažu (500 ccm), a da opet ima snagu i gabarite, 3 godine je bilo jer sam imao nesreću da posle 30 godina bivšoj padne na pamet da se razvede, Ostaviš dva stana u BG, odeš u manje mesto, diži kredite za novi stan, da Vas ne davim više. A jeste bilo teško bez voljenog motora. Hteo sam samo da kažem da će se naći pravi motor za raspoloživa sredstva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

Ovaj covek sa VFR-om ga prodaje jos od septembra, ja pokusao da idem da ga vidim posto je blizu Pozarevca, kad ono celo selo (Zivica) je neasfaltirano tako da nisam ni mogao da dodjem do njega.

Palo mi je na pamet ako je celo selo takvo, kako onda vozi motor dok ne izadje iz njega? Po blatu, sljunku i rupama? I onda sam rekao neka hvala. Eto moje iskustvo sa njim iz prve ruke, motor nisam ni video.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 10 minuta, drtommy je napisao:

. Hteo sam samo da kažem da će se naći pravi motor za raspoloživa sredstva

Svakako da se moze naci, naravno, sigurno je da vise para obezbedjuje veci izbor, ali vise para nije garancija da ces kupiti bolji motor, mozda u nekoj drugoj drzavi, ali kod nas ne, jer ima isuvise zajebanata koji dignu cenu svojim krsevima iz nekog samo njima poznatog razoga, i onda kod drugog nadjes bolji motor za manje para, ili za istu cenu ali bolje stanje, sve zavisi od realnosti, i stanja uma i morala prodavca.
Naravno, ima i kupaca koji preteruju, hoce dzabe motor i jos da im platis veceru i pun rezervoar... :lud:

ima nas svakakvih jbg :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

To sto kazu da nema dobro i jeftino, to lazu, ja kad sam kupovao prosle godine moju f4 u isto vreme je jedan drugar iz Jagodine kupovao f4 i kupio je u odlicnom stanju za 1200e zato sto je vlasnik vec rasprodavao sve sto ima da bi otisao u nemacku sa bratom koji je takodje prodao f4i za 1650e. Oba motora u super stanju, video ih licno, na f4 je bio los akumulator i to je sve. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83
pre 53 minuta, Biker-Boy je napisao:

Svakako da se moze naci, naravno, sigurno je da vise para obezbedjuje veci izbor, ali vise para nije garancija da ces kupiti bolji motor, mozda u nekoj drugoj drzavi, ali kod nas ne, jer ima isuvise zajebanata koji dignu cenu svojim krsevima iz nekog samo njima poznatog razoga, i onda kod drugog nadjes bolji motor za manje para, ili za istu cenu ali bolje stanje, sve zavisi od realnosti, i stanja uma i morala prodavca.
Naravno, ima i kupaca koji preteruju, hoce dzabe motor i jos da im platis veceru i pun rezervoar... :lud:

ima nas svakakvih jbg :neznam:

Vec neko vreme raspravljam sa drugarom zasto je trziste polovnih motora takvo kakvo je, zasto polovni motori u 80% slucajeva imaju nerealne cene, i zbog toga stoje mesecima, da ne kazem godinama na oglasima... Nas mentalitet je sigurno jedan od uzroka, da necemo da kaliramo ni malo od ulozenog od motor, a ako je moguce svi bi i da zarade malo ako je moguce, nema veze sto su masinu eksploatisali godinama. Ali smo dosli do zakljucka da je glavni uzrok nikad veca kriza i besparica u narodu, pa je zbog toga i trziste polovnjaka vrlo aktivno. Da je vise para, vecina bi gledala da kupi nove motore, za polovnjacima bi bila manja potraznja, i shodno tome imali bi realniju cenu, kao sto je slucaj u normalnim zemljama. Na zalost, 9 od 10 kupaca jedva namakne i tih malo para za polovan motor, pa bi da prodje sto bolje jer zna da sledecu priliku verovatno nece imati u skorije vreme, a opet 9 od 10 prodavaca zna da to sto ima prodaje sad i da je jako tesko zaraditi razliku u amortizaciji u zemlji Srbiji, pa se drze u sili sa cenama, klasicnom lancanom reakcijom videvsi jedan od drugog. I zato je izuzetno tesko spojiti zelje i mogucnosti, i jednih i drugih.

Malo sam smorio, nema veze sa temom, a opet i ima, pratim je neko vreme, pa sam resio da iznesem svoj stav... Srecno u kupovini, nadam se da ces naici na tog jednog od deset prodavaca.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

P.S. Ja sam svoj prethodni motor prodao posle 5 dana na oglasima, za pare koje sam i trazio, a takodje sam i sadasnji motor kupio ovde na forumu, isti dan kad je i okacen oglas.;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Ima jos 1 faktor, pre par godina je drzava poostrila pravila i povecala znatno poreze i carine na uvoz polovnij motocikala. Tada su mnogi prestali da uvoze motore, a cene postojecih polovnih motora u Srbiji najednom skocile i od tada drze cenu.

 

Ja sam u stanju i da preplatim, jer znam da necu prodavati ispravan motor za mesec-dva, nemam zelju da menjam motocikle, bandita imam od 2015. i ne nameravam jos par godina da ga menjam. Veca je zelja da vozim motor nego da menjam svake sezone, malo me i mrzi da se cimam s prevodom i porezima, ali to ne znaci da bih preplatio neku krntiju koja bi vise visila kod majstora nego na putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Koliko god da spremis para za motor,uvek fali 500e za taj koji ti se svidja. Ako imas 2000e,gledas oglase do 3000e. Siguran sam da za male pare odnosno da najjeftiniji motor ako se gleda po modelu,ne moze da bude savrsen i potpuno ispravan. Cicija dva puta placa,oduvek je tako bilo. Nije isto kupiti motor koji ima polovne gume stare 10 godina i kotor koji ima gume vozene jednu sezonu. To pokazuje kako ga je vlasnik odrzavao i koliko mu je bitno stanje motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Ne trosi ulje (bar ne vise od pola litre na 1000km) 

Masina suva (sveze oprana) 

Ne vuce u stranu (to je samo guma losija) 

Motor farban (to je radi estetike tako mi se svidelo) 

Sta se ovo cuje iz masine (to je tako na tim modelima) 

Nikad u crveno (obisao sve moto skupove) 

Dimi malo (ma to su karburatori, lose nase gorivo) 

Akumulator nov (star 2 Godine isisana dusa iz njega) 

Gume dobre, sara dobra (dot 2012, tvrdja od felne) 

Novo ulje u njemu (fals motul star 2 godine) 

Presao samo 30 000 pardon 40 000 (motor 98 godiste prva registracija u Srbiji tipa 2009 godine). 

 

Nepoderiva masina - pali radi ide! 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Haha 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

ja sam pre 4 godine prodavao motor od 50 ccm -čoper nožni menjač.Pustio sam ga ,,onako,, u oglase u januaru a registracija važi još godinu dana.Jako redak motor neverujem da ima 50 kamada u državi .Po oglasima se vuku 3-4 godine,ja prodao isti dan.Očekivao sam da ću ga prodavati bar godinu dana.

Imam jedno pitanje,zašto prodajete motore kojima ste zadovoljni.Moje mišljenje je da ljudi koji voze stare motore od  20 godina nisu zadovoljni jer su jednostavno stari .Kolko god dobro radili bez kvarova.I onda je logično dda posle 2-3 godine dupe radi i traži neki drugi model.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Ne bih rekao da su polovnjaci skupi kod nas, pogledajte cene napolju pa ćete videti da motor u istom godištu,približno sličnog stanja i kilometraže,skuplji tamo nego kod nas.

Onda samo ostaje pitanje kako?

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Uvidele fabrike da se ne isplati praviti kvalitetne proizvode kao nekada. Nema tu zarade. U svim oblastima je tako danas, traje koliko daju garanciju, više zarade na delove i opravke i obavezne servise kojim te uslovljavaju. Staro - kvalitetno, Novo - lepo i kratkotrajno

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Dva automobila sam uvezao iz inostranstva, jednom preko agencije drugi put preko prijatelja. Prezadovoljan sam sa njima bio, 140 000 sam licno ja presao sa jednim za 8, 5.godina a sa drugim je predjeno oko 280 000, kad je prodat imao je 403 000 na satu, al taj ja nisam vozio. 

 

Tako da ja samo znam da za mene vise nema kupovine vozila u ovom slučaju motora u Srbiji. Ovde je sve izakano i to je realnost. 

 

Ovo za 1000-1500 evra sto se sada prodaje, moze da posluzi do lokalne birtije, za ispred prodavnice pivo, do moto skupa u Temerinu, a ko do mora ode - smatra se da se motor isplatio. 

 

 

 

  • Zbunjen 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
pre 2 minuta, Pingvin37 je napisao:

Ovde je sve izakano i to je realnost. 

 

Grešiš. Ono što vredi to se i ne prodaje

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stara Garda, 269 postova
  • Motocikl: VARADERO 1000 PGM-FI

Glupi Italijani....

 

5f5067ed-3d46-46ff-8dab-0aa1fba95130.jpg
WWW.SUBITO.IT

Vendo honda CBR 1000F come da foto impeccabile, pochi Km, collettore di scarico nuovo in INOX, fanali anteriori Xenon, t...
011048279166297.jpg
WWW.SUBITO.IT

Perfette condizioni estetiche e meccaniche iscritta FMI esente bollo in lombardia revisione ok pronta per essere usata g...
931043159348350.jpg
WWW.SUBITO.IT

Honda CBR 1000F anno 1993 iscritta al registro italiano veicoli storici (RIVS) il prezzo indicato non è trattabile conta...

Nema dzabe..Kad mi se svidi,kupim,ne cenkam se ,i teraj.Po nekoliko godina.Pazis ,odrzavas i nema problem..Nema dobro a jeftino...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Sad ste se nalupali strasno, kako objasnjavate da sam isao sa CBR-om 600F2 starim 27 godina na more tri godine za redom, Crnu goru, Grcku, pa jos Balaton-Madjarska... jedan jedini put sam imao kvar, crko akumulator koji je imao 3-4 godine :D  ali masina od 27 godina samo sapuce :)  

isto tako sam putovao sa svojim starim VFR-om, CB500...problema bez.

 

p.s.

1000F za 3-4000 eura?? :lud: :staa2:  

:lol:  ovi Italijani se opasno drogiraju,

pa za te pare se kupuje 1100XX komotno :jee:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
31 minutes ago, Pingvin37 said:

Ovo za 1000-1500 evra sto se sada prodaje, moze da posluzi do lokalne birtije, za ispred prodavnice pivo, do moto skupa u Temerinu, a ko do mora ode - smatra se da se motor isplatio. 

Za 1500 evra danas i jos 300-500 evra max ulaganja u njega moze da se kupi pouzdan motor za put oko sveta. Sto mi nemamo pare za taj put, to vec nema veze sa motorom. Ja sam sa svojim 19-ogodisnjakom presao 20 000 km bez kvara, kada sam ga uzeo imao je 1 kvar-slavinu za gorivo, a daleko je bio od mazenog i pazenog motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
12 hours ago, milomir22 said:

Za 1500 evra danas i jos 300-500 evra max ulaganja u njega moze da se kupi pouzdan motor za put oko sveta. 

Izvini druze al to je samo na 3% kategorije tih motora koji nisu na prodaju uglavnom. Ponovo ponavljam ljudima da ne kupuju motore od po 1000-1500 evra, zajebace se kao ja 2 puta. I ne samo kao ja nego I kao moji prijatelji. Nema veze sto je majstor ne jedan nego vise pregledali, ne moze majstor da zakljuci kad ce da propisa agregat, kakvo je stanje unutra, kad ce da crkne regler, cdi, akumulator, semering da propisa, gume plocice, ventili I svasta nesto. Al sve te to doceka jer je masina stara, izakana, potrosena. I nema tu, sve ima rok trajanja, prosto matematika. 

 

Ulaganja u takve motore su 1000-1500 evra da se dovedu u neki osnovni red. Krseviti su motori za te pare I to je cinjenica koju pricam ne samo ja nego mnogo ljudi koji su realni. A ko hoce nek se tesi. Tako sam se ja tesio dok nisam video da od tog posla nema nista. 

  • Zbunjen 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

A ti kupio dva.

Ne znam u kakvom je stanju tvoj suziki ali ako je solidno održavan malo je verovatno da će sem servisnih radnji biti šta na njemu.

Nije to baš tako ima održavanih motora i može se naći povoljno.ima i krševa ali njih zaobiđite.

Ko kupi motor za 1000 neće ići na put oko sveta pošto za to treba puno para koje taj neko nema.Za nas najpovoljnija Rumunija košta kao pola takvog motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

"Krs" nema isto znacenje kod svih, dovodjenje u red takodje ne shvatamo isto (nekome je dovoljno da motor jednostavno ide , kako to vec nije bitno).

Meni smeta pukotina na plastici koja je iznutra, nekome nedostatak cele (plastike) nije problem...

Za 1500e moze se naci stari dobar motocikl ili noviji los... Nema druge. Ulaganje sigurno potrebno u oba... Nekome 20e za gorivo a nekome 1000e na osnovne zamene :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Može da se nađe odličan motocikl za 1500 evra, ali kao što kaže kolega Biker-Boy, mora da se malo probira i da se čeka dobra prilika...

Ja bih dodao samo onu izreku: ˝što brzo, to i kuso˝ i to itekako važi za kupovinu jeftinijeg motocikla. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

To da se sa starim motorom nemoze otici dalje od kafane,cista glupost....Imao sam Hondu vfr750 rc24 iz 1986 godine,platio sam je 1000 evrica.Vozio sam je 5 godina,obisao Sloveniju,Madjarsku,Srbiju.Od ulaganja sam imao redovne servise,i to je to.Nije nigde propisao agregat,niti trosio ulje,itd...Sad imam Hondu vfr750 rc36 1991 godiste,platio sam je 1500 evrica.Bio sam 2 puta sa njom na moru,bio sam u Slovackoj,Madjarsku presao uzduz i popreko,bio sam i u Bosni i Hercegovini par puta,Srbiju necu ni da racunam.Od ulaganja imao sam gume,lanac,redovne servise,registracija.Nije nigde propisao agregat,niti curi ulje,mada motor ima 28 godina...

 

Zaboravio sam jos navesti,da sam imao i Hondu FT500 1983 godiste.Platio sam je 800 evrica,curilo je ulje na glavi,malo je i troskala ulje,al zato sam 2007 godine otisao sa njom na more i nazad.Naravno bez ikakvih problema :)

 

Sve u svemu ako si kupio krs,bilo to noviji ili stariji motor,krs ostaje krs.Ja vise poverenja imam u starije masine,a ne u ove nove napucane elektronikom....

 

Za putovanja trebas imati muda,i nije bitno dal imas noviji ili stariji motor.Pozdrav ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja