Jump to content

Moto Zajednica

BJBikers Vitez 2018

Recommended Posts

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
pre 17 minuta, brdy je napisao:

Ja predlazem kolegu Sashca.

Eto i on je u izboru za viteza offovanja, mada ima ih jos dosta.



Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 

evo danas sam došao motorom na posao sa rukavicama koje mi je sashac poklonio.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Zadržite se na predlozima, molim vas.

 

Inače, zahvalan sam na konstruktivnim idejama koje su neki od vas izneli, ulazi u razmatranje svakako. 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
Pre 21 sati, drs je napisao:

Članirina, naraFski i da se plaća uz račun za struju. :D

Mada kada razmislim, nije dobra ideja. Opusteće nam forum zbog neplaćenih računa.  :lol:

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 

 

A sada se, kao, uozbiljim. :rolleyes:

 

U više navrata, prethodnih dana, htedoh nešto da nipišem, pa se predomislih. Ali me prethodnih 6 strana i mnoga iskazana mišljenja navedoše da ipak i ja isturim guzicu.

Može biti da je za prethodnih 10 godina, od kako je titula ustanovljena, forum toliko izrastao da početna ideja više nije u skladu sa vremenom. Tj. da je došlo vreme za njeno usklađivanje sa onim što je forum u međuvremenu postao - i po brojnosti članstva i po obimu tema.

 

Da ne apsolviram nadugačko, mnogi koji su se oglasili pre mene prepoznaće i svoje ideje. LM, predlažem sledeće:

Umesto titule viteza, uvesti medaljE. U onim kategorijama koje vlasnik i uredništvo smatraju relevantnim za ovu zajednicu ili koje imaju podršku velikog broja članova.

 

Siguran sam da Furious Pandu brine to što nije odlikovan od ove zajednice koliko i lanjski sneg. Ali i njemu, kao i bilo kome drugom, prija saznanje da je njegov angažman prepoznat i da se ljudima dopada. I to je, ustvari,  nagrada. Sličica medalje (pero i hartija, npr.) ispod nadimka, samo je simbolično obeležje. Nije titula, nije rang već znak doprinosa zajednici na određenom polju (u ovom mom primeru, bili bi to putopisi). EDIT: I Panda je uzet kao primer, jedan je od ljudi (a imah ih više) koji po mom doživljaju zaslužuju da bude obeležen njihov doprinos.

 

I tako redom; medalje za doprinos na polju tehnike, za  ....  whatever .... što BJB zajednica želi da nagradi/promoviše. Humanost i hrabrost pre svega - DA. Ali ne zaboraviti ni sve one začine koji ovu zajednicu čine onim što jeste kroz druženja, putopise i stručne rubrike.

 

 

 

 

 

 

Izvinjavam se prvenstveno što zbog manjka vremena nisam pročitao celu temu, samo neke komentare.

U svemu se slažem sa Drs-kim, u komentarima koje sam pročitao, kao i u najvećem delu sa Pablom.

Pablo je napisao da nije ograničen broj titulara ovog zvanja,a Drs je apsolvirao temu.

Po meni, ovu titulu su zaslužili(osim Mihajlovića, koji tu titulu apsolutno zaslužuje) i Štampar (koga sam i pre par godina nominovao), zbog njegovih retrospektiva i istorijskih putopisa, Nemo, koji je proširio granice Foruma i približio nam, kroz putopise, predele koje većina nas neće nikada posetiti, Ćale, zbog pozitive i osobenog pečata na Forumu, Marokanac, Vroc-Kapo, Mikulanac (ko redovno prati Forum, nisu mu potrebna obrazloženja za ove nominacije). Nisam proveravao da li je neko od njih nosilac ove titule, ako jeste, sa pravom je nosi, ako nije, po meni, neopravdano je nema.

Po meni, neka se dodeli i 10 zvanja Viteza ove godine, to samo može biti podstrek ostalim članovima da i oni učine sve u propagiranju pozitivnih ljudskih vrednosti, zajedništva i solidarnosti. 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Stampar svakako zasluzuje titulu ali posto nemamo vecu titulu od viteza na forumu onda neka bude barem vitez. 

Ko ne zna zbog cega, nek prelista malo po forumu, o putopisima je suvisno govoriti kao i o svakodnevnom doprinosu forumu.

 

Tako da glas definitivno ide i Stamparu.  Veoma mi je zao sto ga izostavih iz prvobitne nominacije, valjda ce mi oprostiti. Tacnije znam da ce mi oprostiti, on je ipak Vitez, bio proglasen na forumu ili ne.

Veliki covek,veliki um.

 

  • Hvala 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

 da li bi se kroz predlaganja kandidata za vitez 2019 uz ime predloženog kandidata moglo navesti nekoliko primjera djela kojima se taj kandidat uopce zaslužio nominirati.

mislim da ljepi putopisi ( dva tri ) ne zaslužuju nominaciju za vitez 2019. isto tako ono " da je bio tu i da je znao ON bi sigurno uskocio u pomoć " ili ono popravio mi je kvar koji nitko drugi nije mogao.

ja predlažem:

1. LoshmiCapo ( GM moto ) iz razloga:

nesebicno je odvajao vrijeme da pomogne i pošalje stvari, ljekove i ostale stvari, moje mi ovdje nemamo kako meni tako i mojim prijateljima i vecinom je on uplacivao vozacima dostavu autobusima. sacekivao je, mene i moje prijatelje, kada god smo dolazili i prolazili u BGD i kao dobar domacin potrudio se da nas upozna sa znamenitostima grada uz neizostavnu gastro ponudu. to je radio i sa ljudima koji su dolazili iz Pule poslovno i koji su od mene dobili samo njegov broj " za ne daj bog i kavu )

Miloš u svojoj temi agencija GM moto ima nebrojeno zahvala svih posjetioca njegove agencije i njegovih usluga. pomogao je velikom broju clanova savjetima i uštedio im vrjeme da ne lutaju za rješiti problem.

kada smo se vozili kroz Albaniju i kada je došlo do nerješivog kvara ( u Albaniji ) pokrenuo je svoju ekipu da se nabavi pokvareni dio motora da se dostavi i na licu mjesta poravi sve sa porebnom dijagnostikom. zahvaljujem se i Mikulancu koji je sa još jednim prijateljem došao iz BGD do nas i sve su to odradili. na pitanje koliko to košta odgovor njih je bio NIŠTA jer ljudima u nevolji treba pomoci. suma tog poteza je bila puno minuta mobitelom SRB ALB, dolazak autom sa kupljenim djelom, gorivom i placenim autoputevima tamo i nazad, popravak na licu mjesta i izgubljen dan i po vremena. za sve to na kraju na kraju koliko dugujemo ? viteški NIŠTA. 

cesto je sa ekipom dolazio u HR i Istru i vožnjama te susretima sa našim bajkerima širio/li je pozitivnu vibru te stekao dosta naših bajkera za prijatelje ( meni osobno je to jako bitno za poštivanje među sadašnjim i buducim generacijama bajkera i ljudi uopce )

ucesnik je nebrojanih humanitarnih akcija u organizaciji BJB, ucesnik je i organiziranih vožnji BJB, uopce aktivan je ucesnik foruma ali ne sa nebitnim stvarima nego kada je to potreba.

mogao bi još iz osobnih spoznaja ali moram reci da svi koji ga poznaju znaju da je prije svega poštena osoba i dobar covjek i prijatelj a to je najveca vrlina svake osobe.

 

2. FuriosPanda

prije svega moram spomenuti cjeli niz putopisa koji su toliko temeljito napisani da jednostavno se mogu nazvati vodicima kroz destinaciju o kojoj je pisao.

svaki putopis je podloga bilo kojem bajkeru koji krece baš na tu destinaciju i koji uveliko pomaže u vezi svih podataka vezanih za put, trase, dionice, cijene svega i svacega, gdje stati a šta proci bez zadržavanja itd, itd.

Panda je u Bugarskoj primio veci broj bajkera na prolazu ili ciljano, što pomogavši im pronaci smještaj a što ugostivši kod sebe.

moj slucaj. dolazimo u Sofiju, noc, kiša lije kao iz kabla, Sofija u mraku jer rasvjeta??? svaka peta radi. vrtimo se tražeci smještaj preko bukinga i kao i obicno baš kada zatreba sve ide nizbrdo. telefonski dobijam broj od prijatelja koji je dobar s njim i poziv nakon kojega je sljedila uputa kako doci do njega. Sofija je inace poznata po tome da je cuvani parking nemoguca misija. naravno panda to rješava na privatnom i to cjelu noc sa naoružanim cuvarima. smještaj kod njega, klopa u centru grada, dolatak njegove supruge i ne možeš znati tko je bolji i srdacniji od njih dvoje. sutra dorucak, upute, i naravno odlazak. Panda preuzima rješavanje parkinga i pozdrav kao da smo braca koja se nisu vidjela godinama.

godinu kasnije, prijatelj koji se bavi rasadnikom, preciznije ružama pita me kako bi nabavio autohtonu BG ružu. pa imam prijatelja u BG i pitacemo. sljedi Halo Panda.... uglavnom Nešo je nabavio desetak sadnica koje su došle do BGD ali dalje nisu mogle jer vozaci autobusa ne žele biološke tvari prevoziti zbog zakona i kazni. Panda na sve to rješicemo ne brini .....

citao sam i cuo od puno ljudi sa foruma iste stvari i događaje od Pande i za poznate i za nepoznate kao što sam i ja bio na prvom našem susretu. zar nije to nesebicno davanje sebe, svoje imovine, novca i vremena svakome bez uvjeta VITEŠKI cin.

ima toga još ali suštinu sam rekao.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Promenio član mile fazer
  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 3
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Titulu ima onaj drugi momak kome je takodje amputirana noga nakon nesreće gde mu je auto išao direktno u njega frontalno. Loš sam sa nickovima, ne mogu da se setim. ali ima takodje tema.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
Pre 11 sati, Savan je napisao:

Titulu ima onaj drugi momak kome je takodje amputirana noga nakon nesreće gde mu je auto išao direktno u njega frontalno. Loš sam sa nickovima, ne mogu da se setim. ali ima takodje tema.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

stoev je vitez, bio prisutan, pričao sa čovekom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Kao i u svemu: "Savkog cuda tri dana dosta"?! Hoce li Uprava sada poslije predloga clanova postaviti - iznjeti kakvu listu potencijalnih Vitezova koji su usli u izbora za 2018. godinu ili cemo cekati da se to odluci iza "zatvorenih vrata" i samo objelodani kao svrsen cin? :stabre:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
On 18.12.2018. at 12:21, Branko je napisao:

Kao i u svemu: "Savkog cuda tri dana dosta"?! Hoce li Uprava sada poslije predloga clanova postaviti - iznjeti kakvu listu potencijalnih Vitezova koji su usli u izbora za 2018. godinu ili cemo cekati da se to odluci iza "zatvorenih vrata" i samo objelodani kao svrsen cin? :stabre:

 

Kako sam i naveo u inicijelnom postu, pravilo ustanovljeno pre 8 godina je da forumaši iznesu svoje predloge, koje potom uprava foruma i kluba evaluira i potom na Dedamrazijadi proglasi nove BJB vitezove.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Dok im se iskuju mačevi za ispod nick-a, pa će onda proglašenje  :D

 

Da si bio na dedamrazijadi, znao bi  :P

 

 

 

 

Aaaajde da ti kažem, dobar si čo'ek  :)

Dejan i Darko.

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja