Jump to content

Moto Zajednica

moguće promene u ceni tehničkog

Recommended Posts

  • Drug član, 888 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

  Pa već sam bio napisao da je to u stvari poskupljenje polise obaveznog osiguranja samo na posredan malo komplikovaniji način. I sve bi to I prihvatio da se time poboljšava usluga ali…

  Nego situacija od pre par dana. Drugar ima službeni auto (bg sedište firme) ali radi u NS I auto je u ns I zbog nekih dešavanja istekla registracija a primetili par dana posle. Auto je teretni I ima izlepljena zadnje I bočna zadnja stakla /brendirana).Ni jedan TP u Novom Sadu nije hteo da radi TP zbog izlepljenih stakala a u Beogradu 9 (devet) takvih automobile prošlo bez I jedne primedbe. Na kraju ovoga natovarili na šlepu I za BG (9000 din.) I tamo prošao tehnički pregled bez I jedne primedbe. Sad neka neko objasni ko je ovde lud? Znam koga naprave uvek ludim ali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

@Interceptor BP izvini propustio sam da si to napisao.

 

A tumacenje propisa u BG u odnosu na NS a i ostatak zemlje je uvek u korist BG. Recimo carina u BG mnogo manje drka ljude koji porucuju preko interneta iz inostranstva robu. Isto je i za firme.

 

Zasto je to tako ja ne znam, imam misljenje ali ne mogu da tvrdim.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
2 hours ago, Interceptor BP said:

    Nego situacija od pre par dana. Drugar ima službeni auto (bg sedište firme) ali radi u NS I auto je u ns I zbog nekih dešavanja istekla registracija a primetili par dana posle. Auto je teretni I ima izlepljena zadnje I bočna zadnja stakla /brendirana).Ni jedan TP u Novom Sadu nije hteo da radi TP zbog izlepljenih stakala a u Beogradu 9 (devet) takvih automobile prošlo bez I jedne primedbe. Na kraju ovoga natovarili na šlepu I za BG (9000 din.) I tamo prošao tehnički pregled bez I jedne primedbe. Sad neka neko objasni ko je ovde lud? Znam koga naprave uvek ludim ali...

 

Pouka priče: voditi računa kada ističe registracija na službenom vozilu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

To hoce,uglavnom sve ide preko nasih ledja. Osiguranja ce dobiti vise para,tp isto tako,jedino se vozacima izvlace pare. A koliko ce da poskupi,mislim da nema granice....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2833 postova

Meni je skup tehnički i JEDAN dinar da ga platim.Ja kao verovatno i mnogi od nas nismo plaćali tehnički, a imao sam popust i na 10% od svake polise na neku šemu.Sad ispada da je poskupela p9olisa a ne tehnički samo umesto da nam naplaćuju osiguravajuće kuće to rade tehnički jer su ostali bez prihoda.

Dva motora i dvoje kola ,Sad sam ugasio .Thnički će da me košta ko letovanje u haniotiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125
11 minutes ago, sasa ns 1 said:

Meni je skup tehnički i JEDAN dinar da ga platim.Ja kao verovatno i mnogi od nas nismo plaćali tehnički, a imao sam popust i na 10% od svake polise na neku šemu.Sad ispada da je poskupela p9olisa a ne tehnički samo umesto da nam naplaćuju osiguravajuće kuće to rade tehnički jer su ostali bez prihoda.

Dva motora i dvoje kola ,Sad sam ugasio .Thnički će da me košta ko letovanje u haniotiju.

Slican slucaj..... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Mnogi od nas su u istoj ili slicnoj situaciji. Dok sve poplacas,nista ne ostane. Svako pa makar i najmanje poskupljenje bilo  cega se bas fino oseti na kucnom budzetu. Meni drugi auto,oldtajmer sedi neregistrovan vec dve godine jer se nikako ne isplati i njega da registrujem. Uglavnom,dolazimo u fazu sta sve necemo da uradimo ili kupimo kako bi se sklepali do prvog u mesecu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ima jedna prica u vezi toga, jedan nas, domaci (iz NS) imao osiguranje i posto kod nas do unazad par godina skoro da nisi mogao naplatiti stetu covek odluci-pravi 10 komora i radionica limarskih, u slucaju stete ostavljas auto, uzimas zamenski, nista cimanje fakture, delovi polovni, novi , trt, mrt.
Kazu gospoda zaduzena za taj resor-OK sada je polog 1000000 € pa radi.
I on vise ne radi. :neznam:

Milion zvuci mnogo ali ima ona stara izreka bez čega se u svatove ne ide.

Ne mogu ja da otvorim osiguranje ili Pero, Djuro, samo zato sto mi je to dunulo tako i ajde malo da se igramo osiguranja. Ne mogu bez prebijene pare da otvorim osiguranje pa da se molim onom gore da ću više dobiti premije u početku nego sto ću imati izdataka. 100.000 je lepa cifra za pocetak ali to je isplata 3 neke veće odštete i ode sve na dobos a vi mušterije izvinite ove godine više ne isplaćujemo štete već tek od sledeće godine kad se ponovo napuni kasa od vaših premija.

Ne branim državu niti donesene odluke ali nije bas sve tako kao sto izgleda na prvi pogled. Mogao je da izabere da otvori za pocetak 2 komore i 2 servisa a ostatak tih pare da stavi kao polog.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Vec je radio godinama, moguce da sam ja pogresio i da su digli polog na 10 miliona a da je bio milion ima tome vise od 10 god. Akcenat je bio da je hteo nesto konkretno da ucini za ostecenog osiguranika pa dobio po nosu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125
9 minutes ago, bdada said:

@sasa ns 1 nije ti teh. bio dzabe, samo je tako prikazano @dvlns objasnio.

Nije vise ni pitanje tp nego ukupne sume koju moras da das da bi mogao da vozis auto. Isto tako i one drzavne takse za registraciju svake godine poskupe po par stotina dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Savan da me neshvatis kao nekog hejtera i kontrasa navescu ti jos jedan primer kako su osiguranja uzela enormne novce "na foru".

Od pocetka 90tih do pre par godina isplate stete od osiguranja skoro da nisu postojale ili su bile smesno male i nisu bile vredne cimanja i zivaca.

Onda se pojave sa deljenjem "evropskog izvestaja o saobracajnoj nezgodi" bio je obavezan i saob. su trazili na uvid, u slucaju nastale stete ispunis ga i osiguranje pokrije, narod zadovoljan racuna platio sam polisu pa ce osiguranje pokriti.

Lepo zamisljeno i ljudi za sitna cukanja ispune izvestaj narocito za malu stetu, E onda prodje godinu dana i uvede se bonus/malus, pocnemo raditi kad svako malo polisa uvecana, ljudi u soku ali moraju platiti.

Sve je to uredu ALI bilo bi posteno da su "izvestaj" i bonus/malus uvedeni istovremeno + trebalo je objasniti posledicu (bar nama da prenesemo osiguranicima) ali islo se na psiholoski momenat, razmisljanje prosecnog vozaca "15 godina placam polisu i nemam nista od toga, sada ce jos za razbijen migavac da mi dodaju kaznene poene, pisi evropski" i tako manipulisanje u cilju izvlacenja dinara od izmrcvarenog naroda.

Verujem da se i na zapadu bave raznim mahinacijama ali tamo par desetina eura nije sok za kucni budzet kao ovde.

Nadam se da razumes moju ogorcenost.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2833 postova
pre 11 minuta, dvlns je napisao:

Brate jel zaista toliko sad zelis da budes u pravu da napises da imas 4 vozila i da te zbog toga to godisnje kosta puno?

svako pati za svakim dinarom ,samo oni koji imaju više, malo manje pate.Nemam ja 4 ferarija  pa da me boli uvo.Ali poenta je u tome da sve pogadja nezasluženo .

Setih se da jedan moj drugar koji sad sedi u parlamentu pre 15 godina radio u ddor-u.Bio je neki šef nesećam se tačno plate ali nešto ogromno.A bivša direktorka ddora .penzionerka sretne svvoju bivšu podredjenu pre 15 godina.Direktorica je upita kako plata a ova nije smala da joj kaže jer je bilo sramota.Narovno ne od toga kolko joj je mala nego obrnuto.Oni se kapitališu na našoj grbači.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 12 minuta, sasa ns 1 je napisao:

pa razumem te al sad moram da platim 4 polise po istoj ceni plus 4 tehnička.To je povećanje za 4 tehhničkih

Nadam se da ti je onda jasno da ti je teh. izlazio u susret na ustrb osiguranja. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
[mention=32893]Savan[/mention] da me neshvatis kao nekog hejtera i kontrasa navescu ti jos jedan primer kako su osiguranja uzela enormne novce "na foru".
Od pocetka 90tih do pre par godina isplate stete od osiguranja skoro da nisu postojale ili su bile smesno male i nisu bile vredne cimanja i zivaca.
Onda se pojave sa deljenjem "evropskog izvestaja o saobracajnoj nezgodi" bio je obavezan i saob. su trazili na uvid, u slucaju nastale stete ispunis ga i osiguranje pokrije, narod zadovoljan racuna platio sam polisu pa ce osiguranje pokriti.
Lepo zamisljeno i ljudi za sitna cukanja ispune izvestaj narocito za malu stetu, E onda prodje godinu dana i uvede se bonus/malus, pocnemo raditi kad svako malo polisa uvecana, ljudi u soku ali moraju platiti.
Sve je to uredu ALI bilo bi posteno da su "izvestaj" i bonus/malus uvedeni istovremeno + trebalo je objasniti posledicu (bar nama da prenesemo osiguranicima) ali islo se na psiholoski momenat, razmisljanje prosecnog vozaca "15 godina placam polisu i nemam nista od toga, sada ce jos za razbijen migavac da mi dodaju kaznene poene, pisi evropski" i tako manipulisanje u cilju izvlacenja dinara od izmrcvarenog naroda.
Verujem da se i na zapadu bave raznim mahinacijama ali tamo par desetina eura nije sok za kucni budzet kao ovde.
Nadam se da razumes moju ogorcenost.
 

Osiguravajucu kuću trebaš da vidiš kao banku sa gomilom para koje želi da ulozi u nešto sto će joj doneti još više para. U suprotnom i u slučaju da nema profita zavrnuće česmu i nema više osiguranja. Ili će napraviti situaciju takvom da ipak bude profita. Da ostaneš dobar na osiguranju je nemoguće i svaka tvoja isplata ide na štetu drugih osiguranika.

Ne razumem kako su povezani izveštaji sa bonus/malus pričom? Izveštaj se popunjava kao zapisnik izmedju 2 stranke koje su učestvovale u saobraćajnoj nesreći u cilju daljeg resavanja slučaja.
Bonus Malus je sistem stimulacije bezbedne vožnje po principu nagrade/kazne. Mada u prevedenom značenju je stimulacija mušterija da ne neplacaju štetu jer sve sto se ne naplati ostaje banci. Ok, dobićeš popust ali placas i dalje za ništa.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 29 minuta, Savan je napisao:

Ne razumem kako su povezani izveštaji sa bonus/malus pričom?

Cvrknes nekog i ispunis izvestaj da tvoje osiguranje pokrije stetu (majstor na osnovu izvestaja naplacuje rad od osiguranja), zatim tebi uvecaju iznos polise za npr 20% i ako ne napravis vise stete umanjuje ti se 5% godisnje, u ovom slucaju od uvecanog iznosa, najveci popust koji mozes napraviti je 20% od iznosa osnovne polise i mozes sledecih 10 godina voziti bez napravljene stete nema vise umanjanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Razumem to ali ne znam kako je u toj kombinaciji zajebana stranka?

To sto si opisao je neki logičan sled dogadjaja. Posle svake nesreće gde želiš da kontaktiraš osiguranje moraš da popuniš izveštaj.
Nakon razresenja slučaja sledi korekcija polise. Ako je tvoje osiguranje isplatilo štetu dobićeš ‘kaznu’ u vidu povećanja premije. Ukoliko nisi bio odgovaran i osiguranje nije stetovalo zbog tebe, sledeće godine bićeš ‘nagradjen’ sa popustom na premiju.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Zajebana je tj dovedena u zabludu jer nije bila obavestena, to je logicno za sistem gde to godinama funkcionise ali kod nas je pocelo naprasno i nekada se ne isplati pisati izvestaj, npr za stete do 100€ neka sitna cesanja.

Naravno nisam za to ni da osiguranje isplacuje a ti kuliras i cukas po parkinzima ali je uredu da ako ti nesto ponudim i da te upoznam sa posledicom pa sam proceni dali ti se isplati ili ne.

To je ono trenutno stanje svesti oko cega smo par puta polemisali, razlika zivota ovde i tamo, 26 godina vozim, registrujem, placam full cenu polise a ne pravim stetu niti mi je isplacena meni pricinjena i racunas ispunicu,stace osiguranje iza mene kad bam, stvar jos gora.

Sada su se vec stvari iskristalisale i ljudi ne ispunjavaju izvestaj olako.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja