Jump to content

Moto Zajednica

moguće promene u ceni tehničkog

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3
pre 2 minuta, dvlns je napisao:

Pa ne mogu ja da trazim uslugu to je postavio neki ABS ili ko vec. I onda kada se postupa po uputstvu ABS mi pljujemo TP. Ako se ne postupa po uputstvu ABS opet pljujemo TP jer su poskupeli a ne rade nista. Problem je ABS sa debilnim zahtevima. Neka usaglase zahteve sa EU i posle toga ako TP ne radi tako zatvaraj i tacka. 

kada majka ne nahrani bebu, ona place i tek tada dobije hranu

ako cuti nece dobiti

tako i ovo

dok svi cutimo

ABS j... TP, oni nas i tako

resnje je da i sami TP kazu, alo necemo da radimo debilne stvari

vozaci se vec bune

i za 10 dana se dobija sve kako treba

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

zamisli kad bi neki idiot iz ministarstva zdravlja doneo uredbu da za svaki bol u grlu ide operacija

i doktori u domovima zdravlja se pridrzava toga i nikako nece da odstupi

onda kazes boli me grlo doktore

a on kaze daj ti lepo prvo plati a onda ides da ti seku j...

hahahahahahaah

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 6 minuta, dvlns je napisao:

Pa ne mogu ja da trazim uslugu to je postavio neki ABS ili ko vec. I onda kada se postupa po uputstvu ABS mi pljujemo TP. Ako se ne postupa po uputstvu ABS opet pljujemo TP jer su poskupeli a ne rade nista. Problem je ABS sa debilnim zahtevima. Neka usaglase zahteve sa EU i posle toga ako TP ne radi tako zatvaraj i tacka. 

 

Kad bi svi radili ovdje svoj posao profesionalno i odgovorno po pravilima u EU sto se tice TP 30% vozila u startu bi zavrsilo na otpadu.:jee:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

ma druze jednostavno bre ne moze tako, nema tu filozofije

prvo se napravi sve da bude kako treba, i zakoni i sama ABS i TP, oprema, struka, jasno definisano sta je sta, pa se to pocne primenjivati neko vreme, otklone nedostaci i propusti, pa tek onda naplacujes

kod nas je sve obrnuto

vi placajte a mi cemo da vas zezamo

a onda neki opravdavaju takve postupke

nemam ja nista protiv da platim ali hocu da znam sta placam i sta imam od toga

ovo je kao u onom vicu

"plati uslugu, pa nisam koristio, e pa to je tvoj problem, mogao si"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova
pre 5 minuta, ianullrich je napisao:

zamisli kad bi neki idiot iz ministarstva zdravlja doneo uredbu da za svaki bol u grlu ide operacija

i doktori u domovima zdravlja se pridrzava toga i nikako nece da odstupi

onda kazes boli me grlo doktore

a on kaze daj ti lepo prvo plati a onda ides da ti seku j...

hahahahahahaah

A zamisli da stvarno to urade i da strucna javnost ne moze da promeni i pribegne varijanti plati a mi cemo po starom.

 

Ja opet kazem ABS je problem, oni ne slusaju primedbe strucne javnosti odnosno TP-a. Jedino da TP stupi u strajk a zamisli kako bi mi svi onda skocili na njih jer ne mozemo da registrujemo vozila.

 

Nije normalno da se ne uvazavaju primedbe iz prakse

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Ma neka cena ode na 10.000 i resen problem, ionako smo svi puni para. Tehnicki je samo poskupeo a nista vise niti detaljnije ne pregledaju vozila, ali zato zaj.... gledajuci sirinu guma i felni i ostale gluposti, da li imas siber ili ne. Veliki broj nas sa foruma radi ceo dan za 20 evra, a oni ce za pola sata da uzmu 50.  Divota bozija. Nisam protiv tehnickih pregleda, ali da su skupi, skupi su. A svima koji kazu da nije skup zelim da poskupi na 10.000 kad vec imaju para za bacanje.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3
Upravo sada, dvlns je napisao:

A zamisli da stvarno to urade i da strucna javnost ne moze da promeni i pribegne varijanti plati a mi cemo po starom.

 

Ja opet kazem ABS je problem, oni ne slusaju primedbe strucne javnosti odnosno TP-a. Jedino da TP stupi u strajk a zamisli kako bi mi svi onda skocili na njih jer ne mozemo da registrujemo vozila.

 

Nije normalno da se ne uvazavaju primedbe iz prakse

ja iskreno ne videh ni jedan novinski clanak ili nesto na tv gde vlasnici TP izadjose i rekose ovo ne valja

svi kad nesto kazu oni objasne kako je to sada ovako i toliko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova
pre 3 minuta, Imeiprezime je napisao:

Ma neka cena ode na 10.000 i resen problem, ionako smo svi puni para. Tehnicki je samo poskupeo a nista vise niti detaljnije ne pregledaju vozila, ali zato zaj.... gledajuci sirinu guma i felni i ostale gluposti, da li imas siber ili ne. Veliki broj nas sa foruma radi ceo dan za 20 evra, a oni ce za pola sata da uzmu 50.  Divota bozija. Nisam protiv tehnickih pregleda, ali da su skupi, skupi su. A svima koji kazu da nije skup zelim da poskupi na 10.000 kad vec imaju para za bacanje.

Brate sve si u pravu, tehnicki placas svaki dan pa poredis dnevnicu sa gorisnjim troskom?

 

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3
pre 3 minuta, dvlns je napisao:

Pa ja znam da je @bdada pisao da su slali upite, trazili sastanke i nista.

 

Partokratija je problem a za to smo krivi mi jer nam je olovka teska kada treba da zaokruzujemo ;)

ako drzava ne cuje, strajk sa jasno naznacenim transparentom "necemo da j..... narod"

ali nece oni to raditi

otvorilo se d... pa sad nece da se zatvori

skoro bio neki lik na tv i prica kako TP od svake polise uzima i do 25 posto

pa kad izracunam, moja poslednja polisa kosta 18000 din, znaci samo na meni uzmu 4500dinara, plus tehnicki i eto ga

sto bi se bunili

zato ih ne branim

(vlasnike TP naravno, ne ljude koji rade tamo)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ne zele konsultacije ni sa inženjerima sa masinskog i saobracajnog fakulteta tek ih zabole patka za tehnicare i mmv sa linija gde se ima najbolji uvid u realno stanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 33 minuta, ianullrich je napisao:

Covek hteo da kaze da ako osetis luft u volanu npr ili neki problem, naravno da treba utvrditi sta je....ali ako nema lufta, lupanj i slicnih stvari onda nema potrebe za nekim detaljisanjem samo da bi se ispunila forma

Upravo sam to rekao, ali očigledno nisam dobro shvaćen pa ispade da sam rekao da ne treba uopšte kontrolisati ispravnost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125
5 minutes ago, dvlns said:

Brate sve si u pravu, tehnicki placas svaki dan pa poredis dnevnicu sa gorisnjim troskom?

 

 

Godisnji je trosak zato i jednom godisnje ides, ne ides svaki dan. Jel to znaci ako je jednom godisnje da cenu treba jos povecati? Mozda na sto evra? Kad je vec jednom godisnje. Ja sam uvek bio protiv svakog poskupljenja, sto bi trebali i ostali da rade Kao sto se tp bore za sebe. Ali vidim da nije tako. E sad, mozda si ti vlasnik tp, onda te u potpunosti razumem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
On 12/10/2018 at 11:51 AM, bdada said:

Jedna linija za radno vreme od 8h ne moze da uradi vise od 13 putnickih vozila, bio nebio, terao na valjke ili ne terao, taj teh. verovatno i dalje radi a realno je to za zatvor a ne zatvaranje bilo po starom ili novom.

Inace taj fenomen 100+ vozila postoji samo u Bg, provereno.

Interesuje me računica:

1. ako je moguće na jednoj liniji pregledati do 13 vozila dnevno, onda nema dovoljno tehničkih pregleda da bi se pregledalo 1.600.000 vozila u Srbiji svake godine.

2. ako ima 2000 tehničkih pregleda, zašto je onda rađeno preko 100 na jednoj liniji ? Nije bilo posla za druge ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova
Pre sat vremena, ianullrich je napisao:

ako drzava ne cuje, strajk sa jasno naznacenim transparentom "necemo da j..... narod"

ali nece oni to raditi

otvorilo se d... pa sad nece da se zatvori

skoro bio neki lik na tv i prica kako TP od svake polise uzima i do 25 posto

pa kad izracunam, moja poslednja polisa kosta 18000 din, znaci samo na meni uzmu 4500dinara, plus tehnicki i eto ga

sto bi se bunili

zato ih ne branim

(vlasnike TP naravno, ne ljude koji rade tamo)

Ja se sa tobom slazem ali me mozda ne razumes. Ja bih postalio sledece pitanje: zasto mene kosta polisa 18.000 ako osiguranje uzima 13.500? Ko je odobrio te provizije i sa kojom namerom? Zasto ako posao koji TP treba da odradi kosta realno 5.000 dinara i do sada (ne tvrdim da kosta nego je toliko naplacivano realno) sada ja placam svih 5.000 a osiguranje zaradjuje 4.500 vise?  Ako ni osiguranje ne uzima tih 4.500 kome idu?

 

I tu ja dodjem do sledeceg zakljucka nije meni TP uzeo pare nego osiguranje ili neko iza osiguranja... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova

Da pokusam sebe da uprostim:

 

Do sada je TP uzimao od mene 1.000 din i recimo 3.000 din od osiguranja. Predpostavimo da je to cena usluge.

 

Sada TP uzima od mene 3.500 i od osiguranja 500.

 

Do sada sam ja placao osiguranje recimo 12.000 i sada ja placam osiguranje 12.000. 

 

Do sada je osiguranje od mojih 12.000 davalo TP-u 3.000 sada daje 500 

 

Mojih 2.500 je otislo negde. Mene zanima gde? Koliko vidim nije otislo TP-u a neko mi je okrenuo glavu u tom pravcu. Neko nam je bacio kosku i mi protiv TP se koljemo za pare koje je uzeo neko treci

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova

Potpuno druga tema je ono o cemu sam do sada pisao a to je da li ja za 4.000 din koliko je kostao i onda i sada tehnicki dobijam uslugu koja vredi 4.000. Ranije me nije zanimalo jer je 3.000 (takodje mojih) neko drugi placao pa mi je bilo svejedno a sada kada ja placam (direktno TP-u) me zanima. 

 

Ako sam uspeo da demistifikujem tok mojih misli super. Kao i obicno pare su uzeli neki ljudi na nekom mestu ne mogu ti reci gde odmah bih se setio koji su :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nesto razmisljam bas na tu temu ko nam uzima pare i gde odose. Neko pomenu da odose pare za inostranstvo zbog velikog broja osiguravajucih inostranih kuca. I ok, slazem se, uzese nam pare ali...

 

Zasto nase domace osiguranje ne smanji premiju i time ubije konkurenciju? Realno to umanjenje provizije  mogu vecim delom da daju krajnjem korisniku u korist da ide. Ili je i NBS tu odredila minimum za polise sto bi mi bilo jako nelogicno jer svakako polisa kosta toliko i procenat agentima je nevezano za samu polisu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 9 minuta, Savan je napisao:

 

Zasto nase domace osiguranje ne smanji premiju i time ubije konkurenciju?

Ima jedna prica u vezi toga, jedan nas, domaci (iz NS) imao osiguranje i posto kod nas do unazad par godina skoro da nisi mogao naplatiti stetu covek odluci-pravi 10 komora i radionica limarskih, u slucaju stete ostavljas auto, uzimas zamenski, nista cimanje fakture, delovi polovni, novi , trt, mrt.

Kazu gospoda zaduzena za taj resor-OK sada je polog 1000000 € pa radi.

I on vise ne radi. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja