Jump to content

Moto Zajednica

Xmax 300cc vs Forza 300cc

X-mac vs Forza  

19 članova je glasalo

  1. 1. Došao je trenutak odluke, molim za pomoć. Sta kupiti Hondu Forzu ili Yamahu Xmax? Upitanju su modeli iz 2018. ista kubikaža, cena manje više ista... neke prednosti ima jedan druge drugi... HVALA!


Ova anketa je zatvorena za glasanje

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 02.01.2019. at 22:00

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Limassol
  • Motocikl: Xmax

Nedavno sam objavio temu, želeo sam da čujem vaše mišljenje o skuterima Yamaha Xmax i Honda forza. Došao je trenutak odluke. Cena manje više ista, potrošnja i karakteristike, mala je razlika. Ali ja i dalje nisam odlučio sta da uzmem i zato vas molim za glasanje. U komentaru upišite koji bi bio vaš favorit i ako hoćete kratak komentar zašto baš taj. Hvala svima unapred!

527EB959-2013-4F63-AE78-7F5A23FA8232.jpeg

AC630779-F7A7-4785-A16F-806D87A61808.jpeg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Nisam vozio ni jedan, nova Forza čak ne znam ni kako izgleda uživo.

Ali XMax mi glomaznije deluje, meni je to lepše, drugo retrovizori su na kormanu a ne na masci što je meni praktičnije mnogo.

Oba su istog porekla (Japan), ako su već toliko “isti”, onda će verovatno presuditi izgled? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV 750
Nedavno sam objavio temu, želeo sam da čujem vaše mišljenje o skuterima Yamaha Xmax i Honda forza. Došao je trenutak odluke. Cena manje više ista, potrošnja i karakteristike, mala je razlika. Ali ja i dalje nisam odlučio sta da uzmem i zato vas molim za glasanje. U komentaru upišite koji bi bio vaš favorit i ako hoćete kratak komentar zašto baš taj. Hvala svima unapred!
527EB959-2013-4F63-AE78-7F5A23FA8232.jpeg.1fe03eb4b4b6c7f91f509d0c65be5bb1.jpeg
AC630779-F7A7-4785-A16F-806D87A61808.thumb.jpeg.5e888d4d57732819bf7b01a847788f54.jpeg

Forza



Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Gde otvori ovde temu... Prebacujem je u opsti Maxi topic pa za koji dan u postojecu o dilemama. Kad se (i ako) izglasaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

hondu nisam video nikad uživo a yamaha je stvarno lepa.Postala je u novom sadu statusni simbol bogatih.Voze je uglavnom sinovi bogatih tata,vlasnici novih ogromnih džipova i tako to.

Bez obzira na dobar motor to te nekako svrstava u to društvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nema greske koji god model uzeo, ali ima razlike sto se odrzavanje tice.

Pre svega ne mislim na cenu servisa vec na kvalitet odradjenog posla prilikom redovonog odrzavanja.

Na jednoj strani imas Naceta u Delti, na drugoj Zlaju iz Plattnera...... glas naginje ka Hondi ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Iskreno, sta mislis, koloiko nas je vozilo i jedan i drugi skuter iz 2018. godine, pa da ti mozemo reci koji je bolji i zbog cega??? Odlucice onaj koji ti se vise svidi na oko, uz malo zacina sto se tice kvaliteta odrzavanja, kao sto je napisao kolega u prethodnom postu. Ili je mozda ovo tema u stilu "imam za novi maxi scuter, pa da se pohvalim", ali da ne bude potpuno providno...

Svaka cast ukoliko mozes sebi da priustis takvo nesto novo, a ukoliko si se vec u potpunosti informisao o ceni, potrosnji, kvalitetu isl, i ako si i novac odvojio, verujem i da si odluku vec odavno doneo, pa ti misljenje ostalih ne menja istu.

Paznju sirokog auditorijuma si uspeo da privuces.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Yamaha vodi verovatno jer više ljudi na forumu vozi x max nego forzu. Stvarno, niko ti ne može reći sa sigurnošću koji je bolji, jer je ta forza nešto relativno novo i neistraženo. Možda najkvalitetniji odgovor može da ti napiše @Satelis na osnovu održavanja različitih skutera starije proizvodnje (na primer T max, Silver Wing)... Ali ja već znam šta će ti reći :P

Honda Silver Wing je najbolji skuter napravljen do sada. Jel tako, Dare? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Limassol
  • Motocikl: Xmax
Pre 4 sati, SHOKLA je napisao:

Iskreno, sta mislis, koloiko nas je vozilo i jedan i drugi skuter iz 2018. godine, pa da ti mozemo reci koji je bolji i zbog cega??? Odlucice onaj koji ti se vise svidi na oko, uz malo zacina sto se tice kvaliteta odrzavanja, kao sto je napisao kolega u prethodnom postu. Ili je mozda ovo tema u stilu "imam za novi maxi scuter, pa da se pohvalim", ali da ne bude potpuno providno...

Svaka cast ukoliko mozes sebi da priustis takvo nesto novo, a ukoliko si se vec u potpunosti informisao o ceni, potrosnji, kvalitetu isl, i ako si i novac odvojio, verujem i da si odluku vec odavno doneo, pa ti misljenje ostalih ne menja istu.

Paznju sirokog auditorijuma si uspeo da privuces.

Pre svega hvala na iskrenosti, drugo vidim da ljudi u srbiji voze ove skutere. Ja stvarno imam dilemu koji da kupim i dugo cekam na to. Nemam nameru da se hvalim ili privlacim paznju, vec tome i sluzi ovaj sajt, da se razmene iskustva i misljenja. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ne poznajem ni jedan od ovih novih...slušam šta govore.

Izabrali su nedelju mode u Milanu da probaju mašine u saobraćaju....i na kraju se izgubili :)

Ukratko, Yamaha je malo viša, lakša i malo jača. U gradu se bolje snalazi od Honde. Honda je kažu više orijentisana u GT fazonu...bolja za otvoren put, ali daleko od toga da je loša u gradu. Ima podešavanje vizira na dugme, za Yamahu treba šrafciger. Oba imaju "keyless" paljenje.

U uslovima kada ima puno sunca, tabla na Yamahi se teže čita. Oba imaju TCS koji je moguće isključiti ( kontrola proklizavanja). Kod njih se potrošnja računa malo drugačije...kažu da je prosek na testu bio oko 25km za litar...što dodje oko 4 na 100. Gospodja(djica) reče da je moguće preći i više van grada...znači manja potrošnja od 4l na otvorenom.

Šta još.....na Hondi ima više mesta za suvozača. Za Yamahu nisam čuo, Honda ima "gepek" 53lit. zapremine...a onaj kofer je deo promocije kod njih i dobija se ako se skuter uzme sad ( tad kad je bio test). Cena ista u dinar (evro).

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Honda Forza 300

Sve to stoji, mislim da bi potrošnja trebalo, moglo da bude manja. Oko 3 - 3.5 lit bi bilo realno, obzirom na težinu skutera. Cena se i kod nas malo razlikuje. sve u svemu x max je maaalko moderniji.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Limassol
  • Motocikl: Xmax

Hvala vam svima! Zahvaljujuci anketi pobedio je xmax. Kao sto sam naveo gore neke prednosi ima jedan a neke drugi skuter. U svakom slucaju yamaha mi je od prvog dana bila favorit. Sacekacu jos malo (fali parica) i javljam kada ga kupim!

 

Ako jos neko ima nesto da kaze, predlozi, posavetuje... slobodno... tema nije zatvorena. Mozda nekom drugom pomogne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 6.12.2018. at 10:30, Satelis je napisao:

Nema greske koji god model uzeo, ali ima razlike sto se odrzavanje tice.

Pre svega ne mislim na cenu servisa vec na kvalitet odradjenog posla prilikom redovonog odrzavanja.

Na jednoj strani imas Naceta u Delti, na drugoj Zlaju iz Plattnera...... glas naginje ka Hondi ;)

Pored ovog napisanog dodao bi sledece........

Odgledah klip sto okaci kolega umpahpah iznad i dodjoh do zakljucka da mi je lepsa vizuelno Honda, super joj cuci fabricki kofer + ima el. podesiv vizir + ispod sedista staju 2 ff kacige + instrument. tabla sa dosta informacija.

 

Cestitam ti svakako, kupio si srcem a tako i treba biti.

Da te lepo i sigurno sluzi a ja da ti budem iskren, pre bi uzeo Hondu :aha:

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja