Jump to content

Moto Zajednica

1200GS: Ciscenje izduvnih grana

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nisam zadovoljan izgledom izduvnih grana na mom motociklu.

 

OFzcOibq_o.jpg

 

XJiHFMaG_o.jpg

 

Malo sam proguglao, nasao nekoliko nacina da ovo (pokusam da) ocistim. Nekada, radio sam to kuhinjskom alu folijom zamocenom u vodu. Cini mi se da je ovo ipak previse za foliju i da treba koristiti nesto delotvornije. To nesto su razna hemijska sredstva, a jedno od njih je i:

 

KBkPpEuU_o.jpg

 

WWW.LOUIS.DE

OptiGlanz Edelstahlreiniger Inhalt: 250 ml bei Louis. Sichere Zahlung ✓ Kostenlose Rücksendung ✓ 2 Jahre Rückgaberecht ✓ » Jetzt kaufen!

 

Cena za malu bocicu je oko 14e. 

 

Izduvne grane moraju biti suve i hladne. Tecnost se naprska i ostavi 3 do 5 minuta da deluje. Jos je bolje ako se grubom stranom kuhinjskog sundjera za sudove grane dobro istrljaju. Po potrebi postupak ponoviti.  Potom sve isprati jakim mlazom vode.

 

Potom sam pokusao da popravim rezultat alu folijom, ali nije bilo bitnije (vidljive) razlike. Setih se Johnson polir paste za hrom, nabavljene u Minhenu davne 1980-te godine za moju novu Zastavu Z750SC.

 

pdu5IHyb_o.jpg

 

Pastu nanesete na grubu krpu i trljate do treceg znoja.  Potom mekom krpom obrisati cevi.

 

eF1nVEK6_o.jpg

 

PnTMH0Vq_o.jpg

 

koJ8jMoD_o.jpg

 

Zadovoljan. Preporuka za OptiGlanz.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2825 postova

dobar rezultat dobijen bez poliranja.Za lakše slučajeve a ko neće da glanca uzeti nko sredstvvo iz kuhinje za skidanje kamenca ,namazati krpicom ,pročitaj uputstvo dobro isperi vodom.Pošto su t sve kiseline uzeti malo sode bikarbone rastvoriti u vodi i namazati nju ,pa posle nekog vremena isprati. Ta  baza će deaktivirati svu kiselinu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 1 sat, štampar je napisao:

 

Кажу да се сваки власник БМВ-а много често презнојава:lol:

 

Шалимо се мало,такав је БМВ,свако мало ваља нешто радуцкати око њега:lol:

 

Е сад озбиљно,одличан посао Лале:takoje:,сија се ко ново.Јесу ли гране од ''прохрома'' или су само хромиране?

 

Taj motor ima oko 115.000km, vožen i leti zimi, mislim da nije opran celu ovu sezonu, jedva da je prodavac pristao da ga opere pred Lakijevo gledanje. Izduvi su samo hromirani i osim glancanja nema ništa za rad, a za druge ne znam, ne gledam u tuđ tanjir.

 

Hrom nije imun na kiseline i kuhinjska sredstva, tako da upotreba ne namenskog srestva može biti vrlo opasna, ne možda prvi, ili nekoliko puta, sem toga, nema izduva koji neće da promeni boju osim ako nije urađeno oslojavanje keramikom. Ovo se uradi jednom ovako, posle krpica i namenska pasta i vodi računa da se ne zapusti.

 

Odlično urađeno, sad moš i drugima :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2825 postova

neko sredstvo za wc ili kuhinju nemože bog zna šta pozitivno da uradi,realno skine kamenac i  očisti.Cev deluje novije i bolje.Prvi put sam probo pre 20 godina i za sad nemam neko loše iskustvo.Ko hoće da mu cev bude ,,onako,, dovoljno je jednom u 3 godine.

Pre toga sam proverio u firmi i kod tehnologa koji proizvode takve stvari i rekli su mi ,,radi ,, ali koristi i neku bazu na kraju-sodu bikarbonu jer je lako dostupna i jeftina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Bravo Laki! Imam i ja takvu intervenciju na VTR-u svom...

 

Nego, šta je više pomoglo, OptiGlanz ili ta pasta za poliranje hroma?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
On 4.12.2018. at 11:30, Pablo je napisao:

Nego, šta je više pomoglo, OptiGlanz ili ta pasta za poliranje hroma?

Rekao bih da je 90% odradio OptiGlantz, ostatak polir pasta. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Ja sam htjeo uzeti OptiGlanz za ciscenje grana, ali sam poslije ovoga klipa odustao i uzeo Autosol. Kad vec moram da trljam poslije OptiGlanza ona bar da trljam Autosolom odmah, posto kod mene nisu grane tako zapustene-zaprljane. Taj posao me ceka u narednom periodu. :jee:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fz6-S 2006

Je l' moze ovo da se resi purol pastom? Ne znam od cega su ove fleke, mozda ulje..sta god.

Ugl kupio sam original auspuh za yamahu, da ne razmisljam sta cu i kako za tehnicki. U dobrom je stanju, ali ovaj matirani deo, top, je malo musav :D cime bih to mogao da sredim, a da ga ne farbam?

Da ne zurim pa da napravim štetu..mozda da prebrisem benzinom, nitro razredjivacem? 

IMG_20210117_130244.jpg

IMG_20210117_130250.jpg

IMG_20210117_130235.jpg

Promenio član demo0007

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja