Jump to content

Moto Zajednica

moguće promene u ceni tehničkog

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Samo udri po sirotinji... Ja glasam da treba svi na ulice i da ne vozimo vozila uopšte...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Smanjenje provizije na 5% odredjuje NBS , tih 5% ostaje u Srbiji i prihod Dunav osiguranja koje je jedino nase, dali to znaci da nekim cudom opet pare odlaze iz zemlje, Srpskom privredniku je dosta i 5% dajte strancu ostalo, taj isti privrednik da bi opstao mora povecati cenu teh. pregleda ili da radi u humanitarne svrhe.

Opet su vesto uspeli da prebace loptu na teh. preglede.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 3 minuta, Imeiprezime je napisao:

Ja sam voznju sveo na minimum, kad  bi svi tako uradili bilo bi bolje.

A šta je to minimum? Odvesti samo decu u vrtić, ili otići i na posao, pa i sa posla ići kući nazad...ili ni to? Da lepo ispišem decu iz vrtića i dam otkaz na poslu? Pa da sedimo kućama i bojkotujemo nešto, a ni sami ne znamo ni šta želimo ni kako...

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre sat vremena, bdada je napisao:

Opet su vesto uspeli da prebace loptu na teh. preglede

kontam da je tako ,ali 50 evra na pola sata posla.Šta rade tehnički ,10 mušterija 500 evra,pa nemogu da opstanu.Ja neverujem u tu priču.Kolka su tu ulaganja .Ako ima previše tehničkih kako tu tržište ne uradi svoje-bar pola bi onda trebalo da propadne pa da ovi ostali imaju posla.

U našoj državi zaa našu kupovnu moć bilo koja uobičajena stvar NESME DA KOŠTA 100 EVRA SATNICA.

Pa neugradjujete dijamante u glavčine.Izmerite par stvari i popunite obrasce.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, sasa ns 1 je napisao:

Pa neugradjujete dijamante u glavčine.Izmerite par stvari i popunite obrasce.

Da si drzavni sluzbenik razumeo bih te, ako se ne varam privatnik si?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

u pravu si ,radio sam i po Šidu,ali opet se vraćam na cenu da li bi platio satnicu za nešto 100 evra,osim možda operacije ,nekog extra advokata,ribe,... ali to nisu uobičajene stvari.

Mislim da se ovde igra na to da niko neće da se odrekne saobraćaja  ni po koju cenu osim možda neke sumanute ,

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Teh. pregled da bi radio logicno mora biti ekonomski"opravdan", nije ga nimalo jeftino otvoriti (cena opreme, cena otvaranja linije ...) a kasnije i odrzavati tu opremu, bazdariti, i oni logicni izdatci radnici, komunalije, (samo ABS uzima 5000 mesecno za pristub bazi podataka).

E sad, teh. ostvaruje prihod delom od samog teh. delom od procenta prodaje polise, ako vlada Srbije skrese taj procenat koji ide domacem privredniku i strpa ga u dzep stranom investitoru a pri tome kontrole teh. pregleda sve rigoroznije i kao giljotina se ljuljaju iznad glava, koliko bi ti ili bilo ko drugi naplacivao?

Podvlacim -ovo ne pisem da bih branio cenu teh. pregleda, uostalom ja sam samo radnik, nisam vlasnik a zbog gore navedenog nije realno da ocekujem povecanje plate zbog vece cene pregleda.

Sto se tice smanjanja voznje na minimum, mozemo i ne voziti ali jednom godisnje moramo registrovati pa onda ga bolje eksploatisi maksimalno.

I naravno, slazem se da je skupo ali kada bi vlada mislila na narod mogla bi se napraviti realna i pristupacna cena, jedino ovde ili je vlada pala s'marsa ili mi.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Pa da budemo realni I da se ne lažemo.Godinama su TP živeli kao "bubreg u loju" I bez nekog rada zaradjivali dobre,enormno dobre pare. Sad kad su im neke id tih sigurnih prihoda skresali I odredili da se TP mora obavljati min. pola sata za automobile što ograničava broj pregleda a dešavalo se da pregledaju nerealno mnogo vozila (koja se nisu ni pojavila)za vreme radnog vremena sad neko to treba da nadoknadi. TP neće da se odreknu tih priliva na koje su navikli pa se čak organizuju u "kartel" da bi to naplatili od krajnjeg korisnika. Verujem,čak sam ubedjen da radnici na TP od ovoga nemaju ništa ali vrlo verovatno bi smanjenje cene osetili na svojoj koži.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Gazda kod kog moj drug radi na tehnickom je pre donosenja novog zakona radio na jednoj traci i do 180 tehnickih pregleda za dan :) normalno, veci deo tih automobila nije ni video valjke. Pa izracunajte koliko je to para po danu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Jedna linija za radno vreme od 8h ne moze da uradi vise od 13 putnickih vozila, bio nebio, terao na valjke ili ne terao, taj teh. verovatno i dalje radi a realno je to za zatvor a ne zatvaranje bilo po starom ili novom.

Inace taj fenomen 100+ vozila postoji samo u Bg, provereno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Kazem kako je bilo pre novog zakona. Samo su se stancovala uverenja o tehnickoj ispravnosti. Sad su gazde u velikom problemu jer ce tolike pare tesko da namaknu cak i na 5.000 din da dignu cenu tehnickog pregleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Jasno, samo sam naveo primer da neupuceni vide koliko su klepali, to ti je kao diler gudre kada bi morao raditi za platu a navikao ... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ovako na brzaka sagledano, sve ove mere su sprovedene da bi gradjani bili u boljoj poziciji. Nikada nisam znao za tačan % do pre neki dan kad sam čuo od drugara da mu je ‘sjeban’ biznis novim merama države. Realno 20 i kusur provizije na polisu je otimacina od naroda, kome god te pare išle. Nije fer ni da TP novonastalu rupu u primanjima kompenzuje povećanjem cena samog pregleda.
Kao sto je neko pomenuo, realno je da se zna satnica i po tome odredi cena pregleda i da to bude core busines jedne ispostave TP. Osiguranjima se bave agenti koji se u to razumeju i koji bi trebali to da dignu malo na veći nivo. Inače ćemo uvek tapkati u mestu iščekujući da se čudo samo desi.

TP bi pored samog tehnickog mogla da obavlja i delatnosti oko održavanja automobila. Ima li za mušterije lepše ideje nego da dotera auto na godišnji servis i da mu se odmah odradi i TP i registruje auto? Ceo paket na jednom mestu.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 13 minuta, Savan je napisao:

Ovako na brzaka sagledano, sve ove mere su sprovedene da bi gradjani bili u boljoj poziciji. 

Savo, ako ti odgovorim na ovo mislices da imam nesto protiv tebe licno a zaista nemam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pazi, ja na sve ovo gledam sa odredjene razdaljine bez da imam interesa sa bilo koje strane.

Ako se polisa osiguranja smanji krajnjim korisnicima tako sto se smanje bespotrebni troškovi...gde je tu loša strana?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Polisa ostaje ista samo procenat koji osiguravajuce kuce daju dilerima se smanjuje, Narodna Banka je pre par godina odredila iznos polisa (pre toga su cene bile razlicite i mogao si birati,sada ti je svejedno) NB je skresala % pre dva meseca ali nije i cenu polise, ostala je ista.

Za koga rade?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Bez motorcikla trenutno

Kada dodje dan tj. vreme kad krajnji korisnik iliti normalan prosecan gradjanin bude imao novca da od svoje plate normalno zivi i vozi iole normalan auto, nece ni biti ovakvih problema. Nazalost generacije ce proci.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Polisa ostaje ista samo procenat koji osiguravajuce kuce daju dilerima se smanjuje, Narodna Banka je pre par godina odredila iznos polisa (pre toga su cene bile razlicite i mogao si birati,sada ti je svejedno) NB je skresala % pre dva meseca ali nije i cenu polise, ostala je ista.
Za koga rade?

Ok, to onda menja stvar.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
Pre 13 sati, bdada je napisao:

Jedna linija za radno vreme od 8h ne moze da uradi vise od 13 putnickih vozila, bio nebio, terao na valjke ili ne terao, taj teh. verovatno i dalje radi a realno je to za zatvor a ne zatvaranje bilo po starom ili novom.

Inace taj fenomen 100+ vozila postoji samo u Bg, provereno.

 

I u Novom Pazaru, i to prošle nedelje. Još se i buni što će da ga zatvore kaže uskraćuju mu pravo na rad :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja