Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem Sport-Turing motor

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kupih od njega motor na nevidjeno, samo mi je pred kucu dovezao, pre toga ga poznavao nisam. Divno iskustvo sa covekom, kulturan i postuje dogovor. To je moje iskustvo. Pozzzz

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

U suštini je sve to lutrija...neko ima sreće naleti na  dobar,neko nema...:neznam:

...kao i u životu...rodi me majko srećnog i baci me u "vrzinu"...:goodluck:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

Nemoj da zuris sa kupovinom, najbolji primerci se pojave tek posle kupovine :D, zato nemoj da zuris. Moj drugar je kupio f4 za 1200e od nekog coveka iz Zemuna samo zato sto je taj prodavac zurio da se preseli u Nemacku. Proverena prica, motor bombona. Samo strpljivo i bez zaletanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Diversion
Pre sat vremena, N.F.S. je napisao:

A potrebu ne osecam da ti se pravdam i pisem na siroko....

Sent from my SM-A500H using Tapatalk
 

Sto bi se ti meni pravdao... imas obavezu prema coveku u cijoj temi pises, posto mu preporucujes prodavca... E sad sto su nam iskustva i misljenja na ovu temu diametralno suprotna, zato fprum i sluzi. A ako nesme da se misli drugacije od tebe, onda odmah tako reci, vidim da ti je sukob misljenja veliki problem ovde na forumu.

Ali nisi rekao koji od tvojih bivsih motora si pazario kod doticnog, cbf, tdm, bandit?... posto mi nijedan od njih ne lici na smece sa moto.su.dejan

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Vidi drug, zao mi je zbog iskustva koje si doziveo... Nije ovo tema za to. Ja kao sto rekoh pozitivno iskustvo, uz put doticni mi je i tehnicki odradio. Sada da ga sretnem ni poznao ga ne bih ali mi u pozitivnom secanju ostade. .. Mozda se nesto u medjuvremenu promenilo...
Izvinjavam se na offu...

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Diversion

Ja moram da se oglasim kad god se doticni pomene, jer ne bih da neko nagrabusi kao ja, prosto po savesti.

Ti si vidim imao pozitivno iskustvo, iako si opet propustio da kažeš sa kojim konkretno motorom.

Pa neka bude onda samo da nas drug biker otvori cetvoro ociju ako bude tamo kupovao i tacka sa moje strane.

A za tebe pozdrav

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

... kada već ofujemo... kod Dejana sam kupio Fazera i nisam bio nezadovoljan, poučen tim iskustvom krenem da gledam GSXR-a kod njega (još uvek je na oglasima) i čovek mi opušteno prećuti da menjač zuji u prvoj.... prošetao me do Subotice ko magarca..... a kao se znamo.....  

  • Sviđa mi se 2
  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Kao što kolega Mladen990 reče, ne žuri. Zima je i ima vremena do sezone da se kupi nešto. Pokušaj pri pozivima da dobiješ što tačnije informacije, i skreni pažnju prodavcu da ako nešto nije rekao korektno, a ti potrošiš vreme i novac da bi došao da gledaš motor, da mora da ti nadoknadi troškove. U većini slučajeva će prevaranti odustati. Uostalom, nisi početnik u moto svetu, imaš dovoljno iskustva da odabereš sebi pravi motor za novac kojim raspolažeš.

Što se tiče iskustva sa dotičnim iz SU, neko ima dobra neko loša, ne svađajte se zbog toga međusobno. Puno je takozvanih biznismena koji kada osete kintu promene kriterijume kvalitetnog poslovanja.

Ako nađeš neki motor u okolini Jagodine, rado ću ti učiniti uslugu da ga pogledam. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Opusteno ljudi, samo spamujte, bar mi je tema na vrhu :D 

Da me neko ne razume pogresno, vozim motore 20 godina i vise, imam dosta iskustva, sto u voznji sto u kupovini motora, nisam mehanicar ali nisam ni duduk :)
Pomno pratim oglase, i znam svaki motor u njima koji je meni zanimljiv, 
u temi sam mislio da mi se javljaju ljudi ciji motor nije na oglasima a mozda bi prodali,  ili ako je u pitanju motor nekog prijatelja koji se takodje razmislja o prodaji a nije jos stavio u oglas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nema rasprave, u komunikaciji su normalni oprecni stavovi... Malo me " boli" napadacki stav ljudi pa cudjenje kada reciprocan odgovor dobiju.... Covek koji u svom misljenju ne vidi tezinu nije vredan ni da isto iznese... Citam po dva puta pre nego odgovorim, pa evo i ovo iznad... U dva pasusa sam izneo iskustvo i ne sporim tudje... Ne znam zasto covek aludira na "manjak sirine" sa moje strane.
Pri licnom kontaktu i upoznavanju ne odajem takvu impresiju, sa ljudima se slatko nasmejem a propo price sa foruma...
Naravno da branim ono sto otkucam ali i prepoznajem kada to drugi odrade... Ne vidim "rog u rog" vec razlicito dozivljeno/shvaceno, nadogradjujem sebe kroz tudje prozivljeno.
Uzdravlje i neka vas gume drze, jes' hladno i dosadno...


Sent from my SM-A500H using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 15.12.2018. at 20:14, Markone88 je napisao:

Ovo prodaje jedan decko iz BG, ja ga ne znam, al ga moj drug zna, kaze da je motor lepomodrzavan i lepo vozen

http://www.polovniautomobili.com/motori/13275946/suzuki-gsxf

Koliko vidim, kilometraza je nerealno mala. Prednji blatobran nakaradno stoji, vizir prefarban, motor prelepljen, a nosac kofera je usinut na jednu stranu... To sam zapazio za par sekundi posmatranja, bez zumiranja fotki.

 

Dalje: Desni teleskop je ozuljen na mestu gde se sudario sa blatobranom, oba stapa su masna na dnu, oklop nije uklopljen sa donje strane, gume bas lose... Sve je to u neslaganju sa kilometrazom koja je navedena, ali je cena blizu realnoj...

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
2 hours ago, SHOKLA said:

Koliko vidim, kilometraza je nerealno mala. Prednji blatobran nakaradno stoji, vizir prefarban, motor prelepljen, a nosac kofera je usinut na jednu stranu... To sam zapazio za par sekundi posmatranja, bez zumiranja fotki.

 

Dalje: Desni teleskop je ozuljen na mestu gde se sudario sa blatobranom, oba stapa su masna na dnu, oklop nije uklopljen sa donje strane, gume bas lose... Sve je to u neslaganju sa kilometrazom koja je navedena, ali je cena blizu realnoj...

Nisam ulazio ni jednom da pogledam oglas, ali ti verujem na rec.

 

Drug zna da vozim motore, pa mi prosledio oglas, kaze prodaje njegov drug, dobar je motor, redovno odrzavan. E sad, dok se uzivo ne vidi, nista se ne zna :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 7 sati, Markone88 je napisao:

Nisam ulazio ni jednom da pogledam oglas, ali ti verujem na rec.

 

Drug zna da vozim motore, pa mi prosledio oglas, kaze prodaje njegov drug, dobar je motor, redovno odrzavan. E sad, dok se uzivo ne vidi, nista se ne zna :)

To je moje vidjenje stvari. Nisam ni ja perfekcionista u vezi odrzavanja i izgleda vozila. Ne tezim salonskom izgledu, blizu toga, ili cak vise od toga. Motocikle volim, volim da kulturno izgledaju, volim da cackam oko njih, i volim da ih vozim, a svako korisceno sredstvo na sebi mora da ima znake upotrebe. Ali, izuzetno mi smeta lazno predstavljanje kilometraze, navodjenje da je nesto NOVO - NOVO - NOVO, EXTRA ili FABRICKI, a stvarnost je daleko drugacija.

Mozda je ovo i dobar primerak, mehanicki i upotrebno, sto je meni bitnija stavka od namazanih guma, sarenih rucica i oglancanog rezervoara, mozda ce se neko njime navozati iha-ha bez ikakvih problema, posebno ako je cena prilagodjena stanju motocikla, ali stvar treba predstaviti realno, onakvom kakva jeste, bez precutkivanja nedostataka, a posebno bez laznih navoda. Jer, sve oko cega se mulja na bilo koji nacin budi sumnju i podozrenje.

Ipak, to je samo moje vidjenje stvari...

POZZZ!!! :zdravo:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Sećam se kada sam išao da kupim crvenu VFR-ku... Iz priče čujem da nije mnogo prešla, da je extra očuvana... Poučen dotadašnjim iskustvima, ništa ne verujem dok ne vidim. Odemo ćale i ja kod lika, on je isterao iz garaže, ona prašnjava, poprilično zapuštena... Lik počeo da pričao ovo-ono, a ja ga ni ne čujem. Gledam motor i polako primećujem da su sva creva kao nova, kablovi i džekovi bez ijednog traga korozije, vile još uvek umotane u zaštitnu transportnu foliju (ljudi nisu znali da je to folija, oni mislili neko to nakaradno ofarbao... :D ), sve šelne oko creva kao nove, agregat svugde suv kao barut, diskovi skoro da nisu ni trošeni. Kažem ja ćaletu, ovo je stvarno ta kilometraža, to se vidi po unutrašnjosti motora, a ne po spoljašnjosti. Farba može i da izbledi od sunca, nalepnice da se iskrzaju i odlepe, ali ono što je ispod oklopa, e tu se vidi pravo stanje motora... I da, malko mi je i žao što sam je prodao... :D

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre sat vremena, ThePainkiller je napisao:

 I da, malko mi je i žao što sam je prodao... :D

 

I treba :P :D  isto je i kod mene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
On 12/16/2018 at 2:31 PM, VukMar said:

Spusta kilometrazu, skida opremu, menja dobre gume starijim i dotrajalim, ima profil na KP gde pocupanu opremu sa motora prodaje... znam x ljudi koji su najebali sa kupovinom kod njega, ali sam rad da cujem i drugu stranu...

Evo npr ti? Koji si od tvojih motora kupio od njega pa si bio zadovoljan da ga hvalis?

Ja licno uzeo xj900 sa 50 soma skinutih km, skinutim bocnim nosacima i koferima itd.

Ja sam uzeo od Dejana rc36 91 godiste,i evo vec 5 godina je kod mene.Motor je perfekt,putovao sam 2 puta nam more u Crnu Goru,Slovacka,Madjarska,Bosna,itd.E sad mozda sam ja imao srece, mada znam coveka licno,ne uvozi krsine,i ponovo bi kupio motor od njega.Za skidanje opreme nemam komentar....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Diversion

Posle svega gore napisanog, od mene, od Grofa, Sashac je bio da gleda Horneta 900 sa varenim blokom motora, tvoja izjava "ne uvozi krsine"... ostavlja me bez teksta.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

@Biker-Boy ko te shisha kad nisi hteo da kupis Tandzaru od mene…:P, video bi koliko je to brutalan motor za sve...A nju sam uzeo od Brane iz Bataje, sa kojim imam jako pozitivno iskustvo, pogledaj kod njega ima li nesto za tebe, mislim cak da je u nekom srodstvu sa Dejanom, imaju cak i isti sistem rada, svi su mu motori u bolesno dobrom stanju. Otisao sam kod njega, pogledao (ne probao) motor, ostavio kaparu, zavrsili papirologiju i posle tri dana mi stigao motor na kucnu adresu, tu sam ga isplatio i prvi put probao motor...I zaljubio se u njega.(mislim u motor, ne u Branu)

p.s. To je JEDINI motor od svih koje sam imao, a imao sam ih mnogo, koji NIKADA necu prezaliti sto sam prodao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Posle svega gore napisanog, od mene, od Grofa, Sashac je bio da gleda Horneta 900 sa varenim blokom motora, tvoja izjava "ne uvozi krsine"... ostavlja me bez teksta.
I posle se " protiv mog misljenja ne sme"...

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Slozicemo se da razlicitih iskustava ima, neko je prosao lepo, neko na zalost nije... Idemo dalje ...

Eno ga lep tundercat na oglasima za 1600e (lep na oko, nije mi poznat)

 

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

@BokyBoy, veruj mi da bi je vrlo rado posedovao :)  nije da nisam hteo da pazarim,

nego nemam ja tu kintu,  odustao sam od litre zbog finansija,

zadovoljicu se sa mini-Tandzarom,  Tanderket-icom :)
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow
On ‎10‎.‎12‎.‎2018‎. at 11:26, Biker-Boy je napisao:

Kupujem Sport-Turing motor, u obzir dolaze sledeci modeli:

 

Honda CBR 600 F3 pc31 facelift 1997-1998

Honda VFR 750 rc36, rc36II 

Kawasaki ZX-6R Ninja F,G 1995<

Kawasaki ZZR 600 1993<
Suzuki RF 600R

Suzuki GSXF 750 Katana 1998<

Yamaha YZF 600R Thundercat

 

 

Imam drugara koji prodaje dobru VFR-ku rc36-II, sad cu da vidim dal je prodao pa ti pustam njegov broj na PP...

Batali sve ovo drugo sto si naveo, sve su to dobri motori ali ipak, tesko je naci dobar primerak a I prerastao si ti to sve odavno;)

p.s. Ma kakva mini Tandzara, nije joj Tandrket ni za zadnje svetlo...:oda2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

To sam i ja mislio, dok nisam otisao na Navak, onda sam skontao da onaj moj matori CBR moze mnogo vise nego sto ja smem i umem :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow
pre 2 minuta, Biker-Boy je napisao:

To sam i ja mislio, dok nisam otisao na Navak, onda sam skontao da onaj moj matori CBR moze mnogo vise nego sto ja smem i umem :D

Navak je cudo, samo zato sam ja I uzeo matoru babu FireBlade:hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja