Jump to content

Moto Zajednica

Xmax 300cc vs Forza 300cc

X-mac vs Forza  

17 članova je glasalo

1. 1. Došao je trenutak odluke, molim za pomoć. Sta kupiti Hondu Forzu ili Yamahu Xmax? Upitanju su modeli iz 2018. ista kubikaža, cena manje više ista... neke prednosti ima jedan druge drugi... HVALA!

• Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closes on 02.01.2019. at 22:00

Recommended Posts

• U prolazu, 8 postova

Nedavno sam objavio temu, želeo sam da čujem vaše mišljenje o skuterima Yamaha Xmax i Honda forza. Došao je trenutak odluke. Cena manje više ista, potrošnja i karakteristike, mala je razlika. Ali ja i dalje nisam odlučio sta da uzmem i zato vas molim za glasanje. U komentaru upišite koji bi bio vaš favorit i ako hoćete kratak komentar zašto baš taj. Hvala svima unapred!

527EB959-2013-4F63-AE78-7F5A23FA8232.jpeg

AC630779-F7A7-4785-A16F-806D87A61808.jpeg

• Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• BJB Maxi Scooter Club, 3654 postova
  • Motocikl: Honda Silver Wing 600

Nisam vozio ni jedan, nova Forza čak ne znam ni kako izgleda uživo.

Ali XMax mi glomaznije deluje, meni je to lepše, drugo retrovizori su na kormanu a ne na masci što je meni praktičnije mnogo.

Oba su istog porekla (Japan), ako su već toliko “isti”, onda će verovatno presuditi izgled? :)

• U prolazu, 1 post
  • Motocikl: Beverly 500
Nedavno sam objavio temu, želeo sam da čujem vaše mišljenje o skuterima Yamaha Xmax i Honda forza. Došao je trenutak odluke. Cena manje više ista, potrošnja i karakteristike, mala je razlika. Ali ja i dalje nisam odlučio sta da uzmem i zato vas molim za glasanje. U komentaru upišite koji bi bio vaš favorit i ako hoćete kratak komentar zašto baš taj. Hvala svima unapred!
527EB959-2013-4F63-AE78-7F5A23FA8232.jpeg.1fe03eb4b4b6c7f91f509d0c65be5bb1.jpeg
AC630779-F7A7-4785-A16F-806D87A61808.thumb.jpeg.5e888d4d57732819bf7b01a847788f54.jpeg

Forza

Sent from my iPhone using Tapatalk

• BJB Maxi Scooter Club, 4691 postova
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie

Gde otvori ovde temu... Prebacujem je u opsti Maxi topic pa za koji dan u postojecu o dilemama. Kad se (i ako) izglasaju.

• Zainteresovan, 778 postova

hondu nisam video nikad uživo a yamaha je stvarno lepa.Postala je u novom sadu statusni simbol bogatih.Voze je uglavnom sinovi bogatih tata,vlasnici novih ogromnih džipova i tako to.

Bez obzira na dobar motor to te nekako svrstava u to društvo.

• Maxi Scooter Club, 4543 postova
  • Motocikl: Peugeot Satelis250.... Honda NC750X DCT

Nema greske koji god model uzeo, ali ima razlike sto se odrzavanje tice.

Pre svega ne mislim na cenu servisa vec na kvalitet odradjenog posla prilikom redovonog odrzavanja.

Na jednoj strani imas Naceta u Delti, na drugoj Zlaju iz Plattnera...... glas naginje ka Hondi ;)

• Drug član, 1181 postova
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06. GIXER 750 k1, Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Iskreno, sta mislis, koloiko nas je vozilo i jedan i drugi skuter iz 2018. godine, pa da ti mozemo reci koji je bolji i zbog cega??? Odlucice onaj koji ti se vise svidi na oko, uz malo zacina sto se tice kvaliteta odrzavanja, kao sto je napisao kolega u prethodnom postu. Ili je mozda ovo tema u stilu "imam za novi maxi scuter, pa da se pohvalim", ali da ne bude potpuno providno...

Svaka cast ukoliko mozes sebi da priustis takvo nesto novo, a ukoliko si se vec u potpunosti informisao o ceni, potrosnji, kvalitetu isl, i ako si i novac odvojio, verujem i da si odluku vec odavno doneo, pa ti misljenje ostalih ne menja istu.

Paznju sirokog auditorijuma si uspeo da privuces.

• Svrati ponekad, 258 postova
  • Motocikl: Kawasaki Z900, BMW F800st, Honda PCX 125

Moj glas otisao Forzi. Vozio sam novog xmax-a i svideo mi se, ali opet nekako ta honda . . .

• Svrati ponekad, 111 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Yamaha vodi verovatno jer više ljudi na forumu vozi x max nego forzu. Stvarno, niko ti ne može reći sa sigurnošću koji je bolji, jer je ta forza nešto relativno novo i neistraženo. Možda najkvalitetniji odgovor može da ti napiše @Satelis na osnovu održavanja različitih skutera starije proizvodnje (na primer T max, Silver Wing)... Ali ja već znam šta će ti reći :P

Honda Silver Wing je najbolji skuter napravljen do sada. Jel tako, Dare? 

• U prolazu, 8 postova
Pre 4 sati, SHOKLA je napisao:

Iskreno, sta mislis, koloiko nas je vozilo i jedan i drugi skuter iz 2018. godine, pa da ti mozemo reci koji je bolji i zbog cega??? Odlucice onaj koji ti se vise svidi na oko, uz malo zacina sto se tice kvaliteta odrzavanja, kao sto je napisao kolega u prethodnom postu. Ili je mozda ovo tema u stilu "imam za novi maxi scuter, pa da se pohvalim", ali da ne bude potpuno providno...

Svaka cast ukoliko mozes sebi da priustis takvo nesto novo, a ukoliko si se vec u potpunosti informisao o ceni, potrosnji, kvalitetu isl, i ako si i novac odvojio, verujem i da si odluku vec odavno doneo, pa ti misljenje ostalih ne menja istu.

Paznju sirokog auditorijuma si uspeo da privuces.

Pre svega hvala na iskrenosti, drugo vidim da ljudi u srbiji voze ove skutere. Ja stvarno imam dilemu koji da kupim i dugo cekam na to. Nemam nameru da se hvalim ili privlacim paznju, vec tome i sluzi ovaj sajt, da se razmene iskustva i misljenja. 

• Podržavam 1

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja