Jump to content

Moto Zajednica

moguće promene u ceni tehničkog

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5724 postova

@Savan ljudi su dovedeni u zabludu jer nikada u Srbiji nije postojao malus na osiguranju. Postojao je samo bonus koji je opet ljudima upisivan kao maksimalni bez ikakvog osnova. Naravno da je svima jasno da taj bonus nije bonus cim je tek tako davan vec je to sve posledica lazovskog i prevarantskog nacina razmisljanja ukorenjenog u vecinu nas ovde.

 

Kada je krenulo to sa evropskim obrascima i dalje niko nije rekao da ce se obracunavati malus a potencirano je cak i od strane policije da ljudi za manje stete popune obrazac i razidju se kao ljudi. Epilog je da su ljudi popunjavali obrasce cak i za stete od 20-30 Eur i onda na registraciji šok. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kao sto rekoh, banka sa svojom računicom i tu nema mesta sentimentalnosti.

Nekada je ovde bilo pravilo da posle 1x nesreće gde osiguranje treba da isplati, ideš 3 godine unazad. Inače ovde se broje godine gde si vozio bez štete. I za svaku godinu stoji odredjeni popust. Sa 8 godina bez štete otprilike si dostigao maksimalan popust od nekih 75% ali to može da varira od kuće do kuće. Neki čak daju i 80%.
Od pre godinu dve možda i tri su uveli da ideš 5 godina unazad. Čak ako npr imaš 18 godina, posle štete vraćaš se uvek do 10 godina a posle toga po 5 godina unazad svake naredne štete.

Lopovi jbg ali šta ćeš kad ne možeš bez njih jer odakle običnom čoveku toliki kapital da može uvek da pokrije i svoju i tudju štetu. Ali zato su banke tu na ‘usluzi’


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
[mention=32893]Savan[/mention] ljudi su dovedeni u zabludu jer nikada u Srbiji nije postojao malus na osiguranju. Postojao je samo bonus koji je opet ljudima upisivan kao maksimalni bez ikakvog osnova. Naravno da je svima jasno da taj bonus nije bonus cim je tek tako davan vec je to sve posledica lazovskog i prevarantskog nacina razmisljanja ukorenjenog u vecinu nas ovde.
 
Kada je krenulo to sa evropskim obrascima i dalje niko nije rekao da ce se obracunavati malus a potencirano je cak i od strane policije da ljudi za manje stete popune obrazac i razidju se kao ljudi. Epilog je da su ljudi popunjavali obrasce cak i za stete od 20-30 Eur i onda na registraciji šok. 


Jbg, to je jedna godina i 1x štetu ukoliko si je imao. Naučio si lekciju da ništa ne pada sa neba i to je to. Slažem se da je to moglo i na finiji način.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
pre 10 minuta, Savan je napisao:

 


Jbg, to je jedna godina i 1x štetu ukoliko si je imao. Naučio si lekciju da ništa ne pada sa neba i to je to. Slažem se da je to moglo i na finiji način.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

Ma naravno samo sam ti objsnio kako i zasto. Inace moj stav je da u svakoj prevari postoje dva prevaranta samo jednom uspe prevara a drugom ne. Tako i u ovom slucaju umesto da dam coveku recimo 50 EUR za stetu ja popunim obrazac racunajuci da cu prevariti sistem i meni ostane 50 EUR. Jbg sistem i drugi prevarant malo ozbiljniji pa me 50 EUR na kraju kosta 150 ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pazi se procenata umeju iskriviti sliku :)

I pored max popusta + popust sto celu godišnju premiju platim u jednoj rati, ostalo je i dalje €1011,-
Ili ti 120.000,- dindzi. Čista premija, putarina je posebna stavka. Ali racunas i tu sličnu cifru kao neki prosek za neki porodičan auto.




Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Pazi se procenata umeju iskriviti sliku default_0a-smiley.gif

I pored max popusta + popust sto celu godišnju premiju platim u jednoj rati, ostalo je i dalje €1011,-
Ili ti 120.000,- dindzi. Čista premija, putarina je posebna stavka. Ali racunas i tu sličnu cifru kao neki prosek za neki porodičan auto.




Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
Znaci koliko je to ukupno po kolima?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
Pre 11 sati, alex1974 je napisao:

Sta se brinete posle nove godine se povecava minimalac za desetak dinara,ja se tome veoma radujem posto radim za minimalac :(

 

Pa ti neces da osetis poskupljenje tehnickog :jee:

 

Svako kuci ima neku drzalicu i samo je jedan dan potreban da se rese svi nasi problemi...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Znaci koliko je to ukupno po kolima?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk


Neki prosek, ne racunajuci sad konkretno moj primer jer mi je auto pola na struju pa imam neke povlastice, ali da nije izaslo bi sa maks popustom na osiguranje i ful paketom osiguranja sa sve putarinom oko 2000€.
Da je dizel bilo bi još jedno bar 500€ više.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Samo da ne pomesamo babe i zabe cemu smo veoma skloni, to je kasko ako ne gresim? Kasko u Srbiji kosta oko 4% od vrednosti vozila godisnje. Ovo o cemu smo polemisali je polisa obaveznog osiguranja. U Srbiji ne mozes da platis samo kasko i da registrujes vec svakako moras i polisu obaveznog.

 

Recimo tvoj auto vredi 30.000 EUR full kasko za njega je oko 1.200 EUR godisnje u Srbiji. Na to spram KW (ako nesto nisu menjali) ide i polisa obaveznog osiguranja koja je recimo oko 150 EUR. Na to dodajes neke razne takse i namete spram zapremine i za auto do recimo 2.000 ccm registracija sa ukljucenim obaveznim osiguranjem i godinu dana star auto je oko 300 EUR od cega je osiguranje kao sto sam napisao oko 150 EUR a takse, tehnicki i sve ostalo jos 150 EUR.

 

Da rezimiramo da bih ja u Srbiji imao registrovan auto sa full kaskom meni godisnje treba oko 1.500 EUR za recimo neki BMW320 iz 2017. a sad ti vidi koliko je to u NL

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Neki prosek, ne racunajuci sad konkretno moj primer jer mi je auto pola na struju pa imam neke povlastice, ali da nije izaslo bi sa maks popustom na osiguranje i ful paketom osiguranja sa sve putarinom oko 2000€.
Da je dizel bilo bi još jedno bar 500€ više.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
U jeeee, pa ovo kod nas je onda bagatela...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 10 sati, dvlns je napisao:

Ma naravno samo sam ti objsnio kako i zasto. Inace moj stav je da u svakoj prevari postoje dva prevaranta samo jednom uspe prevara a drugom ne. Tako i u ovom slucaju umesto da dam coveku recimo 50 EUR za stetu ja popunim obrazac racunajuci da cu prevariti sistem i meni ostane 50 EUR. Jbg sistem i drugi prevarant malo ozbiljniji pa me 50 EUR na kraju kosta 150 ;)

Složio bih se sa ovom tvojom tvrdnjom, samo da ne postoji jedna "sitnica", a to je da je jedna strana već unapred platila neku uslugu i sada pokušava da to što je platila i iskoristi, a druga strana se trudi da tu svoju uslugu (koju je već vuše puta naplatila) naplati ponovo.

Već skoro četrdeset godina registrujem dva vozila (uglavnom motor i automobil) i za to vreme sam za osiguranja platio oko 10.000 evra.

A za to isto vreme nisam skrivio ni jednu štetu i osiguranje nije isplatilo ni jednu paru zbog mene.

I onda je prevara (sa moje strane) ukoliko osiguranje treba da isplati nekom štetu od 50 evra koju bih ja načinio, a nije prevara što sam silom nateram da unapred nekom plaćam za "štetu" koju najverovatnije nikada neću da napravim?

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Nije bas bagatela ako pazljivije procitas drugi post iznad tvog.
Pročitao sam ga ali ne slažem se sa time, ja imam drugačije iskustvo i to iz prve ruke. Kupio sam nov auto 14000e Fiat 500l, kasko 250e kod AMSS, registracija nesto manje od 200e sa sve tablicama pre godinu i po dana.
Registracija je mala jer je vozilo od 875cm3 i 85ks, ali kasko je daleko manje nego 4% (ispadne oko 2%) pa prema tome ovo ovde ispade bagatela.
Evo i ponude za osiguranje u prilogu čisto da ne bude zabune.
VIDAK NIKOLA.pdf

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
1 hour ago, zika56 said:

Složio bih se sa ovom tvojom tvrdnjom, samo da ne postoji jedna "sitnica", a to je da je jedna strana već unapred platila neku uslugu i sada pokušava da to što je platila i iskoristi, a druga strana se trudi da tu svoju uslugu (koju je već vuše puta naplatila) naplati ponovo.

Već skoro četrdeset godina registrujem dva vozila (uglavnom motor i automobil) i za to vreme sam za osiguranja platio oko 10.000 evra.

A za to isto vreme nisam skrivio ni jednu štetu i osiguranje nije isplatilo ni jednu paru zbog mene.

I onda je prevara (sa moje strane) ukoliko osiguranje treba da isplati nekom štetu od 50 evra koju bih ja načinio, a nije prevara što sam silom nateram da unapred nekom plaćam za "štetu" koju najverovatnije nikada neću da napravim?

To sam I ja objašnjavao kad su uveli maluse.Sad ispada da ti sa obaveznim osiguranjem plaćaš "članarinu" OD koje će ti u slučaju potrebe pozajmiti novac za isplatu štete I sve to posle dooobro naplatiti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Dosli smo do zakljucka da je registracija sa ful kasko osiguranjem  npr audia A6 3.0d iz 2015, skuplja bar za 30% u Srbiji, nego u Holandiji :lud:

Registracija 1200e + full kasko 1500e! Plus treba da platis voznju po autoputu....

 

Jel ima neki smajli koji "mece u dupe"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Registracija A6 3.0d iz 2015-e posebno pogađa ovaj napaćeni narod ;) 

Usput, koliko je registracija A6 3.0d, to godište, u Holandiji?

 

Edit: Čačnuo malo za taj A6 3.0tdi 2015.

Vehicle tax: 1912€

Full kasko (najjeftiniji na sajtu sa uporednim cenama uz 4 godine bez prethodnog aktiviranja osiguranja): 1880€

Ukupno: 3.792€

 

Izvori:

WWW.BELASTINGDIENST.NL

Nieuwe auto op het oog? Of hebt u er net 1 gekocht? Bereken eenvoudig hoeveel motorrijtuigenbelasting u gaat betalen.

 

http://www.independer.nl/autoverzekering

 

Ne znam jesu li tu uračunate putarine i treba li još nešto...

Druže @Savan, dopuni, ispravi, potvrdi, demantuj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne, to je to. Tax tj putarina je u ovom slucaju malo skuplja jer je dizelas u pitanju. Da je benzinac bila bi mozda oko 1000e.

Osiguranje je malo poskupo sa svega 4 godine popusta bez stete sto je negde oko 10-20% popusta u zavisnosti od osiguravajuce kuce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 335 postova
Pre 7 sati, ser je napisao:

Pa ti neces da osetis poskupljenje tehnickog :jee:

 

Svako kuci ima neku drzalicu i samo je jedan dan potreban da se rese svi nasi problemi...

 

Ma osetim ja poskupljenje i to kako nego kada nam povecaju minimalac bice mi malo lakse :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 335 postova

Dobro jel sve mora da se nacrta :) ?

Tuzno je i zalosno koliko se svakodnevno povecavaju cene svega i svacega a plata se ne pomera osim to jednom godisnje za maximum 10 dinara.

Pa i tv pretplatu su povecali (iako niko ne gleda njihovu televiziju) a kada treba plata da se poveca onda daj raji godisnje do 10 dinara :(.

Kako se ne dosete pa da svake godine samo po jednu stavku poskupe za tih istih 10 dinara,tada bi svima nama bilo svejedno sto je nesto poskupelo :)

I to kada daju ocekuju da im budemo vecno zahvalni,mozda bi hteli i da im zrtvujemo po koju devicu?

 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ма, разумео сам, него сам повезао повећање са ценом нечега што је тренутно у Француској симбол нечега (а није ауто у квару)... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja