Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem Sport-Turing motor

Recommended Posts

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre 10 sati, Biker-Boy je napisao:

U tom slucaju, nadam se da ce 10-hiljaditi pregled da bude neka ljupka koleginica forumasica...:D :moto3:

Ko zna... možda si te sreće:na_glavi:

Ne mora biti forumašica...mislim registrovana...onako gleda forum i buum...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 8.2.2019. at 20:39, Alekre je napisao:

Stop svetlo kao sisa :D

 

Baš mi je žao što se igrom slučaja desilo da burazer proda perfektan RF900 RS2 pre nego što si se odlučio. Sve original, nikada ništa kliznuto, lomljeno. Gume su mu bile nove iz radnje, novi lančanici, servisirano prednje ogibljenje, svi fluidi, plus "Maxija" od 52LDSCN1478.thumb.JPG.19bc612eaf16e3d4c75b6a0035855d27.JPG.

 

Dzabe sve sto si napisao. Verovatno ce mu veoma brzo pronaci manu, ako nista vise, ono barem neadekvatnu boju. Ne moze motor biti toliko dobar, koliko dusebriznici mogu zakerati.

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Isto tako ne moze covek nesto da napise a da se ne nadje neki dokoni dusebriznik koji sve naopako shvati....:wacko:

 i sta sad? Jel treba da se 'besim zato sto volim crvenu boju ?? :neznam:

A de bas mene nadje da mi zakera o bojama?? pa covece evo 3 godine sam vozio motor cija boja mi je bezveze, jebala ih ta pink boja, ne znam sta bi japancima da farbaju prvu seriju CBR F2 u tu posranu pink boju :lud: al ajd sta je tu je, grehota mi bilo da propustim odlican motor samo zbog boje pa sam ga pazario, ali NARAVNO to ne znaci da mozes nekom skidati cenu zato sto ti se ne svidja fabricka boja? Pa gde to ima?? Drugo je kad neko uzme pa sam ofarba motor u neke nakaradne boje, e za to se skida cena itekako :D
 

Doduse, onaj RF900 ima dosta tamnu nijansu ljubicaste, koja u nekim momentima daje utisak i na trula visnja crvenu, ok je, lepa je, ali,

ubedljivo najlepsi je prvenac RF u jednobojnoj Ferarri crvenoj varijanti kao ovaj dole

 

L_rf900r_199403.jpg

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Svakakvih nas ima... Ljudi daju sebi za pravo dooosta vise nego sto je umesno pa kada reagujes sledi iscudjavanje! 

Taj koji se cudi, vec ima prijatelje (slicni se druze) koji takodje dodju da se zbunjuju (pogadjas, kupci/prodavci nisu).

Ja sam se stvarno potresao prilikom prodaja, jedan me je pitao "zasto si oglasio motor i na oglasima" ?!? Heeeej, moj motor covece...Drugi, sugradjanin bese za zutim tdm-om uspe da izusti "ko zna da li je uistinu zamenio lanac"!!! jos mi zvone njegove reci u usima... Niti je kupac, niti ga motor zanima ali sumnja :) 

Ima i onih koji prvo malo nahvale pa onda kao u sali i drugarski "pljucnu" na motor ciji izgled i stanje mene predstavljaju... Sve onako "drugarski" naravno, i iz naj bolje namere!... 

Sitne duse i licemeri...

Onaj koji ima potrebu da unizi drugog kako bi i sam bio visok dovoljan je sebi kao kazna!

Ne obracam se nikome licno, pisem djuture :D

(I ja sam medju onima koji cesto omase temu, upravo to radim...)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Misim da je moj bivsi T-cat i dalje na oglasu ... taj bajk je top topova , a cena je malcice samo visa od tvoje ... razmisli i o njemu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Paaa...nije bas malcice, malo vise, a i da imam tu lovu, gledao bi vec neki CBR F4 :) 
ali u svakom slucaju razmisljam, pa nek kolega razmisli maaalo da spusti :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Pa cekaj bre. Koliko sam ukapirao , dao bi za motor 1500e ... bivsi T-cat je na oglasu 1800e ... ako spusti na 1700e , to je samo 200e vise od planiranog. 

 

Opet , ako imas 1700/1800e , cbrf4 ne da ne postoji za tu cifru - nego je nema na svetu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ima nekoliko komada u oglasima za 2000eura, pa valjda bi uspeo bar 100eura da im skinem i eto pazar :) 

 

U ostalom, misljenja sam da F4 i Thundercat ne mogu biti u istom cenovnom rangu, jer je F4 bolji i savremeniji svakom pogledu i samim tim Tandzara mora biti jeftinija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

U ostalom i sam znas, imao si Tandzaru, sad imas F4i , doduse nema neke prevelike razlike izmedju F4 i F4i osim ubrizgavanja, ali upravo to ubrizgavanje daje ostricu "F4i" modelu, bolji start, bolji rad, vise snage kroz ceo rezim obrtaja...

 

Nebi da skenjavam Tandzaru, to je odlican motor po svim parametrima, ali, F4 je ipak malo zajebaniji igrac :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Izvini Bikery, znam da si rekao da ne linkujemo oglase ali vidi motor, cifra lepa, verujem da moze i okrugla biti :D

Kofer, nosac, auspuh...Crne boje :) Mozda i originalne rucice ima , da skines ove kratke kinesko/romske...

b9e0e8d7dc98-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki gsxf, 1999. godište, Sport / Super sport, vozilo prešlo 42555 km, Beograd. Cena 1.100 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Kad sam prvi put video ovaj oglas, pisalo je nesto da vuce volan u stranu, nesto na taj fazon, i sad vidim ne pise nista... toliko ovom oglasu :)
GSXF750 mi je nekako zadnja rezervna opcija, kad ponestane VFR-ova, RF-ova,CBR-ova, Tandzara.. onda cu da ih gledam ozbiljno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Ako ti treba brate neki motor u Beogradu da se pogleda javi, mislim nisam expert ali mogu kad provozam da vidim dal to radi kako treba ili ne :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ma jok, ne dolazi u obzir, mada ni 500tke nisu sa naivnim cenama :D 

Jedini plus im je jeftinije odrzavanje i registracija, ali sto se tice same kupovine, manje-vise isti qrac.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Druže vidim da si zauzeo dobar kurs što se tiče kupovine i dobro je što se razumeš u cene...Ali je problem što si upao u vakum kao i mnogi, kao i ja kada sam skoro menjao motor...Problem je što ima mnogo bezobraznih kupaca, ali i nerealnih prodavaca...Prodaju se razni krševi povoljno ali to nije cilj kupovine...To što iole vredi i ima opremu je sa cenom van svake pameti...Tipa motor ima 1.000evra u opremi i oni za toliko dignu cenu...Znaš ima kofer(stavljen pre 4 godine), prerađeno sedište(pre 3godine), stavljen auspuh(pre 2 godine), nove gume stavljene prošle godine (prešle već 6-7000km)...Majstore sve je to lepo i sve ima svoju vrednost ali ne kao novo nego kao polovno znači 30%,40%, 60% ali ne 100% vrednosti...Sve ima amortizaciju pa i mi...I ja se osećam kao da imam duplo manje godina ali realno ne mogu više ni da vozim, ni da jebem, ni da pijem kao sa 20...I onda kupac ostane kratkih rukava a motor stoji u oglasu naredne 2 godine.

 

Motora ima više nego kupaca i nemoj da se stidiš svojih para...Daj svoje ponude i čekaj...Ponovi ih za 15 dana, pa opet...Deluje mi da si normalan lik i sigurno ćeš kao i do sada naći dobar motor i normalnog prodavca...Nemoj samo previše čekati...Jer ti čekaš dobar motor, neko čeka dobrog kupca, a to je u oba slučaja čekajući Godo-a...Neko ga dočeka ali većina ne, a vreme, novac i izgubljene živce ne možemo da vratimo.

 

Odredio si modele, znaš šta tražiš i koliko šta vredi...Daj sebi i neki  razuman rok do kada ćeš to realizovati na osnovu ponude...Sve ostalo se rastegne u nedogled.

 

Po meni onaj koji prodaje motor godinu dana je loš prodavac, a onaj koji ga traži godinu dana je loš kupac.

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ne slazem se sa ovim zadnjim delom, cekao ili ne cekao to nista ne menja stvar,

pravo vreme za kupovinu je ONDA kad naletis na nesto povoljno, to moze biti sutra, a moze biti za 3 meseca, zavisi kako te usere. 

 

Nikad nisam kupovao motor godinu dana, uglavnom sam to resavao u mesec-dva plafon, ali u pitanju su bili prolecni meseci ili kraj leta/rana jesen, kada ima mnogo vise oglasa i mnogo je veci izbor nego zimi, i naravno uvek sam posle duze ili krace potrage nalazio korektne motore za pazar.

 

A sto se tice prodaje to ne znam, nisam nikad prodavao motor godinu dana, jer uvek prodajem motor krajem leta pa do pocetka novembra, onda gasim prodaju, pa opet prodajem u prolece sve dok ne produzim registraciju a to obicno bude kratak period, mese-dva dana max, tako da je sve to ukupno 3-4 meseca aktivne prodaje na godisnjem nivou.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
pre 40 minuta, Biker-Boy je napisao:

pravo vreme za kupovinu je ONDA kad naletis na nesto povoljno

Potpuno se slažem sa tobom, ne žuri. I ja sam tri godine gledao oglase i jurio dok nisam našao pristojan motor za "normalnu cenu" Usput sam se nagledao krševa i gubio vreme (novac na odlazke gledanja), ali našlo se na kraju. Strpljivo i želim ti dobru kupovinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

@Biker-Boy nisam mislio na tebe licno nego generalno. Znam da neces propustiti sezonu i zelim ti da nadjes nesto odgovarajuce sto pre. Srecna kupovina pa da se vidimo na drumu:takoje:

 

@drtommy Na osnovu tvoga iskustva i staza ne sumnjam da si nasao top motor i da je vredelo cekati, ali da li si ustedeo? Pogotovo na motorima koji kostaju 1000-1500 evra i gde se sve sredi za par stotina evra maksimalno, pod uslovom da motor nije lupan ili budzen i da ima racunice. Hocu da kazem da kostaju i zivci i gorivo na obilaske motora, a i propustene voznje za 3 godine. Vreme ne moze da se vrati i zato je jako skupo. To je cisto neka moja racunica i misljenje.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja