Jump to content

Moto Zajednica

moguće promene u ceni tehničkog

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125
12 minutes ago, bdada said:
23 minutes ago, dvlns said:

Pa nije nebitno pojavile su se slike vezanih amortizera zicom na kombijima, sklepanih poluosovina...

 

Znas ono iz novina "iz nepoznatih razloga presao u suprotnu traku". Neki od tih nepoznatih mogu da se uvide sigurno detaljnijim pregledom.

 

Naravno, to su stvari koje se lako mogu primetiti na tehnickom jednim pogledom i takva vozila ne da nebih pustao da prodju pregled nego bi ih slao u staro gvoznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
7 hours ago, zika56 said:

Bila bi zaista glupost očekivati da neko vrši detaljan pregled svakog vozila u svim segmentima jer bi onda za to trebalo više dana. 

Zna se šta je na kom automobilu slaba tačka i šta treba proveriti i normalno upravljački mehanizam, kočnice i sigmnalizaciju.

Pa predpoletni pregled za mlazni borbeni avion traje manje od pet minuta, a mi pravimo bauk oko kontrole ispravnosti automobila (ili motora). 

 

Predpoletni za auto takodje traje svega par minuta. Proveris gume, svetla, ulje..

 

Tehnicki pregled koji bi trebao da da indikaciju da je auto sposobno da celu sledecu narednu godinu saobraca na javnim putevima je ipak malo detaljniji pregled i treba ga ozbiljnije shvatiti. Par dana je opet neka druga krajnost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5728 postova
pre 12 minuta, bdada je napisao:

Za putnicko vozilo ti treba 45 min. (predati, drugo preuzeti, parkirati... nije vise dozvoljeno da stranke prilaze liniji) znaci sadasnja cena od 3000 (bar u Šidu) je neka realna, bliza gornjoj granici.

Slazem se sa ovim vezano za cenu. To je prihvatljiv trosak. Realno jednom godisnje je prihvatljiv trosak i 5000 ali je pitanje zasto da bude radni sat skuplji nego u Mercedes servisu.

 

Ko sto rece ona baba nije TP skup nego smo se mi lose udali :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 12 minuta, Imeiprezime je napisao:

Naravno, to su stvari koje se lako mogu primetiti na tehnickom jednim pogledom

Mozda rendgenskim pogledom, da bi proverio volan (pricamo o upravljackom sistemu) moras podici vozilo, ispod svakog spoja napraviti polugu (montiracem uglavnom) i proveravati redom, kraj spone x2, kugle u ramenu x2 a nekada i x4, stabilizatori 2-4, luft u lezaju tocka, luft preko obruca (u nazubljenoj letvi) ... kada ti spojevi dodju do faze da su pogledom vidljivi nedostatci to je trenutak pre otpadanja i nije rezervisano samo za "krseve" , ti spojevi su kod njih jaci i izdrzljiviji (msm na vozila starije proizvodnje).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Toliko detaljan pregled smatram da nije potreban za putnicka vozila. Naglasicu da se na tehnickim pregledima od pola sata koje debelo naplacuju nista od toga ne gleda. Odrade se valjci i provere da li su ti brisaci i retrovizori na broju i da li je jednobojan auto, eventualno da li su ti svi kaisevi za vezivanje namontirani. Kada bi radili detaljan pregled vozila, tehnicki bi trebao da traje bar nekoliko sati. S tim sto bi tehnicar obavezno trebao da upali auto i da ga provoza bar pola sata po gradu, da izadje malo na auto put, da vidi kako ubrzava itd.... 

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
Toliko detaljan pregled smatram da nije potreban za putnicka vozila. Naglasicu da se na tehnickim pregledima od pola sata koje debelo naplacuju nista od toga ne gleda. Odrade se valjci i provere da li su ti brisaci i retrovizori na broju i da li je jednobojan auto, eventualno da li su ti svi kaisevi za vezivanje namontirani. Kada bi radili detaljan pregled vozila, tehnicki bi trebao da traje bar nekoliko sati. S tim sto bi tehnicar obavezno trebao da upali auto i da ga provoza bar pola sata po gradu, da izadje malo na auto put, da vidi kako ubrzava itd.... 
Nemoj preterivati. Da ga provoza... Zna se šta se pregleda, zašto se pregleda i kako se pregleda. Nema tu dalje filozofije koja ide dalje od poštovanja pravila i propisa. Kada je sve kako treba, pola sata je sasvim dovoljno. Ali to što neko gleda ovo, neko ono, neko ništa, e to je veći problem. Meni ipak na kraju nije jasno kako to da ljudi imaju toliko malo svesti? O sebi, svojoj sigurnosti i sigurnosti drugih u saobraćaju. Nije to samo izazvati sudar već naneti tešku štetu nekoj porodici koja ostaje bez jednog člana. Nije mi jasno, stvarno. Samo da se promuvam i dobro je. Tako se ne napreduje i ne ide kroz život.
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Juce radio tehnicki, trajao je 10tak minuta, ostatak do pola sata sam cekao da prodje vreme. Na zalost obraca se paznja na neke gluposti, a bitnije stvari se ne proveravaju. Na jednom zadnjem sedistu je falio naslon za glavu, kupio auto bez njega, za to  su mi pravili problem, ali izasli u susret, skinuli sa auta jednog od radnika i namontirali za slikanje. Gledao sam vrsenje tehnickog u CH, traje vise od sat vremena i proverava se mnogo toga, na kanalu, lampom pregledaju svaki pedalj vozila od ispod. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kada podvučemo crtu sve je isto, usluga, fušljarenje, lomovi i dalje po ulicama gde nemaš metar kvadratni da nije usrano uljem i antifrizom. Mada će više da košta, jer eto, toliki neradnici koji danas ni za kafu ne zarade moraju platu da dobiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Kakav god da treba da bude tp, cinjenica je da je 5.000 dinara izuzetno velika suma za nas standard. A da ne pominjem skok cene od 1500 do 5000 dinara u toku jedne godine, koliko je to procenata, vise od 300!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 59 minuta, bdada je napisao:

Mozda rendgenskim pogledom, da bi proverio volan (pricamo o upravljackom sistemu) moras podici vozilo, ispod svakog spoja napraviti polugu (montiracem uglavnom) i proveravati redom, kraj spone x2, kugle u ramenu x2 a nekada i x4, stabilizatori 2-4, luft u lezaju tocka, luft preko obruca (u nazubljenoj letvi) ... kada ti spojevi dodju do faze da su pogledom vidljivi nedostatci to je trenutak pre otpadanja i nije rezervisano samo za "krseve" , ti spojevi su kod njih jaci i izdrzljiviji (msm na vozila starije proizvodnje).

Većina ovih nedostataka koje si opisao iskusan mehaničar (a valjda bi takvi trebali da rade na liiji tehničkog pregleda), može da primeti već od momenta kada auto preuzme od vlasnia i potera ga desetak metara do valjaka, kao i ponašanjem vozila na samim valjcima.

Ja nisam mehaničar, ali osetim kada dobijem luft u volanu, osetim kada mi je neki amortizer otišao, osetim da mi se auto "otima" kada kočim ili ubrzavam, čujem da nešto lupa kada naiđem na neku neravninu ili kada skrećem.

Normalno je da starija vozila i vozila koja u startu ukažu na neki nedostatak treba detaljno ispitati, ali da svako vozilo istresamo iz gaća samo da bi zadovoljili formu, nije mi jasno.

A pri svemu tome treba uzeti u obzir i činjenicu (statističku), da tehnička neispravnost vozila učestvuje kao uzrok u saobraćajnim nesrećama sa manje od 1,5% (i to uglavnom kod kamiona i autobusa). 

Daleko od toga da treba pustiti na put svakakve krševe, ali ne teba od tehničke provere praviti dramu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Dobro Zika ja osetim luft kada krenem prema valjcima a narocito na njima, ne pustam vozilo da prodje ali moram reci vlasniku sta je neispravno a kako to da znam?

Ja ovde vise nista ne razumem, krenulo se od cene pa se doslo do toga da ni teh. vise nije potreban, i ko to pravi udese po statistici, kako srediti stanje u saobracaju? :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125
4 minutes ago, zika56 said:

Većina ovih nedostataka koje si opisao iskusan mehaničar (a valjda bi takvi trebali da rade na liiji tehničkog pregleda), može da primeti već od momenta kada auto preuzme od vlasnia i potera ga desetak metara do valjaka, kao i ponašanjem vozila na samim valjcima.

Ja nisam mehaničar, ali osetim kada dobijem luft u volanu, osetim kada mi je neki amortizer otišao, osetim da mi se auto "otima" kada kočim ili ubrzavam, čujem da nešto lupa kada naiđem na neku neravninu ili kada skrećem.

Normalno je da starija vozila i vozila koja u startu ukažu na neki nedostatak treba detaljno ispitati, ali da svako vozilo istresamo iz gaća samo da bi zadovoljili formu, nije mi jasno.

A pri svemu tome treba uzeti u obzir i činjenicu (statističku), da tehnička neispravnost vozila učestvuje kao uzrok u saobraćajnim nesrećama sa manje od 1,5% (i to uglavnom kod kamiona i autobusa). 

Daleko od toga da treba pustiti na put svakakve krševe, ali ne teba od tehničke provere praviti dramu.

 

 

Upravo tako, najmanje udesa se desava zbog tehnicke neispravnosti vozila. A kod nas se toliko trude da zadovolje formu da sustina postaje nebitna. Dobar mehanicar primetice u kakvom je stanju auto prilikom samog ulaza u garazu. A ovo gledanje u sitna crevca je po meni samo zadovoljavanje forme. Isto kao sto su uveli da mora da se vozi sa upaljenim svetlima tokom dana kako bi se smanio broj udesa, a broj udesa se konstantno povecava, ali svetla su i dalje upaljena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5728 postova

@Imeiprezime to sto ti pticas je cista demagogija. Navodis nesavesne vozace kao uzrok saobracajnih nesreca u poredjenju sa tehnicki neispravnim vozilima i kao mali je procenat. To o cemu ti pricas regulise ZOBS a svaki udes uzazvan tehnickom neispravnosti vozila je mozda mogao biti sprecen na tehnickom.

 

Prica o poskupljenju i udarcu na budzet od 300 din mesecno ne pije vode. Ako dobijem kvalitetniju uslugu meni je to ok. Nije ok ako samo platim vise a radi se isto. Tu nastupa kontrola TP od strane inspekcija kao i odgovornost TP nakon negog udesa ukoliko se ustanovi kao uzrok tehnicka neispravnost 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3
pre 7 minuta, bdada je napisao:

Dobro Zika ja osetim luft kada krenem prema valjcima a narocito na njima, ne pustam vozilo da prodje ali moram reci vlasniku sta je neispravno a kako to da znam?

Ja ovde vise nista ne razumem, krenulo se od cene pa se doslo do toga da ni teh. vise nije potreban, i ko to pravi udese po statistici, kako srediti stanje u saobracaju? :zbunjen:

Covek hteo da kaze da ako osetis luft u volanu npr ili neki problem, naravno da treba utvrditi sta je....ali ako nema lufta, lupanj i slicnih stvari onda nema potrebe za nekim detaljisanjem samo da bi se ispunila forma

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Tehnicki pregledi su postali smejurija, evo mog primera u Nisu......

Auto potpuno ispravan, atestiran plin pre nekih 3 godine i tada u onom listu od atesta pise da auto nosi 205/55/16 tockove tj. gume.....sto uopste nije fabricka mera......inace fabrika propisala od 15-18 inca felne za taj auto i razne dimenzije

Ali prethodni vlasnik stavio 205/55/16 i tako prosao astest

Meni kaze lik na tehnickom da ne sme da me pusti zato sto se mera guma ne slaze sa ovim sto pise (ja u medjuvremenu stavio gumr i felne koje je fabrika propisala) i tako me vrati sa tehnickog dok ne nadjem odgovarajucu meru....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3
pre 1 minut, dvlns je napisao:

Ok znaci resenje je da se ne radi tehnicki nego samo kazes majke mi sve je ok. @bdada menjaj zanimanje puk'o si :P

Nadji druze ti meni jedan tehnicki pregled u srbiji koji ima detaljne podatke za sva moguca vozila.....pa da moze da pregledava sve sto treba ali kako treba.....dok se tako nesto ne dogodi sve ce biti samo sviranje k.... i uzimanje para......cak ni najbolji mehanicari u Srbiji ne znaju sve dok TP znaju.....ma daj.....

Podrzavam ljude koji kazu da treba detaljan pregled....ali dal se neko pita da taj ko ti pregledava auto uopste zna sta gleda ili samo lupa gluposti i na kraju 4000-5000-6000......

Znam likove koji rade na TP ne umeju ni broj sasije da nadju......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5728 postova
pre 1 minut, ianullrich je napisao:

Nadji druze ti meni jedan tehnicki pregled u srbiji koji ima detaljne podatke za sva moguca vozila.....pa da moze da pregledava sve sto treba ali kako treba.....dok se tako nesto ne dogodi sve ce biti samo sviranje k.... i uzimanje para......cak ni najbolji mehanicari u Srbiji ne znaju sve dok TP znaju.....ma daj.....

Podrzavam ljude koji kazu da treba detaljan pregled....ali dal se neko pita da taj ko ti pregledava auto uopste zna sta gleda ili samo lupa gluposti i na kraju 4000-5000-6000......

Znam likove koji rade na TP ne umeju ni broj sasije da nadju......

Pa ocigledno ne razumes moj stav. Ja kazem da se ne treba baviti da li je skupo za ovu uslugu koju imas nego zahtevati uslugu kakvu treba da imas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3
pre 2 minuta, dvlns je napisao:

Pa ocigledno ne razumes moj stav. Ja kazem da se ne treba baviti da li je skupo za ovu uslugu koju imas nego zahtevati uslugu kakvu treba da imas

Pa treba se baviti u smislu "daj uslugu pa cu platiti" a ne placam maglu......

I dokle cemo mi Srbi vise filozofirati, sama rec kaze tehnicki pregled a ne estetski ili j.... li ga kakav......gde su i ti tehnicki pregledi da prekinu rad zbog tih glupih pravila, pa da se pridruze vozaci pa da vidis kako se resava problem.....

Postali smo narod u fazonu sve dok uzimam bas me briga sta radim......

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Coveka vracaju sa tehnickog zbog sibera na kadetu "suzi".....

Razlog : ovaj na TP zna da to nije islo fabricki.....alo jbt.....

Ma udri po sirotinji dok mozes.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 13 minuta, dvlns je napisao:

Ok znaci resenje je da se ne radi tehnicki nego samo kazes majke mi sve je ok. @bdada menjaj zanimanje puk'o si :P

U pravu si i ti i statistika, odo u drugu temu traziti leba :'( :oda2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5728 postova
pre 4 minuta, ianullrich je napisao:

Pa treba se baviti u smislu "daj uslugu pa cu platiti" a ne placam maglu......

I dokle cemo mi Srbi vise filozofirati, sama rec kaze tehnicki pregled a ne estetski ili j.... li ga kakav......gde su i ti tehnicki pregledi da prekinu rad zbog tih glupih pravila, pa da se pridruze vozaci pa da vidis kako se resava problem.....

Postali smo narod u fazonu sve dok uzimam bas me briga sta radim......

Pa ne mogu ja da trazim uslugu to je postavio neki ABS ili ko vec. I onda kada se postupa po uputstvu ABS mi pljujemo TP. Ako se ne postupa po uputstvu ABS opet pljujemo TP jer su poskupeli a ne rade nista. Problem je ABS sa debilnim zahtevima. Neka usaglase zahteve sa EU i posle toga ako TP ne radi tako zatvaraj i tacka. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja