Jump to content

Moto Zajednica

Italija - Svajcarska - Austrija - Slovenija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: BMW R1200GS Rallye

Planiram tokom leta 2019 da napravim turu po Alpima. Ne nesto previse (13-14 dana) vec nesto krace (7-8). Pokusavan da sastavim kruznu rutu pa bi mi znacilo ako bi neko iskusniji ispisao imena prelaza koje treba preci, gradica, jezera, i generalno svega sto treba videti a da je moguce upakovati u taj vremenski period, sa tipa 200-300km dnevno, kako bih znao u kom smeru da idem sa pravljenjem mape. Znam da ima vec dosta tema o Alpima al' ja se tu slabo snalazim jer je dosta natrpano. Pa eto ko zna a ima vremena, hvala :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Rijeka Hrvatska
  • Motocikl: Gold Wing 1800

Slovenija : obavezno posjetiti Bled, Bohinj, Bovec, vožnja uz dolinu Soče je isto tako za preporučiti.

 

Austrija :

Baci oko na *Route 69*, austrijski dio je dosta atraktivan, možda ti se uklopi u putanju.

Onda na Lienz pa Grossglockner pod obavezno !! Od tamo se možeš baciti na Cortinu d Ampezzo i tu si već u Dolomitima. Smještaj u Corvari daje ti dobru poziciju za obilazak obližnjih popularnih passova (Falzarego, Gardena, Pordoi, Sela,Fedaia...). Tu imaš u blizini na izbor i atraktivne žičare npr na Marmoladu. Šteta bi bilo ne popeti se Stelvio kad već planiraš više dana. Prije Stelvia imaš odvojak na passo Ressia (jezero i potopljeni zvonik, zgodno za uslikavanje). Sa Stelvia se možeš preko Bormia i passo Gavia (scena kao da si na Marsu !!) spustiti na Lago di Garda. Đir oko jezera je super (oko 125 kilometara). Za Lago di Garda imaš moj putopis na forumu. Od tamo imaš autoput za povratak ako si kratak sa vremenom. Za Stelvio pogledaj na web stranici da nije kakva biciklistička utrka u planu jer onda zatvore cestu !! Općenito, ima dosta biciklista pa treba biti oprezan po tom pitanju.

 

Smještaj sa doručkom teško je naći ispod 60-ak EUR-a za dvije osobe. Budi spreman na dosta velike temperaturne razlike. Meni je osobno najbolje u Dolomitima u 06-om mjesecu, još ima ostataka snijega za vidit pa je i scena dosta atraktivnija. Budi oprezan sa brzinom, striktno se drži ograničenja u naseljenim mjestima, ima hrpa kamera (naranđaste su boje i dosta uočljive, ali...), budu i po 3 komada na potezu od kilometra do dva u naselju pa nije uputno opustiti se nakon što prođeš jednu!!! 

 

Zima je duga pa ako imaš volje za proučavanje :

 

http://alpenrouten.de/

ALPENPÄSSE.co

http://www.alpenpaesse.co/

European Alps

http://www.alpentourer.com/

Berge und pässe der Alpen

http://www.alpenpass.com/

Biker Betten

http://www.bikerbetten.de/

Das Alpenportal

http://www.alpen-journal.de/

Rennrad - Pässe - Touren

http://www.quaeldich.de/

The Alps, passes and great roads

http://www.sylviastuurman.eu/stories/alpen/roads/

Moto Alps

http://www.jfluegel.de/motoalps/MotoAlps.HTM

Motorradurlaub in den Alpen

http://www.motorrad-hotel.com/

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Rijeka Hrvatska
  • Motocikl: Gold Wing 1800

Pošalji mi email adresu. Imam ti jednu jako zgodnu mapu u Wordu sortiranu po alpskim regijama i Dolomitima, sa svim udaljenostima, visinama, kilometraže, vrijeme vožnje, karte itd. To sam vadio kad smo se prvi puta opremali u planine ....Alpe i Dolomiti u 9 regija...

Super je za prvo planiranje...Pokušao sam ovdje attachirati ali ju cjepka po svakoj mapi pa je nezgodno.

 

U ovom stilu

image.png

image.png

 

image.png.16ec056d8e0fe39c5d3d14af0ccb5f36.png

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: BMW R1200GS Rallye

Ovako nekako sam ja to zamislio. Recimo:

 

1. dan: Vrnjacka Banja - Bled

2. dan: Bled - Tolmin - Mugello

3. dan: Mugello

4. dan: Mugello

5. dan: Mugello - Trento - Bormio

6. dan: Bormio - Stelvio - Corvara (nisam jos siguran kojim tacno putem ova deonica)

7. dan: Corvara - Cortina d'Imprezzo - Lienz

8. dan: Lienz - Grosslockner - Bled

9. dan: Bled - Vrnjacka Banja

 

E sad, problem je samo sto nisam siguran kakvo je vreme po tim cukama pocetkom juna, posto je tada trka u Mugellu. Idealno bi bilo da motore spakujemo na prikolicu ili kombi do Bleda, tamo ostavimo kombi, ispeglamo ovo kroz nekoliko dana i u povratku opet Bled, pakovanje motora i nazad kuci :)  

Ako neko ima neke sugestije, sta treba, sta ne treba, neka pise :)  E da, i kad bih recimo isao ovom rutom, ako neko zna neka pise gde bi bilo najbolje spavati, u kojim mestima, ako se vozi do 300km dnevno. Mislim pre svega na ovaj deo od Bormia do Bleda. 

1023507090_ScreenShot2018-12-08at19_52_59.thumb.png.ce907508d68f6f30113b77b922394503.png

P.S. zanemarite ovu drugu sliku, ubacio sam je i ne umem sad da je obrisem, prva je bitna :D :D :D 

Screen Shot 2018-12-08 at 18.23.26.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 508 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: BMW R 1200 GS Triple black

Mene interesuje Gross na prvom mestu, da li na primer ici od Linca do Grossa pa nazad (kao sto kolega planira) ili napraviti neki krug (i koji) pa odatle npr na Stelvio? Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: BMW R1200GS Rallye
pre 58 minuta, zlaya je napisao:

Mene interesuje Gross na prvom mestu, da li na primer ici od Linca do Grossa pa nazad (kao sto kolega planira) ili napraviti neki krug (i koji) pa odatle npr na Stelvio? Hvala unapred!

takodje. Sto se tice moje rute bilo bi bolje da od Lienza idem na Gross i da onda samo nastavim nekako do Bleda, mada ne znam kako i kuda 

mozda neko zna bolje 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Rijeka Hrvatska
  • Motocikl: Gold Wing 1800
Pre 10 sati, Zeka75 je napisao:

Ovako nekako sam ja to zamislio. Recimo:

 

1. dan: Vrnjacka Banja - Bled

2. dan: Bled - Tolmin - Mugello

3. dan: Mugello

4. dan: Mugello

5. dan: Mugello - Trento - Bormio

6. dan: Bormio - Stelvio - Corvara (nisam jos siguran kojim tacno putem ova deonica)

7. dan: Corvara - Cortina d'Imprezzo - Lienz

8. dan: Lienz - Grosslockner - Bled

9. dan: Bled - Vrnjacka Banja

 

E sad, problem je samo sto nisam siguran kakvo je vreme po tim cukama pocetkom juna, posto je tada trka u Mugellu. Idealno bi bilo da motore spakujemo na prikolicu ili kombi do Bleda, tamo ostavimo kombi, ispeglamo ovo kroz nekoliko dana i u povratku opet Bled, pakovanje motora i nazad kuci :)  

Ako neko ima neke sugestije, sta treba, sta ne treba, neka pise :)  E da, i kad bih recimo isao ovom rutom, ako neko zna neka pise gde bi bilo najbolje spavati, u kojim mestima, ako se vozi do 300km dnevno. Mislim pre svega na ovaj deo od Bormia do Bleda. 

1023507090_ScreenShot2018-12-08at19_52_59.thumb.png.ce907508d68f6f30113b77b922394503.png

P.S. zanemarite ovu drugu sliku, ubacio sam je i ne umem sad da je obrisem, prva je bitna :D :D :D 

Screen Shot 2018-12-08 at 18.23.26.png

Dobar si krug zapasao :):)

S obzirom da sam sve to prošao motorom mogu ti dati nekoliko dobronamjernih prijedloga :

 

Kad si u Cortini ili u Corvari onda obavezno napravi ovaj krug :  

staticmap?center=46.51411545%2C11.669014
WWW.GOOGLE.HR

 

To ti je dionica od cca 130 kilometara i to je definitivno jedan od najboljih đireva kroz Dolomite (to sam napisao i u prvom odgovoru u temi). Cesta je savršeno krivudava ali nezahtjevna sa direktnim pogledom na stijene Dolomita. Pogled od kojeg se ježiš pri samoj pomisli što si vidio !! Tu prolaziš i najpoznatije moto prijevoje Dolomita. BTW, 300 kilometara dnevno je dosta velika kilometraža za jedan dan u Dolomitima, čisto iz razloga što je na svakom prijevoju zaustavljanje i uživanje u pogledu pod *must*. Isto tako ima jako puno usputnih ugibališta i stajališta sa prekrasnim pogledima pa je šteta ne stati i opaliti koju fotku. Jurnjava je isto tako totalna glupost jer onda definitivno ne možeš uživati u scenariju i neponovljivoj prirodi. Po meni, neki optimum po prijevojima je do 250 kilometara dnevno.

 

Ovo ti je bio naš đir, gdje je i ta spomenuta dionica/krug uključen :

 

 

 

Nadalje....kad si kod Verone napravi đir oko Lago di Garda. Dionica na sjevernom dijelu jezera od Limonea dole prema Piovere, pred nekoliko je godina od strane jednog njemačkog moto magazina (ne sjećam se sad više koji je bio) proglašena za najljepšu moto dionicu u Europi. (Taj dio nije na gornjem videu, to smo odradili godinu ranije. Na videu je druga strana jezera). U Lazise-u imaš odličan HD open bar za refreshment, nemožeš ga falit, na glavnoj je cesti. Tu ste uz sam Gardaland, posjeta i zabava za odrasle nije ništa lošija od zabave za djecu !!

 

Kad se već spuštaš dole južnije u Italiju, umjesto (ili poslije) Mugela savjetujem ti da okreneš na Rimini, Rivazzuru i obavezan posjet San Marinu. Pješčane plaže u Rivazzuri i Riminiju su neponovljive (đir uz obalu i uz same plaže) dok je San Marino priča za sebe. Zanimljivo....jeftiniji je od Italije jer im je porez zanemariv. A za lijepoga dana pogled puca sve do Dalmacije !!

 

Povratak uz obalu Italije je jako lijepa vožnja, no oboružaj se strpljenjem, ima dosta lokalnog prometa a gotovo sva raskršća uređena su kružnim tokovima što dosta usporava vožnju na glavnoj cesti. Česte su i kamere u naseljima.  Kad prođeš Veneciju imaš nekoliko jako lijepih turističkih mjesta za zaviriti : Lido di Jessolo, Lignano Sabbiadoro, Grado, Aquileia, sve odreda popularna i savršeno uređena turistička odredišta.

 

Što se tiče vremena u Dolomitima, nema pravila, to je uglavnom lutrija i stvar sreće, vrijeme se zna promijeniti i po nekoliko puta dnevno ili pak na prijevoju oblaci i kiša a dolje niže sunce. Jbga, planine su to. Uglavnom, kišnjake obavezno imati sa sobom. Da se ne prepadnete unaprijed, zna potrefiti i jako lijepo vrijeme !!

 

Za spavanje ti je najbolje pronaći smještaj na booking.com, možeš sortirati pretragu po svim parametrima (doručak, parking, garaža, zvijezdice, restoran, cijena....)

 

Nadam se da je pomoglo barem malo !!

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Rijeka Hrvatska
  • Motocikl: Gold Wing 1800
Pre 7 sati, zlaya je napisao:

Mene interesuje Gross na prvom mestu, da li na primer ici od Linca do Grossa pa nazad (kao sto kolega planira) ili napraviti neki krug (i koji) pa odatle npr na Stelvio? Hvala unapred!

Za Gross treba odvojiti cijeli jedan dan. I obavezno odvoziti i onaj drugi dio Grossa.....do Zell am see na drugoj strani.

Ta druga strana iza prijevoja Hocktor je i skoro pa bolja nego ova sa strane Lienza. Karta vrijedi za cijeli dan, tako da se može i izaći iz nacionalnog parka, npr obići Zell am see, pa opet ponovo ući sa istom kartom i vratiti se nazad. Kad već ulaz platiš 25 EUR-a šteta je ne obići sve !!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: BMW R1200GS Rallye
Pre 17 sati, Easy rider je napisao:

Dobar si krug zapasao :):)

S obzirom da sam sve to prošao motorom mogu ti dati nekoliko dobronamjernih prijedloga :

 

Kad si u Cortini ili u Corvari onda obavezno napravi ovaj krug :  

staticmap?center=46.51411545%2C11.669014
WWW.GOOGLE.HR

 

To ti je dionica od cca 130 kilometara i to je definitivno jedan od najboljih đireva kroz Dolomite (to sam napisao i u prvom odgovoru u temi). Cesta je savršeno krivudava ali nezahtjevna sa direktnim pogledom na stijene Dolomita. Pogled od kojeg se ježiš pri samoj pomisli što si vidio !! Tu prolaziš i najpoznatije moto prijevoje Dolomita. BTW, 300 kilometara dnevno je dosta velika kilometraža za jedan dan u Dolomitima, čisto iz razloga što je na svakom prijevoju zaustavljanje i uživanje u pogledu pod *must*. Isto tako ima jako puno usputnih ugibališta i stajališta sa prekrasnim pogledima pa je šteta ne stati i opaliti koju fotku. Jurnjava je isto tako totalna glupost jer onda definitivno ne možeš uživati u scenariju i neponovljivoj prirodi. Po meni, neki optimum po prijevojima je do 250 kilometara dnevno.

 

Ovo ti je bio naš đir, gdje je i ta spomenuta dionica/krug uključen :

 

 

 

Nadalje....kad si kod Verone napravi đir oko Lago di Garda. Dionica na sjevernom dijelu jezera od Limonea dole prema Piovere, pred nekoliko je godina od strane jednog njemačkog moto magazina (ne sjećam se sad više koji je bio) proglašena za najljepšu moto dionicu u Europi. (Taj dio nije na gornjem videu, to smo odradili godinu ranije. Na videu je druga strana jezera). U Lazise-u imaš odličan HD open bar za refreshment, nemožeš ga falit, na glavnoj je cesti. Tu ste uz sam Gardaland, posjeta i zabava za odrasle nije ništa lošija od zabave za djecu !!

 

Kad se već spuštaš dole južnije u Italiju, umjesto (ili poslije) Mugela savjetujem ti da okreneš na Rimini, Rivazzuru i obavezan posjet San Marinu. Pješčane plaže u Rivazzuri i Riminiju su neponovljive (đir uz obalu i uz same plaže) dok je San Marino priča za sebe. Zanimljivo....jeftiniji je od Italije jer im je porez zanemariv. A za lijepoga dana pogled puca sve do Dalmacije !!

 

Povratak uz obalu Italije je jako lijepa vožnja, no oboružaj se strpljenjem, ima dosta lokalnog prometa a gotovo sva raskršća uređena su kružnim tokovima što dosta usporava vožnju na glavnoj cesti. Česte su i kamere u naseljima.  Kad prođeš Veneciju imaš nekoliko jako lijepih turističkih mjesta za zaviriti : Lido di Jessolo, Lignano Sabbiadoro, Grado, Aquileia, sve odreda popularna i savršeno uređena turistička odredišta.

 

Što se tiče vremena u Dolomitima, nema pravila, to je uglavnom lutrija i stvar sreće, vrijeme se zna promijeniti i po nekoliko puta dnevno ili pak na prijevoju oblaci i kiša a dolje niže sunce. Jbga, planine su to. Uglavnom, kišnjake obavezno imati sa sobom. Da se ne prepadnete unaprijed, zna potrefiti i jako lijepo vrijeme !!

 

Za spavanje ti je najbolje pronaći smještaj na booking.com, možeš sortirati pretragu po svim parametrima (doručak, parking, garaža, zvijezdice, restoran, cijena....)

 

Nadam se da je pomoglo barem malo !!

 

Hvala puno! Sto se tice Garde, videcu jos, mozda cak okrenem i na Como pa odatle za Firenzu. Ima vremena. Ali svakako hvala na predlogu! 

A sto se tice Riminija i San Marina, ove godine sam imao turu tamo, desetak dana. Trka, Riccione, Cattolica, Rimini, Misano, San Marino, Urbino, Tavullia... Videcemo sta ce mi sve do juna pasti na pamet :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Ovde iskustvo ne nedostaje, ne bi otvarao novu temu kad je vec ovde dosta toga izneto.

Naime, izraznih razloga voznju po Alpima sa grupom drugara izvocicemo u par (4 dana) u regiji koja je okruzena crvenim ramom.

Napravili smo i mape (oko 2.500 km sa autoputom BG -LJ- BG) pa bas nebi davio sa njima. Ako ne mora.

Smestaj smo rezervisali u Februaru sto je ispalo povoljno (150 e po coveku za 5 nocenja)

Moje interesovanje se fokusira na to koliko i gde i sta mora da se plati (pass-ovi, vinjete, tuneli, putarine, zicare)?

 

Alpi 20190702.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 271 postova
  • Lokacija: Beograd

Sto se tice Italije i Dolomita, passovi se ne naplacuju. Slovenacka vinjeta prosle godine bila 7,50 €. Orijentaciono auto put Gorizia-Belluno mene je kostala do 15€ , koliko se secam prosle godina,ako mi nije sta promaklo. E sad ni zicare u Dolomitima nisu bas jeftine, zadnjih godina sam ih obilazio al neki red velicina nesto od 15 do 20€  i to ako ne gresim u jednom pravcu po glavi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ako vozite u Austriji, Gross, Gerlos, Nockalm, i Vilacheralpenstrasse se placaju, postoji i zbirna vinjeta (pitas na prvoj naplatnoj rampi). Cene ne znam trenutno, ali bi zbirna trebalo da kosta oko 30-35€.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Bilo bi steta doci do Zell am See, a ne posjetiti Berchtesgaden - i odatle se spustiti do slavne tvrdjave Hohenwerfen (on se vidi sa autoputa od tunela Karavanke ka Salzburgu), gdje je sniman film "Where Eagles Dare":

 

csm__DSC4037_werfen_b3efdc2674.jpeg

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Krk
  • Motocikl: Tracer 700 Traveler
Bilo bi steta doci do Zell am See, a ne posjetiti Berchtesgaden - i odatle se spustiti do slavne tvrdjave Hohenwerfen (on se vidi sa autoputa od tunela Karavanke ka Salzburgu), gdje je sniman film "Where Eagles Dare":
 
csm__DSC4037_werfen_b3efdc2674.jpeg&key=0316d0ddd87765838c60f4f1b9a95db3eb449523941b4f0e4aba427ff03bceef
 
 
100 puta sam prosao pored njega, ali nikad nisam isao posjetiti. Iduci put idem :D

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja